Отговори
# 720
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 572
Благодаря за отговора labrex, но си мисля:
от силиконовите мъфинките ще излизат гладки, но пък ще ми трябва тава, за да подреждам формичките;
ако използвам хартиени, те ще залепват и видът на кексчето няма да е много угледен.
Всъщност формичките ще ги ползвам за козуначни бухти по тази рецепта: http://e-kulinari.com/index.php?area=1&p=recipe&id=4391
Май, предавам голямо значение на въпроса ...  ooooh!

# 721
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Благодаря за отговора labrex, но си мисля:
от силиконовите мъфинките ще излизат гладки, но пък ще ми трябва тава, за да подреждам формичките;
ако използвам хартиени, те ще залепват и видът на кексчето няма да е много угледен.
Всъщност формичките ще ги ползвам за козуначни бухти по тази рецепта: http://e-kulinari.com/index.php?area=1&p=recipe&id=4391
Май, предавам голямо значение на въпроса ...  ooooh!
Силиконовите можеш и на решетката във фурната да ги подредиш. Хартиените кошнички, зависи от хартията, моите до сега не са залепвали. Обаче като гледам какво целиш да приготвиш, най-добре е или обикновената форма без хартия да слагаш, или има еднократни алуминиеви 12бр. за 1,20лв, за да пробваш. А като чета рецептата може и директно в тава да ги изпечеш, вече формата няма да е тази.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Здравейте, момичета и момче, ще приготвям жито за помен. Тръгнах  да купувам и в магазина видях парено жито и грухана пшеница. Кое от двете да взема?
И един не съвсем кулинарен въпрос. Освен житото има ли друго, което задължително се приготвя за такъв случай?

# 723
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте, момичета и момче, ще приготвям жито за помен. Тръгнах  да купувам и в магазина видях парено жито и грухана пшеница. Кое от двете да взема?
И един не съвсем кулинарен въпрос. Освен житото има ли друго, което задължително се приготвя за такъв случай?
Дано не бъркам, но мисля че за твоя вариант няма значение, пише че пареното се приготвя по-лесно. Други сладки неща, дали готови-бисквити, бонбони, кекс или ще приготвиш нещо.

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 14:44 от Ала-Бала

# 724
  • Мнения: 22 867
от силиконовите мъфинките ще излизат гладки, но пък ще ми трябва тава, за да подреждам формичките;
ако използвам хартиени, те ще залепват и видът на кексчето няма да е много угледен.
Всъщност формичките ще ги ползвам за козуначни бухти по тази рецепта: http://e-Май, предавам голямо значение на въпроса ...[/size]  ooooh!

_ilka_, Ала-Бала ти отговорила, но и аз да напиша, от силиконовите форми, точно тези, на снимката ти, излизат накъдренки, като формичките. Не знам защо ти стоят неугледно с хартия, аз пък тях харесвам повече, а дали ще залепва или не - зависи от качеството на кошничките. Тези бухти съм ги пекла точно в силиконова форма, при това на розички. Такава имах тогава, та се чудех коя страна - горната или долната на розичка да покажа, и двете изглеждаха добре. Всъщност май това със ситните букви ти е най-верно, купувай си едните форми, след време други, като те обхване "лакомията" като мен, ще купуваш наред формички, дето все ти харесват и ще ти мърморят вкъщи. Аз се оправдавам, че всичките ми влизат в работа, което не е точно така, само съм напълнила шкафове, а не всичко ползвам. Ама пък един път да ми потрябва, както казва една приятелка, вадя и ползвам, та така........ Grinning  bouquet

# 725
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Ала-Бала, много благодаря!  bouquet  bouquet

# 726
  • Мнения: 9 123
Благодаря за отговора labrex, но си мисля:
от силиконовите мъфинките ще излизат гладки, но пък ще ми трябва тава, за да подреждам формичките;
ако използвам хартиени, те ще залепват и видът на кексчето няма да е много угледен.
Всъщност формичките ще ги ползвам за козуначни бухти по тази рецепта: http://e-kulinari.com/index.php?area=1&p=recipe&id=4391
Май, предавам голямо значение на въпроса ...  ooooh!

силикона почернява при многократната употреба. Не знам колко често ще ги ползваш, но на мен няколко такива вече почерняват (да се има предвид, че са много ползвани у нас).
А хартиената капсула за мъфините е точно за да е по-угледно, че ако почерпиш  Wink някога си го хваща с хартията, или на деца също. Малко са тези хартиени капсули, които залепват - до сега съм случвала само на турски такива. Но при хубава рецепта дори на тях хартията се отделя лесно.
Освен това хартиените са по-шаренки.

# 727
  • Мнения: 311
Пеп-4о, препоръчай рецепта за цяло парче свинско филе, искам да стане крехко.

# 728
  • Мнения: 22 867
силикона почернява при многократната употреба. Не знам колко често ще ги ползваш, но на мен няколко такива вече почерняват (да се има предвид, че са много ползвани у нас).

пеп-4о, вероятно зависи от силикона. Имам точно като показаните на снимката, разноцветни, немски са, не са мръднали. А от тези с 6 гнезда, имам почернели, една даже още след първото и използване, други на по-късен етап. Peace

# 729
  • Мнения: 9 123
А от тези с 6 гнезда, имам почернели, една даже още след първото и използване, други на по-късен етап. Peace

такава да, една за голям кекс и 10 бр. за малки кексове (колкото за 1 чиния, не мъфини) последните от които са донесени от Германия.
Като тези на снимката имам сърчица. Но да съм ги ползвала 10-на пъти само
Скрит текст:
и от 10 останаха 6. Пратих на половинът за работа веднъж. Той си ги изял и хвърлил "опаковките" отвън в коша и кучетата им ги сдъвкали.

Инеса, в блога има врат, паприковано филе с карамелизиран лук (оня ден сложих и гъби) и други филета. Има и едно филе със сос от нар. Всички те стават с голямо парче бут. И всички харесвам аз  Laughing не знам кое да препоръчам.

# 730
  • Мнения: 311
Това с лука и другото със соса от нар ги видях, но си мислех, че има и други, та затова питах. Често публикуваш цели печени парчета месо. А моето е точно от рибица.

# 731
  • Мнения: 22 867
Това с лука и другото със соса от нар ги видях, но си мислех, че има и други, та затова питах. Често публикуваш цели печени парчета месо. А моето е точно от рибица.

инеса, виж и рецептата на Блонди - СВИНСКО (пушено) ШПИКОВАНО МЕСО С ГОРСКИ ГЪБКИ, и без горски гъбки става вкусно. Peace

# 732
  • Мнения: 311
Благодаря ви!   bouquet

# 733
  • Мнения: 11 607


на всички, които питат и на всички, които отговарят!!!! Безценни сте!


Н О В А   Т Е М А

# 734
  • Мнения: 1 243
да кажа и аз за силиконовите формички за мъфини - имам индивидуални, които са немски и съм си купила от чужбина, ползвала съм ги 1000 пъти и не са почернели изобщо. преди известно време си купих и такива с по 6 гнезда, които уж са холандски по производство, и почерняха след втората употреба... очевидно наистина си зависи от силикона!
Simple Smile

между другото - поне няколко пъти съм ползвала хартиени формички в индивидуалните силиконови (точно за да са ми по-представителни мъфините) и също се получават нещата, макар че не всичко хартиени формички пасват като размер на силиконовите.

п.п. тъкмо се изказах и Мама Цоцоланка пусна новата тема...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт