ОТНОВО ЗА СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ!!!

  • 2 595
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
навсякъде по света публичните банки са жесток бизнес
вземат нещо безплатно и го продават за 30 000 евро
само дето и това не им стига, ами и вземат държавни пари
ама за какво всъщност се разправяме тук-темата е съвсем различна

# 16
  • Мнения: 245
Да, за съжаление в България ДЦП не се лекува със стволови клетки, но в САЩ в Университета Дюк в Сев. Каролина има програма, за лечение на дечица с такова заболяване.

Не че съм подозителна, но с разлика няколко поста минаваш от "аз нищичко не знам, научете ме, и я вижте тоя сайт" на доста специализрани знания къде точно се прилага рядко приложение на стволовите клетки. Това от юзер с 6 поста.

 Laughing

Аз си направих изводите. Доматите с колците ги ядем... Sunglasses

# 17
  • Мнения: 16
Мисли си каквото искаш, в момента съм бременна и се интересувам от темата... седя си в къщи и имам достатъчно време да ровя в нета. Мога да ти кажа, че освен за ДЦП, се прилагат за лечение на Алцхаймер, този път в Москва и тва го четох във форума - разбира се лечението е ниво експеримент т.е. не е отвърдена практика...
За радост или нещастие в България има утвърдена практика за лечение само на онкохематологични заболявания. И ако кажеш, че пак знам много - просто потърси.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 291
Dima19, публичната банка в България е част от детската онко-хематология и се издържа както се издържа болницата.

Факт е, че ако дариш стволови клетки, помагаш на болни деца. Който има пари, си замразява и остава доволен- идват навреме хората, взимат клетките, взимат парите. За сега единствено от това може да има доволни, защото само това се прави. След 20-30 години, може и да се промени ситуацията.

# 19
  • Мнения: 245
Добре, мери, приемам че може да съм сбъркала в оценката си  Peace Успех.

# 20
  • Мнения: 223
Грета, извинявай ,че ти противореча, но не си права
Публична банка в България има в Александровска болница
в Детската ОХ няма банка, а склад, който не отговаря на никакви стандарти
ама пак казвам-спорът е безсмислен
в посочения сайт нещата са описани ясно и точно

# 21
# 22
  • Мнения: 9 483
Навремето исках да замразя за своите деца, но нямахме финансовата възможност.
Сега решихме да го направим от пулпата на мл. зъби; отделно сестрата на съпруга ми роди близнаци-та и за тях от пъпна връв.
Четохме доста, влезнах и в сайта на агенцията по трансплантации, за да видя кои банки от кога са регистрирани и как реално работят.
Избрахме МЦ"Афродита" като условия/цени.  Peace

# 23
  • Мнения: 196
Навремето исках да замразя за своите деца, но нямахме финансовата възможност.
Сега решихме да го направим от пулпата на мл. зъби; отделно сестрата на съпруга ми роди близнаци-та и за тях от пъпна връв.
Четохме доста, влезнах и в сайта на агенцията по трансплантации, за да видя кои банки от кога са регистрирани и как реално работят.
Избрахме МЦ"Афродита" като условия/цени.  Peace


привет , гледам сайта на афродита , но нещо не се ориентирам правилно , какви са цените ? newsm78

# 24
  • Мнения: 16
ами, пиши им мейл и предполагам, че ще ти дадат инфо. за нас съм решила живот и здраве, като родя да съхраним с крио-сейв. смятам, че парите не винаги са водещи, а това е важно решение!

# 25
  • Мнения: 9 483
assasssina , пиши им-ще ти ги изпратят (както и договора); цените са според бр. деца, схеми на изплащане и т.н.
ivanova_magy -да, не са Peace, но им четох и условията естествено...

# 26
  • Мнения: 16
аз си правех проучване - четох и на афродита и на крио-сейв договорите, последните са с най-много съхранени проби в бг, имат и застраховка по време на транспорта, както и застрахователна полица за времето на съхранение на клетките, а афродита май нямаха такова нещо...
+ това не ми хареса, че афродита са гърци, които представляват английската банка за стволови клетки... знаем к'ва е ситуацията в момента в гърция, доката крио-сейв са си крио-сейв.

# 27
  • Мнения: 9 483
Разбира се всеки сам чете, преценя и решава Peace
Аз не съм представител на никоя от тези фирми, и не смятам да адвокатствам в нечия полза...споделям какво сме избрали.
Това че посредниците са гърци-не ме притеснява; и какво като има криза..банката дефакто не е там  Simple Smile
За застраховки не ми се говори..то има всякакви, ама опреш ли до момента да ти изплатят такава, от 9кладенеца вода ще ти извадят за да не го направят.. ooooh!

# 28
  • Мнения: 16
е, предполагам, че ако всичко е описано коректно в договора - не би трябвало да има проблем...говоря за общия случай, за това трябва да се гледа какво се подписва

Общи условия

Активация на акаунт