Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 781
Привет  Hug

Евита, добре завърнала се при нас  Hug Видях те там на снимката как се усмихваш доволно  Hug А за съсипаните книжки думи нямам, от всичко най-много мразя да не се пазят книжките. За това и като идват деца в къщи играят със всичко, но когато почнат да пипат книжките на Иво той категорично не разрешава, щото знае че майка му ще подивее  Laughing.
pavpb Честно казано не знам дали тиквата може да предизвика алергия. Но Мамуля, може да е права че бебето може д апривикне към вкуса и, и после трудно да приема друг вкус. Моркова също е сладичък..пробвай с него да комбинираш  Hug.
klims9 Не всички пюрета на Ганчев съдържат захар и домати  Laughing. Аз имам пащърнак, както и моркови и пащърнак, чиста ябълка и чиста круша. Нито едно от тези няма такива съставки. Единствената различна съставка от плода/зеленчука е вода. Има и хубави, просто трябва да се чете етикета  Peace.
Q-T Както и jaded помни  Laughing, мажа със Стелатопия на Мустела и наистина съм мнооого доволна. Още не съм измазала бутилката, която купих преди Коледа, а всяка вечер я мажа със този крем. Никога повече не и се появи нещо подобно на суха кожа. Дано и при вас премине бързо  Hug. А да, и спрях да сипвам във ваничката душ гел. Къпем я само с чиста вода, веднъж седмично сипвам точно по 1 капка от душ гела.

Вики вече обядва с кеф пюре. Забелязах, че предпочита по-гъстите. Консистенцията на чистия картоф на Хипп, например и е любима  Joy. За сега пащърнака се оказва фаворитът и. Опитвала е картоф, морков, тиква, пащърнак, тиквичка, спанак и броколи /преди два дни/ и хич не и допадна, ябълка и круша.  Joy. Забелязах обаче че откакто обядва пюре ака почти веднага след като го изяде и се опитвам веднага да махам памперса и да я "издържа" над гърнето..пък дано да свикне  ooooh!. Абсолютно иска да седи сама. Доста е стабилна и е голям кеф за нея. Оставям я за по 10-ина минутки на ден. От 1-ви съм решила да почна да предлагам и каша. Педиатърката каза, че 2 седмици след като сме заместили обедното хранене /което мина преди 2-3 дни/, но аз предпочитам да започна или "от понеделник" или от първи  hahaha.
Без да искам да предизвиквам дявола, но от няколко дни почти не "къх-ка" през нощта. Дори имаше нощи, в които единствено даването на бибата беше достатъчно за пълноценен сън до 8 сутринта. Освен това вече не се мръщи на водата....просто не я пие  hahaha. Едвам успявам да я накарам да изпие 10-ина мл. на ден...но като и се допие ще пропие.

Днес обикаляхме 1 час навън, но тук духа ужасно. Тя заспа, а аз умрях от студ. Тротоарите са почти размразени, но като цяло след този сняг от всякъде са цъфнали дупки и картинката е доста грозна. Нямам търпение за слънце и безоблачно небе. jaded и аз като теб свързвам март с пролетта  Laughing Просто чакам с нетърпение да се раззелени всичко  Crazy

Щях да пиша още нещо....пфууу, постоянно забравям разни неща  ooooh!.

# 31
  • Мнения: 0
Здравейте мами! Да разкажа и аз за моите проблеми със захранването. Като ви четях как се притеснявате си мислех какво е толкова страшно - все пак имах опит о тдъщеря ми която на 02.03 ще стане на шест и е захранена по старата схема. С малкият реших да чакам -- т.к. е на кърма реших да захраня на пет месеца / навършени/. Така първо започнах с домашна тиква която се прие с охота.Така няколко дни - но нали бебо е с рефлукс и повръща - всичко ставаше оранхаво и реших да въведа кашата. Взех ориз на Лактана - но забележете млечна оризова каша защото си мислех че няма да имаме проблем. Така давам аз няколко дни и когато достигнахме количество около 50 гр какво стана - в момента в който изяде кашата бебо щелият се изрина около устата - червени петна и вътре пъпки - типичен кожен обрив. Щях да се побъркам. Вчера реших пак да дам каша  и резултатът е същият - просто явно сме алергични към млякото в кашата, което е голям проблем. Утре сме на консултация - да видим педито какво ще измъдри. И както е казано лошото никога не е само - не стига че е алергичен, но и кърмата ми изключително намаля - точно сега когато ми трябва. Затова имам питане към Консултантите по кърмене - как да стимулирам лактацията, толкова ми е необходима / Уточнявам че се храним и през ноща поне два пъти/ .

# 32
  • Мнения: 18
Привет и от нас Simple Smile

Q- T мерси за инфото,не се бях сетила че мога да се пробвам да я изпишкам след сън Hug
И браво за хубавите резултати на Малена и аз чакам сега на 6 да и взимат кръв и да и слагат ваксина и съм се ошашкала стабилно.
Jaded на Далия и излязоха същите пъпчици, които описваш за Радина,но от първото даване на пъщарнак и после нямаше проблеми.А за домата,явно наистина много майки,които не искат да се информират купуват масово Ганчев с домат и мляко.
pavpb,не  знам за алергия от тиква,ама си мисля че със сигорност ще и писне,има и др.разхлабващи като моркова,спанака и май пъщарнака.
Ние сме се захранили вече с почти всички зеленчуци(без домат Laughing)Давам и вече и броколи,спанак,ориз,тиквички , карфиол и стандартните , но засега само броколите не и се нравят,ама и аз много ги мразя.Иначе за плодовете сме въвели само ябълка и от утре почваме и крушата.Но аз ги въвеждам малко нестандартно:първо въвеждам сок от съответния плод и после пюрето.Сокове обожава,но гледам да давам не повече от 50 мл сутрин и следобед, по съвет на педи,а и ми прави впечетление, че започна и да пие доста повече вода.

Честити месичинки на Елиза и Яна  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 30
Здравейте отново!

Jaded, благоданости за хубавата тема! Мартеничките са страхотни. И аз с нетърпение чакам пролетта - ще бъде третият сезон за малките ни съкровища.

Честита месечинка на малките бонбончета, които я навършват днес. Да са много, много здрави!

Благодаря на всички, които са отговорили на въпроса ми за захранването. Все още не съм сигурна как ще процедирам, но вероятно в движение ще реша.

Q-T поздравления за хубавите резултати от изследваниията. Дано всички майки на момичета се справим с предизвикателството да вземем проба урина и най-вече на всички сладури изследванията да са добри.

Val_to дано да ви се е подобрило състоянието на бебчо. При Ани имаше едно зачервяване около ануса, което обаче ние й причинихме. Тъй като не ака всеки ден имаше период от около месец, в който всяка вечер и помагахме с термометър( с гъвкав мек връх). Та баща й беше решил, че по-добрия вариант да предизвикаме събитията е, като я забърсваме със суха кърпичка, което водело до напън. След две вечери дупето на детето беше ужасно зачервено, явно я бяхме протъркали. След това трябваше поне седмица мазане с кремчета за да се оправят нещата.

Ние къпем Ани всяка вечер повече заради приятния ритуал, отколкото от хигиенична гледна точка. Пропускаме, когато татко й е в командировка или се забави от работа.Също понякога заспива по-рано и не я будя за баня. Къпем я в чиста вода, но преди това измивам дупето с гела на Мустела. Два пъти в седмицата мием и косата със същия гел. Когато е наакана винаги се мием на мивката пак със същия гел и естествено лицето и ръцете по 1-2 пъти на ден.

Щях да пиша и по други теми, но малката тотално се разбуди и отивам.


Чао и лека вечер от нас!

# 34
  • Мнения: 5 940
Мишчица, а ти откъде ги купуваш тези чистите пюрета на Ганчев ? разгледах сайта им и наистина има някои подходящи, но по магазините са изчерпани. Вчера обиколих доста големи вериги. 100 процента плод имаше само една комбинация с моркови. Трябваха ми плодови и исках да взема български, но не успях. Иво въобще не искаше да вкуси пюре на Ганчев, а чуждите ги изяждаше до дъно. Ше го видим сега Боби.

# 35
  • София
  • Мнения: 71
Привет:-)))

Днес след разходката с Рада заставам пред гража да си вкарвам количката и с ужас установих, че съм си загубила цялата пачка с ключове, дистанционното за гаража, ключа за гаражната врата и всичкооооо. Е толкова ми стана криво.....виках мъжо да ни отваря, че детето беше пред рев от глад! Като връх на всичко реших днес да отида с Рада да близката църква тук в квартала и да запаля свещички за здраве. Влизам с много препятствия, оказа се входната врата е по-чясна от количката и се наложи една кисела женица да ми отвори и втората врата на портала, но аз не се отказах от влизане. Влизам и същата кисела женица ми вика:"С количката ето до тук (и ми сочи входа и една колона до входа) Ако искате да влезете навътре си вземете детето на ръце, за да не цапате църквата навътре с количката." Аууууууууууууууууууууу побеснЕх "Ама аз сега трябва да си събудя детето и да отида до иконата, така ли -питам ма кънтя в цялата църква и всички миряни се обръщат НЯМО...оная тъпее и врътка още по-лимонена мутра и не отговори. Аз запалих свещички, но сега ще напиша едно писмо до българската епархия и ще им разкажа, как майките с бебета са дискриминирани в българска църква. И ще чакам отговор.........ще ви държа в течение.

Ние днес продължаваме с моркова и вече изядохме 5 лъжички, Jaded и Рада е с обрив около устата(който завехва и се появява), но аз продължих с даването му, защото акото е ОК, утре пак а вдруги ден ще го дам с картоф, че нещо картофа ама хич не го хареса.

Валери, за даването на месо съм абсолютно съгласна с теб. Чета в момента един американски сайт за захранването, и там е описано каква е ползата на месото и как се започва винаги с пуешко, после се дава заешко, след 8-мия месец телешко...но месото е едва ли не преди зеленчуците или еднакво лесно усвоимо с тях:-) Аз обаче се чудя как картоф и тиква ще дам, камо ли месце!

Кокетка и аз съм възпитана така, книгата в моето семейство е до хляба. Баща ми като чете книги си ги подвързва. Но тези деца нямат такова възпитание, там е книгата е просто вещ. Надраскали са ми с химикалка и кожените дивани и днес се опитвах да трия но нищо не става........а никой не им ги е давал, те всичко взимат без да попитат, ето това аз не мога да го допусна. Идеше ми да им шибна по един шамар на всичките. Но все пак са деца, но толкова агресивни, толкова зли, ъжас потресох се.........отчаяна съм Рада в какви условия ще расте, с какви хора ще трябва да общува......страх ме хваща!

Вече съвсем се убедих - купувам само ХИП и органикс пюрета и никакви други експерименти на родния пазар. Загледах се и аз, почти всички имат масло, захар или сол, други са с глутен....е как да ги купя!!!

Миш   Hug и Рада ака по време  или непосредствено след хранене с пюренце, много странно. Все едно милата се напълва и трябва да освободи местенце. Сега от това мляко не само че няма колики, но и ака всеки ден. Днес в аптеката установих колко видове млека са пуснали ХИП, имат антирефлукс мляко, имат такова против запек и колики и са чисто нови, били от края на миналата седмица заредени:-) Супер





# 36
  • София
  • Мнения: 1 781
valerie Пюрета и каши купувам от едно магазинче в близост до моя квартал /предполагам на теб ще ти е далеч/. Намира се в ж.к Сухата река, зад пожарната. Това магазинче е заредено както никое друго, което съм виждала. Толкова заредено е още от времето, когато Иво беше бебе. Има поне 5-6 марки пюрета: Ганчев, Овко, Хаме, Милупа, Хипп, Бебевита /които между другото са на Хипп  Wink/....и май имаше още 1-2 марки. Каши всякакви...ама буквално всякакви, чувани и нечувани от мен. Там има много богат избор на всякакви пюрета. Ще ходя предполагам към края на седмицата за по-голям пазар и ще попитам от къде зареждат и да попитат дистрибуторите дали има някъде близо до теб /за целта можеш да ми пишеш ЛС къде си ти обаче  Laughing/. Девойката дето продава вътре ми е що годе близка и ще свърши работа  Peace Иначе Ганчев-ия пащърнак е любимо на Вики  Peace.
Евита, направо си представих картинката на едни необуздани деца съсипващи всичко и едни примирени с това родители  Tired, много тъжно  Peace Кофти случка и за ключовете...не можеш ли да си спомниш от къде си минавала, магазини разни....може пък продавачките да са ги намерили и да ти ги върнат  newsm78.

# 37
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен, одтавна не съм се разписвала тук, но смятам вече да съм много постоянна.Така, ние с Михаела почнахме да се захранваме, давах 2 дни домашен чист картоф-не го хареса особено, продължих с тиква+картоф-изяжда цяло пюре от 125мл на Хип, сега се мъчим с морков+картоф и дохранвам с тиква+картоф. Не съм прочела още назад, дали вие сте започнали с пюренцата, ноше се радвам да ми кажете ако знаете, какви други зеленчуци мога да й давам...и евентуално ориз в зеленчуците?

Хубава вечер на всички майчета и сладки сънища на съкровищата виЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧ

# 38
  • Мнения: 92
Хай !И ние сме вече в отбора на захранените!Ох няма да ви разправям как се отврати като и дадох тиквата плюе чуди се какво е това странно нещо различно от млекцето на мама! Имаме и фото документация.Почти нищо не и влезе в устата ,а бати Емо изяде остатъка.
Ренка може да дадеш броколи  ,едно от първи ги дават не знам защо те са доста тежки за стомаха , иначе някой друг плод ябълка круша или оризова каша и комбинации с тях  Wink
Днес се разходихме добре че пак го давали да се захлажда времето .
Хайде лека че пак мрънка девойката  ми !
оф много неприятно Еви дано намерите ключовете  Praynig

# 39
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте!

Мишчица, мерси за отговора.  Hug И на мен ми се въртеше нещо на Мустела, но не бях сигурна.

Джейдед, мерси и на теб, че ми припомни.  Hug Мъниците явно вече си имат вкус и мнение. На Малена например и хареса оризовата каша дори и втечнена, а пък на Радина не. Най-големият майтап е , когато и е пълна устата с каша и направи ей така  smile3534   и всичко става в каша.  ooooh! Ако Радина и на моркова се мръщи, защо не я оставиш няколко дена без да и предлагаш нищо и после пак да опиташ.  Thinking

Dani Ilieva, всичко ще е наред с изследванията!  Hug Hug

esy, стиснати палчета от мен за ваксините! Hug

val_to, радвам се, че минало подуването и зачервяването! Дано не се появява пак!.  Hug

valerie, справяме се с ЕБХ е силно казано, но се опитваме.  Grinning  Стискам палци изследванията и ваксините на Боби да минат добре!  Hug

pavpb, стискам палци за изследванията! Hug

Кокетка, много ме кефи новият ти аватар!  Laughing Супер е актуален!  Mr. Green Hug

Евита, ужасни са тези кисели бабички в църквите! Но честно казано, ако от институциите в БГ по можеш да очакваш някакъв адекватен отговор, то от БГ църква едва ли.. Особено като гледам какви безумици говорят дедовците - попове напоследък по ТВ и т.н. Ще ми е интересно дали ще ти отговорят.. Дано намериш ключовете, че много кофти това..  Hug


Честити месечинки на Елиза на Надето, Яна на Нинче, и на Константин на Хена! bouquet  bouquet  bouquet

Малена също днес се почерпи с пюре от тиква.  Grinning Направи много учудена физиономия след първата лъжица. Почуди се дали да яде но си хапна. Утре пак . Simple Smile
Да питам и аз за захранването - от кашата последно Малена изяде около 120 мл. Днес обаче дадох само 1 ч.л. тиква и кърма, нищо друго. Така ли трябва или да давам и каша?  newsm78

# 40
  • Мнения: 18
Джадет, мнго хубава тема  Hug

Евитка, има препарати за кожа, пробвай с такива. Ако не - опитай с най-проста гума, такава дето трие химикалка от хартия. Имаше и още някакъв начин за триене на химикалка, но в момента не се сещам  newsm78 Съжалявам за ключовете, сигурно много си се ядосала  Hug

Честити месечинки  Hug

Момичета, сега ще напиша нещо много тъжно, така че който иска да не се натъжава да не чете.
Вчера вечерта дядо почина изненадващо. Само две седмици след баба.... Съсипани сме. Баба я очаквахме едва ли не всеки ден и пак страдахме много, но дядо... така му се живееше. Той определено се държеше много мъжки след смъртта на баба, съвземаше се, купи си карта за градския транспорт, за да идва на гости у нас, да ходи до леля.... подаде документи за вдовишката пенсия... абе все неща дето човек не ги прави, ако му се мре. И вчера... инсулт ли, инфаркт ли... Баща ми е съсипан ... за по-малко от месец и двамата му родители си отидоха. Но най-му тежи, че е дядо е бил сам. Къса ми се сърцето за татко, умирам от мъка за дядо, адски се притеснявам за леля, защото много зле приема случилото се, за нея дядо беше най-ценното нещо на света, тя го обичаше безумно. Аз обикновено бързо се стягам. Порева малко и  преглъщам. Но сега ми е много трудно. Втори ден плача. И такъв страх ме е обзел на тема смърт... А татко ... стои си сам в неговата стая, плаче си,  а аз ходя през половин-един час да го гушкам, ама не помага.... Мисля, мисля и да ви кажа, вече смятам, че баба ми си го взе. Тя не можеше без него на този свят, явно и на онзи й е нужен... Момичета, съжалявам, че пиша тъжни неща в тази толкова прекрасна тема. Простете ми  Hug

# 41
  • Варна
  • Мнения: 741
Тара, миличка, прегръщам те.. spoko  Баба ти и дядо ти пак са заедно... Мисля, че си споделяла и преди колко много се обичат и не могат един без друг.. Не знам защо, но  сещам за "Неразделни" на Пенчо Славейков.. Дано са заедно в едно по-добро място. Много кураж и сила на татко ти и леля ти.. Съжалвам за загубата ви..  Flowers Rose Flowers Rose

# 42
  • Мнения: 1 056
Лорка , Cry Hugмного съжалялявам миличко за дядо ти  Flowers Rose Flowers Rose
 Аз също вярвам ,че  близките хора си отиват заедно  SadМоят баща почина 48 часа след загубата на първородното ни детенце ....  Sad
Съжалявам мами ,че пиша тук за тъжни събития  Sad

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 00:00 от diana_val4eva

# 43
  • Мнения: 21
Мили момичета, повече да не съм ви видяла да се извинявате за такива неща! Аз възприемам темата ни, като място, в което можеш да споделиш и радост и тъга, тук открих ценни хора и смятам, че е в реда на нещата да се опираме една на друга, да споделяме както радостта, така и мъката си. Точно това си говорихме и с Валери онзи ден по телефона: отчетната ни тема е страхотна, изпълнена с хубави хора и хубави мисли, нещо много различно от това, което и двете сме си представяли под отчетна тема (в общи линии мерки, теглилки и умиление по творенията на бебоците). Може да сме останали 15-20 редовно пишещите, но на мен за всеки от вас ми е вълнуващо, радостно, болно.

Лори, мила, няма какво да ти напиша, което да те успокои. Но погледни нещата от друга гледна точка: може би тази "хипер" активност на дядо ти е била, за да не мисли, да не се отдава на тъга по баба ти, за да занимава сам съзнанието си. А и голямата любов е такова нещо: помита всичко след себе си. А ти самата си ни писала, че там има голяма любов. Това ми напомня едно стихотворение (на Петър Алипиев), което ще споделя, за да отвлека ако мога и твоите мисли за секунда в друга посока.

Голямата любов е гръм и буря,
връхлита те, живота ти разтуря,
изпълва те със смисъл нов,
през тебе като огнен смерч минава,
но трайно щастие не дава
голямата любов.

Голямата любов е трепет божи
и до небето да те дигне може -
из тъмни бездни тъмен зов,
съдба е тя, забрава, страст и жажда,
но никога деца не ражда
голямата любов.


Баба ти и дядо ти са били щастливи, че са съумели да опровергаят горното. Според мен единици са хората, които успяват. Такава любов нищо не я дели. Да, тъжно е за вас, за внуците, за децата... Но за тях сега е по-хубаво, защото душите им са останали заедно, някъде, където вече няма да ги тормозят болести, мъки, тревоги... Поне аз така си го представям.

Прегръдки, мила Лори, бъди силна, за да можеш да помогнеш на татко ти. Знам какво е, аз бях потресена от промяната в моя баща при смъртта на баба ми, когато само аз бях до него... Иска се много сила, за да повдигнеш духа на някой, който винаги е бил най-здравата скала в собствения ти живот. Но ти си такъв човек, който може да се справи. И ще цитирам теб самата в нещо, което обичаш често да казваш: "Животът ни поднася толкова, колкото можем да понесем."

Целувки и прегръдки от мен и от беззъбата ми бузанка!

# 44
  • Мнения: 18
Q-T, Дидка, Джадет,  Hug много мили думи  Hug благодаря ви  Hug

Джадет, умееш да говориш много топло и да трогваш  Hug

Дидка, ти си моят герой, заради това, през което си минала и си останала толкова заредена с позитивизъм и хубави мисли  Hug Винаги се опитвам да взимам пример от теб.

Общи условия

Активация на акаунт