Артистично ли е "да си зле с математиката"

  • 19 860
  • 458
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 62 595
да, Рокси! В случая говоря и за двете неща - да има широка основа, и за достъпа. За достъпа има поне 2 подхода - за "изгубване на ключа към паметовата следа, "изстиване" на следата, и изгубване на инфото. Лично аз повече харесвам идеята за това, че всичко си е там, но понакога се губи ключът или следата изстива.

# 451
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Познанието не е само информация - натрупвана и складирана. То е и гледна точка и отразяване по специфичен начин и характеристики,основни за някого, но незабележими за друг за сметка на детайлите. В математиката е характерно систематизиране на повтарящи се и доминиращи характеристики, но има хора, които забелязват в друга последователност.

# 452
  • София
  • Мнения: 62 595
разбира се!  Simple Smile

# 453
  • Мнения: X
ПП Загатвам Ви, че скоро ще постна видео материал как тенденциозно /X 3/
е "сбъркана" формулата за изчисляване на сметките към "Топлофикация" и производните!
 Peace

Svetlozar Petkov / математикWink
"Манипулируемите разпределители, грешните формули, топлинните счетоводители и неконтролируемото отопление на детски градини обременяват съвестните платци, като се хвъля енергия и пари на вятъра, за да искаме после пак да си я вземем от вятъра."


http://bnt.bg/bg/productions/89/edition/21350/chasten_sluchaj_15_mart_2012
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000491805133&sk=wall

# 454
  • София
  • Мнения: 12 457
Аз по математика редовно бях така в гимназията, защото си имах други интереси, бях и в паралелка, в която се учеше малко математика. Но пък учех с учител, за два дни решавах целия учебник и половината сборник. Следващите два преговор и втората половина от сборника и нещата влизаха в релси. Пък дори човек наистина да е зле като заложби, пак с малко повече усилия стават нещата. Просто трябва учител, за да може да открие пропуските и да ти обясни каквото не знаеш.

# 455
  • София
  • Мнения: 38 760
По повод обикновените дърводелци...
Свеки беше една обикновена шивачка и машинописка, ама математиката хич не и се опъваше, а и имаше енциклопедични знания по история.
Мъжът ми е с един прост техникум, в момента е специалист за едни машини, обаче на тема спорт и музика малко хора могат да го бият.

Така че това да си развиеш малко повече мозъка с малко повече математика хич не е лошо.
Математиката развива логиката, а е много кофти да ти куца логиката в живота.

Виждам я даже моята дъщеря, която е зле с математиката, че понякога гледа като тресната като и обяснявам как действие А води до следствие Б. Това трябва да се преодолее и научи!

# 456
  • София
  • Мнения: 12 457
По повод обикновените дърводелци...
Свеки беше една обикновена шивачка и машинописка, ама математиката хич не и се опъваше, а и имаше енциклопедични знания по история.
Мъжът ми е с един прост техникум, в момента е специалист за едни машини, обаче на тема спорт и музика малко хора могат да го бият.

Така че това да си развиеш малко повече мозъка с малко повече математика хич не е лошо.
Математиката развива логиката, а е много кофти да ти куца логиката в живота.
Математиката даже няма значение, важното е да развиеш умението да си изпълняваш задълженията съвестно. Аз се шегувам все, че съм адски зле по математика, но истината е, че просто това не моята област на интерес и въпреки това съм се старала да покрия минимума, който изисква масовото образование. До гимназия имах и само шестици без изобщо да ми е интересно, но с нужните усилия.

# 457
  • Мнения: 6 999
Бях чудесна с математиката до 8ми клас, дори влязох с математика в гимназията, за моя искрена изненада  Laughing Обаче там се появи едно чудовище, което нищо не ни обясняваше, караше ни да учим наизуст, без да покаже доказателствата, изпитваше ни по 20 човека на дъската с по 20 см място да си начертаеш чертежа и да си напишеш решението  Rolling Eyes, тряскаше двойки на поразия...И така, изпуснахме една година и после беше много много трудно да наваксаме материала до края на гимназията, едва изкарвах петици.  Confused Затова сега не мога да твърдя, че съм добре по математика. Обаче пък наистина съм артистична  Joy Сгодена съм за математик, на него ще оставя тази чест да обяснява математиката на детето и да му показва красотата и, аз ще се заема с изкуствата и езиците, където така или иначе винаги ми е вървяло  Simple Smile

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 3 043
Извинете, метнах малко пясък, че много се беше заледило.

Общи условия

Активация на акаунт