Любители на котки тема 59

  • 77 137
  • 746
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 213
Значи взимаш възможно най-широкото тиксо, но не хартиено тиксо а обикновено от прозрачните (лепят повече) и го залепяш на колело с лепкавата страна отвън. И след това на едната страна го залепваш върху парче хартия с ширината на тиксото, така че да стане плоско с лепливо от едната страна, а хартия от другата. Правиш много такива парчета и застилаш върху масата/плота. Ако няма хартия, ще залепне върху самата маса и ще си остане върху нея при допир; докато хартията ни дава резултатът който искаме - като стъпи на тиксото котката и си вдигне крака, то да се вдигне безпроблемно от масата и да остане върху котката  Twisted Evil Ако пък, мятайки се от раздразнение, тя вземе че седне или залегне върху масата, други парчета се залепят по задник, корем, страни и т.н. и си остават върху котката, което страшно я изнервя. Тя изхвърчава от масата и известно време се бори с тиксото, и след като е успяла да си отлепи всички парчета от тялото, се зарича повече на тая проклета маса да не стъпва  Laughing Това съм го наблюдавала лично, доста комична битка става, хаха. След това като й се прииска пак на масата, я оглежда съмнително, и след един-два опита завършили с полепено тиксо, се отказва. Същият ефект на една леплива и една нелеплива страна може да се постигне и просто с едно парче право тиксо, но така то остава много лекичко и може да литне или да се залепи за нещо друго. Успех!
Това е просто ГЕНИАЛНО!!!  Mr. Green Непременно ще пробвам, че ми писна котаракът да ми се разхожда по масата и барплота.  Peace

# 646
  • Мнения: 0
Привет Брюнетка, и всички други момичета и котета!
Искам да благодаря на някой дето беше писал в поста си (за ужасен срам -не помня кой!!!) за тиксото на мястото за пишкане (необичайното де ).Налепих около половин квадратен метър пред входната врата със рулца тиксо.От  тогава Макси си пишка само на сифончето в банята,понякога дори капка няма настрани.....Вече повече от седмица седи тиксото и сега пък ме с страх да го махна да не би да започне пак.....Когато го направя ще ви пиша пак за резултата.При нас не помогнаха никакви плодове,зеленчуци,препарати,нищо-само това се оказа идеалният метод!!!Много,много ,много благодаря за споделеното!И пак се извинявам ,че не помня кой беше!

Аз бях. Grinning Радвам се, че тиксото е помогнало, и хайде моля не се косИ че не помниш! Joy Сладък Макси Hug! То и аз го научих този номер тук във форума, но преди мнооооого теми и също не помня кой го беше споделил  Joy. Може и Дидитка да беше  newsm78, или Мис Нели, може и някой друг, но така си беше отучил котката да се качва на кухненската маса. Аз го приложих срещу пишкането под леглата в детската. Впрочем още не съм го махнала. Вчера в този "капан" попадна едно от гостенчетата ми - Томас котаракът на дъщеря ми, който е затворен в детската. Моят Силвестър е затворен в гостната. А другите гостенки - кучките Тара и Лиса шетат с нас в кухнята и хола. Ето едната помощничка в боядисването на яйцата - Лиса А това е гостът - затворник Томасчо , който е малко по-едричък от Силвестърчо  Hug. От време на време затваряме кучките в детската и пускаме Силвестър на свобода. Вчера ги бяхме изкарали на терасата, но Сиско и Тара осъществиха визуален контакт през стъклената врата и стана страааашно ooooh!! Сиско набухна двойно, хвърли се напред и захапа яко ... алуминиевите щори  Joy. Едва го успокоихме. А Тара хич не харесва "дядо" си  hahaha, и се скъсва да го лае и да му се ежи. Най-кротка е Лиса - ходи тихичко напред-назад, или си лежи тихо, душица, да има да няма 30-40 килца и то отслабнала. Като са я прибрали от улицата е била още по-дебела  Hug.
А това са сътворените с помощничките шарени яйчица
Весело изкарване на празника на всички  Hug  bouquet!




И между другото-яйцата ви са страхотни!!!Не знам помощниците ли,вие ли ,но някой се е справил мноооого добре!

# 647
  • Мнения: 1 175
Това е просто ГЕНИАЛНО!!! 
Нали  Mr. Green  Laughing Мъжът ми има заслугата за това с хартията, много е досетлив. И аз първо ги налепих направо по плотовете, и после ми лепнеше като ги махнах...

И колко време е нужно да го държа?
Аз ги държах няколко седмици. Да може поне няколко пъти да се излъже и да се налепи, за да й мине мерака и да спре опитите. С по-упорита котка може и по-дълго да трябва, целта е да й се изгради асоциация че там винаги има тиксо, и да спре да опитва, и дори като го махнеш тя да си мисли че то все още е там. Дори и след като го махнеш, е добре ако ще отсъствате няколко дни от вкъщи пак да сложиш тиксо. Когато хората им ги няма продължително време, котките стават доста смели и бързо забравят правилата и наученото  Laughing

# 648
  • Мнения: 0
Ахааааа,ясно!Благодаря ти,мила!
Обаче ще се наложи да го сменя,защото е точно пред входната врата и се сещаш,че там се минава постоянно и са се налепили всякакви мъхове и други и вече не лепне добре.
Лека вечер желая и весел Великден!

# 649
# 650
  • Варна
  • Мнения: 6 372
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
Бъдете здрави и щастливи!!!


Вчера се прибрахме у дома при Грей- заварихме един палавник. JoyЗавря любопитен нос във всяка торба и пътна чанта, направи сто тигела спринт из апартамента.  Laughing Добре ми е момчето, във вторник най- късно махаме конците.

Да ви покажа един кот- био-кот( във био- ферма живее), ама много страхлив. Едва го снимахме.



Специално за любителите на зайчета( в темата сме много) Heart EyesПак в тази биоферма:
Скрит текст:


Още малко любим спам-не мога да се въздържа да ви покажа и Бойко- куче пазач в рибарника, с. Добърско. Много е страшен. hahaha
Скрит текст:

# 651
  • Мнения: X
Во истина воскресе!
Бъдете живи, здрави, игриви и мъркащи Hug

# 652
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Воистину Воскресе!

ПОЗДРАВ>>>
http://moneyuniverse.ruelsoft.org/hristosvoskrese/

# 653
  • София
  • Мнения: 154
Воистина Воскресе!
Дидитка, златна си! Още утре ще го пробвам. Благодаря на теб за страхотното обяснение и браво на мъжа ти за идеята   bouquet

# 654
  • на морето
  • Мнения: 103
easterЧестито воскресение Христово , скъпи мои дружки ! easter   Hug Hug
Бъдете здрави , обичани и благословенни ! Нека Доброто винаги да е в сърцата ни и надеждата никога да ни  напуска !
  easter

# 655
  • Варна
  • Мнения: 6 372
Умирам от мъка. Много лоша новина. Cry
Грей има злокачествен рак. На хистологията пише" trancitianal cell carcinoma( well differentiated)."

Вероятността от разсейки е голяма при този рак.
Пък може съдбата да е милостива и с операцията ракът да е ликвидиран. Казаха да го следим и така.
Някакси предчувствах, че болестта на Грей е много лоша.

# 656
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
kikaha1, много съжалявам  Cry Дано наистина да сте го ликвидирали и да няма повече разсейки и болежки за Грей. Великден е, дано Господ му донесе чудо!

# 657
  • Мнения: 8 163
Кикаха1, съчувствам ти от сърце...Дано операцията е решила проблема! При всички случаи, моля те, опитай се да се радваш на колкото и време да ти е останало с Грей. Те са чувствителни животни и споделят както радостта, така и мъката ни. Нека, както и преди диагнозата, котето ти усеща само обич, ведрост и топлина от теб.

Да ви се представя, израснала съм заобиколена от котки и съм много привързана към тях. В момента имам поредните две, осиновени. Мъжкият е риж таби, взет от приют. Женската е рагдол, чиито предишни стопани не можеха да гледат повече. И двамата са кастрирани, без предни нокти, на горе-долу една и съща възраст (ок. 7 год.), не излизат навън и съжителстват мирно с бобтейла ми.

# 658
  • София
  • Мнения: 13 263
kikaha, много съжалявам! Дано все пак има късмет и при операцията да са изчистили всичко.  Hug

# 659
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 104
kikaha1, стана ми много мъчно за миличкия Грей Cry. Дано наистина има късмет и да са изчистили всичко! Виж как се лекувахте по други начини, но е било писано спешно да го оперират, а така и да открият причините! Представяш ли си, ако не го бяха направили! Силни гушки и пиши как е Грейчони в момента. Hug Hug Hug

Фея Кръстница, добре дошли с твоите пухчовци! По традиция тук системно се плащат "данъци" под формата на снимки на любимците. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт