А как определяте количеството храна, което сервирате?

  • 9 463
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 357
Съпругът ми обича да си похапва и неговата порция е най - голяма. Моята порция обикновено е мъничка, защото ям малко, а салатата е по много, защото и двамата я обичаме.
Естествено, когато имаме гости гледам порциите да са еднакви Peace

# 16
  • Мнения: 4 965
От години не сервирам отделни порции. Имам съдове за сервиране и поднасям храната с тях. Всеки си сипва, колкото и от което му е приятно.
Предпочетохме този вариант, вместо начините на сервиране в семействата ни - моята майка винаги е сервирала по-малко и после дослагваше (не можеш да прецениш колко ти е малко и кога ти става много); свекърва ми пък сипва като за много гладни хора и държи да се изяде всичко в чинията.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 042
На мен ми е неприятно, когато има много храна в чинията. Също и когато е твърде малко. Слагам така, че да ми изглежда добре. Simple Smile Ако не е достатъчно-моля, има допълнително, но препълнените чинии ме отблъскват. Ако слагам втора порция, обикновено гледам да е по-малко от първата.

# 18
  • Мнения: 2 175
Гледам да се събира в дланта ми.
То това е като да си умреш от глад.  Mr. Green
Ако вземеш предвид факта, че стомахът е голям, колкото дланта - как да му натъпча повече??
3 основни и 2 междинни хранения - е предостатъчно.

# 19
  • Мнения: 419
Извинявам се, но ако основното е колкото дланта, то колко като количество са междинните хранения?

# 20
  • Мнения: 2 175
Не е важно количеството, а съотношението..
Моите обикновено са плод + сирене или парче шунка с маслини..или купичка кисело мляко с ядки..На детето - с бисквити, или моркови с нещо, плод.
И като казвам длан - имам предвид разперена..тогава направо се тъпчем..

# 21
  • Мнения: 682
Всеки сам си сервира. Така не се налага аз да определям какво количество храна ще сложа в чинията. Ястията са на масата и всеки си отсипва колкото пожелае.

# 22
  • Мнения: 314
От години не сервирам отделни порции. Имам съдове за сервиране и поднасям храната с тях. Всеки си сипва, колкото и от което му е приятно.


Това според мен е най-добрият вариант.  Peace
Понякога и у нас е така.

Иначе на мъжът ми слагам повече, на мен по-малко, детето все още яде "друга"  Crazy храна, като от време на време пощипва от нашата.  Flutter

Когато мъжът ми слага, винаги сипва еднакви порции и на мен все ми остава. Все му се карам, защото всяка вечер се готви, пък само се хвърля храна.  ooooh!
Иначе винаги има огромна купа салата.  eat

# 23
  • Мнения: 581
Не сервирам. Всеки си сипва според желанието.

# 24
  • Мнения: 11 917
Гледам да се събира в дланта ми.

Ама това само една порция ли или всичко за едно хранене?В смисъл, ако има ястие и салата, всяко " по една длан" или общо толкова?Ако е второто, как успяваш да се нахраниш?

П.С.Сега виждам уточнението, че става въпрос за разперена длан, аз мислех самотази част, без пръстите.

# 25
  • Мнения: 10 547
И аз процедирам като Азаф.
Най-омразното нещо ми е, да хвърлям храна, изостанала в нечия чиния.

# 26
  • Мнения: 2 457
Не сервирам. Всеки си сипва според желанието.
Ами да, аз да не съм сервитьорка в къщи Rolling Eyes. Мъжът ми си сипва сам, не е инвалид, не му сервирам . Само на детето слагам защото още не може само да си слага храната без да разлива.

# 27
  • Мнения: 11 917
"Сервирам " беше условно казано, кой когато намери или когато е наготвил, за да си "аранжира" ястието.Понякога  мъжът ми сервира, понякога аз, но не се бутаме и двамата.

Имах период, в който сервирах точно така- слага се всичко на масата и кой колкото иска.Но така започнах да си хапвам повече, затова върнах "порциите".Освен това- супа и готвено как се сервират по друг начин, освен в индивидуални порции?Само не ми казвайте, че ползвате супник, защото съвсем ще се засрамя.

# 28
  • Мнения: 1 727
Не ядем и супа и готвено едновремено, или се случва много рядко. Супата вкъщи си е самостоятелно ястие.

# 29
  • Мнения: X
Предпочитам да сложа всичко на масата и всеки да си слага, колкото му се яде.
Забелязвам, че все по-малко количество започвам да готвя.Явно или все по-малко ядем, или така не изхвърлям храна и по-дълго я мотаем из хладилника.
Така процедирам и при гости.
ако все пак ми се наложи да правя отделни порции,то съотношението месо/зеленчуци е 1/3.Т.е., 1/3 месо  и 2/3 зеленчуци.
Порция от 150 гр месо (приблизително) и 300 гр зеленчук към него засища идеално мъжете у дома.

Общи условия

Активация на акаунт