За Пролет силно ФЕВРУАРчето копнее, навънка иска вече да щурее-29

  • 33 142
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 43
Добра вечер  Simple Smile
Светле, и аз съм още от неоциклилите се  Grinning Всъщност, не знам още колко е нормално да нямамае цикъл  Rolling Eyes
Еспиноза, да е жив и здрав татко ти  Hug
Миленка, стискам и аз палци за приятелката ти. Дано всичко е наред  Praynig
Хей-я, Мари и аз съм към вашия отбор с мъжете.  Върне ли се от работа се закотвя пред компа и подвиква на децата, когато трябва да си чуе новините. За занимание с тях въобще не става дума. Единствено мие зъбите на баткото и го къпе, когато му  е ред. И като помрънкотя го избива на сърдит и обиден:"Е, искаш да кажеш, че съм лош баща ли?!?"та така, да не изписвам и аз света по темата  Grinning
Наде, и аз се впечатлих от Борянка. Браво на детето, май наистина й е време за гърне  Grinning
Ятце бързо възстановяване на мъжа ти  Hug
Ние миналия уикенд ходихме до едно хотелче в Плевен. Голям кеф - апартамента със собствена сауна и ние като не видели. Водата в басейнчето беше леко хладна за Пепи, та ние с него във ваната/нали у нас си нямаме/.Абе много сме доволни, голямо размазване два дена. Че и събота вечер купон на шивашка фирма и песни и танци....Имах нужда от такова презареждане.
Само където Пепи нещо изгуби апетит, предполагам от антибиотика и леко ми виси вповече по циците.....дано пак прояде, че ще се гръмна ако стане злояд като брат си  Tired
На две , на три това е от мен  HugЛека нощ
Дописвам - Гатофилия да е жив и здрав мъжа ти.  Hug А колко е хемоглобина на Ники, че чак изследвания?!? Защото и на Пепи е нисък - 102, но докторката не беше притеснена  newsm78

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 23:32 от mimoza-pm

# 331
  • Мнения: 1
Мимозка, хемоглобина е 88-наистина ниска стойност. Силно се надявам да има подобрение от сиропа, че ми е притеснено защо така продължава да му се понижава (на 6 месеца пак беше нисък, но 95 все пак), а и има вероятност да искат венозна кръв....направо не ми се мисли как ще го държа горкото да го  бодат  Cry

# 332
  • Мнения: 110
Мимозка, хемоглобина е 88-наистина ниска стойност. Силно се надявам да има подобрение от сиропа, че ми е притеснено защо така продължава да му се понижава (на 6 месеца пак беше нисък, но 95 все пак), а и има вероятност да искат венозна кръв....направо не ми се мисли как ще го държа горкото да го  бодат  Cry
Dano ne se stigne do venozna kruv, no ako se naloji budi sigurna, 4e nqma ti da go durji6. Gonqt te ot kabineta I te vikat kato svur6at. Iza abokat pak taka. Uspeh...

# 333
  • Мнения: 11
Здравейте!                                                                                                                                                            За сега само четях за да се опитам да наваксам  Grinning но сега ще разкажа накратко и за нас.Ние сме от Асеновград,Гошко ми е първо дете роден е в Пловдив на 14 февруари,2700кг.,и 47см.До този момент освен другата храна която ядем все още се кърмим,дори сега цока за преспиване докато пиша.Съня ни е болното място защото вечер постоянно се буди,някой път много късно заспива и така сън за нас няма.Имаме 6 зъба(горе 4 и долу 2). В неделя му правих питка за прохождане,прави стъпки но не може да се отпусне изцяло,а и много бърза да ходи,особено навън гоним гълабите и ми бута ръката да го пусна сам но прави три крачки и залита  Grinning.На прощъпулника хванахме топката,сигурно ще ставаме спортисти  Grinning. Таткото и той работи до към 6-7 и като дойде хапва и пред компютъра но ние все го закачаме за да ни обръща внимание.Живеем в къща на горния етаж са свекъра,свекърва ми и девера ми,но почти сама си гледам детето защото свекърва ми е до 5 на работа и като си дойде ходим да я видим за малко,ако го оставя за по половин час след това време .Сега сме 77 см.,и 8600кг.От кухнята не се храним,защото не му харесва яденето,малко сме злояди но напоследък взе да му идва апетитът.Е засега това е от мен ще гледам да се включвам в разговорите когато имам време.

# 334
  • Мнения: 61
Доброоо утро!


Помните ли ни?
Аз не съм ви забравяла. Всяка вечер ви изчитам, но малко по диагонал за съжаление.
Да дам кратък отчет - Лора има доста зъби 8 плюс 4 задаващи се кътника, спря да яде и като види лъжица пищи, иначе си е усмихната и спокойна. Няма никакви излегди скоро да проходи. Хемоглобин 122, но пък няма още 9кг. Gatofilia на моя приятелка синът е с хемоглобин 88 и лекарката им е казала да му дава повече месо и жълтък, но не е предписала никакво желязо. Искам да кажа, че макар и да са ниски стойностите, явно има и такива случай без да е обезпокойтелно Peace.

Обсъждали сте майчинството - по закон ви се полага 50% от обезщетението, но това важи само за втората година и няма нищо общо с ходенето на детето на ясла. Проверено е (и приложено от мен многократно Hug). По повод на майките, които трябваше да  връщат пари, проблемът беше, че хем децата им са ходили на ясла, хем майките не са ходили на работа и са си получавали 100% от майчинството.

За ММ, не мога да се оплача, когато го има, лошото е, че почти не се засичаме Sick. През седмицата все го няма. Постоянно пътува. Сутрин става доста рано, в повечето случаи към 4 и се прибира с някакви късни полети към 23 часа. Та ако вас ви будят децата, мен ме буди алармата на ММ.

Пожелавам ви прекрасен ден и приятни разходки, а аз отивам на работа.

# 335
  • Мнения: 2 447
Добро утро!...Днес баткото си е вкъщи, и малко закъснях..та ме изпревариха с кафенцето...
Креми, благодаря, пийвам си с удоволствие...И естествено,че не сме ви забравили.  Crossing Arms
Ятце, пропуснах вчера да кажа,че се радвам ,че всичко е с ТМ е минало....
Светле, честито ново возило. Радвам,че е била само колата и нищо ти няма..  Hug
Гатофилия, а желязото изследвахте ли?  Rolling Eyes
Наде, сигурна съм, че ще има подобрение при новите изследвания...  Hug Айде да избиват зъбчетата и да ни покажеш как танцува Машинка...  Heart Eyes
Еспиноза, Честито на татко ти. Да е жив и здрав.   bouquet
Гатофилия, Честит Рожденник. Да е жив и здрав, много да помага и да те слуша...   bouquet
Тони, и моята "диета" не върви надолу...А тази седмица уж съм системна... Crossing Arms Явно ще си ходя дебела... Tired

# 336
  • Мнения: 227
Здравейте,
Като споменахте диети и аз съм в застой. Свалих 6 кг. но оттогава не съм мърдала. Не съм се мерила, но по дрехите си гледам. Имам още 11 за сваляне ooooh! А ММ вече е свалил сигурно 10 кг, не е честно. Пак съм на работа, а хич не ми се седи тук. Преди си харесвах работата, а сега е много гадно, май ще си търся друга, но като поотрасне Лорис.

Хубав ден на всички!

# 337
  • Мнения: 737
Май днес тук се пише само от офиса  Laughing

Да кажа за пиенето на сок - пие само сок (30 сок и до 130 вода), вода, АМ, ПМ - не! Това изключва болестти като диабет и т.н. - не е от жажда.
Просто е научен да заспива така. Просто не трябва да се буди много - събуди ли се  - ще пие, или рев.
През деня спи по 1 път, за да се изморява и да спи повече през нощта. Това е - някой друса на ръце да приспива, а друг налива с псевдо-сок.

Лена, и аз искрено се надявам, да не е произхода причината (той Светли по-бял от местните). Обаче, като видяха мейла в абв.бг - 1 свдмица - нито вест, нито кост. После минах и им метнах една визитка, и намериха място веднага.

Зелда, преди на 2 заплати, без деца бяхме "богати" по стандарта тук. Сега Светулко много "дърпа", но за 2 не мога да помисля засега, а много искам. Да, нямаме битови проблеми като в БГ, но всичко останало е много по-трудно.

Лек ден!

Светле, честита кола!

# 338
  • област Варна
  • Мнения: 270
Светле, щом ти си добре за ламарината не се кахъри (освен, ако не е със сантиментална стойност). Надявам се и с бавачката да Ви се разрешат проблемите, ако ли не - пожелавам ти да си намериш по-добра.
Тони, от доста добър фитнес инструктор знам, че въжето е най-доброто средство за сваляне на мазнините около кръста и ханша (следващото е колелото).
Миленка, колкото и непосилно да звучи, приятелката ти трябва да тегли една майна на проблемите си в миналото и да гледа напред. От личен опит го знам, ама не ми се говори, че напоследък пак се сещам за преди време.
Ох, верно че пари се печелят, ама като ги няма ти се опват нервите, от там ти се разваля здравето, от там ти трябват пари да си го оправиш и попадаш в един омагьосан кръг.
По темата за мъжете само ще кажа, че предния си правеше каквото на него му изнася и не го изтърпях. ММ съм го предупредила още в началото, че или и двамата ще си търпим грешките и ще си помагаме или въобще няма да се захващаме със съвместен живот. За сега си изпълняваме обещанието.
На Соня й излезнаха контролните изследвания. Оказа се замърсена проба, защото в новата урина няма нищо и кръвните са й супер. Аз обаче ще го ям... Оказа се че имам някакво изместване на лявата става на челюстта (щот все не мога да събера пари да си направя един мост, че ми липсват два зъба от нея страна). Та варненки (ако още четете) може ли да ми препоръчате лицево-челюстен хирург да ида да ми разчете снимката и да видя какво ще правя.
Гатофилия, честит ти рожденник и на теб. Да Ви е жив и здрав!
После ще доизчитам (каква дума само).

# 339
  • Мнения: 186
Здравейте сладуранки, ние тук още си чакаме обещаното затопляне  Crossing Arms Не е студено да кажеш много, но с тез облаци да ти за,мине всичкото пролетно настроение....

Ние се мъчехме пак да избегнем предиобедния сън, сега заспа и да видим колко ще е този път  Peace Преди както си се разхождахме навънка, една наша съседка, която рядко виждаме, мина с колата, повървяза за ръчичка и вика - вземам го в нас, аз викам - ще замрънка, а тя - ако замрънка ще ти го доведа...и един час не звънна, аз пия кафе, ама кат в небрано лозе, може да ви е странно, ама за пръв път някой ми взема детето да се позанимава, чак непривично ми стана  Whistling И след час звъни и вика - кога трябва да яде, да му дам супа, аз - не мрънка ли, а тя - не, занимава си се тука с каката/тя каката на 19 де  hahaha/. Отивам и нашия наистина си играе, те му наизвадили какви ли не играчки, огромен плюшен еднорог на земата и го язди - ама като ме видя се разлигаваи и веднага в мене да се гушка  baby_neutral Смешна работа, но мен наистина ме впечатли, чужд човек да поиска да те отмени малко  Simple Smile

Назад не съ чела, че отивам да ч1истя , после ще доизчитам  Peace Hug

# 340
  • Мнения: 103
Здравейте!
От вчера само чета и все пусто време няма да пиша  Embarassed

Хей-я, Мари, Мимозка, да се включа и аз по темата за мъжете, че съм от потърпевшите  #Cussing out  - ММ не гледа детето, ори да иде да му се навре в краката, много рядко и обръща внимание. Но той разбира се е като вашите - работи и "докарва" парите вкъщи, почивен ден няма - това поне е факт, но може всеки ден примерно да отделя по 30 мин като се прибере да си поиграят малко. А детето милото по цял ден повтаря тате, и аз само повтарям че е на работа  Tired . Мама не иска и да каже. Напоследък все по - сериозно обмислям раздяла и я преигравам във въображението си. Знам че ако се махна няма да имам пари, но може пък да съм по-щастлива само с детето ....

Миленка, стискаме палци за твоята приятелка, случват се такива неща, но трябва да се гледа позитивно и напред.

Светле, както винаги си адски позитивна, което ме кефи максимално. Дано на теб не ти се отрази тази катастрофа и проблемите с бавачката, пък всичко останало ще се нареди  Hug

Евридика, с тая топлофикация и ние сме имали проблеми, само че Пловдивската - бяха направили директно запор на заплатата на ММ, така че бъдете много внимателни и следете ситуацията от близо.

Ади, как са Ивчо и Венци, слушкат ли, че нали си го остави днес вкъщи, пък то времето никак не е за разходни (поне при нас де)

Ятце, как е днес ТМ?

Наде, чакаме Борянка и сиртакито  newsm68 , а за изследванията през лятото - всичко ще е ок, вярвай ми  Hug

Babygirl81 - успех с детегледачката.

Тони, хубаво си направила с въжето, аз преди много скачах, но тук нямам. Ще взема да си купя и да го подхващам, както и колелото, което ме чака прашасало. Само дето дадох 350 лв за него, а дали и 100 км съм навъртяла от 3 година насам  ooooh!

Теди, аз сега нали съм си бг реутан, та да попитам  Embarassed - един ден Светли ще е на ясла, събота и неделя ще си го гледаш, а другите дни - пак ли бавачка ще търсиш? И сега докато си на работа кой го гледа?

Зелдичка, колко снимки събрахме за колажчето?

Gatofilia , дано скоро го вдигнете тоя гаден хемоглобин и всичко да е ок  Hug

Красимира - добре дошла. Включвай се по-честичко   bouquet

Kremena_Mama , дано скоро се върне апетита на Лора и много се радвам че се разписа да се обадиш как сте  Hug

Еспиноза - браво за добрите излседвания на Сончето. А ти си обръщай повече внимание на здравето, че не е шега работата. Дано бързо намериш хирург и всичко да е ок

И сега аз да се оплача - преди малко оставих Радосветка на спалята да си гледа едно албумче, а аз отидох да и налея вода. Чу се обаче едно бум и рев и милата така беше паднала и си урарила главата в нощното шкафче  newsm45 . Прегледах я набързо за травми, но видими няма и я приспах на ръце. Сега като заспа и излезе огромна червена топка на челото и до нея синьо петно. Има и малко ожулено. За пърши път ми се случва такова нещо и незнам какво да я правя. Сложила съм в едно чорапче лед и сега докато спи и го поставям за десетина минути, после пак го махам, чакам да се стопли мястото и пак слагам и така  ooooh! . Нестига на това и отгоре днес запона много да си бърка в ушите, да си търка носа и очите и незнам на какво се дължи това  Tired . Хайде ставам пак да слагам орапчето

Лори и Боби да се обадят как са, както и Дейзи да каже дали Йоани не е взел да тичка вече  Laughing

# 341
  • Мнения: 17
Добър ден мами- дами  Simple Smile
Добре дошли на мама Красимира и Гошко! Hug
Теди, за това, че сме българи в чужбина не ми се говори,че ми е адски болна тема  Stop Както и ти си отбелязала, че Светулко е по-бял от тях..... не знам защо ни приемат като "кафеникаква" раса, но да спра,че да не обидя някого без да искам, нямам нищо против никоя раса,не деля хората на бели и черни,а по съвсем други критерии, мисълта ми беше, че имат страшно лошо мнение за нас...
За въжето, благодаря че не ми се смяхте много Laughing И аз знам, че уж помагало,но да видим... тая сутрин кантара мръдна с няколко грама,досега си бяха закотвени 52, трябва да станат поне 48, за да се чувствам добре, а идеалните са 46,но тях не си и мечтая вече Confused
Ади,постоянство и инат миличка,ще стане, вЕрвай ми! Flutter Ще се даваме тук на някаква си дребна щитовидна, айде.... Crossing Arms
Бобчо на мами като теб, Красимира,... се възхищавам изкрено! За мен наистина е страшно трудно и дори не мога да си го представя да живеем със свекъри,девери, етърви и т.н.... (ние засега ходим само на гости и се дразня от всеки използван момент да си поглезят "детенцето", пък камо ли да живеем заедно Twisted Evil). Чуждия човек си остава винаги чужд, каквото и да си говорим! Та си мисля, дали ако намерите начин да се отделите и живеете сами тримцата няма да са ви по-добри отношенията,когато всеки си знае отговорностите в семейството и никой отстрани не ви притеснява?!? Rolling Eyes При всички положения обаче мисли позитивно! И вместо да си втълпяваш разни "черни" мисли в главата,по-добре намери начин да говориш с ТМ.Успех!Надявам се скоро да се похвалиш с добри новини! Hug
Гледам сте обсъждали нощното спане. До скоро Крис спинкаше прекрасно! Заспиваше си сам,докато си легне,гушнал мечето, е напоследък е станал ужасен- ляга, става, мрънка, хвърля си мечока от кошарата и се е научил да заспива само след цица и това е и през деня и през ноща,иначе се дере като магаре! ooooh! Не знам как ще я караме,а аз се надявах скоро да се отбива вече, та белким позаслабна Embarassed Вода,така и не пропи като хората,иначе може и от сламка и от чаша вече,от около месец, два не пие от мекия накрайник,но съвсееем,съвсем по мъничко,а сок не иска и да близне дори...
Толкова от нас,че дребния е набарал някква торбичка с вафли и сусамки и упорито се мъчи да ги отвори и размаже навсякъде Mr. Green
 Hug
ПП. Честит рожденник на Гатофилия! Да ви е жив и здрав и много да ви обича и глези! Simple Smile
 Креми, радвам се,че писа,липсваше! Hug  bouquet

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 15:34 от Totoni

# 342
  • Мнения: 737
Da ne me linchuvate za latinicata

Chestito na rojdenika na Gatofilia.

Svetle, kakvi problemi imate s bavachkata, che nashite sa odiseia  Embarassed

Bobcho, abe Bg reotan, ama smiata precizno:
Shemite, koito prilagame sa napravo shediovri:
Az rabotia na 80%, moje da mina na 60%, ako ne me iyhvyrliat. Pokrivam chasove i proekti. Rabota ot vkyshti, ot vlaka i t.n. Kogato biaha babite imam ekstra otraboteni chasove, che raboteh na 100%, sega vzemam kompansacii.
MM syshto pravi manevri s rabotata. Ta taka go gledame Svetulko - s bolnichni, otpuski, navaksani chasove, edinia raboti ot 7 do 1, posle drugia, da vzema da zapisvam, che naistina shemata e shediovyr po visha matematika.

# 343
  • Мнения: 0

Ето и по едно кафенце  Hug

# 344
  • Мнения: 3
Здравейте мами

Влизам да отговоря на Бобчо, че имаме къмто 20 снимки, искам поне 30 да станат  Thinking Оказва се, че ще ни няма уикенда, така че няма да мога да го почна колажа така или иначе, затова тези които не са пратили още имат до неделя време  Heart Eyes
Дано всичко е наред с Ради и да и мине бързо цицината  Praynig И ние бяхме с джонга онзи ден  Tired
Гатофилия ще стискаме палци да се разбере бързо откъде е такъв хемоглубина на Ники  Hug И аз да питам дали му е изследвано желязото  newsm78 Но едва ли са предписали прием на желязо, без да е изследвано...
Еспиноза успех на теб, дано бързо се реши проблема  Praynig
Красимира и от мен добре дошла  Hug Също добре дошла в отбора на неспящите калпазани, имаме ги такива тук  Tired Ела с нас на следващата пловдивска среща, като я измислим кога да е
Кремена липсваш ни, пиши по-често  Hug От мен един поклон по повод как се оправяш с работа, 3 деца, пък и мъж ти не виждаш достатъчно  Sad Пожелавам ви скоро да си организирате временце само за двама ви  Wink
Миленка и аз искам такива познати  Crossing Arms
Тони успех с въжето  Hug Аз днес ще ода на гимнастика, че вчера цял ден тостери, торти и спагети  Blush И хич не бързай да го отбиваш малък сладун, има време за килцата цял живот, ама за цоцане няма. Мен пък ми липсва кърменето и ме е яд, че моят така изневиделица се отказа Crossing Arms По повода да ви кажа-една моя позната пък ми показа как нейният се отбива (на 1.4 год.)..не съм си представяла такова нещо...дава му цица, нашият неще, даже се прави, че ще повръща  Shocked ...както и да е
аз уж за снимките влязох да кажа... Blush

Общи условия

Активация на акаунт