Щъркелче с добро сърце МАРТенички ще ни донесе! - 11

  • 38 965
  • 641
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 19
Голям застой днес, и аз още си чакам, вече си мисля, че това бебе никога няма да излезе. Ходих до родилното-само запис на тонове, без преглед. Поне те са ОК. В петък-пак. Снощи си ме понаболяваше коремчето, ама като полегна и все едно нищо. Почна и тапата да ми пада малко по малко, та се надявам скоро да се почва, че голямо чакане, а и бебчо както си върви голям, тази седмица преносване му идва в повече май. Само при вида на корема ми и ме питаха колко голямо е било първото. Ох, наоплаках се. Искам и аз скоро да се оплаквам от безсъние, не че ми е лошо с коремче, ама взе доста да ми тежи вече.
Хубав ден на всички, спокойни нощи на мами и бебенца и леко раждане на тръгналите към родилното. Чудех се май на пръсти се броим чакащите. А и гледам от първа страничка доста мами не са се обадили, а няма как все още да са бременни.

# 571
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета,

Да се самоизвестя и аз Laughing Mr. Green - на 22.03 в 17.28 ч. се роди моята малка принцеса Ния - 3700 гр, 52 см.

Раждането беше сравнително лесно и не много по-различно от първото ми, защото отново се случи да дадем зор на бебката. Ще ви разкажа набързо за кураж на всички - предната вечер започнаха безболезнени контракции през 10-7-5-3 минути. Цяла нощ си ги мерих и броих, сън не ме ловеше Laughing и хилейки се доволна планирах рано сутринта да звънна на докторката. Взе да просветлява навън обаче, а контракциите вместо да се засилват взеха да намаляват. Хъката-мъката все пак звъннах към 9 ч. и докторката ме извика да ме прегледа. Оказа се, че си имам 4-5 см. разкритие, но родовата дейност е доста нерегулярна, та док ме попита дали искам да позасилим малко нещата с окситоцин и да раждам вече. От сегашна гледна точка, бих предпочела да изчакам, но тогава вече стресирана от пренасянето, дали всичко с бебето е наред, очакваното пътуване на моята лекарка, хората, които чакаха пред спешния кабинет - казах само "давай". И така, направиха ми клизма (нищо страшно) и ме качиха в предродила, боднаха ми системата и се започна с лежането. Контракциите се усилиха, но нищо сериозно. Два часа си се излежавах направо вип в предродилна, защото нямаше други родилки, а акушерките и докторката непрекъснато минаваха да ме наглеждат. Като минаха тези два часа и без очевиден напредък докторката ми спука водите и "излежаването" продължи, но контракциите станаха доста силни. Някъде на втория час реших, че не си заслужава да се правя на герой и си поисках упойка, главата на бебка вече беше започнала да слиза в таза и док разреши веднага. Оттам още два часа излежаване на родилния стол, докато направя разкритие и дойде време за напъните. Упойката започна да ме пуска точно навреме, за да усещам контракциите. За съжаление болката не ми помогна, а само ми пречеше да напъвам както трябва. В крайна сметка се наложи да понатиснат малко отгоре, за да излезе бебка. Оказа се, че се е завъртяла с лицето нагоре и по тази причина не успявах да я избутам само с напън. Резнаха ме и по старата епизиотомия и добре, че стана така, че иначе с тази позиция на бебето щях да имам доста шевчета. Така се разминах само с два-три.

После престоя в болницата беше съвсем нормален, нямаше места на 5-тия етаж в ТК и откарах две вечери на 2-ри и чак третата се качих горе. Отношението е свъсем различно. За щастие този път не се наложи да оставаме и на третия ден ни изписаха. За наш огромен стрес ни насочиха за консултация с детски кардиолог, защото педиатрите чуха шум в сърчицето на малката. Вчера ходихме на преглед и ни успокоиха, че малката има малка дупчица между камерите в сърчицето, която още не се е затворила, но при много деца това ставало до няколко месеца след раждането. Единственото, което трябва да направим е да я заведем отново на преглед като стане на 6м.

За финал - засега дребната е много поспалива, педиатърката каза, че това е така заради жълтеницата. Будя я за някои хранения. Нощем има един период, в който е много кисела и иска непрекъснато гушкане, но засега се справяме. Само на кърма е и количествата започват да се регулират добре. Известно време имах болки в едната гърда, но с умерено изцеждане и помощта на бебето се оправихме.

Поздрави на всички, които са родили тези дни и на които не съм успяла да честитя! Да са ви много здрави и щастливи децата!

Стискам палци на тези, които им предстои. Момичета, спокойно - чака ви нещо специално, дори раждането да е трудно и гледането на бебче да изисква усилия. Като се замисля, дори пак бих се върнала да раждам.

# 572
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, нека се запиша и аз:) На 22.03.2012 в 8:00 се роди нашата малка бебка Ава.  newsm32 stork-girl Всичко е нормално,роди се 49см. и тежи 3кг и 200гр. Раждането ми беше секцио но всичко мина нормално ,за мое очудване коластрата ми дойде още същата вечер,а и с възтановяването нямам проблем.Грижа се за бебка от самото начало без да се налага помощ.
Честито на всички родили своите бебчета,нека са здрави,спокойни и да радват мама и тате,а на тези които все още чакат пожелавам леко и безпроблемно раждане  newsm10

# 573
  • Мнения: 0
Честито на новите мами, да им са живи и здрави дечицата.  Hug  smile3525
И аз сам от чакащите, вчера ходих до родилното за тонове а ми направиха и преглед , видиозон  пълна програма. Малко ме стреснаха, че бебка е станала много голяма и искат в петък да влизам, да предизвикват раждане, а може и да ме срежат. А аз толкова исках нормално раждане и сама да тръгне бебка. Снощи даже сънувах кошмари, всичко това много ме притеснява. А казват, че второто раждане било по- лесно, а на мен първото ми беше като по-учебник. Извинете ме ако съм ви досадила с моите с тревоги.

# 574
  • Мнения: 27
Здравейте майчета  wavey

Честити рожби на Jillian и alexipoli! Да са живи и здрави и много щастливи!

♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯), съчувствам ти - и ние сме така. Вчера направо ме побърка - нямаше угодия. Нито гърда, нито биба, нито носене на ръце - нищо не помагаше за повече от половин час. Не мога да си го обясня...  newsm78 Уж нямаме колики, а то...
Но както казва МаGika - кърмата ти не е нехранителна, по-скоро бебчо е неспокоен поради друга причина. А може би и твоят бебчо обича да си хапва и подремва и после пак да хапва... Доста е изнервящо, особено когато всеки говори за режим или за паузи по 2,5-3 часа, но все пак нашите бебчета са толкова мънички  Heart Eyes И понякога просто имат нужда да са близо да мама...
Пускам един забавен линк за стиловете на кърмене (откраднах го от януарската тема) - бебетата хапват по различен начин: http://www.bg-mamma.com/index.php/banners/banners/drz2007/presen … on=article;id=927

Както е предложила и БубаЛина - защо не го слагаш пак на гърда, като се събуди? Приготвянето на АМ сякаш изнервя допълнително, пък с гърдата е хем по-полезно за бебчо, хем по-лесно за теб, мисля.  yes

# 575
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Въпрос към ЛЛЛ: Докога трябва да се коригира кърмата и гърдите да не се напрягат преди всяко хранене? Минаха 22 дни от раждането и все още се напрягат много,тежат, текат...а за вечер да не говорим....???Нали няма да е така през цялото време на кърмене,защото не се издържа така.... newsm78

И да пожелая успешно, бързо и леко раждане на неродилите момичета от форума!
Здравей,
При кърменето на поискване лактацията се урегулира няколко седмици след раждането и млякото се образува според потребностите на бебето. Кърмейки го на поискване, задоволяваме нуждите му от мляко и организмът произвежда толкова кърма, колко е необходима.
Били споделила, относително колко дълги са паузите между кърменията? Изчеждаш ли се след кърмене?
По-честите кърмения и избягването на големи паузи между тях, спомогнат  за по-бързото регулиране на кърмата. Гърдите биха могли да бъдат доизцеждани, когато ги усещаш препълнени, но за да не се получи ефект на стимулация, добре е да изцеждаш винаги когато усещаш дискамфорт, но само по мъничко, докато леко отпусне, не "до край". Изцежданията биха могли да бъдат на ръка или с помпа. За намаляване на напрежението би могла да си правиш компреси оо изстудени зелеви листа, като набучиш с визилица зелев лист, изстуден в хладилника и се слага между сутиена и гърдата, без да покрива ареолата. Когато повехне се маха. Би било добре да не се забравя, че зелевите компреси биха могли да имат леко намаляващ кърмата ефект ако се ползват продължително време.

# 576
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз с въпрос към ЛЛЛ: От няколко дни малкият иска да суче само от дясната гърда, категорично отказва лявата. Не виждам причина - еднакво пълни са, при изцеждане си текат и двете ... какво да правя, няма ли опасност нещо в процеса на кърмене да се влоши?
Понякога бебета имат своите предпочитания и капризи  Simple SmileОтказът на бебето да суче от едната гърда е често срещано явление и обичайно е свързано с нормална физиологична особеност на майката: примерно различни по размер гърди, различни по форма и големина зърна, различна бързина на потичане на млякото. Би могло да бъде свързано и с позата на кърмене.  Майките, чиито деца предпочитат едната гърда пред другата, обичайно пробват следните неща, за да събудят интерес към непредпочитаната гърда:

-   стимулират потичането на млякото преди да сложат бебето на гърдата, или капват (майката или някой, който й помага) няколко капки предварително изцедена кърма в устата му веднага след като засуче
-   слагат бебето на предпочитаната гърда и след потичане на млякото го преместват на другата като го приплъзнат към нея без да променят позицията на бебето
-   пробват с различни пози.
-   предлагат по-малко предпочитаната гърда когато бебето е сънено или заспало
-   кърмят от тази гърда люшкайки бебето, или носейки го, или вървейки, в притъмнена стая
Надявам се, някои вариант да е работещ и за вас Hug

# 577
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
radella БубаЛина , не помня дали съм казвала тук, но мерихме малкия преди 2 седмици и за близо седмица(без 1 ден) беше качил около 60-70 грама, което е по 10гр. на ден...И тогава реших (аз сама) да дохранвам. Той в болницата свали доста от 3.420 ни изписаха 3.110. Много се бях стресирала, защото имаше и да наваксва, а не качва. От тогава си го дохранвам, а кърменията са около 2-3 пъти на ден и евентуално 1 през нощта. През следващата седмица качи 400грама. Доста се успокоихме тогава Heart Eyes  Но кърменето отдавна не ни е основното папане и няма и да стане. А много ми се искаше, още не мога да преживея това хранене с АМ  Whistling

# 578
  • Мнения: 4 199
Oтдавна не съм се разписвала в отчетната ни тема, но не се сдържах във връзка с един от най-прочувствените разкази на Po3uTo. Скъпа майчице, сърцето ми се късаше докато четях какво си изживяла и че имаше силите да споделиш с нас своята, наистина огромна трагедия! Това е най-големия страх на всяка майка и дълбоко съжалявам за загубата на твоето бебе! Мога само да ти пожелая достатъчно сили, да опиташ да превъзмогнеш огромната болка и липса и дано Бог се смили и скоро да се похвалиш в темата ни с прекрасни новини.
Съжалявам че внасям минорна нотка в темата, но не можах да се сдържа, исках макар и виртуално да кажа на Рози, че е изключително силна жена и се моля скоро щастието да й се усмихне под формата на бебешки смях в дома. Hug
А сега да честитя на всички нови мами, бъдете много щастливи с дечицата си и се радвам, че скоро ще се преместим в Родени Heart Eyes

# 579
  • Мнения: 1 722
deni_k отново благодаря, ще пробвам методите, дано помогнат ... притеснявам се да не ми намалее драстично кърмата или да спре да тече от непредпочитаната гърда, ако не успея да го накарам да суче от нея.

# 580
  • Мнения: 505
Здравейте,
съжалявам, че не се включвам много активно. Исках да се похваля, че на 8-ми март получих най-чудесния подарък за една мама. Казва се Даниел и тежи 3,660 кг Simple Smile Аз и бебе сме добре. Вкъщи сме си и свикваме с идеята, че вече сме четиричленно семейство:)

Успех на всички бъдещи мами!

Да известя раждането на Даниел. Да е жив и здрав и много да радва всички в къщи.

# 581
  • София
  • Мнения: 117
Въпрос към ЛЛЛ: Докога трябва да се коригира кърмата и гърдите да не се напрягат преди всяко хранене? Минаха 22 дни от раждането и все още се напрягат много,тежат, текат...а за вечер да не говорим....???Нали няма да е така през цялото време на кърмене,защото не се издържа така.... newsm78

И да пожелая успешно, бързо и леко раждане на неродилите момичета от форума!
Здравей,
При кърменето на поискване лактацията се урегулира няколко седмици след раждането и млякото се образува според потребностите на бебето. Кърмейки го на поискване, задоволяваме нуждите му от мляко и организмът произвежда толкова кърма, колко е необходима.
Били споделила, относително колко дълги са паузите между кърменията? Изчеждаш ли се след кърмене?
По-честите кърмения и избягването на големи паузи между тях, спомогнат  за по-бързото регулиране на кърмата. Гърдите биха могли да бъдат доизцеждани, когато ги усещаш препълнени, но за да не се получи ефект на стимулация, добре е да изцеждаш винаги когато усещаш дискамфорт, но само по мъничко, докато леко отпусне, не "до край". Изцежданията биха могли да бъдат на ръка или с помпа. За намаляване на напрежението би могла да си правиш компреси оо изстудени зелеви листа, като набучиш с визилица зелев лист, изстуден в хладилника и се слага между сутиена и гърдата, без да покрива ареолата. Когато повехне се маха. Би било добре да не се забравя, че зелевите компреси биха могли да имат леко намаляващ кърмата ефект ако се ползват продължително време.



Благодаря за отговора.Няколко седмици след раждането минаха при мен/според мен/.Храним се по 8 пъти на ден през 2,5-3ч през деня и през 3-4 часа през ноща.Сам си се буди вече.Първите 2 седмици се доизцеждах, но започнаха твърде много и твърде често да ми се пълнят гърдите и спрях с доизцеждането.Само вечер ако малкия направи по-дълга пауза цедя по около 30 мл от всяка,за да може да захапе иначе са като камък...Честно казано със зелеви листа няма да се занимавам..и без това не ми остава много време за домакинските неща и за мен си! Само да добавя-много да се внимава с тези помпи....Колкото по-често и повече ги ползвате..вс еповече и по-често се пълнят гърдите...мисля,че те малко объркват режима, който трябва уж бебето да си създаде!
Да разбирам ли, че след още няколко седмици вече няма да са ми толкова напрегнати и все течащи, и все твърди гърдите...Това ли означава да се регулира кърмата?!И винаги ли докато бебчо суче от едната,другата ще тече!?Бая подплънки ползвам и да попитам дали ще е така през цялото време?!

# 582
  • Мнения: 38
ЛЛЛ
моля за съвет....наложи се да спра кърмата си с хапчета..защото се оказа, че съм алергична към собствената си кърма...доста се измъчих с прекрасните обриви ,които се разхождаха по цялото ми тяло и накрая установиха,че получавам кожен дерматит заради нея. Изпих двете въпросни малки хапченца, които имаха потресаващи странични ефекти, но положението е стабилизирано вече. Та проблема ми е трябва ли да се цедя през това време...вече не усещам напрежение, но като си стисна леко гърдата и излизат капки кърма...Какво да правя?

# 583
  • Мнения: 80
Въпрос към ЛЛЛ: Докога трябва да се коригира кърмата и гърдите да не се напрягат преди всяко хранене? Минаха 22 дни от раждането и все още се напрягат много,тежат, текат...а за вечер да не говорим....???Нали няма да е така през цялото време на кърмене,защото не се издържа така.... newsm78

Да разбирам ли, че след още няколко седмици вече няма да са ми толкова напрегнати и все течащи, и все твърди гърдите...Това ли означава да се регулира кърмата?!И винаги ли докато бебчо суче от едната,другата ще тече!?Бая подплънки ползвам и да попитам дали ще е така през цялото време?!

Martisunny само мога да ти кажа Блазе ти Simple Smile Много майки искат да са на твое място с препълнени гърди, от които да тече в изобилие кърма...много е трудно когато имаш толкова малко количество, че дори не успяваш да нахраниш бебето и с двете гърди, а когато се опиташ да изцедиш да тече едва по 10-20 мл.

# 584
  • София
  • Мнения: 1 635
И двата варианта са трудни - с много кърма, с малко - все си в чуденка какво да правиш. Ние с Нията до момента се справяме добре, но тя е много малка още и тепърва има да се регулират нещата. Аз пък се хващам, че не се храня добре - само сандвичи на крак и разни сладки. Накрая пак ще стана сто кила и ще се наложи да се слагам на режим.

Nevi77, нека кажат специалистите, но според мен недей да пипаш изобщо гърдите. Остатъчната кърма трябва сама да се резорбира в организма.
radella, и ние с Ния имахме няколко такива епизода, в които нищо не помагаше за успокояване. Или бебето просто си беше нервно или аз още не съм й схванала драмите. За голямата ми трябваха няколко месеца, докато започна да разбирам какво й е, та се дере така. Сега дано да се напаснем по-бързо.

Абе това моето дете цял ден спи, едвам го разбутах за кърмене преди малко и пак откърти. Направо с ужас очаквам нощта, а вече се чувствам като изцеден лимон. Tired Вашите по колко часа спят в денонощието?

Общи условия

Активация на акаунт