Въпрос относно продължителността на съня

  • 2 653
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 658
Хаха, да така си е - просто има деца и деца.
Ти две седмици, а синчето, милият.. си ходи 3 години, все така.. Представяш ли си какво му е било  Confused
А аз не съм ходила на градина, та респективно никой не ме е и карал да спя - и по-добре, явно.

Но твоят щом заспива, все пак ще спи значи. Поне да не ги ядосва, че само "шшшштттт"-кат, ама няма мърдане - трябва да се спи и просто ще му е мъка. Пък за вечер.. може и да не изкарва до късно, може там да му е изморително и да си свикне.
В интерес на истината, наистина повечето деца привикват с това и всичко влиза в релси.

Абе не го мисли, ще се наредят работите Wink  Peace

# 46
  • Мнения: 15 379
Просто се чудех дали моят син не е "прекалено малък" да не спи на обяд и достатъчно ли е като сън 12 ч. в денонощие за дете на неговата възраст.

Идеално му е, не се притеснявай. Както едно дете на 3 изяжда 300 грама манджа на обяд, а друго едва 100.
Потребността от сън, храна и вода е различна за всеки. Пък нека те гледат както искат околните Wink.

Аз имам приятелка, чиято щерка е колкото моят син. Тя не ходи на градина, но е "обучена" да спи следобяд, нали поне 2 часа трябват за отмора, на този който я гледа.
Моят син не спи събота и неделя следобяд у дома. Но в градината спи без проблем. Не знам как ги приспиват, но е факт, че всички спят там.

# 47
  • Мнения: 1 001
Благодаря ви за окуражителните думи.  Peace
Надявам се наистина нещата да си влязат от само себе си в релси като тръгне на градина.
Поне тук прочетох една друга гледна точка - че не е "ненормално" едно дете на 3 години да не спи на обяд, че вече бях започнала да си мисля, че нещо на мен ми куца и само моето дете е така, а другите чинно спят и на обяд и после си лягат и в 21ч. вечер.
Пак си дойдох на моето де - важното е на детето да му е добре, така или иначе после цял живот ще живее в някакъв "режим" - градина, училище, работа... поне да му е добре първите няколко години и живота му да е съобразен с неговият си биологичен часовник.  Peace

# 48
  • Мнения: 445
Не се притеснявай - ей ме мен още преди да стана на 3 годинки отказала обедния сън и съм жива и здрава. Братовчедка ми помня също спря да спи още по-малка (живеехме в една къща). Моето дете за сега си спи на обяд, малка е и не издържа иначе, но нощния сън е много малко според мен за такова детенце - ето нощес е спала 8 часа и се събуди бодра. Сумарно повече от 12 часа на денонощие не й се събират. Но аз се надявам да си спи наобяд, за да не се измъчва в детската като тръгне, пък че аз няма да съм се наспала, здраве да е. Имам и приятелки с детскоградинчета, които също не спят много нощем, на едната се буди в 5 сутринта, на другата заспива в 22-23, в противен случай там не могат да спят и пречат на другите. Не бих натискала да спи насила дете, което не му се спи, моите най-неприятни спомени от детството са свързани именно с това.

# 49
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Нощният сън е от 21.30 до 07.30, тоест 10часа, а дневният е между 1,5часа до 3 часа. Средно излизат 12 часа.

# 50
  • Мнения: 508
Нощем спи около 10-12 часа.Когато спеше следобед ( което беше до около 3 годишна възраст) спеше около 2 часа. Така ,че му се събираха 14-15 часа.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 570
Благодаря ви за окуражителните думи.  Peace
Надявам се наистина нещата да си влязат от само себе си в релси като тръгне на градина.
Поне тук прочетох една друга гледна точка - че не е "ненормално" едно дете на 3 години да не спи на обяд, че вече бях започнала да си мисля, че нещо на мен ми куца и само моето дете е така, а другите чинно спят и на обяд и после си лягат и в 21ч. вечер.


Както вече писах и преди, моето спря да спи на обяд мисля даже под 2, всички познати деца си спяха, и аз мислех, че сме голямо изключение. Но всъщност си има и такива деца. Но наистина е много изморително за човека, който го гледа. Майка ми направо изнемогваше, вечер като се прибирах аз от работа, тя беше много изморена. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 53
около 2 часа следобед и 10часа нощен сън

# 53
  • Мнения: 6 713
Здравейте.
Искам да си сверя часовника - колко, като продължителност, спят или са спяли децата ви когато са били на ок. 3 години?
Става въпрос за брой часове дневен + нощен сън за 24 часа?
Благодаря ви предварително.   bouquet

Дневен сън - 1-2 часа, общо взето варира
Нощен сън - от 21.00 ч. до 7-7.30 сутрин- значи 10 часа някъде
Общо - 11-12 часа на ден

Към 3 години и половина почна да заспива по-късно - към 21.30 - 22.00 часа, но спи сутрин до 7.30-8.00.
На 3 год. и 8-9 месеца постепенно се отказа от следобеден сън, въпреки че все още си спи, ако я видя че е изморена и не протестира.

Общи условия

Активация на акаунт