Първите движения на бебето-кога ги усетихте?

  • 55 174
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 873
Аз усетих бебка в 21 седмица.Бях се притеснила ,но лекарката ми каза ,че е нормално.
Сигурна съм ,че съвсем скоро ще го усетиш Simple Smile.
Аз също!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз също имах такива притеснения,но го усетих в 21 г.с. и то след закуска с череши/нищо преди това/.И досега си недоволства /или може би се радва/ като му сервирам череши на гладно ,но това е любимият ми плод.А някои от усещанията са много трудни за разпознаване,особено ако ти е за първи път като мен

# 17
Ани, може и да си го усетила но да не си разбрала Simple Smile В началото усещането е толкова лекичко - точно както казаха и други майчета тук - като гъделичкане... аз само искам да допълня че много прилича на усещането, което се получава когато ти играе окото.... само, че го усещаш някъде навътре в стомаха си Simple Smile

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз го усетих за 1 път, към края на 15г. седмица. Усетих един силен и много отчетлив ритник, тъкмо се приготвях за работа и се обличах, гледах се в огледалото и изведнъж нещо така ме срита, че подскочих, така се стреснах. Като, че ли бебето подскочи в корема ми, все едно се стряска, изведнъж бързо и силно. Умрях си от кеф, хукнах към мъжа ми, да му се похваля.
Не се притеснявай, много зависи от телосложението, аз бях доста слаба и затова го усетих рано, казват, че по едрите жени, го усещат по късно, понеже има много място за да се движи бебчето. Също така съм чела, че при първо бебе се усеща по късно, незнам защо. И аз много се интересувах кога ще почувствам малкото човече и четох доста статии е нета, по въпроса. Не се кахъри, успех!

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 12:05 от Tinka79

# 19
  • Мнения: 8 505
Мен започна да ме ръчка някъде през 4.месец-и това не си е работа...от рано,че и по много.Не се притеснявай,и теб ще започне да те побутва оттук-оттам съвсем скоро Wink

# 20
  • Мнения: 532
Аз със сигурност го усетих към 5 месец.След което разбрах , че и преди това съм го усещала без да знам.И ти сигурно го усещаш , но по късно ще разбереш.Успех и не се притеснявай излишно.Има достатъ4но неща за които да му мислиш.Леко бременеене.

# 21
  • Мнения: 529
Аз път го усетих някъде в средата на четвърти месец Wink и то не бях много сигурна то ли е. После имаше известно затишие и след две три седмици - ела да видиш какво става Wink не се тревожи.
Ако си много активна през деня, съвсем естествено е да си пропуснала да усетиш потупването на мъничето.
Повечко се "ослушвай" за включване като си полегнеш да почиваш и се отпуснеш Sunglasses

# 22
Az sushto ne sum sigurna, che go useshtam,
chustvam neshto kato ... stiagane na muskul, nerv ili neshto takova.
Ne znam zashtoto no sum sigurna, che ne e tova bebeto.
Po-nagore chetoh za "baloncheta" v korema - az pitah moita lekrka i tia kaza, che tova ne e bebeto, a cherata mi koito sa pritisnati.
Mislia, che kato doide vremeto da go usetia shte znam, che e tochno bebeto.

# 23
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ани не се притеснявай при всяка жена е индивидуално така,че спокойно аз усещам допир и някакво размърдване от 15г.с. не бях 100% убедена ,че е бебчето но беше съвсем ново усещане и след като споделих с чичо доктор ми каза ,че е напълно възможно спокойно ще усетиш бебчето   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 313
Спокойно, вобще не се притеснявай!И при мен беше късно първото ритване, но колко нерви изхабих заради това и не си струваше.Недей да се вглъбяваш в това , а се наслаждавай на този прекрасен период от живота ти

# 25
  • Мнения: 27
 Grinning аз усетих детето преди седмица, макар че лекарката каза, че е позакъсняло. обяснявях си закъснението с това, че и аз и приятеля ми сме малко... а бе не се спускаме особено за работа ако можем да я пропуснем. незнам дали се дължи на мързел или, че и на двамата работата ни е такава, че само гледаме да лежим, за да си почиваме.

# 26
  • Мнения: 7 186
Аз усетих движения някъде в началото на 4-тия-нещо като къркорене и бълбукане,не знам точно как да го определя-все едно нещо ми плува из корема.В началото на петия вече започнах да усещам по-изразителни движения,а сега съм в шестия и вече ритничетата даже се и виждат Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 440
Аз усетих моето бебче някъде в 21 седмица.Бях чела,че в 18 седмица се усеща като пърхане на пеперуда,та чак се притесних,че нищо такова няма при мен.Но не се забави много.В началото не беше съвсем ясно,постепенно разбрах,че това са ритничета.

# 28
  • Мнения: 1 313
и при мен първите пъти беше като къркорене и за това не бях сигурна дали стомаха ми се бунтува или бебчо рита

# 29
и аз го усетих късничко-чак 22г.с.,но направо почнаха ритничетата.периода с гъделичкането в корема май съм го пропуснала newsm78

Общи условия

Активация на акаунт