Забранено е деца да стъпват в пазарните колички!!!

  • 18 475
  • 440
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 222
Кауфланд е немска верига магазини и точно те са сложили на вратата си табелка, на която е написано родителите да не возят децата си вътре в самите колички....

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 00:27 от Crystalls

# 61
  • Мнения: X
Голяма простотия е това, децата да ги слагат седнали с мръсните си обувки в самата количка, а не на определеното място за сядане. Странно защо майките си мислят, че щом имат дете всичко им е позволено, а после се възмущават за кучешките лайна по улиците. Когато те започнат да спазват правилата за хигиена, тогава ще имат право да изискват кой къде да чисти след кучето си.

# 62
  • Мнения: 1 536
Защото е бг-патент превозът на децата в тях из магазините.

Не, не е, мога те уверя. Всъщност единствено и само в България и от българи съм Чувала подобни коментарии.

Но пък темата е много забавна.  Laughing
И при нас е нещо съвсем нормално и аз само по този начин пазарувам,когато сме без таткото.
Но пък  тук климата е по-топъл.Обувките не се прашат така и не е толкова кално  newsm78
Количките са огромни ,има място за всичко.И никъде няма такива забрани,за които говорите.Масово се случва.Ако влезете в тукашен голям супермаркет ще си излезете доста възмутени ,не е бг патент,спокойно

# 63
  • Мнения: 4 399
Кауфланд е немска верига магазини и точно те са сложили на вратата си табелка, на която е написано родителите да не возят децата си вътре в самите колички....

Е, да, но в Германия няма такива забрани. Простаци, какво да ги правиш.  Laughing

# 64
  • Мнения: 8 567
Много ми е странно как масово народът се вживява при подбор на всякакви играчки за деца, какви изисквания има откъм безопасност на всякакви проходилки, детски колички и изобщо към пособия, които се използват от и за деца и в същото време може просто ей така да метне едно дете в една пазарска количка и да счита, че тя едва ли не е направена, за да си вози децата в нея, докато е на пазар.
И то след като изрично е указано, че тя не е подходяща за целта.
 
И друго ми е интересно, като излезете от магазина, децата за ръка ли ги водите или ги напъхвате в пазарската чанта, до доматите, да кротуват?

# 65
  • Мнения: 7 837
Защото е бг-патент превозът на децата в тях из магазините.

Разбира се, че не е.
Сега си представете кош с бебе, който се закрепва там, където сяда детето + едно 2-3 г. Аз не съм и помисляла да си усложнявам живота и да го оставям да ходи.  Simple Smile

Дори и сега, понякога малкия се вози вътре, защото му е по-удобно. Изобщо нямам скрупули, нито съм единствената правеща го.
Има препоръки да се внимава, защото има вероятност да паднат, да. Но, хигиена и подобни, плиййз... Simple Smile
При нас има антибактериални кърпички на входа на всеки магазин. Който държи, може да си лъсне количката изцяло. Отделно, задължение на магазина е, количките да са в приличен вид, така че, ако има кал и боклуци е редно да се изчистват, преди да се върнат за ползване.



п.п. Сега прочетох, че и европейците го правят. Олекна ми  Laughing



Е, да, но в Германия няма такива забрани. Простаци, какво да ги правиш.  Laughing

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 00:56 от Кейси

# 66
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Като си харча парите в България, очаквам да се спазват българските правила и закони.

Много ми е чудно в кой български закон пише, че не мога да си возя детето в количката?! Flutter

# 67
  • Мнения: 489
Кауфланд е немска верига магазини и точно те са сложили на вратата си табелка, на която е написано родителите да не возят децата си вътре в самите колички....

Е, да, но в Германия няма такива забрани. Простаци, какво да ги правиш.  Laughing

И аз това исках да напиша.  Laughing И моето се вози вътре, когато е изморено. И определено не е единственото. Големи мърлячи, изпонатръшкаха се от болести!  Joy

# 68
  • Мнения: 222
Като си харча парите в България, очаквам да се спазват българските правила и закони.

Много ми е чудно в кой български закон пише, че не мога да си возя детето в количката?! Flutter

И да е написано пак ще си има хора, които ще си ги возят и това е. Написано, ненаписано все едно, нищо не се спазва....! Преди, когато на родителите е правена забележка от магазините, казвали,че никъде не написано,че не трябва да возят децата там, е, вече е написано и отново има хора, които не спазват това нещо.
Как има родители, които слагат децата на определено място, обаче има и други, които мислят, че за тях нищо не важи и могат да правят каквото пожелаят... Как въобще има идва на акъла да си сложат там детето... Явно нямам достатъчно богато въображение...

# 69
  • София
  • Мнения: 735
Извинете за вмъкването. Embarassed
Да ви попитам: Как вашите изтънчени ръце докосват дръжката на количката, след като преди това са я ползвали десетки клиенти.
До сега не съм видяла някой, който да върви с мокри кърпички, лъскайки дръжката на кошницата или количката. ooooh!

 Joy Това го правех, в интерес на истината, когато дъщеричката ми беше по-малка и кротеше на "седалката" на количката (която оригинално май е място за дамски чанти  Joy ). Всъщност започнах да бърша дръжката, металните части, до които можеше да стигне и джаджата, с която се заключват количките - след като я видях как ближе тези гадости.  Crazy

ще оставя детето си на някой да го гледа за час и да си свърша работата. все пак нали имат и бащи тия деца? детето с таткото на площадката - мама в магазина. мама приключва и идват да я приберат, за да не носи тежко.

За съжаление това не винаги е възможно. Докато можеше, оставях я и ходех сама на пазар. Обаче това беше до време. Сега си правим компания. Преди да проходи, нямаше алтернатива - където я сложа, там седи. Обаче след като "тръгна", почти няма случай, в който да изкара цялото време на крак...изморява си се. А и да пазарувам ли, да следя за детето ли...

Сега сериозно: правилото е деца да НЕ стъпват в количките за пазаруване. Има хиляди начини да пазаруваш, без да возиш детето си като стока. Може да го държиш за ръка, да го возиш в неговата количка, да вземеш с теб таткото, бабата, каката, приятелка .... Ако има желание, решение винаги се намира. [/b][/color]

Факт, така е. Обаче няма начин да я водя за ръка през цялото време, както и да я сложа в бебешката й количка (а в този случай къде да слагам пазара?!?!). Дребната има желание да бута пазарската количка, но е за кратко, като всичко останало. Иска да разглежда, да пипа, да души това и онова, а когато се умори, иска да се качи в количката и да се вози.
Гледката не ме е дразнила, може би защото и аз го правя (но и преди, когато нямах дете пак не ме). Държа на хигиената, обаче държа и на неизнервеното си дете и себе си.
Знам, че е опасно, чела съм статии, гледала съм статистики, че доста деца претърпяват инциденти именно от тези колички. За това не я оставям без надзор.
И не съм сигурна, че на Запад това не се случва (приятелка, която живее в Германия само направи сравнение, че тук си качваме по сайтове снимките с децата в количките, докато това там явно не се случва  Joy )
Гадно е да е мръсна количката, и на мен не би ми било приятно. Идеята с калцуните не е лоша, но знам какво ще им се случи секунди след поставянето им (специално при нас доста често я гушкам до магазина, но това не може да се приеме за постоянна практика). Та сигурно и Габи е цапала....Да минава зимата и поне да не е тази видима гнус, която се стели навсякъде около нас...

# 70
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ами ако детето ви се изтърси от количката и се пребие, кой ще е виновен? Магазинът или вие? Тогава ще има - "Ама май беше по-добре да не го бях качвала в количката". Аз от 11 години живея в Испания и не съм виждал в хипремаркетите забрани да се качват деца в количките, но и много рядко съм виждал дете в пазарска количка. На всеки един вход на голям магазин има надпис че безопасността на децата в магазина е грижа на техните родители, а да качиш едно дете в пазарска количка определено си е опасно.

# 71
  • Мнения: 7 837
Разбира се, че не е безопасно (на самите колички, също е отбелязано), но мнозинството в тази тема, предимно се гнуси и това е нелепо Simple Smile

# 72
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Кауфланд е немска верига магазини и точно те са сложили на вратата си табелка, на която е написано родителите да не возят децата си вътре в самите колички....

Е, да, но в Германия няма такива забрани. Простаци, какво да ги правиш.  Laughing

И аз това исках да напиша.  Laughing И моето се вози вътре, когато е изморено. И определено не е единственото. Големи мърлячи, изпонатръшкаха се от болести!  Joy
Е, и ние в Англия сме от мърлячите, ама супер мърлячи. Не само не е забранено, но е и масово. И тия екстри с баби и детски площадки над път и под път няма. Всички в купом в супермаркета, даже и новородени, направо от родилното. Ама, ако това го види бг.мамма ще е супер скандално.
И въпроса не е да влизат ли децата в количките, а как бг.мамите да допринесат за по-голямата чистота навсякъде, за да няма кални от детските обувки колички. Или както се казва, Цялата Мара втасала, та и до количките стигнахте.

# 73
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Разбира се, че не е безопасно, но мнозинството в тази тема, предимно се гнуси и това е нелепо Simple Smile
Ами прави са че децата нямат място в пазарската количка. Ще си ги водите на ръчичка или ще ги оставите в детския кът. Като си помисля - преди години в "МЕТРО" имаше някаква забрана за деца под определена възраст, сега не зная как е.  newsm78

# 74
  • Мнения: 7 837
Да, в детския кът, на милото, на баба, на гледачка...
Никакви колички след 2 г. възраст, никакво возене в колички в магазина, в мола и на площадката само с парадни дрехи и т.н. и т.н.
Цял пътеводител си трябва, за да се впишеш... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт