Отговори
# 315
  • Мнения: 115
Честно казано, не мисля, че децата ни имат някакъв сериозен проблем. Но по-паниращата се част от мене се тревожи и затова напролет ще го водя на логопед. Дотогава - не го тормозим, не му натякваме, нормално си протичат дните. Може би нямам толкова време за него, заради бебето не мога да му обръщам повече внимание... да си играем... не че той си играе много, предимно хвърля нещата и гоним топка.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 920
Момичета не мисля, че има място за притеснение относно говоренето. При момченцата често се случва. Много хора са ми казвали, че до 3-тата годинка може изобщо да не говорят. После се отприщват изведнъж. А момиченцата са ясни - сигурна съм, че няма нито едно от нашата тема, което да се бави с говоренето все още. Моят Страшко беше както вие обяснявате до скоро. Като тръгна на ясла и като свикна, като си намери приятелчета, се разприказва, но само простички неща. Не се старае нищо да казва правилно. За него е важно, че го разбирам. Изреченията му се състоят само от основните думи, а аз се досещам за останалото. Например казва "тато диди бу тати" - това е "Страшко отива на градинка с буса на тати". Съвсем опростено, но пак навръзва няколко неща, за да се изрази. Всичко ще си дойде на мястото рано или късно. Забелязала съм, че някой дечица може да изостават с нещо, но пък са напред с друго. Всяко различно се развива.

Камбанчо, нощният памперс сух ли е сутрин? Аз съм много изненадана как се получиха нещата с памперса. След като схвана какво трябва да прави памперса се махна от раз не само през деня, ами и през нощта, което беше голяма изненада за мен, тъй като го приспивам с кърмене и през нощта суче като бебе по 3-4 пъти. Въпреки това стиска да сутринта. Само след 5-6 нощи се осмелих да махна нощния памперс, защото той беше всяка сутрин сух. Казах си каквото стане, и да се напикае голяма работа. Мисълта ми е, че при нас течностите, които поема, не оказват влияние. Ако памперсът е сух, защо не опиташ да го оставиш да спинка без. Ако се страхуваш за матрака, подложи един протектор и виж какво ще стане.  Peace

# 317
  • Мнения: 107
здравейте момичета.

и аз не съм писала от доста време тук. за говоренето и гали не е от най-приказливите, но напоследък започна да повтаря всичко което му казвам, но му е трудно да изговаря л, р, в и или я пропуска или си измисля нещо. много си говори по бебешки и постоянно нещо си бръщолеви, но ще започнат когато му дойде времето. като гледам момиченцата какви стихотворения и песни знаят, направо ме хваща яд, ама какво да направя повече. забелязала съм, че като му правя забележка, че не го разбирам да каже правилно или се прави че не ме разбира или че не ме чува и отново си говори по негов начин. ние махнахме отдавна памперса, а скоро и нощния. казва си ако-пиш ако иска да отиде до тоалетната. той свикна с детската седалка за вс-то.през деня много стиска. може 3 пъти да пиша за целия ден само.
тази зима решихме да си е в къщи и да се гледаме, а напролет ако ни вземат да започне тогава, че всички наши близки уж си дадоха децата, а те все болни и майките си стоят в къщи да си ги гледат..... много си играе и се забавлява сам, пък ако си пусне и двд-то въобще не ме търси. взема си дисковетее, превключва на двд и си ги пуска, изляга се на канапето, кръстосва крак върху крак и не го търси докато не свърши филмчето.
хайде това е от нас. много целувки на всички големи вече дечица

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 316
Благодарим на Перла85 и Дейвид, за хубавия подарък! Тези дни ще кача снимка с подаръка във фейса  newsm68

# 319
  • Мнения: 0
Ще се радвам ако на Янито му хареса! Дейвид помагаше в избора на подаръка  smile3521

# 320
  • Мнения: 233
Не се притеснявайте за говоренето - всяко дете е различо! Вярно, че като видим детенце, което говори свободно, ни се иска и нашето да е така, но както и Галя каза, като не е силно в тази насока, огледайте се и ще намерите друга, в която му е стихията! Алекс все още не говори - от мързел. Има и такива деца. Hug Hug

# 321
  • Варна
  • Мнения: 920
Aaaaaaaaa, Слави  Hug Hug Hug
Честито, мила! Май и на мен ми е време за второ бебе, защото откачам от кеф като видя нова лентичка  Hug Hug Hug Hug Hug
Похвали се де, знаете ли пола вече, за кога ти е термина???

# 322
  • Мнения: 1 350
Гале ,заедно сме с Глори-то ,преместихме се при юлки 2013  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да ви кажа ,така съм си свикнала с вас ,че ми е адски трудно да се приобщя към друга отчетна група. Crossing Arms

# 323
  • Варна
  • Мнения: 920
Ще ви изям и двечките  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Много ви се радвам. Споделяйте по нещичко и с нас, тука има такива като мене, които се вълнуват много.  Hug Hug Hug

# 324
  • Мнения: 76
Айде да се включа и аз,че като гледам доста от нас чакат второ детенце.Няма нищо по-хубаво от това.
Ние също сме все още от неговорещите,но незнам защо и аз си мисля,че моето момче не говори от мързел,може и да бъркам,ама по-принцип от мъничък е много мързелив.В смисъл ако може нещо някой друг да го свърши зор няма да си даде.Дано скоро всички да проговорят,нямам търпение вече.

# 325
  • Мнения: 1 350
Камбанчо ,честито и на теб  Hug Hug Hug
Ти ще си имаш майксо бебе като гледам ,така ме е яд ,че не можах пак да го наглася да е пролетно нашето Laughing

# 326
  • Варна
  • Мнения: 920
Ще ме уморите бе!  Mr. Green Да не направя тази вечер едно бебе и аз!  Naughty Че съм и в овулация на всичкото отгоре.  Thinking

Честито и на теб, Камбанчо!  Hug

# 327
  • Мнения: 1 350
Гале ,хвърляй се в боя  Joy Joy Joy Няма да се плашиш ,октомврийско ли ще е ,какво се пада не знам  Joy
Мен малко ме беше страх в началото ,как ще се оправям и с двете деца ,но сега ми е едно такова лежеерно и не ми пука особено.
Славе,вашият батко Алекс как приема нещата?Петьо уж е доволен ,постоянно говори за бебеот ,отделя му играчки и т.н.,но знам ли какво ще му е в главата ,като се появи новото Crazy Аааа,искал 2 момичета  Crazy Crazy Crazy

# 328
  • Мнения: 233
Галенце, мила, само да не направиш бебе довечера!!!! По- подходящо време няма! хахахах  Време му е на Страши да стане батко !!!! Hug Hug

Иначе ние още не знаем какво ще е - може би в петък ще кажат! Термина ми е на 11юли,но секциото ще е по-раничко, та може пак на 4ти да го направя хахахаххаха

Алекс за сега само обяснява (с бедния си речник), че имало бебе в коремчето и че щял да бъде бати и бебето щяло да спи до него на леглото хахаххаха за сега има желание за бебе, но да видим ще се задържи ли  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

п.с.  да, нашата тема за априлчетата беше 1000000 пъти по-весела и приятна  Hug Hug

# 329
  • Мнения: 1 989
Glory, kamban4o, ЧЕСТИТИ НОВИ ОЧАКВАНИЯ И ПРЕКРАСНИ МОМЕНТИ! Hug
Толкова радващи новини, чак да му се прииска на човек още и още...Wink
Знам, че вече почти никой не влиза в темата, но да питам искате ли да се пробвам да спретна някакво ново колажче с попорасналите ни априлски дечица? Няма да е като на Юлето, но поне ще е по-актуален, а и този от първата страница нещо е изчезнал!  Confused

Дано през 2013 хубавите новини и изненади да са все повече и да изпълват сърцата на всички ни с безкрайна радост! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт