Дали не прекалявам с хляба?

  • 3 226
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 241
Долната графика е теглото, горната е ръстът Simple Smile
На дясната ордината са дадени кг, в ляво см. По абсцисата възрастта.

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Долната графика е теглото, горната е ръстът Simple Smile
На дясната ордината са дадени кг, в ляво см. По абсцисата възрастта.

 Не виждам и не мога да увелича графиката.Би ли ми казала колко в каква граница се движат килограмите на дете на 3г.9м.!Нещо ми се виждат много освиенски мерки за които говорите. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 241
13 -18 кг Simple Smile

# 33
  • Мнения: 27 524
Таблиците са две - за момчета и за момичета не са еднакви.  Simple Smile Момичетата отначало са по-леки, но след 5-6 години килцата им са повече.

Според нашата таблица им отпускат едно килце отгоре за 3г9м - 19  Grinning

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Joy Объркали са се. Simple Smile Все пак би трябвало да се вземат и генетичните фактори.Едва ли на някои родители със средна височина около 165-170 см, децата ще са със същите ръстови данни като на по-високи хора.Педиатърката ни в БГ и с двете ни деца винаги и казвала, че е нормално да се повече на см, съответно и на кг.Малкият ми син на 3г.10м. е 113 см., 20,5кг.И на лекар го водих да го мерят, за малко да ме изгонят от кабинета зарази тъпите ми въпроси дали е нормален на килограми.Бях се втелясала заради някои интернет таблици.На височина е ясно, че подпира тавана на таблицата, но на килограми си е отвсякъде в нормата.За това гледайте все пак и размерите на родителите си.

 Бихте ли ми казали и височината, която я дават на таблицата.

# 35
  • Мнения: 3 241
92-107см
Казах, че е за джуджета. Simple Smile

Моника е от известно време извън всички криви на ръст. Laughing
Но нашият лекар й чертае лични криви. Важното е да са успоредни на "нормалните".

# 36
  • Мнения: 1 897
Не знам за таблици,но като се има впредвид,че се е родил под 3кг.,май са си множко newsm78

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам за таблици,но като се има впредвид,че се е родил под 3кг.,май са си множко newsm78

  Какво като се е родил под 3кг?Големият ми син се роди също под 3кг., а сега на 7г. е 140см., 30кг.
 Нали имате педиатърки, които наблюдават децата, все пак те ще кажат, ако има проблем.

  Iventse , благодаря!
 

# 38
  • Мнения: 53
Може би наистина ще ограничим хляба,защото по принцип плодове ядем.Крушите са му от любимите,банана също/между другото той разхлабва ли?/.Даваме и компот от сливи.Купих и чая на Ордеса,но за съжаление не му хареса.Все пак благодаря за съветите newsm10
банана запича

# 39
  • Мнения: 3 114
На 1 г и 6 м - 10 кг и 83 см къде се намира в таблиците и графиките? Мързи ме да ги отварям една по една.

# 40
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Таблиците са две - за момчета и за момичета не са еднакви.  Simple Smile Момичетата отначало са по-леки, но след 5-6 години килцата им са повече.

Според нашата таблица им отпускат едно килце отгоре за 3г9м - 19  Grinning

Явно немците са "по-щедри" - от 13 до 21  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 2 216
Тези таблици не могат да са общовалидни, според мен.
На 1 г и 6 м - 10 кг и 83 см къде се намира в таблиците и графиките? Мързи ме да ги отварям една по една.
Моето дете на 1г беше по-високо и само 200г повече.....Как да е на 1.6м?
И още нещо ми е стана интересно - защо е толкова важно дете да не изяжда повече от 1 филия хляб дневно?
Питам, защото не знам, не за да се заяждам.

# 42
  • Мнения: 1 897
Не знам,аз самата не съм любител на хляба,предпочитам на обяд да си изяде манджата без хляб.
Имало е пъти,в които като види хляба и другото остава на заден план.
За мен хляба не е от най-полезните храни,детето може да се храни пълноценно и без него.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 229
Bona Dea - навремето търсех и четох и общо взето това беше препоръчителното количество хляб за възрастта.
Просто повече не е нужно и вместо полезно, просто почва да се лепи излишно.

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Аз предпочитам да хапва по-малко хляб, защото той засища и така детето изяжда по-малко от по-полезната храна. В определени видове хляб също има много полезни вещества, но не и в белия хляб или хляб Добруджа, а дъщеря ми не е голям фен на пълнозърнести или ръжени хлебчета.

Общи условия

Активация на акаунт