СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 88 045
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз ли нещо съм се объркала от толкова информация... или наистина няма никой желаещ да присъства на първо класиране и затова подновяват новината в сайта на ИСОДЗ  http://kg.sofia.bg/isodz/news/935

П.С Не че нещо, но да си сверя часовника както му се казва...

Предишното съобщение не беше ли за другаде, сега пишат за Сирма  newsm78 .

Аз нямам дете, участвувам за друго, май не е морално да искам да отида  newsm78 .

# 721
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 502
Аз ли нещо съм се объркала от толкова информация... или наистина няма никой желаещ да присъства на първо класиране и затова подновяват новината в сайта на ИСОДЗ  http://kg.sofia.bg/isodz/news/935

П.С Не че нещо, но да си сверя часовника както му се казва...

Предишното съобщение не беше ли за другаде, сега пишат за Сирма  newsm78 .

Аз нямам дете, участвувам за друго, май не е морално да искам да отида  newsm78 .

Друго беше посоченото място  Grinning - сградата на СО на Московска, дори беше уточнено в зала № 1  Grinning Нещо са се сдрамили май. Голям зор беше да си приберат с-мата, сега..май не искат те да осъществят класирането. Както винаги се случва в СО, явно всичко ще се реши в последния момент  Twisted Evil, като се има предвид и следващите почивни дни...

# 722
  • Мнения: 539
Благодаря много за инфото!   bouquet Hug  bouquet
Възникнаха ми още три-четири въпроса:
1.Къде пише, че системата с "заключва" в 18.00 на 03.05. - в календара успях да разчета само дата...
2.Какво ще стане, ако към момента на записване не разполагам с всички изискващи се документи? (А, между другото, къде са изредени?)
3.Ако приемат дете и се запише сега, може ли да не започне да посещава Д.Г. от септември, а, например, от декември?(И това как ще се отрази на майчинството?)

# 723
  • Мнения: 805
Благодаря много за инфото!   bouquet Hug  bouquet
Възникнаха ми още три-четири въпроса:
1.Къде пише, че системата с "заключва" в 18.00 на 03.05. - в календара успях да разчета само дата... - http://kg.sofia.bg/isodz/news/686; така е било миналата година за 1во класиране; а при следене на системата също в един момент разбираш че се случва в 18ч Simple Smile
2.Какво ще стане, ако към момента на записване не разполагам с всички изискващи се документи? (А, между другото, къде са изредени?) - ще ти откажат записване; изредени са И в първия пост на темата И в профила ви
3.Ако приемат дете и се запише сега, може ли да не започне да посещава Д.Г. от септември, а, например, от декември?(И това как ще се отрази на майчинството?) - зависи от договорката с директорката, масово се отлага с месец, за повече вероятно ще се наложи плащане на такса и съответно спиране на майчинството

# 724
  • софия
  • Мнения: 144
Консултирах някои неща, които се обсъждат тук и пускам инфото от консултацията:

Първи казус: Ако едно дете се класира по първо желание, но не се запише, възстановяват ли му се точките за първо желание за следващо класиране? - Точките ще се възстановят за второ класиране, ако родителите откажат записването. Ако родителите чакат да му се елиминира кандидатурата (т.е. не се явят да запишат или да откажат записване), ще се възстановят точките чак за трето класиране.


Втори казус: Ако едно дете е класирано и записано по първо желание, но се отпише, възстановяват ли му се точките за първо желание ако реши пак да кандидатства? - Точките се възстановяват. Със самия акт на отписване на детето от страна на директорката в системата, системата автоматично му преизчислява точките, тоест – начислява му тези точки, които е отнела при записването. Т.е. системата трябва да знае че детето е отписано.





без да искам да бъда досадна, включвам се за последен път. писах в обратна връзка и получих този отговор, възможно е аз да не съм задала коректно въпроса. само са вметна, 4е миналата година, когато ни писаха, че сме приети и следващото писмо, с което ни предупреждаваха, 4е ще елиминират кандидатурата ни, никъде не е имало опция родителите да откажат записване. ако аз съм сгрешила се извинявам, вярвам, че ели и мама саня са много по- запознат, но знам, че ние нямахме + 3 т за 1 ж, след прием и незаписване. успех на класирането.

"Уважаеми господин/госпожо,

На 27.04.2012г. получихме запитване със следното съдържание:
здравейте!
ако дете бъде класирано по 1 желание, но не се запише му се елиминира кандидатурата. ползва ли отново 3 точки за 1 желание, за текущата кампания на следващо текущо класиране?

Нашият отговор:
Не,за първо желание ще може да ползвате 3 точки за следващата учебна година.

Поздрави,
Екип за обслужване на ИСОДЗ към Столична община"

# 725
  • Мнения: 4 393
MarcheT добре си си задала въпроса, просто някой вече е започнал да празнува предсрочно. Ще си ползваш трите точки, ако не се запишете.

# 726
  • Мнения: 33
Не ни възстановиха точките миналата година като не се записахме. Писах и в обратна връзка и ми казаха, че са използвани вече и се възстановяват чак за следващата кампания  Peace
Ако има ново правило моля посочете къде го пише. Отговорите от обратна връзка са отново същите - точките НЕ се възстановяват.

# 727
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 502
Не ни възстановиха точките миналата година като не се записахме. Писах и в обратна връзка и ми казаха, че са използвани вече и се възстановяват чак за следващата кампания  Peace
Ако има ново правило моля посочете къде го пише. Отговорите от обратна връзка са отново същите - точките НЕ се възстановяват.

Няма "ново правило", няма изменения в Правилата за прием.
Това, за което пишете няколко мами тук си е пълен абсурд. 3 т. по първо желание следва да изгърмят само при реално записване, отразено в с-мата.

# 728
  • София
  • Мнения: 700
Консултирах някои неща, които се обсъждат тук и пускам инфото от консултацията:

Първи казус: Ако едно дете се класира по първо желание, но не се запише, възстановяват ли му се точките за първо желание за следващо класиране? - Точките ще се възстановят за второ класиране, ако родителите откажат записването. Ако родителите чакат да му се елиминира кандидатурата (т.е. не се явят да запишат или да откажат записване), ще се възстановят точките чак за трето класиране.


Втори казус: Ако едно дете е класирано и записано по първо желание, но се отпише, възстановяват ли му се точките за първо желание ако реши пак да кандидатства? - Точките се възстановяват. Със самия акт на отписване на детето от страна на директорката в системата, системата автоматично му преизчислява точките, тоест – начислява му тези точки, които е отнела при записването. Т.е. системата трябва да знае че детето е отписано.





Благодаря много на Ели Х за информацията - така е логично и според мен!
Надявам се да не прозвучи нахално, но източникът ти надежден ли е? Защото и аз имам отговор от ИСОЗД :
Уважаеми господин/госпожо,

На 26.04.2012г. получихме запитване със следното съдържание:
Ако детето ми е прието на 1 класиране в едно ОДЗ и го запиша там, но след това пуснете в системата за кандидатстване новопостроеното ОДЗ Дървеница, как става връщането на 3т за първо желание, за да кандидатстваме в него? Ясно е, че ще отпиша детето от първото ОДЗ, но в какъв срок ще ми бъдат върнати 3т и към кого трябва да се обърна?

Нашият отговор:
Точки за първо желание се връщат за кандидатсване през следващата учебна година.


Явно така са си решили и тва е.....
После се чудим защо никъде тези правила не са разписани.....

# 729
  • Мнения: 1 624
мама САННЯ грешка при писането ли е 60 ОДЗ, или така са ви го дали? Питам, защото Дружба е моят квартал, но нямаме 60 ОДЗ. Ако номерът е правилен, не е в този квартал. А ако кварталът е верният, дали няма предвид запустялата детска градина в първа част? Дано, че буквално се руши сградата и се е превърнала в свърталище за наркомани.

Според това, което на мен ми отговори Чобанов, 60 ОДЗ е в район „Оборище”.

Ето отговора:

Г-жа Минчева в едно предаване каза, че тази година ще се открият 8 нови детски градини. Бихте ли ни казали кои ще са те?

Отговор:
До момента са открити нови сгради на детски градини в район „Люлин” – ОДЗ № 101, район „Връбница” – ОДЗ № 176. Предстои до края на годината да бъдат открити ново ОДЗ в район „Студентски”, ново ОДЗ в район „Кремиковци”, нови сгради към ЦДГ № 171 – район „Надежда”, ОДЗ № 60 – район „Оборище”, ОДЗ № 52 – район „Илинден” и ОДЗ № 19, район „Младост”

# 730
  • Мнения: 7 114
Твърди, че през 2012 г. ще построят 8 нови ДЗ, но явно иде реч за разширения:
60 ОДЗ Дружба - 2 нови гр.
171 Надежда - 2 гр.
16 ЦДГ Витоша - 3 гр.
Лозенец - 6 гр.
13 ОДЗ Дружба - 2 гр.
Красно село - 8 гр.
в Боянското у-ще - 2 гр.
Средец - 3 гр., но пак ще прехвърлят деца
18 ОДЗ - не съм записала колко гр.
19 ОДЗ - децата ще се връщат, но не съм записала кога, може Ели да е.
Явно хората са в някакви реорганизации, които не се забелязват отвън. Една от градините ме интересува сериозно, но там нито строителство кипи, нито е разбито, нито боклуци са надробили. Ще имам предвид информацията, благодаря!
(градините горе са девет, да не би да преизпълнят нормата?)  Laughing

# 731
  • София
  • Мнения: 39 777
(градините горе са девет, да не би да преизпълнят нормата?)  Laughing
Тази - 171 Надежда - е построена и действаща, сигурно има година и нещо.

# 732
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Обаче Център, все още направо си няма градини. То и няма къде според мен. Естествено, това което ни е удобно за племенницата е по трамвай 5, да ама там е друг район съответно по-малко точки.

# 733
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте,
извинявам се че вероятно ще задам два въпроса, който вече сте коментирали, но аз така и не съм разбрала Blush

- Ако в дадена градина не се запълнят всички отпуснати бройки по социални критерии за деца посочили 1-во желание, свободните места прехвърлят ли се още на първо класиране към общата опашка?
- На първо класиране в социалната опашка само децата по 1-во желание ли се приемат или ако има свободни останали бройки- приемат и тези по-2ро желание?

Надявам се, да отговорите!
Благодаря предварително! Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 805
Здравейте,
извинявам се че вероятно ще задам два въпроса, който вече сте коментирали, но аз така и не съм разбрала Blush

- Ако в дадена градина не се запълнят всички отпуснати бройки по социални критерии за деца посочили 1-во желание, свободните места прехвърлят ли се още на първо класиране към общата опашка? - ДА, само с уговорката, че това че не са с 1во желание, не означава че автоматично освобождават местата - трябва да ги проследиш децата, дали ги приемат по по-горно желание
- На първо класиране в социалната опашка само децата по 1-во желание ли се приемат или ако има свободни останали бройки- приемат и тези по-2ро желание? - ДА, приемат подред и тези с по-ниско желание...
Надявам се, да отговорите!
Благодаря предварително! Heart Eyes

Тия дни си мисля нещо и не помня дали е обсъждано тук ... защо трябва да има тежест по желанията?
На "първа мисъл" отговора е "разбира се че трябва да има" ... ама като се позамисли човек, така реално децата със стандартен брой точки имат шанс само по 1во желание и от останалите практически няма смисъл.
Ако обаче нямаше такива допълнителни точки според желанието, подреждането на няколко желания щеше да има смисъл.
Пример:
ние сме със стандартните 5,2 точки за ясли (т.е. имаме малко предимство че таткото работи в същия район).
На първо желание мога да сложа по-желаната градина, където обаче сме в гранична група.
Ако не ни огрее изпадаме за второ желание, където примерно слагам яслата със сигурен прием....

А сега това няма как да стане... с 8.2 точки сме на ръба на сигурния прием в СДЯ ИЛИ в голяма гранична група за ОДЗ. Със 7.2 точки сме АУТ отвсякъде ... т.е. аз реално кандидатствам за 1 заведение... желанията съм ги наредила за мое удобство .. да са ми под ръка за разместване...

Та ... изпускам ли нещо в размислите?
Питам за да видя повече мнения и да се ориентирам дали да подемам някакви действия в тази посока...

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 10:56 от Лазурит

Общи условия

Активация на акаунт