Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 926
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 169
З. Иванова, честит 6 рожден ден на малчо! Да ви е жив и здрав и да ви слуша и да се гордеете с него!

pale.enchantress, за сешоара/пресата- аз си бях взела при първото раждане, вкл. бях си подготвила 2 варианта за дрехи за обличане, бях си взела гримове Embarassed Реално обаче след секциото успях да се изкъпя и то на части на 5 ден, просто ме беше страх, т.е. в деня на изписването. И от сутринта се къпах, суших, гласих... но мъжа ми беше с мен и той гледаше Пепи, докато се разкрасявах. Ако бях сама не знам, дали щях да си оставя детето и да се заема с къпане и гласене. Confused
Т.е. вземи си всичко, пък дори и да не го ползваш едва ли ще е фатално или го подготви като багаж, който да ти бъде донесен впоследствие.
Относно ФМ направи я, и не се притеснявай, има неща, които се израстват и за 1 месец. Пепи като се роди се установи, че едното легенче на бъбрека е малко по-малко. В рамките на 30 дни след раждането вече беше ОК, никакви проблеми не е имал, ходих на 3 ФМ, но тогава не се видя. И обратно има случай, когато се вижда нещо на ФМ, което до раждането е изчезнало на 100%. Не се притеснявай.

По темата с млечните продукти- според мен няма смисъл да се ограничавате, ако са ви вкусни. Аз ги консумирам по задължение в момента, и предишната бременност също не виждам да са навредили по някакъв начин. Отделно млякото има разхлабващо действие и особено в последния триместър само заради това си заслужава.

# 661
  • Мнения: 847
Anjella, аз пък мисля,че е кофти рожденият ти ден да е на официален празник, още повече като си дете. За родителите е по-лесно,защото няма празнувания в детска градина/училище и са си вкъщи,но имам приятелка родена на такава дата и тя много страдаше-обикновено не само,че беше принудена все да е с тяхните на рождения си ден,но дори и да се организираше някакво парти, то почти никой не идваше,защото всички по официалните празници /особено май месец/ отиват някъде извън София.

pale.enchantress, аз преди да отида да раждам,когато ми започнаха контракциите, си взех душ и си направих сешоар да съм хубава за бебчо /милото даже ме снима с камерата  Laughing/. После в болницата просто няма как да не се изкъпеш-то раждането не е от най-чистите процедури  Blush Аз едвам изчаках 2та часа да си ме качат в стаята и направо в банята влязох. Всеки ден си се къпех, че понякога и по 2 пъти, докато бебчо спеше или мъжит ми беше при нас. За изписването не си правих сешоар,но си бях изсушила мократа коса като на къдрички и с пяна и вакса стана доста приятно. Особено ако си си сама в стая,можеш да правиш,каквото си посикаш  Blush

Лелеле,нещо яко безсъние ме е налегнало  #2gunfire

И да питам-момичета, готови ли сте с имената за бебчовците? Ние много,ама много се колебаем между две и не можем да изберем,пък времето си наближава   Crazy

# 662
  • Мнения: 240
Добро утро, красавици!
Как сте днес? Аз не можах да спя. Имах едно странно усещане тази нощ - все едно ми се виеше свят насън. Ох, направо имах чувството, че полудявам... Сега нищо ми няма, като изключим, че си сложих парфюм и ми се гади от него. Все едно карам първите 3 месеца... Sick   Sick   Sick  Помагайте със съвети и съчуствие... Само при мен ли е така?... ooooh!
Зоя, да ти расте здраво и весело детето!  Heart Eyes
Верчетооо, радвам се и не се изненадвам, че си доволна от прегледа в "Щерев". браво за хубавите новини!
lolyta, взех малко памучно одеяло от Айко. Цената беше около 35лв /без намалението/, не мога да го намеря на снимка. На марката не съм обръщала внимание. Гледах одеялата в "Джъмбо" - шарени и изкуствени ми се сториха  Peace

# 663
  • Мнения: 1
Здравейте майски момичета,

Тази нощ просто съм спала блажено, което не ми се беше случвало от седмици. С това безсъние направо нямах сили за нищо. Друго си е човек да се наспи, а и бебка явно беше по-кротичка тази нощ и тя сигурно се наспа като мен по-добре  Simple Smile

Вчера бях за първи път на мерене на тонове в Майчин дом. Всичко мина нормално - тоновете са идеални и аз се поуспокоих, че нещо ме беше обхванала параноята. Иначе цената на мерене е 15 лв., тъй като аз отидох като външен пациент.
А, относно раждането в Майчин дом, говорих с моя съседка, която е раждала там преди 8 месеца. И двете си деца ги е родила без избор на екип, само си е платила престоя на 12 ет. Каза, че е изключително доволна от отношението на лекарите и акушерките, че не е имало никакви проблеми. Отношението е едно и също - независимо с избор ли си или без избор на екип. Така че, моето решение да раждам в Майчин дом се затвърди окончателно. Дано да е вагинално раждане, което аз го предпочитам.

Това е в общи линии засега. Отивам по задачи.

Хубав ден и много усмивки   bouquet

# 664
  • Мнения: 11
mi6oka, цветенцата наистина много му отиват и ми харесаха. Но от втори поглед - като го видях във Вис Виталис на Симеоновско и го подминах - то беше пред разпадане!!!  Shocked Вчера, обаче, на Стамболийски ми хареса - явно мострата им е лоша в другия магазин. Хареса ми, че мога да си избера цвят. Да те питам - доставката ми казаха около 14 дни, но забравих да питам до адрес ли го доставят или... Можеш ли да дадеш малко инфо? Цяла нощ го сънувам това легло - не знам защо - не мога да кажа, че толкова ми харесва Tired Ще трябва да се спра вече на нещо и да поръчам - предполагам това ме тормози.
За гаденето  и на мен вчера ми призля в градския транспорт, така че - krisi, не си само ти.
За кърменето - аз пък се чудя как се разбира, че бебето се е нахранило  newsm78

# 665
  • София
  • Мнения: 2 958
Io_io, и ние сме в дилема за името. Направо трески ме тресат, че няма име детето. С дъщеря ми в края на 7-мия месец вече бях решила как ще се казва. Някак от вътре ми дойде да я нарека така. Сега и ние се колебаем между две имена. Бяха три, но едното ми се стори доста популярно напоследък, а и се сетих за един доста неприятен за мен човек и отпадна доста бързо.

Nelkata_77, аз се следя в Майчин дом и ще трябва да си плащам тоновете. Мисля, че всички си ги плащат. В МД е най-евтино. Във Втора градска е 25лв.

Криси, и при мен на моменти го има неразположението от първите месеци. Става ми изведнъж лошо като ми стане много топло и ми се сгажда. И когато хапна повече ми спира тока, буквално. Става ми черно пред очите и едвам дишам.

Аз във вторник съм на 3ФМ във Фемина. При д-р Враглева ми записаха час. По принцип бях решила да не ходя, но ще мина през допълнителното здравно осигуряване и няма да плащам.
Дъщеря ми ме зарази с някакъв гаден вирус и сега ме боли гърло. Пия мед с лимони, чай и ще звъня на док да го питам дали може и от нейните капки да си слагам. Утре ми е последния ден на работа. После 3 дни отпуска и си излизам 45дни преди раждане. Едвам ставам сутрин, толкова ми се спи, че съм казала остана ли вкъщи 1 седмица никой с нищо да не ме занимава поне 1 седмица.
Лек ден момичета!

merry-mimi, спира да суче и заспива. Друг е въпроса, че отначало суче по две минути и заспива от умора. Аз първите 2 седмици кърмех през час за по час  Laughing Дара беше с тежка жълтеница, което допълнително усложняваше положението. Едвам я будех, за да се храни.

# 666
  • Мнения: 56
       Добро утро  Simple Smile
 
   Тази нощ съм спала като бебе, направо канара камъни ни падна от сърцето и псхиката, че 7 мес. вече бях тотално изнервена и все в притеснение да не се случи спонтанен аборт от " възела"-уффф.

Drina, да, аз съм в Щерев при Д-р Савова Laughing

 Кажете ми моля ви, как се стига до МЦ "Св. Петка "( 20 ДКЦ), или по- скоро улица и подобни. Аз живея в Люлин, но все съм с таксита, където и да ходя, а те се правят на луди понякога и все питат къде точно, от къде да мина , та да съм малко в час де. Мъжът ми си е софянец, обясни ми как, но с вас ми е по- спокойно като знам, че има мами ходили там.

Тоновете в Щерев са 17 лв ( ако на някой му е по близо там) , но АГ каза, след всеки запис да минавам да ги види и разпише, така че ако нямате АГ там, ще трябва да питате, преди да отидете.

 Момичета, чела съм някъде за упражнения, за да се обърне бебо, че моят мъж си седи седалищно, е, имало време да се обръща както си иска той и да застане в правилна поза и в последният миг, ама ....знам ли  newsm78, че както не искам секцио, да не се окаже седалищната поза, препъни камък и да ме срежат  Confused

  Приятен ден   bouquet

# 667
  • Мнения: 1 313
Аз май не съм си платила записа в Щерев Embarassed Винаги ли се плаща или само ако отиваш отделно от консултация? Не ми дадоха талонче и аз реших, че цената е, ако се ходи отделно, защото накрая се следят по често от колкото се ходи на преглед.... Да се чувствам ли виновна? В понеделник съм пак, ще питам.

Като чета, май ще правим форумна среща в родилното в Щерев, доста от вас са избрали да раждат там Grinning

# 668
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен мами!

Ходих до Щерев да давам кръв и урина и едвам се прибрах  Sad Смених два трамвая до нас и стоях права до последната спирка и никой, ама никой не се сети да ми направи място...да кажеш че не ми личи в осмия месец, но...Криси и на мен ми стана лошо, но след като се прибрах хапнах и се оправих. Може би ми стана така от стоенето права около час  Close

Верчето, радвам се че си одобрила моята доки в Шерев Hug А за Св. Петка - аз ходих там на БХС при д-р Янкова и останах доволна, може би защото бях първа сутринта и не ми се наложи да чакам много, но пък и това изследване е различно от ФМ. Клиниката е до нас и нямам много добра представа с какво ще ти е най-удобно от Люлин. Точно пред 20 ДКЦ, където е мед. център спират тролеи 2 и 9 и автобус 204 (който обаче ходи до Дружба). Ако това може да те ориентира...въпреки, че след днешната ми случка в трамваите предпочитам да си хвана такси  Sunglasses

За имената на бебчовците и ние не сме избрали все още. Сега да ви споделя нещо, ама не ми се смейте  Embarassed - имам приятелка, която се занимава с правене на хороскопи, нумерология и подобни, та и бях изпратила един списък с имена и тя "одобри" три от тях. Лошото е, че не знам кое от трите все още ми се нрави най-много  Blush

Ей ама вярно за Щерев се събираме голяяяма дружинка  Laughing

# 669
  • Мнения: 1 780
Верчетооо много хубави новини Знам какво е да ти кажат лоши неща и да се окажат лъжа Само стресът от това може да те поболее.
Затова си харесвам моя доктор че много не говори и не ми дрънка излишни неща които да ме изплашат. Но пък и аз не питам много-много примерно и до сега не знам как е разположено бебето а днес съм на преглед и пак няма да питам Ако има нещо знам, че ще ми каже.
pale.enchantres според мен си вземи сешоар и преса. Аз бях много смешна с първото раждане Дойдоха сестрите и казаха че ни изписват- аз лично не се чувствах готова да си ходя ама направо ме натириха от болницата. Казаха че съм раждала нормално и няма за какво да стоя а и ако остана ще ме изпишат след Нова година което ми се видя много Беше 26 декември и тогава редът беше такъв. В почивни дни не изписваха. Казаха че е хубаво да се пооправим нали ще има снимки Аз помислих че се майтапят с мен изобщо не можех да ставам от леглото пък и какво да се оправям, но въпреки тоталната ми отпадналост и аз ходих да се къпя и за това никой не ме е карал просто имаш нужда. Та едва се сресах и облякох но другите мами имаха сили и се гримираха аз даже не се сетих да взема гримове не че ползвах тогава такива Сега сякаш пове4е се гримирам и ще взема.
За прилошаването аз даже онази вечер си повърнах и то не бях яла много -филия и половина на сандвия. Става ми зле от миризми но най-гадното е нощното потене което ми се върна Първо си мислех че е от температурата която вдигнах по време на грипа но вече нямам и пак се изпотявам всяка нощ ставам и се преобличам Тази нощ имах и болки, даже често ги получавам от края ма 7 месец и не знам от какво са. Не са контракции, но пак ме стряскат. Даже на няколко пъти щях да стигна до болницата на се удържах.

# 670
  • Мнения: 56
        Ами , виж за тоновете в Щерев и аз не знам повече, на талончето ми пишеше ЖК - 45 лв и
 
 МИКРОБИОЛОГИЯ  (взеха ми влаг.секрет) - 32 лв. На касата платих общо 77лв.

 А АГ ми каза, че след като не ми е правен БХС, иска да си направя 3 ФМ, и когато отида на преглед +

 тонове, пак на 30.03- да и занеса ФМ, ПКК, УРИНА, като преди да вляза на преглед ,да мина и

 да ми направят запис на тонове, за да ги види и разпише  Simple Smile

Изписа ми Магнерот - 3*1 и Пренатал *1, каза до края да ги пия, но нали магнезия се спира в

началото на 9 мес. newsm78. Щ е я попитам на ЖК. На касата ми казаха, че ЖК е 45 лв, само УЗД -

35 лв, само тонове - 17 лв. В сайта им пише,че когато е преглед + тонове е пакет с цена от 45 лв.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 958
jo_anna, ако не е много нахално, може ли да ти дам и моите колебания за проучване от твоята приятелка. Аз когато бях бременна с Дара имах една книга в нас за нумерология и смятах до безпаметност докато съм сигурна, че името е подходящо, но сега не мога да я намеря и много ме е яд.   bouquet

# 672
  • Мнения: 121
джуджанка, пусни ми ги на лични, да се надяваме, че няма да има нищо против  Laughing

# 673
  • София
  • Мнения: 2 958
джуджанка, пусни ми ги на лични, да се надяваме, че няма да има нищо против  Laughing

Много благодаря за помощта! Пуснах ти лично!  smile3525

# 674
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета,

днес ще се отдам на тотален релакс, с такова нетърпение очаквам да спра работа. Не че не мога да си взема болнични, но така или иначе работя от вкъщи, даже от леглото, не виждам особена причина  Grinning Обаче мозъчето ми тотално е сдало багажа и само разни бебешки неща си мисли.

Криси, на мен също предходните дни ми беше страшно зле, такова зверско гадене дори и в първите месеци не съм имала, направо полудях и се чудех дали не съм се отровила с нещо Mr. Green Дано да отмине бързо.

Верчето, моят мъник също в повечето време е седалищно, аз също изобщо не бях мислила по въпроса със секциото, но ако не се обърне си  е сигурна работата. Моята док ми каза едно упражнение - стоиш на колене и лакти, корема виси около 10 мин на ден.  Аз го правих известно време, и като отидох на следващия преглед се беше обърнало, но нямам представа дали е от упражнението или от естествените движения на бебето. Док ми обясни че всички други упражнения с опасни - четох за висене с главата надолу, дърпане  шал и подобни, но определено ми се струват дивотии.

За сешоара  - аз ясно че ще си измия косата, но се чудех дали ще имам време, сили, и желание  да се наглася. Сега в моята глава изглежда супер нормално, че ще се гримирам, оправя и тн, още повече че нали поне една снимка трябва да си направя с бебето на излизане. Точно се сетих сега че преди време гледах една фолк певица, която на изписването на бебето беше сложила огромна шапка с периферия  Mr. Green може би ако съвсем си го закъсал за баня. И друго се чудих  -  примерно ако си секцио дават ли ти да се изкъпеш, все пак това е рана, или караш на мокри кърпи?

Не си спомням дали го коментирахме, но защо болничната нощница трябва да е с копчета отпред - заради кърменето или нещо друго има? Задължително ли да е от памук? Знам че е най-добър вариант, но не искам бабешка нощница. Даже мисля да си ушия някоя по-закачлива заедно с нещо като халатче, та се чудих какъв плат да си купя.

Хубав ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт