Мартенички бели и червени вързваме на октомврийчета засмени.

  • 29 742
  • 705
  •   1
Отговори
# 60
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Привет на всички.
Днес сутринта моят хубостник пак се събуди в 6:30. Crazy Но за сметка на това, на разходката заспа веднага и още спи, вече два часа и половина. Майка му ще се наспива и тя... някой ден. Crazy
Днес купихме гел за зъби на Бочко, да видим как ще му подейства. Разгледах пюретата в Ремедиум, имат от всичко. Само да мине консултацията на 14-ти и започвам със захранване.
Вече почна да пие по малко вода от биберон, даже се мъчи сам да се обслужва. Като му поставя биберона пред лицето, той го хваща и се опитва да си улучи устата, но не успява. Само дето единствено вода пие с биберон, кърма не иска или я пие с много зор. Напоследък спрях да се цедя, че ми писна да хвърлям кърма.
Ахилея, ти мина ли курса с Дуфалака както е казала вашата педиатърка? Питам, защото не се знае ние как ще сме на захранването, за сега Йоан ака м/у 4 и 6 пъти на ден, но не се знае с новата храна как ще е.

silvi-85, Йоан, ако не заспи веднага при излизане в количката и е легнал, реве също. Но когато повдигна дъното на количката до полулегнало (нашата е комбинирана и нямаме зимен и летен кош), той зяпа и доста му харесва, по някое време заспива. За ушите - на Йоан едното му ухо е по щръкнало от другото, много е смешен, но аз не се старая да му ги пазя от прегъване.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Здравейте,момичета  Grinning
Благовест спи вън в количката и аз се възползвам да драсна някой ред  Grinning
Маги 356, добре дошла  Hug Виждам,че си от Пловдив,ще се радвам да се съберем пловдивските мамчета и да ходим по разходки  Grinning
Пенка Узунова, добре дошла и на теб  Hug
Силви, и на нас са ни щръкнали ушичките,ама то си е по наследство  Mr. Green Никакви лепенки не съм слагала и не мисля,че в нашия случай има смисъл... и със щръкнали уши пак си е най-красивото дете за мен  Heart Eyes
Ахилеа, защо не пробваш да смесваш различните пюрета-по разхлабващи с по-запичащи  newsm78 С готовите може и да нямаш такава възможност,но ако си ги правиш ти... Аз например сега въведох мркови,но със тиквата  Peace Ще въведа круша и после с нея ябълка и така мисля да ги комбинирам поне в началото докато свикне стомахчето  Peace
Между другото взех от ДМ 2 пюренца - ранни моркови и круша със сини сливи. Съставът им е добър - нямат захар,мляко и разни такива... само нещо оризово май имаше в малък процент  newsm78

# 62
  • Мнения: 556
Хай,  Hug

аз малко със закъснение, но по-добре късно, отколкото никога  Wink
Хубелена, честит юбилей!
Тони, честита ти половин годинка на Кали!
Варол и теб все те забравям  Embarassed Леко бременеене!

Честит 6-ти месец на Стойо!
Честит 5-ти месец на Илиян, Леда, Ивайло, Магдалена, Кирил, Дениз, Димитър и Стелиян!


Ахилеа, чух песента и трябва да ти кажа, че много ми хареса изпълнението, даже няколко пъти си я пусках!  Peace А пък за НОИ, написах едно любовно писмо до централата на фирмата, в която работя на човешки ресурси и те са го препратили на счетоводната фирма, с която работят и така. Веднага са реагирали са поправили грешката.
А пък относно ранното събуждане трябва да ти кажа, че на тази възраст децата непрестанно си менят режима. Когато станат на годинка може да се каже, че вече ще имат що годе изграден режим. Ти вечер кога последно го храниш? Каква каша му слагаш в млякото? Пробвала ли си с бишкотите на Плазмон? Дават ги уж за засищане. А пък за Дормикинда не мисля, че е вярно, а по-скоро съвпадение.

Съни, много добре ще ми подейства на мен обаче този дъжд.  Joy Аз със сигурност ще заспа!  Peace

Добре дошли на новите мами!  Hug

Деси, това със съседското детенце много ме учудва!  newsm78 Родителите явно нямат друга алтернатива? Аз страшно бих се притеснила.

Узунова, пащърнак има в Кауфланд. Нали не говориш за пюре?  newsm78

Анбибиан, голяма сладурана си ти!  Peace Разгледах снимки във фейса. А малката ЯНа е голям бонбон!  Heart Eyes За промоциите, аз взех три пюрета от КАуфланд, но още не съм ги пробвала, но другите майки, които също вземаха казаха, че са много хубави.

Ахилеа
, аз защо си мисля, че пащърнака го водиха при разхлабващите, или се бъркам?  newsm78

Ради, че това 33 лв за памперси не ми се вижда евтино?!?!

# 63
  • Мнения: 2
Момичета, тъкмо се връщаме от Варна и ... имаме водааа  newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18

После ще пиша по темите
Юхууу

# 64
  • Мнения: 556
Жалко, вече хората няма да могат да те надушват!  Mr. Green

# 65
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Зелда, честита баня. Mr. Green

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Зелда,ха честито  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 2
Хаха, мерси, мерси, идея си нямате колко съм ухилена и се хваля насам натам с течащата си придобивка, чак загорих олиото и сега проветрявам  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 181
Зелда...Чакай,рано е още...До Великден има време hahaha
Шегата на страна...Радвам се,че вече имате вода,че то голям зор ви беше.

Добавих сиви очи в анкетата.
Не съм ви чела,после ще чета и ще пиша.Отивам пак да играя федербал в салона с една приятелка.До после! Hug

# 69
  • Мнения: 1 262
Силви, да - много скъпо излиза да ги купуваме. Аз отдавна се глася да търся подходящи мискове замразени зеленчуци, но нещо нямам подкрепа в семейството като ме знаят каква съм готвачка и какви са кулинарните ми способности. Обаче май ножа вече е опрял до кокала та няма де да се иде.  Whistling

Цеца, гледам че и твоя тая сутрин е станал рано като моя. Не съм минала курс със Дуфалак, защото по принцип моя не страда от запек или поне не страдаше докато му давах плодови пюрета и не почнах със зеленчуковите. Сега понеже не знаех кое пюре как ще му действа, бях купила от всички (но вече ги свърших - слава Богу) и знам как му действат. Та докато бях в процес на проба разбрах къде е истината, че се запича от морков и пащърнак и ще ги избягвам занапред. Иначе лекарката ми каза, че Дуфалак се дава, ако бебето има проблеми със стомаха и с  изхождането постоянно. А ако е, както моя, да се запича от определени храни, да ги избягвам и толкоз. Аз мисля да правя това последното занапред.  Rolling Eyes

Сийнгърл, точно това мисля да напрая - да си ги правя.  Wink

Мела, радвам се, че песента ти е харесала. Жалко, че другата някъде се загуби. ЗА Дормикинда ми каза лекарката, ако е много неспокоен и положението е нетърпимо, да му давам. Не знам дали е съвпадение, но явно е много точно съвпадение всеки път.  Rolling Eyes Последното мляко му е към 11 часа и му го давам без нищо. Предпоследното хранене му е каша. Сега мисля да му слагам малко каша и в млякото да видя дали ще го засища повече. С бисквитите пробвах -  ефект на засищане нула, само че са толкова бъкани със захар, че бебока почна да отказва мляко без бисквити и ги спрях. Замислям се да почна сухарчета да му дробя в млякото или ако намеря някои по-малко сладки бисквити, макар че за момента варианта с кашата най-много ми допада.
За пащърнака не знам какъв се води, но моя се запече от него. То май всичко е индивидуално.  Rolling Eyes

Зелда,  браво че са ви пуснали водата. АЗ така ще се радвам като ми преведат парите от Нои. Кога ли ще имам този късмет?!  Whistling


Днес съм много изморена и много ми се спи, но уви - не можах да задремя дори, камо ли да заспя. Хич не мога да спя през деня, независимо от това колко съм изморена и ми се спи - защо ли е така!?  newsm78
Моят бебошок днес просто ме разби. Понеже не му хареса обедното пюре, не изяде и половината и после си изпи млякото и огладня 2 часа и половина след хранене.  #Crazy Дадох му малко плодово пюренце, пак мляко и да видим кога пак ще огладнее. Май пак е взел много да огладнява та като нищо ще почна да му дробя сухарче в пюренцето.  Whistling Няма да го храня през 2 часа и половина я.  Crossing Arms

Очите на моя май са кафяви, но може би има и нещо пъстро. Все още не съм го погледнала добре и не съм гласувала.  Laughing Моите на тъмно са кафяви, а на светло жълто-зелено-кафяви. Бих ги нарекла хамелеонови. Може и неговите да са подобни.  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 93
Момичета, днес бяхме на детски нефролог, за да видим на бебка бъбречето, което беше уголемено в коремчето на мама и вече всичко е наред  newsm44
Обаче лекаря каза че имаме синехия ( това е срастване на дудето ) и трябва да отидем на детски гинеколог.
Майките, които имат момиченца да си ги проверят, защото било много често срещано, а педиатрите не му обръщали внимание. Получавало се от липсата на естрогени, които трябва да подържат лигавиците и запарващите памперси. При Леда не ми изглежда сериозно, защото и се отварят устничките и всичко, но трябва да се действа бързо при специалист, за да не стане инфекция.
Та така, иначе днес тя успя да издържи в количката малко повече. Силви, незам за теб, но аз съм голяма хаймана и точно моето бебе да не обича да стои в столче за кола или количка. Ужас!
Поздрави!  
Зелда, според мен, трябва да измислиш танц на водата и да го танцувате довечера с твоя м.

# 71
  • Мнения: 1 262
Лусин, честити 5 месеца на Леда и браво, че бъбречето й е добре.  newsm10

# 72
  • Мнения: 4
Честит 6-ти месец на Стойо!
Честит 5-ти месец на Илиян, Леда, Ивайло, Магдалена, Кирил, Дениз, Димитър и Стелиян!


Mela- Честно да ти кажа не съм ги сравнявала с другите промоции, само видях че ги има в брошурата и реших да ги напиша. Дано да не съм подвела някой  Simple Smile

Зелда- Добре дошла в отбора на изкъпаните  Laughing  Hug

Силви- аз не слагам вода, те си пускат сиропче и ако не се сложи фолио омазват всичко. Може би има начин и с вода, но аз не го знам Simple Smile

За ушите- и на Ники едното уше му е по щръкнало и по голямо от другото и като лежи го прави на фуния, аз все го оправям ама.......но не съм търсила и не смятам да слагам лепенки. И както се изрази Seengirl дори и с щръкнали уши пак си е най- хубавото дете за мен  Laughing

lusine- много се радвам, че нямате проблеми с бъбречето и дано никога повече да нямате  Praynig и дано бързо и безпроблемно да се отстани и другия проблем  Praynig Hug

# 73
  • Мнения: 3 642
silvi-85 аз също бях питала в няколко аптеки за тези лепенки за уши и ми казаха да ги потърся в санитарните аптеки. Ако си от София - такава имало срещу Попа.
mela   bouquet и вие сте големи сладури, най-много ми хареса снимката с каката по кореми  Joy
Ние още не се захранваме и по принцип мисля да почна с оризова каша и домашно пюре, но се чудя все пак да не взема ли някой друг буркан за всеки случай. Възможно е не винаги да имам възможност да приготвям или размразявам  Thinking А тези промоции сегашните на пюренца ми звучат добре като цена  newsm78

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 18:03 от anbibian

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Анбибиан, аз си му ги правя пюренцата,но съм си взела за всеки случай да имам и купени - точно както казваш - ако нямам възможност да приготвя. Пък и ако не са сезонни плодове и зеленчуци,предпочитам от готовите купени,отколкото тези с нитратите...Макар че все пак минават някаква термична обработка  newsm78
Промоциите май наистина са добри,аз ще си взема още някое друго да имам  Peace
Лусин,много се радвам,че с Леда-Буболеда всичко е наред  Hug Ще свикне и на разходките,не се притеснявай ,ей сега като се стопли ще й дойде кефа  Sunglasses
Съни,смених снимката за колжа,дано не проблем   Rolling Eyes
Ахилеа,докажи им,че няма защо да се съмняват в кулинрните ти умения  Wink Сигурна съм,че Хриско ще те одобри като готвачка  Mr. Green
Честит 6-ти месец на Стойо!
Честит 5-ти месец на Илиян, Леда, Ивайло, Магдалена, Кирил, Дениз, Димитър и Стелиян!

Общи условия

Активация на акаунт