СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 88 053
  • 773
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 805
Момичета ,днес ли ще заключат системата?

Според календара в системата
http://kg.sofia.bg/isodz/calendar

ще заключат на 3ти в 18ч

# 706
  • софия
  • Мнения: 144
Пак да питам - какви са последствията, ако детето е прието, а не бъде записано?
ами ако не се запишете със сигурност губите допълнителните точки за съответното желание- ако сте класирани по 1 желание, но не се запишете до края на рази учебна година повече нямата + 3 т. ако сте по 2 ж и не се запишете, съотв за тази година нямате + 2 т и така. това го знам със сигурност, че веднъж класирани с 3 т по 1 ж, но не се запишете за съотв година пове4е тия точки не се ползват

# 707
  • София
  • Мнения: 6 184
Доколкото си спомням, точките се губят само при записване.

# 708
  • софия
  • Мнения: 144
100% съм сигурна, че ако някой се класира, но НЕ  се запише, повече сист не начислява точките за съотв желание!
възстановяват ги за следващата уч. година

# 709
  • Мнения: 1 376
Дано да си права... защото другото е гадно  Peace

# 710
  • Мнения: 805
Запазват си точките когато не са записани, защото реално те не са ползвани.
Точките за поредност на желанието изчезват само когато детето се запише. Възстановяват се при отписване или през следващата кампания.
Същото отговори и Сання на предната страница. Защо пренебрегвате мнението ѝ? Все пак е вътре в нещата от доста време...

Гадно е ... нали затова цяла година има деца с много точки, които все се класират и не се записват и така отнемат шанса на децата със стандартните точки  ... не малко е изписано по този въпрос назад по темите.

# 711
  • софия
  • Мнения: 144
миналата година кандидатствахме, приеха ни случайно на жребий по 1 ж за 1 ясл група и аз реших, че не може да е чак толкова трудно човек да се добере до дг и не се записахме
до месец февруари тази година нямахме + 3 точки, а за 1 ж бяхме с + 2 т
това е от мен, ако искате експериментирайте и аз си мислех така миналата година, не се записахме по 1 ж, по късно добавих нова гр и ве4е бяхме + 2 т= 7,1 по 1 ж
за децата с 10+ дори и да не се запишат пак са с по 10 и 9 т после

# 712
  • Мнения: 16
Точките се губят, ако сте класирани някъде се смята, че точките по първо желание са ползвани вече и се възстановяват за следващата кампания чак  Peace

# 713
  • Мнения: 805
Ок ... явно съм останала с грешни впечатления от изчетеното ...

# 714
  • София
  • Мнения: 39 823
Да пусна запитване - ако някоя от вас желае да се включи в репортаж и да разкаже какво е чувството да чака на опашка и какви са притесненията по отношение на кандидатстването, моля да ми пише на ЛС, за да я свържа със съответния човек.

Става въпрос за някой, който е със "стаж" по опашките, т.е. не кандидатства за първи път. За съжаление моите деца са кандидат - първокласник и кандидат - гимназист и вече нямам лични контакти с хора, които чакат на опашка. Всички, които познавам са или като мен, или с много малки бебета, или сега кандидатстват за първи път.
Аз мога, но не мога да се покажа на репортаж. Лекувам зъб с АБ и съм страшна картинка.

# 715
  • Мнения: 4 465
Консултирах някои неща, които се обсъждат тук и пускам инфото от консултацията:

Първи казус: Ако едно дете се класира по първо желание, но не се запише, възстановяват ли му се точките за първо желание за следващо класиране? - Точките ще се възстановят за второ класиране, ако родителите откажат записването. Ако родителите чакат да му се елиминира кандидатурата (т.е. не се явят да запишат или да откажат записване), ще се възстановят точките чак за трето класиране.


Втори казус: Ако едно дете е класирано и записано по първо желание, но се отпише, възстановяват ли му се точките за първо желание ако реши пак да кандидатства? - Точките се възстановяват. Със самия акт на отписване на детето от страна на директорката в системата, системата автоматично му преизчислява точките, тоест – начислява му тези точки, които е отнела при записването. Т.е. системата трябва да знае че детето е отписано.



# 716
  • София
  • Мнения: 4 575
миналата година кандидатствахме, приеха ни случайно на жребий по 1 ж за 1 ясл група и аз реших, че не може да е чак толкова трудно човек да се добере до дг и не се записахме
до месец февруари тази година нямахме + 3 точки, а за 1 ж бяхме с + 2 т
това е от мен, ако искате експериментирайте и аз си мислех така миналата година, не се записахме по 1 ж, по късно добавих нова гр и ве4е бяхме + 2 т= 7,1 по 1 ж
за децата с 10+ дори и да не се запишат пак са с по 10 и 9 т после
В системата как излизаше инфото в профила - в смисъл пишеше ли нещо от сорта на - "вече сте използвали 3-т за 1-во желание в тази кампания" ?
Аз лично си мисля, че тук е станала някаква грешка. Каква точно - може само да се гадае.

В темата имаше един момент есента някъде, че една мама писа как се ядосва, че едно детенце с предимство го класират 2 пъти и то не се записва, и че те не могат да стигнат до заветното място щото нямат предимство и са на лотария и чакат за малък номер.
Аз се включих, че и аз наблюдавам такова поведение с дете за нашата ясла.
Оказа се, че говорим за едно и също дете (аз дажа малко тъпо изтипосах и името, та трих после)
Това дете със сигурност поне 3 пъти се класира, не се записаваше, после пак заставаше с 8.2 отпред. Накрая все пак една седмица не се беше наредило, та детенце с 8.1 се класира и записа.

А, Ели е писала по-точно и подкрепено с факти от мен. Ели,   bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 164
Аз ли нещо съм се объркала от толкова информация... или наистина няма никой желаещ да присъства на първо класиране и затова подновяват новината в сайта на ИСОДЗ  http://kg.sofia.bg/isodz/news/935

П.С Не че нещо, но да си сверя часовника както му се казва...

# 718
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Аз ли нещо съм се объркала от толкова информация... или наистина няма никой желаещ да присъства на първо класиране и затова подновяват новината в сайта на ИСОДЗ  http://kg.sofia.bg/isodz/news/935

П.С Не че нещо, но да си сверя часовника както му се казва...

Сменено е мястото на провеждане на класирането  Grinning

# 719
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
А какви са тези места в Боянското училище? Виждала съм сградата-за у-ще е чудесна,но за ДГ? Shocked

Ще ремонтират явно с идея да създадат условия за 2 групи.

Общи условия

Активация на акаунт