Отговори
# 15
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
мам4е , от този хляб съм правила само рецептата с големият грамаж, но и на мен ми се е случвало да добавям брашно, докато стане хубава топка.Много е вкусен хляба и според мен Wink.Не пречи да пробваш с едно по- голямо яйце, мисля си, че пак ще стане хубав хляб Hug.

# 16
  • Мнения: 789
Имам едно въпросче за мъфините. Ако някой може да помогне, ще се радвам Simple Smile

Правих солени мъфини, тестото беше като за солен кекс. Обаче ми залепнаха за хартиените формички. Какво да направя, за да могат лесно да се изваждат? Чудя се дали не трябва да се намажат самите формички с олио например, но пък тогава защо са ми формите - мога направо в тавата да ги пека.

Досега не бях правила, а искам и сладки да пробвам. Толкова хубаво изглеждат.

# 17
  • Мнения: 18
Аелис, благодаря!  Hug   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 456
 Благодаря за темата   bouquet
Чарита, много си бърза, радвам се, че ти е харесал шоколадът  Hug С него преди доста време захраних сина си със сладко  Crazy
Има ли освен мен други, които постят?

# 19
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
ЕЕЕ много пишете записвам се и се връщам да чета

# 20
  • Мнения: 6
здравейте,нямам опит в кулинарията...но искам да приготвя пилешко или сирене с корнфлейкс.....има рецепти в нета,но исках да чуя от вас момичета как се прави това,харесаха ми много от предложенията ви за вкусотийки и затуй пиша EmbarassedПомогнете моля на лаичка в кухнята ...и благодаря много ,че прочетохте това и...отговорихте,пък и "нахранихте" с отговорите си моето семейство

# 21
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Моля ви, дайте изпитана рецепта за тесто за пица . Колкото пъти досега съм опитвала по най-различни рецепти и не става добре.

Дали има значение маята? Със суха не ми се получава, дали да не пробвам с жива?  newsm78
Киса, аз понеже съм си по - мързеливичка, а и не съм много кадърна в месенето  Embarassed правя само тази пица. До сега провал не съм имала и обикновено правя 2 - 3 дози, че 1 не стига Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529331.0

# 22
  • Мнения: 1 883
Моля ви, дайте изпитана рецепта за тесто за пица . Колкото пъти досега съм опитвала по най-различни рецепти и не става добре.

Дали има значение маята? Със суха не ми се получава, дали да не пробвам с жива?  newsm78
Откакто съм открила тази рецепта само нея ползвам за пици. Правя тестото със суха мая.
И аз само това правя.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 193
Моля ви, дайте изпитана рецепта за тесто за пица . Колкото пъти досега съм опитвала по най-различни рецепти и не става добре.

Дали има значение маята? Със суха не ми се получава, дали да не пробвам с жива?  newsm78
Тесто за пица правя по рецептата на Лабрекс за чесново хлебче.Откакто го е публикувала ,не съм и мислила да пробвам друг вариант.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Да не ви изпусна. Grinning
Благодарности за темата!  bouquet

# 25
  • Мнения: 169
Имам едно въпросче за мъфините. Ако някой може да помогне, ще се радвам Simple Smile

Правих солени мъфини, тестото беше като за солен кекс. Обаче ми залепнаха за хартиените формички. Какво да направя, за да могат лесно да се изваждат? Чудя се дали не трябва да се намажат самите формички с олио например, но пък тогава защо са ми формите - мога направо в тавата да ги пека.

Досега не бях правила, а искам и сладки да пробвам. Толкова хубаво изглеждат.
Аз когато ги слагам във хартиените кесети , нищо не мажа и те са си нормално да са залепени , изглеждат като мадлени.  Thinking

# 26
  • Мнения: 1 746
1 чаена лъжица суха мая с колко жива да заместя?

Относно акулата тази, която продават масово, не е хубава въобще. Един тон лед. Малко са местата, където може да се купи качествена, определено това не са големите вериги, така че най-добре - избягвайте. 

# 27
  • Мнения: 789
Имам едно въпросче за мъфините. Ако някой може да помогне, ще се радвам Simple Smile

Правих солени мъфини, тестото беше като за солен кекс. Обаче ми залепнаха за хартиените формички. Какво да направя, за да могат лесно да се изваждат? Чудя се дали не трябва да се намажат самите формички с олио например, но пък тогава защо са ми формите - мога направо в тавата да ги пека.

Досега не бях правила, а искам и сладки да пробвам. Толкова хубаво изглеждат.
Аз когато ги слагам във хартиените кесети , нищо не мажа и те са си нормално да са залепени , изглеждат като мадлени.  Thinking

Ами те така се залепиха, че направо хартията срастна с мъфините и изобщо не можеше да се махне  Confused Което беше доста неприятно. Не мисля, че чак така трябва да се получи. Сигурно аз бъркам нещо, ама какво  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 746
Таничка, не бъркаш, кофти са хартийките, този въпрос често се обсъжда тук. И аз се сблъсках с него, намери други, пробвай и се похвали кои ти вършат работа.


1 чаена лъжица суха мая с колко жива да заместя?
- пак да питам, че ми е спешно Simple Smile


# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
1 чаена лъжица суха мая с колко жива да заместя? [/b] - пак да питам, че ми е спешно Simple Smile
1 чаена лъжичка е приблизително едно пакетче, нали така?
Значи = 20 грама жива мая

Общи условия

Активация на акаунт