Белгия - 23

  • 46 324
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Страхотна тема Нели!!! Поздравления!!! Как ти остава време за всичко!???? Дано скоро стане топличко....
Аз съм се затрупала с оправяне, опаковане и подреждане на багаж, само ви чета....
Поздравления за всички дами  вършещи по 100 неща, успех и бързо възстановяване на бъдещите майки.

# 16
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Jeje, ако инфото в лентичката ти е вярно, никак даже не сте малки за спортове. Плуване 3-4 пъти седмично, но найстина плуване, би ставало също. Ходене е добре, но доста не достатъчно да буства имунната система. Тичане и плуване са подходящи за това, но най вече тичане.

# 17
  • Мнения: 240
Блонди, ако имаш път ела и към нас. Ние сме на 20 мин с кола от Лиеж. Ще пием по едно кафе (или нещо друго като за бременни коремчета Laughing ). В кои магазини в Германия се продават тези добавки? Ние скоро ще ходим до Аахен.

Жеже, ако става въпрос за спорт и едно колело ще свърши работа според мен.

# 18
  • Мнения: 27 524
Охлала, с удоволствие, вие също заповядайте  Hug

В ДМ са добавките  Peace Взех си магнезий за 3 евро, тук е 12 Crazy

# 19
  • В близката далечина...
  • Мнения: 18
Олеее, не мога да смогна на ви изчета , момичета Grinning
Нели Д , темата е чудесна  Hug
Lorry, аз все си повличам краката където и да отида.
Ей на, включих се в групата, забременях и след мене - почти всички Joy. А тези дето не са - взеха да се замислят newsm78.
Ох иска ми се , но някак не ми стиска...чувствам се вече възрастна за второ дете... Sad Иначе искам момченце  Wink

Имаме пак питанка, може и да сте писали някъде, но нямам за кога да чета. Колко % влажност имате по домовете си. Когато беше по- студено беше нормална около 68-70% в спалнята, но сега като спрях почти парното се качва до 82% понякога. Не ми се струва нормална за спане влажност. Малкия ми се дави с едни храчки като се разсъни сутрин и почваме едни физиологични, едни помпи... ревове...
Та първо имате ли вие такива влагоуловители. Второ аз съм си харесала от amazon и една приятелка от бг може да ми го поръча, но въпроса е тука къде се получават тези пратки.
Пожелавам ви страхотен уикенд и много слънце!
mur4ica ние го имахме този проблем и по-специално в дома на свекърва ми.Те живеят до един от каналите и влагата при тях е убийствена.Купиха си влагоабсорбатор от тук (от къде обаче трябва да питам).Оказа се много сполучлив, по -големичък е като печка, но сме много доволни.Забравих да спомена, първо си бяха взели някакъв на Церезит...въобще не помогна.
Моето момиченце беше така, докато се оказа че има алергия от мухъл , домашен прах и висока влажност.От там често ми боледуваше и сливиците и бяха големи.Оказа се, че алергията провокира високата заболеваемост и проблемите с ушите...Та мисълта ми беше доволна съм от този влагоабсорбатор.В къщи нямаме влага, но когато се налага да преспи в свекърва ми задължително се ползва.

Ники има огромни сливици , но пък сега са му добре , не от там проблема ;има само темп 38 и нищо друго , нито коха , нито кашля , явно си е вирусче...........
Jeje преглеждали ли сте се за алергия някаква?Аз го писах в по-горните редове, но и Лора много ми боледуваше.Оказа се че проблема е от алергията (бяхме стигнали до там, че и проблеми със слуха имаше и всеки месец бяхме на антибиотици ).Лекувахме се 6 месеца от алегрията и за всеки случай (по предложение на лекарката) махнахме третата и сливица и сега е като белгийчетата...като малък морж.

soni ще ходите ли на трети март в Инбурхеринга на среща?

# 20
  • Мнения: 505
Здравейте белгийски мами,

Няма да се раждаме още. Май ще си изчакаме термина. На 2 см разкритие съм и бебока е слязъл съвсеееем малко надолу. За сметка на това пък расте - вече е 3.250-3.300 кг и почти 50 см. Та ако до понеделник не съм родила, когато ми е и термина де, ще ходя на мониторинг и ще решим според бебето дали ще провокират или ще изчакат малко.


# 21
  • Мнения: 240
Брюксел, още малко и ще дочакаш март месец  Wink Аз харесвам и февруари и март - през февруари месец е роден баща ми (днес му е рождения ден ), а мъжът ми е сестра ми през март.
 

# 22
  • Мнения: 1
Привет мами, аз малко се включвам всеки път ни в клин, ни в ръкав, ама нали се включвам  Laughing
Пак с въпросчета. Някой поръчвал ли е от амазон до тук, не можах да намеря колко им е доставката до Брюксел, става въпрос за този европейския.
Друг въпрос имам също. Тука има ли такива училища за след 2,5 годинки ама частни. Мисля за варианти ако не намерим комунално. Ясли намерих частни и скъпи съответно, продължавам с търсенето на нормални. Иска ми се да пусна поне големия, който е на 2,8, че вече съвсем изфирясва само с мен, а и да си учи езика. А искам да почна курсове, да си потърся работа... А като казах работа, какво може и дали изобщо нещо може да се работи тук само с английски и то не безкрайно перфектен-добър. Аз даже и чистачка съм решила да почна, само и само да поработя, че с толкова гледане на деца забравих какво е работа, само лежа и дебелея  Joy Имам си много добра професия ама без език.... (строителен инженер съм) все едно съм мама на две деца.

# 23
  • Мнения: 27 524
Кой е този европейски амазон?  Thinking Аз знам за френски, немски, английски. Ние поръчваме от френския. Доставката е безплатна (когато си е от амазон. Ако е през някой друг продавача, тогава се плаща и зависи от продукта).
Не знам за частни градини, вероятно има, но са единици и цените сигурно са безбожни. В някоя градина може да няма места, но в друга ще има. Винаги се намира място  Peace
Въпросът с работата вече е сложен, не мога да дам отговор.  Crazy

# 24
  • Мнения: 1
Благодаря ти Блонди, това ме вълнуваше за амазоните. Понее от бг пазаруват и от америка, затова исках европейски. А за градините- да продължавам с големия списък и с картата в ръка и с двойната количка бродим по улиците Grinning

# 25
  • Мнения: 112
Почти всяка седмица поръчвам от Амазон - английския или немския. Веднъж и от френския. Както и Блонди написа, а и някой в предишната тема също - ако доставчика е Амазон и поръчката е над определена сума (мисля минимум 15 евро беше), доставката е безплатна. Идват за 2-3-4 дни до Брюксел
За яслите - виж този линк, показва свободните места:
http://gardes-bb.be/
За работа - има фирми на българи, които се занимават с чистене и гледане на деца, нямам данни подръка в момента.

# 26
# 27
  • Мнения: 505
Май тапата започва да пада.... newsm78

# 28
  • Мнения: 27 524
Айде, 29-ти, ще празнувате рожден ден веднъж на 4 години  hahaha

Стискам палци, дръж ни в течение. Като родиш да пуснеш един смс  Hug

Прокърви ли ти?

# 29
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Айде, 29-ти, ще празнувате рожден ден веднъж на 4 години  hahaha
Това найстина ще е голям майтап ако стане.  Joy

Стискам палци да е сравнително леко, бързо и спокойно раждане.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт