Дали не прекалявам с хляба?

  • 3 222
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 114
За кратко синът ми беше записан на ДК. За да не слагам хляб в супата добавях сварен от мен зеленчук, за да я сгъстя или добавях овесени ядки. Винаги е хапвал супата и основното на обяд, вечер му готвех. Не ми е харесвала никога идеята - супата от ДК с хляб за вечеря, което масово се практикува. От време на време му правя гъсти супички, които имат вид на ядене и според мен стават за вечеря. Не ми е огладнявал до сутринта. Сега често си взима от масата каквото си хареса, освен неговата вечеря, което налага да крием хляба и бананите. Аз също не давам повече от една филия на ден. Обаче аз давам бял, както и ползвам бяло брашно и паста. Давам от всичко умерено. 

# 16
  • Мнения: 1 897
И аз гледам да давам по една филия на ден,ако е ял попара до вечерта не давам още хляб,иначе давам вечерта,защото вечерята му е по-малко и по-лека,но ако зависеше от него ще си яде на всяко хранене,като баща му  Grinning яде по 5 филии на хранене и е 70 кг.,само че Християн сега е 13,5кг. мислех,че е 12,5-13кг.,но онзи ден като бяхме на консултация хич не ми харесаха тези кг. Mr. Green.

# 17
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
В началото добавях дет.сухари в супата,сега/вече на 2г/ изяжда не повече от 1филия хляб разпределена в храненията.
Понякога обаче отказва менюто и с удоволствие си хапва филия хляб без нищо.. Laughing

# 18
  • Мнения: 11 846
....................само че Християн сега е 13,5кг. мислех,че е 12,5-13кг.,но онзи ден като бяхме на консултация хич не ми харесаха тези кг. Mr. Green.



Извинявам се за спама, но какво им има на тези кг Shocked съвсем нормални. Моят син на 1г беше 12кг, на 2г-14кг сега на 3г е 17,5кг и може да се каже,че е слабо дете.....ти смяташ, че е синът ти е дебел ли newsm78.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 131
чак пък слабо дете на 3 години 17,5 кг...нормално може и да се каже, но слабо не.
12-13 кг за година година и нещо, си е едро дете.(чак дебело не)

# 20
  • Мнения: 11 846
чак пък слабо дете на 3 години 17,5 кг...нормално може и да се каже, но слабо не.
12-13 кг за година година и нещо, си е едро дете.(чак дебело не)

Ами за мен си клони към слабо  Laughing, може би защото е малко височко.... Но просто ми се стори странно, че Sunshine Mom се притеснява за дете на година и половина - 13,5кг. Абе то си е до височина, ген, костна система и много други работи....кг само като цифри не говорят много Simple Smile, но просто ми стана интересно.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 131
говорят, говорят килата Wink явно не си виждала истинско слабушко, но моето на 3 беше метър, момче е и беше  и блуждаеше около 13 кг Wink в момента е на 6 години и е между 18-18,5 кг Wink на 122 см.

Извинения за отклонението.

# 22
  • Мнения: 15 379
Ейнджъл, предвид твоят, моят е затлъстял Crazy.
А така му треперя...

# 23
  • Мнения: 27 524
Според тукашните таблици, дете на година и половина и тегло 13.5кг си е точно в най-горната граница, а-ха да я прескочи  Laughing
Криско тогава беше точно 9  Grinning

# 24
  • Мнения: 15 379
Блонди, а дете на 4 и половина, високо 117 см., колко трябва да тежи според тамошните таблици?
Щото мойто е почти 19 кила, и тая работа не ми харесва.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 131
Сърчи съвсем си е добре детето Wink http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_height/en/index.html тук може да си ги гледаш
моят си е клечо...ненормално клечо, той от малък е на долтаната граница по кила по вс таблици....

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 15:03 от Angel_Dust

# 26
  • Мнения: 15 379
То ошарихме темата на момичето, но онзи ден се виждаме с една приятелка и дъщеря й. Говорим за децата, тя ме пита колко тежи. Като й казах и лошо й стана.
Гледам таблици най-различни - в норма е. Гледам го и него - добре е, не е ящен, движи се постоянно. Но нали съм луда, все се притеснявам, че тръгва към затлъстелите. Защото дебели деца станаха ежедневие, а това е страшен бич.

# 27
  • Мнения: 27 524
Сърчи, Криско е на 6 и половина, а е 20кг  Grinning Точно в средната норма  Simple Smile

На 4 и 1/2 дават минимална 14кг и макс 20.5. Съвсем добре си е детето, но ще го следиш  Hug

# 28
  • Мнения: 3 241
Тукашните са за джуджета. (за ръст имам предвид) Simple Smile
Май е същата като на Блонди графиката хоп

# 29
  • Мнения: 15 379
Аз обаче не се ориентирам в тази графика, освен, че и френски не владея Embarassed.

Блонди, мерси Hug.
Ще го следя, че ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт