Отговори
# 45
  • Мнения: 63
Tara Съжалявам за загубата ви - наистина е много тъжно това което ви се случва моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
pavpb вече сме добре, аз си мисля че при нас е на алергична основа към грах незнам другата седмица преди да отида при доки ще му дам пак да видим какво ще стане. Моя доки ми каза да му дам първо морков или грах, но аз реших че първо ще вкарам оранжевите зеленчуци а после зелените. Сега ядем морков, картов и тиква. Нищо зелено не съм му дала още (само един път грах и ..... стана белята). Тук за първа храна дават грах или зелен боб.
Благодаря ви че ни мислите момичета  Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 5 940
Тара, миличка,не знам какво да  напиша... Прегръщам те силно. Много сили за теб и близките ти.
Моите съболезнования.

# 47
  • Мнения: 1 698
Тара, моите съболезнования, миличка. Страшно и тъжно е това, което ви се случва. Прегръдка и от мен, нямам думи...

# 48
  • Мнения: 270
Тара моите съболезнования,много тъжно ми стана за твоя дядо Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose................Мишленце днес заминавам да ги диря чистите пюренца без домата Mr. Green хихи,но в наше Търновско село може и да не намеря ooooh!....общо взето 3 са местата на които предлагат асортимент от пюрета.Аз нямам нищо напротив домата и масълцето,но за тоя етап на хранене не мисля ,че са и нужни.eli_krisi76 ние сме със рефлукс/който слава на бога си заминава/ще ти напиша нашата схема на захранване 5-7-дена оризова безмлечна каша Прима/много ми я хвалиха за деца с рефлукс/после почнах да добавям към кашата/50-60 грама/,тиква,картоф,пащарнак и морков,тиквичка и картоф.Ако има нещо питай на лични.

# 49
  • Мнения: 0
Най-после и аз да се включа в тази прекрасна мартенска тема. Поздравления на jaded за оформлението   bouquet

Тара, много съжалявам за случилото се. Това е много труден момент за семейството ти и ще ви трябва време да се съвземете от шока. Пожелавам ти да намериш сили да преодолееш мъката от загубата  Hug Баща ти със сигурност се нуждае от подкрепата ти присъствието на Емо може би ще му помогне да се справи с този тежък момент. Много целувки от нас и ако имаш нужда от нещо - насреща съм  Hug

Евитке, много неприятно, че си си загубила ключовете, дано се намерят. Много добре си подредила тази жена в църквата, аман от кисели хора! Много ми е интересно какъв отговор ще получиш от епархията. Нямам търпение да се оправи времето и да си спретнем една обща разходка, защото ми е огромно удоволствие да се разхождам с теб, Тара и Пипи   1stroller

Jaded, и аз съм съгласна, че няма смисъл от извинения, защото в живота не се случват само хубави неща,а има и горчилка. Всеки се сблъсква с трудности и има нужда от подкрепа и разбиране. Това важи най-вече за жените, защото така сме устроени. В този ред на мисли ви препоръчвам книгата  "Мъжете са от Марс, жените от Венера".

Приятен ден на всички!

# 50
  • Мнения: 644
Тара, моите най - искрени съболезнования.
Най - тежко е за тези, които остават тук. Баба ти и дядо ти вече са заедно и са щастливи. Сигурна съм.
Много сили и кураж за теб и твоето семейство.
Дръжте се  Hug

Диде, гушки и за теб, миличка  Hug

Евита, имам чувството, че всички идиоти просто теб чакат. Как пък един път не се намери някой мил и внимателен човек, който да не прави проблеми, че си с количката  ooooh!
Направо ужас...
Съжалявам за загубените ключове.
А иначе за почистването на кожа, ако не стане с препарат за кожа, както те е посъветвала Тара, знам един "бабешки" метод от моята бивша класна от гимназията, която е химик, а после и сестра ми потвърди, че сработва при някои видове кожа - чист амоняк. Но първо опитай на някое по - скришно място, защото понякога може да повлияе върху оцветяването на кожата.
Девер ми пък, имам спомени, си чистеше коженото яке с прясно мляко  newsm78

Ренка, радвам се, че се разписа тук  Hug Пиши по - често  Hug
Относно зеленчуците и плодовете - педиатърката каза, че подходящи за началото са картоф, тиква, морков и ябълка.
От това, което съм чела, се сочат също така пащърнак, оризова каша, круша.
Аз лично до момента съм пробвала без особен успех първо пюре от моркови, после оризова каша, а от вчера давам картоф.
Броколи и други зеленолистни зеленчуци - спанак, например, съм чела, че се дават по - късно, някъде около 8-ми месец, заради повишеното съдържание на нитрати, което е типично за този вид зеленчук.

Q-T, и аз се чудя дали като въвеждам нова храна трябва да започна отначало, т.е. 2-4-6 и т.н. лъжички или е по - добре да прибавям към старата и постепенно да увеличавам количеството нова  newsm78

___________

Момичета, ние вече сме официално в отбора на акулите  newsm47
След два дни неспирен мрън и много лош сън, вчера Андрей ми разказа играта. Сучеше на всеки кръгъл час, гърдите ми на нищо не приличат от разранявания и не беше спал цял ден и цяла нощ, нооо снощи, докато ми дъвчеше пръста, ме одраска с нещо. Първо си помислих, че си въобразявам, но се повтори още няколко пъти и накрая му отворих устата и се видя "виновника". Избил му е първият зъб  Grinning
Мъжът ми ме насмете, че нищо не сме му давали/мазали и сигурно се е измъчил много, ама аз откъде да знам, че му е избивало зъбче  Rolling Eyes

Захранването с картоф премина ужасно. Направо се разтресе от гадост. Пробутах две лъжички, размесени с доста кърма, другото изплю. Днес продължаваме.

И в тази връзка да попитам - за да се счита една храна за въведена, освен определен брой дни, в които е консумирана, нужно ли е да е достигнато и определено количество? Сиреч - ако ми отказва картофа и хапва по 1-2-3 лъжички, ако го давам в такива количества, да речем 5 или повече дни, мога ли да смятам, че съм го въвела и да продължа напред с друг зеленчук ?

# 51
  • Мнения: 0
ТараHug Днес ще има много тъжни майки и намусени бебета  Cry

За съжаление лошото никога не идва само. И ако от първото нещастие е можело да избягаш за малко, редувайки моменти на внушение, че всичко е само кошмарен сън, с моменти, в които като че ли падаш отвисоко и осъзнаваш жестоката истина, то при втория шамар от съдбата потъваш все повече в черното. Необходими са много сили и аз ги пожелавам на теб и твоето семейство  Hug

Спомних си майка ми как си блъскаше главата в стената повтаряйки "Сега осъзнавам какво ни се е случило". Беше при новината за смърта на дъщерята на чичо ми, три месеца след внезапната смърт на баща ми.

# 52
  • Мнения: 5 940
Кокетка, според мен можеш да се счита за въведена. Има злояди деца, които и до две години, не хапват повече от стотина грама на хранене, така че количеството надали е някакъв критерий.
Единият вариант е да се добавя към старата храна, а друг е кашата да остане в следобедното или сутрешното хранене, а на обяд да се дава по лъжичка, две, три тиква и после кърма, във вашия случай. На следващия ден друг зеленчук до достигане на определено количество. Но си зависи от началото на захранването и вида на храните. Дали се комбинират добре помежду си. Според мен както и да се постъпи, не е грешка.
Ренка, добре си си дошла Hug Липсваше.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 584
Тара,много съжалявам! Cry
Лека му пръст на човека,нека почива в мир!

Диди,миличка  Hug Hug Hug
Гърлото ме стегна като си помисля какво си преживяла миналата година! Cry
Дай боже само хубави неща да се случват на хубави хора като вас.

# 54
  • София
  • Мнения: 30
Тара, моите съболезнования! Много трудно е да се намерят утешителни думи в такива случаи. Дано дядоти си е отишъл без болка. А ти мисли за това, че заедно с баба ти са изживели един страхотен живот, били са много щастливи, радвали са се на деца, внуци и правнуци, а сега са отново заедно. Мъката остава за близките..., но ти си гушкай Емо, радвай се на Явор и направи всичко възможно да живееш живота си с много любов и радост от обичаните хора. Така баба ти и дядо ти ще са доволни и ще ти се усмихват там горе на небето. ( Ще ми се православната църква и българската народопсихология да предлагаха малко по-философски и  утешителен поглед към смъртта, защото е наистина много трудночовек  да се справи с мъката в такива случаи). Прегръдки!

# 55
  • Мнения: 9
Tара, съжалявам!  Cry
Диди, мнооого прегръдки за теб! Simple Smile

Кокетка, дори и малко като количество, ако си давала от даден зеленчук няколко дни, значи си го въвела в захранването. Утре смеси картофа с нещо друго и ще му се услади на Андрейчо. За количеството на нововъведената храна решаваш ти, зависи дали искаш да заместиш цалото хранене.
Като захранвах Ивайла правех така / както Валери ти е казала /- давам 2-3 лъжички от новата храна, после додавам от това , което вече съм въвела. Пример: детето е стигнало до 50 гр. п\ре на хранене. Давам 10 гр. например тиква/нова храна/, а останалите 40 гр. са картоф и морков, които вече съм въвела преди това. Или правех смес п\ре 10 гр тиква + 40 гр картоф. След п\рето я слагах на гърдата. Но така правех аз Laughing А и аз замествах хранене.
Нашето захранване ще започне другия понеделник, че тази седмица по обедите съм заета, срещи с приятели Joy

Евита, има едни израелски гъби за чистене, продават се във всеки магазин за перилни препарати, уникално добре почистват всичко, може да пробваш да махнеш надрасканото с тях Grinning

# 56
  • Мнения: 529
Изчезнах за една седмица,първо бях за няколко дни при родителите ми,после се прибрах но нямах компютър,преди два дни загубих дядо Sad
изтървах ви много,надявам се да сте добре и най-вече бебчетата,връщам се да чета  comp03
Днес ни е 7 ден от захранването  с оризова каша,добре е засега,имаше малко пъпчици но само по лицето и не мисля,че е от кашата.Правя си сутрин дозата АМ и с него правя кашата,за сега остава малко в шишето и му го давам после да го изпие.Сега се връщам да видя вие до къде сте. Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 1 780
Тара, galabinatankova Съжалявам за загубата ви момичета, бъдете силни  Hug Hug Hug
Кокетка, честито озъбване  Laughing Чувала съм, че който види пръв зъбчето на бебето трябва да му купи нещо бяло. Така че купи на Андро едно бяло блузе, за да са му бели и здрави зъбките  Mr. Green.

Тук прехвърча сняг  Tired, и си е бая студено...май днес ще ни се размине разходката  ooooh!
Вчера попаднах на един стих за майката и ще ви го споделя, защото на мен много ми хареса, но и същевременно ми стана мъчно:

Една майка си прави равносметка

Не пише моят син, защо, не знам.
Писмото за Великден бе последно.
За мен си спомнял с радост, казва там,
и ме обичал много, извънредно.
 
Откак бях с него, дните все броя —
година и половина вече става.
Понякога край релсите стоя,
щом за Берлин — той там е — влак минава.
 
Веднъж дори си купих и билет,
насмалко за Берлин да отпътувам!
Но след това отново чаках ред,
билета върнах — где ще пренощувам?
 
Любима имал, даже бил сгоден.
Очаквам снимката й със тревога.
Ще викне ли на сватбата и мен?
Възглавка да им избродирам мога.
 
Не зная тя харесва ли везма…
И люби ли го, както той жадува?
Понякога се чувствам тъй сама.
Нима по-нежен син не съществува?
 
А хубаво живеехме си двама! —
В един дом… И в един и същи град.
Вън свири влакът… Сън за мене няма.
Дали синът ми кашля в този хлад?
 
Остави ми той детските обуща.
Голям е днес и опустя домът.
Седя и мъката не ме напуща.
Защо децата трябва да растат?

# 58
  • Мнения: 2 169
Тара, galabinatankova, моите съболезнования Hug
Момичета,с вас съм и ви чета, а като се сдобия с компютър и ще пиша най - редовно!
Миш,  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 2
Тара, galabinatankova, Hug Hug Hug Бъдете силни, момичета. Моите съболезнования.

Диди,   Hug

Общи условия

Активация на акаунт