страховитите лайна по тротоарите

  • 42 467
  • 778
  •   3
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 995
Искаш да кажеш, че ти не пазиш твоите деца да не нагазят в лайно? За мен това винаги е било много важно /и продължава да е/. Страшно ме е гнус да чистя лайняни обувки. Още повече пък дрехи.

# 751
  • Мнения: 2 082
Първият въпрос на моето дете, когато я вземахме от градина, беше "Какво ще ми купиш", а не "Кой ще ме пази от еди какво си".

# 752
  • София
  • Мнения: 1 908
Да бе няма нужда да ги пазиш. Аз съм с три деца, ако ги оставя да не си гледат в краката това означава всеки ден да мия обувки. А, мерси! И мен ме е гнус. Дъщеря ми казва: " Мамо, все едно играем на прескочи лайно!" То има участъци, където и на мен ми е трудно да маневрирам между изпражненията. Добре, че се позатопли, сега е по-добре положението, ама края на зимата и като вали е кошмар.

# 753
  • София
  • Мнения: 5 920
Аз пък не мога да разбера защо перфектните собственички на кучета, които чистят след собствените си естествено, продължават да омаловажават проблема в тази тема с реплики тип "Кво толкова..."
И постоянно се обиждат и идентифицират с кучкарите мърлячи.
Ми като не ви пречи и не ви прави впечатление осраният пейзаж, живи и здрави, не е нужно да адвокатствате на простаците.

# 754
  • Мнения: 26 462
Е, човек като си търси драма все ще си я намери  Laughing
Чак пък "пазене" от лайната, айде нема нужда  Crazy

 как така да няма нужда? Shocked
Има нужда и още как. Особена нужда има когато е още малко. Моето гордо ми е донасяло от пясъчника едно поизсъхнало такова.
 
  Но действително съм забелязала, че на кучкарската поляна хората най-безметежно си разхождат и изакват кучетата и на другия ден пак там. Наистина спокойни хора.

# 755
  • В Космоса
  • Мнения: 10 159
Едно от нещата, които по стандартна практика децата хващат веднага от земята след като проходят при моето дете беше кучешко аки. Първото беше фас.  ooooh!

# 756
  • Мнения: 3 154
Едно от нещата, които по стандартна практика децата хващат веднага от земята след като проходят при моето дете беше кучешко аки. Първото беше фас.  ooooh!



Е, че какво друго? Китка теменужки?  Mr. Green
Акото (за наша и на природозащитниците радост  Wink) е с естествен произход, напълно биоразградимо, че то има и по-лоши находки  -  спринцовки, презервативи    Confused

# 757
  • Мнения: 26 462
  Не е толкова безобидно. Аз не съм против хващането на неща от органичен произход, обаче кучешката тения е нещо, което би трябвало да ужасява всеки.  В предишната детска градина на детето ми имаше момченце, което претърпя няколко операции, без да е помирисвало село и излизане извън града.
   И хич не вярвам на кучкарите, че  разбира се, тяхното животно е обезпаразитено, ваксинирано и  лайната му са  абсолютно безопасни.
   У нас има не само най-много заболели в цяла Европа, а повече, отколкото в целия Европейски съюз взети заедно. И хич не лежте на тая кълка, че я мъкнат предимно бездомните - по проучвания около 30 процента от заразените кучета са били домашни.
 Знаете ли какво е три кисти в черния дроб на петгодишно дете? То просто загива.

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 09:44 от Iris04

# 758
  • Мнения: 3 154
  Не е толкова безобидно. Аз не съм против хващането на неща от органичен произход, обаче кучешката тения е нещо, което би трябвало да ужасява всеки.  В предишната детска градина на детето ми имаше момченце, което претърпя няколко операции, без да е помирисвало село и излизане извън града.
   И хич не вярвам на кучкарите, че  разбира се, тяхното животно е обезпаразитено, ваксинирано и  лайната му са  абсолютно безопасни.
   У нас има не само най-много заболели в цяла Европа, а повече, отколкото в целия Европейски съюз взети заедно. И хич не лежте на тая кълка, че я мъкнат предимно бездомните - по проучвания около 30 процента от заразените кучета са били домашни.
Знаете ли какво е три кисти в черния дроб на петгодишно дете? То просто загива.

Да, наскоро почина едно дете в Хасково, ако не се лъжа.  Close
И аз не им вярвам никак, а най-вече на тези ентусиазираните доброволци, които се "грижат" за бездомните като ги събират пред блоковете или в градинките. Вадят един паспорт и с него "спасяват"  по 5-6 броя помияри - кое ваксинирано, кое не - може ли някой да разбере?

# 759
  • София
  • Мнения: 12 802
О, ама моля ви - кучкар с тения ще плашите!  Crossing Arms Тях не ги лови туй нещо. Сега ще завалят едни линкове за листните зеленчуци...

# 760
  • Мнения: 26 462
  Щото ги е препикало куче.

# 761
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 734
О, ама моля ви - кучкар с тения ще плашите!  Crossing Arms Тях не ги лови туй нещо. Сега ще завалят едни линкове за листните зеленчуци...

Факт  Peace! Аз не се страхувам от тении от животните, защото уличните не целувам и си измивам добре ръцете, целувам само зайчето си и приятелските котки (кучетата - не). Наистина ме е страх, когато измивам салатите да няма яйца на тения.

Едно от нещата, които по стандартна практика децата хващат веднага от земята след като проходят при моето дете беше кучешко аки. Първото беше фас.  ooooh!

Това не е "нищо" - на една позната пропълзялото бебе облизваше подметките на пантофите.

  Щото ги е препикало куче.

В урината няма тения Peace

# 762
  • София
  • Мнения: 12 802
Котьо, как попадат яйцата на тенията по листата на марулята или в зелето?

Доколкото знам заразяването може да стане и чрез вдишване, т.е. не е задължително да си целувал носител или ял нещо неизмито.

# 763
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 734
Котьо, как попадат яйцата на тенията по листата на марулята или в зелето?

Доколкото знам заразяването може да стане и чрез вдишване, т.е. не е задължително да си целувал носител или ял нещо неизмито.

Да, замислих се веднага след  като пуснах поста. Пръстта трябва да е заразена, но в оранжериите няма как да стане това.
Зайчето ми не излиза, котките също  Grinning

# 764
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 546

Доколкото знам заразяването може да стане и чрез вдишване, т.е. не е задължително да си целувал носител или ял нещо неизмито.


Това е изключително рядко, ако не беше така, селата и фермите по света щяха да са във вечна епидемия и щеше да има мор, подобен на чумата. Заразяването става чрез открити водоеми и такива, достъпни за животни /основно диви и селскостопански животни/ и чрез храни, събирани от земята.   

Котьо Тръмп, изкуственяците, които ние купуваме от магазините, няма как да се заразят.

Общи условия

Активация на акаунт