Артистично ли е "да си зле с математиката"

  • 19 875
  • 458
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 0

Понякога умееш да правиш неща, които идея нямаш как са наречени от някоя наука. За рисуването винаги ми е стигало да мога да броя до осем. Останалото ми се "дава отгоре" Mr. Green
При мен също е така, но това не опровергава факта, че изобразителното изкуство е тясно свързано с геометрията и то именно с дескриптивната. Спомнете си уроците за  перспектива в училище и после ми обяснявайте какво общо (няма)има геометрията. А кой е чувал за Дескриптивна геоматрия - ами който я е учил, най-вероятно  Wink

# 406
  • Варна
  • Мнения: 1 744
 Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 10:38 от Приятно ми е - Богиня!

# 407
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз уроците по перспектива си ги спомням много добре и макар математиката да ми бе наистина слабо място и двата държавни съм си ги взела с отличен, но сигурно искаш да ми кажеш, че съм недоучила.

# 408
  • София
  • Мнения: 12 786

Понякога умееш да правиш неща, които идея нямаш как са наречени от някоя наука. За рисуването винаги ми е стигало да мога да броя до осем. Останалото ми се "дава отгоре" Mr. Green
При мен също е така, но това не опровергава факта, че изобразителното изкуство е тясно свързано с геометрията и то именно с дескриптивната. Спомнете си уроците за  перспектива в училище и после ми обяснявайте какво общо (няма)има геометрията. А кой е чувал за Дескриптивна геоматрия - ами който я е учил, най-вероятно  Wink
Геометрията има общо, но принципно. Можеш да учиш изобразително изкуство и без да учиш геометрия, защото гледната точка към проблемите на обектите в пространството е различна. Иначе аз съм ок с геометрията, никога не ми е била проблем. С алгебрата и най- вече с аритметиката сме си много чужди.

# 409
  • Мнения: 0
LadyLovelace , както вече споменах аз съм със средно и висше художествено образование и срам не срам ще си призная, че никога не сме изучавали подобна дисциплина, а това, за което говориш трябва да го можеш до завършване на 7 клас.
Добре де, до седми клас перспектива не се ли учи, най-грубо казано. Дисциплината не знам дали се води така, аз не съм го и твърдяла категорично. Аз се водя любител-художник и математик по образование, чувала съм го от преподавател, но както и да се води дисциплината, изобразяването на пространството е тясно свързано с дескриптивната геометрия. Това ме учуди в изказването, което съм цитирала, че художничка не е усетила ролята на математиката в изобразителното изкуство, а вие се хванахте за името на дисциплината. Защото, да, на някои хора това им идва отвътре и е въпрос на усет, но за да се наречеш професионалист с диплома, трябва да надградиш над усета - то нали за това са училищата, трябва да се шлифоваш и да изучиш някои неща. Ако ставаше само с усет, и аз гордо щях да заявявам, че съм истински художник, ама нямам това право.

# 410
  • София
  • Мнения: 12 786
Ако ставаше само с усет, и аз гордо щях да заявявам, че съм истински художник, ама нямам това право.
Никой не е казал, че е само усет, това за даването отгоре беше шега. Учи се, упражнява се и тн, но не е нужно да е през призмата на математиката. Дори мисля, че призмата на математиката главно би попречила на един човек да изобрази обектите правилно в пространството.

# 411
  • Мнения: 0
Н
Аз уроците по перспектива си ги спомням много добре и макар математиката да ми бе наистина слабо място и двата държавни съм си ги взела с отличен, но сигурно искаш да ми кажеш, че съм недоучила.
На теб нищо не искам да ти кажа. Нито знам коя си, нито какво си завършила, нито ме засяга какво си научила. Не помня и да съм влязла в темата с пост, насочен директно към теб, по-скоро стана обратното.

# 412
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами ако прочетеш темата навярно ще  разбереш, че това вече сме го коментирали. Не знам какъв учител ти го е казвал, но художник с линия и пергел няма да видиш. Нямам проблем да нарисувам и композирам стомна достатъчно убедително и без някога да съм я чертала с пергел.

# 413
  • Мнения: 0
Ако ставаше само с усет, и аз гордо щях да заявявам, че съм истински художник, ама нямам това право.
Никой не е казал, че е само усет, това за даването отгоре беше шега. Учи се, упражнява се и тн, но не е нужно да е през призмата на математиката. Дори мисля, че призмата на математиката главно би попречила на един човек да изобрази обектите правилно в пространството.
Ами не, не мисля, че е така, защото дескриптивната геометрия се занимава именно с изобразяването на обектите в пространството. За даването отгоре не го възприех като шега, защото и аз така смятам, но както казах, "диамантите" трябва да се "шлифоват".

# 414
  • София
  • Мнения: 12 786
Ако ставаше само с усет, и аз гордо щях да заявявам, че съм истински художник, ама нямам това право.
Никой не е казал, че е само усет, това за даването отгоре беше шега. Учи се, упражнява се и тн, но не е нужно да е през призмата на математиката. Дори мисля, че призмата на математиката главно би попречила на един човек да изобрази обектите правилно в пространството.
Ами не, не мисля, че е така, защото дескриптивната геометрия се занимава именно с изобразяването на обектите в пространството. За даването отгоре не го възприех като шега, защото и аз така смятам, но както казах, "диамантите" трябва да се "шлифоват".
Занимава се с това от друга гледна точка. За рисуването тя е ненужна поднесена по този начин. Шлифоването се случва с упражнения, които, както бе казано по- горе, не включват линия и пергел.

# 415
  • Варна
  • Мнения: 1 744
 Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 10:39 от Приятно ми е - Богиня!

# 416
  • Мнения: 0
Ами ако прочетеш темата навярно ще  разбереш, че това вече сме го коментирали. Не знам какъв учител ти го е казвал, но художник с линия и пергел няма да видиш. Нямам проблем да нарисувам и композирам стомна достатъчно убедително и без някога да съм я чертала с пергел.
Е, аз не си правя "виртуални" досиета, а си признавам, че никовете тук ми са доста мъгляви, тъй като влизам рядко. Не знам как го докарахме до пергелите и линиите, самоцитирам се и пожелавам лека нощ.
...Това ме учуди в изказването, което съм цитирала, че художничка не е усетила ролята на математиката в изобразителното изкуство...

# 417
  • Мнения: 0
Ако ставаше само с усет, и аз гордо щях да заявявам, че съм истински художник, ама нямам това право.
Никой не е казал, че е само усет, това за даването отгоре беше шега. Учи се, упражнява се и тн, но не е нужно да е през призмата на математиката. Дори мисля, че призмата на математиката главно би попречила на един човек да изобрази обектите правилно в пространството.
Ами не, не мисля, че е така, защото дескриптивната геометрия се занимава именно с изобразяването на обектите в пространството. За даването отгоре не го възприех като шега, защото и аз така смятам, но както казах, "диамантите" трябва да се "шлифоват".
Занимава се с това от друга гледна точка. За рисуването тя е ненужна поднесена по този начин. Шлифоването се случва с упражнения, които, както бе казано по- горе, не включват линия и пергел.
Така, но да съм твърдяла, че е поднесена по този начин? Факт е, че връзка има. Как е поднесена, може да каже някой професор от Художествената академия, например.

# 418
  • София
  • Мнения: 12 786

Така, но да съм твърдяла, че е поднесена по този начин? Факт е, че връзка има. Как е поднесена, може да каже някой професор от Художествената академия, например.
Друга е гледната точка, връзката не се отрича. същото е както при психология и социологията, например. И двете се занимават с един и същ предмет, човека, но от коренно различна гледна точка. Направо не можеш да познаеш, че става въпрос за същия човек, ако ме разбираш. Wink

# 419
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Странно как твоята приятелка изобщо е станала художничка. Доколкото съм чувала, в художествените училища изучават доста сериозно дескриптивна геометрия.

Ти каза и ето това, а това не е вярно.  Wink
Странно, но факт - художник се става и без дескриптивна геометрия, ако искахме да ставаме дърводелци сигурно щяхме да я изучаваме.
Всъщност никой не е отричал връзката на математиката с изкуството...

Общи условия

Активация на акаунт