Счупен глезен и лекарства за заздравяване на костта

  • 38 435
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
HugМного се радвам, това е чудесно, организмът ти се е справил чудесно, аз ти препоръчвам да го пиеш още един месец, всеки преходен сезон - пролет и есен, тогава организмът има нужда от покрепа! скоро ще си като нова, едно хубаво и безпроблемно лято ти пожелавам!  bouquet

     Благодаря ти от сърце!  Hug

# 16
  • Мнения: 9
Здравейте.имам следния въпрос-баща ми,който е на 62 години си счупи едната кост на подбедрицата преди 2 месеца.преди седмица махнаха гипса но казаха че все още коста не е напълно заздравяла и трябва да пази крака от натоварване още един месец.той е с диабет-но не тежка форма,в момента захарта е в норма и с инфаркт.след свалянето на гипса няма болки,само леко изтръпване като постои по дълго време прав или седнал.това което ме притеснява е състоянието на кожата в средата на подбедрицата-зачервена е и е като че ли на малки ранички -като при разчесани пъпки.не го сърби.само е твърда на пипане.дано да е от гипса но се безпокоя.ако някой от вас има представа какво може да е ще бъда благодарна да ми отговори.

# 17
  • Мнения: 674
Не се притеснявайте, мажете го с мазен крем и ще се оправи. Така се е получило, защото кракът е бил в гипс.

# 18
  • Мнения: 9
 Simple SmileБлагодаря много за отговора и за успокоителните думи.мажем го със заешка мас,но днес мисля да взема дефламол-спомням си че има въстановярващ кожата ефект при кожни изгаряния.днес пак му гледах кракът и е малко син....дано само не е зудекова атрофия....но все пак на последната снимка щеше да се види ако има остеопороза...а пък аз прочетах че при зудек първото нещо е остеопорозата.

# 19
  • Мнения: 674
  И моя крак е малко синкав, като ги събера един до друг, оперирания е с друг цвят, синкав и малко надут, а здравия по бял стои. Заешката мас е мазничка, така че би трябвало да ви помогне.

# 20
  • Мнения: 9
Нормално е да има леко синкав цвят кракът-това е от кръвообращението-то се въстановява постепенно.аз искам да ви споделя че май без да искам улучих лекарството за кракът на баща ми.от вчера го маже с дефламол-реших че щом въстановява кожата от изгаряния трябва да я въстанови и сега- и сега като го видях е вече съвсем различен.той казва че дори и оттокът е спаднал и не го опъва така силно кожата и значително по малко син.

# 21
  • Мнения: 674
Не разбирам дефламола е за изгаряне, а кракът е счупен?

# 22
  • Мнения: 9
Да така е.обаче днес кожата на кракът е много добре-след като вчера и днес го е мазал.преди беше на едни ранички и зачервена.явно въстановява-както при изгаряне а пък явно има и противооточен ефект защото е поспаднал и оттокът.

# 23
  • Мнения: 674


    Като ме изписаха от болницата, не продължих с инжекциите за разреждане на кръвта, защото лекарят ми каза, че мога да пия аспирин протект вместо инжекции. Сега имам предписани витамини, ендотелон за кръвообращението  и артро гуард за костите. Лекарствата за разреждане на кръвта непосредствено след операцията ли се приемат? Сега има ли смисъл да питам лекаря за тези инжекции?

# 24
  • Мнения: 886
Аз доколкото разбрах инжекциите са за след операцията. В твоя случай не пречи да се консултираш с доктора. Установих, че всеки доктор си има собствено мнение- на мен моя ми препоръча да не пия лекарства за костите, че имало странични ефекти. Изписа ми- слънчеви бани до 7. 30 сутринта, сусам и прясно козе сирене. Имаше ефект.

# 25
  • Мнения: 674
   
    Благодаря, ххххх!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477


    Като ме изписаха от болницата, не продължих с инжекциите за разреждане на кръвта, защото лекарят ми каза, че мога да пия аспирин протект вместо инжекции. Сега имам предписани витамини, ендотелон за кръвообращението  и артро гуард за костите. Лекарствата за разреждане на кръвта непосредствено след операцията ли се приемат? Сега има ли смисъл да питам лекаря за тези инжекции?
По принцип лекарствата за разреждане на кръвта - най-често в инжекционна форма се правят около 30 дена от счупването. Но щом ортопедът е преценил, че аспирин протект е достатъчен, значи е достатъчен. Ако ти е изписал фраксипарин или фрагмин - правиш инжекциите колкото ти са изписани.

# 27
  • Мнения: 674
  Благодаря, Morgana!

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте, преди една година счупих ля-вия, глезен на 3-ти места!!! Отказах операцията. И от тогава, от то ока не минава и много болезнено. Моля Ви кажете какво , да на правия , за да се оправи кракът. На последната рентгенова снимка доктора каза , че е зараснал много добре , но мен ме боли и не мога , да стъпвам на него моля помогнете!!!!

(P.S) Става дума. За леля ми..  Laughing

# 29
  • Мнения: 674
Отидете в поликлиниката в Дружба 1 и търсете доктор Димитров, мисля, че приема във вторник и  четвъртък от 15,30 часа, тел. му е 0888 503 684. Работи в Горна баня, но приема и в поликлиниката с направление. Много добър специалист е.

Общи условия

Активация на акаунт