Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 17

  • 62 234
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 531
  Габи като започва нещо вирусно, дланите й стават топли. Това не съм чула да се случва при друго дете. Чак след 2-3 дни може да се разболее и да вдигне температура. Майчината интуиция е много важна в нашите случай!
А при Михаил когато се разболее и започне да вдига температура ръцете и краката са ледени. Често става блед и посинява  устата, посинявали са и крайниците.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 395
Оф,ами аз какво да кажа като никога не вдига температура,само като беше с варицела,при нас обикновено,но не винаги първо прави ларинго спазъм,а след ден-два и бронхоспазъм,който аз още не съм се научила да рзпознавам,но си я водя да я слушат

# 722
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 При нас нещата тръгват с лека хрема, промяна в гласа, след което се включва кашлица ( но не особено силна) и после забелязвам, че учестява дишането. Една лекарка го нарече спастично дишане. Преди няколко седмици лекарката в спешния кабинет искаше да му бие урбазон и ни даде направление за незабавна хоспитализация, защото имал пневмония или бронхиолит. Аз отказах урбазона и отидохме директно в Педиатрията. Оттам ми казаха, че няма нито едното, нито другото, че урбазон не е необходим и ми казаха да му давам Вентолин.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 395
Хайде цоп и ние в отбора на кашлящите,от какво и аз не знам,след обяд сме при педи,ноооооооооо,вече метнахме инхалатора.Два дни беше с хрема ,а от снощи кашля здраво- сухо,давещо и непродуктивно newsm78.Да видим дали е само горе или пак ще сме със спазъм,макар,че не ми се вярва,струва ми се горе цялата работа,от носа да е,но....ще видим

# 724
  • Мнения: 5 531
Момичета, при сестра ми нещата и аз незнам как са. Детето продължава да кашля и да е с хрема вече 2м. Всички казват че са чисти сега гърдите, хрематъа е алергична. Но от нищо не се повлиява. Днес е била и при Френгов. Това е трети УНГ за 2 дена. Първи - в исул по спешност заради ларингитен спазъм - той казва ауу много възпалени уши, на Зинат. Втори  - Улевинов в Педиатрията. Няма възпаление, всичко е спокойно. Има рефлукс детето. Трети - Френгов. Детето е с възпаление, но не за АБ. Тъй като тя просто задържа вода в ушите вече 5 месеца. Предлага операция и слагане на макарички. Също потвърждава алергия, не е за АБ.
Моля кажете ми няколко хотелчета в Сандански за да може другата седмица да си заведе малко там детето, как могат ако не са в санаториума да ходят там на процедури, какво е заплащането, ако детето получи спзъм или се разболее къде има педиатър или може в санаториума пак да го заведе. Въобще всичко за което се сетите, че не са спали нормално вече повече от месец и са на границата на силите си.

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 14:23 от marychery

# 725
  • sf
  • Мнения: 10 156
marychery, една приятелка много пати с ушите и на двете си деца. на едното май слагаха макарички, но доста време удържаха с хомеопатия,не помня точно. ако искаш ще ти дам координати да поговорите, може пък да помогне нещо. и тя пише тук във форума.

# 726
  • Мнения: 5 531
Да искам. Благодаря
Сега всеки опит ще ни е от полза.

# 727
  • Мнения: 5 531
И само да допълня че сега говорихме с katerinia операцията им е минала и дечко е добре. Не го боли засега, чакат да ги изпишат и да се приберат.

# 728
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
marychery, много съжалявам да прочета това за племенницата ти Tired
За съжаление аз не мога да препоръчам хотел в Сандански, който да е в близост до санаториума. Мисля, че там има доста нови къщички. Имаше и един новостроящ се хотел преди 3 години и ходихме там на басейн, обаче не му помня името  Embarassed
Радвам се за katerinia и за малчо, дано бързо се оправя детето!

# 729
  • Мнения: 5 531
Ох не мога да не се оплача. Михаил се събуди с влажна кашлица CryЩе полудея вече, трябва да го оперират другата седмица. Ако не се оправи пак ще трябва да отлагаме.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 395
И аз да се оплача,тъкмо ви казах,че ние не вдигаме температура,но днес я вдигна,не е мн. вискока,но пък си стои ,не пада/то аз я чакам сама да падне,но не би/.С 38 си стоим от обяд,изключително крива и за пръв път в живота си,цял ден не е яла нищо/освен четвърт ябълка и половин кофичка кис.мляко сутринта/.В крайна сметка е с ужасно възпалено гърло,засега спазъма бил съвсем лек,но знае ли човек,не спира да кашля.На Панцеф ще сме,че да утрепем и гадната Мораксела покрай това боледуване.
Много здраве на всички!

# 731
  • sf
  • Мнения: 10 156
marychery  Hug
ох,така ги намразвам тия месеци април и май  Crazy от три дена лека хрема, ей го сега започна да посвирква, направо включих вентолина, че доки е чак утре следобяд. много ме е яд, та зимата по гриповете успя да стопира няколко хреми без спазми, а сега от нищо,много ме е яд.
нямам търпение събота или неделя сме на минерален басейн, там да диша парите.

всички дечица бързо да се оправят  Praynig

# 732
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
marychery Hug и от мен и дано Мишето бързо се оправя!

Ние сме в ремонт, предвид предстоящото събитие. Нашите решиха да вземат Пепи на вилата за празниците... а той снощи се събуди със запушен нос. Явно и при него се почва. Направо ми иде да се гръмна. Не мога да го оставя тук. Ще боядисваме, ще монтират мебелите... направо не знам какво да го правя.

# 733
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
            Дрина, по-добре го пращай на вилата на чист въздух, тук най-много да се влоши от мръсният въздух  и изпренията покрай боядисването.Там ще бъде добре, ще видиш fingerscrossed

             marychery, може и да е от секрет в носа, не се панирай предварително-нали знаеш, че мисълта е енергия? Мисли,че ще бъде здрав-и аз ти го пожелавам с цялото си сърце Hug

            Аз съм затаила дъх покрай предстоящите празници, защото досега винаги около 6 май е ставало тежко положението със спазмите,но от друга страна пък тази година с подготовката с Поленс изкарва доста по леко поне за сега, пу-пу smile3505

             Ние празниците ще се възползваме да отидем до Долна Баня, там е добре за астматици.Ще я пусна и да плува в минералния басейн, надявам се да сме здрави-бъдете здрави и вие всички!

# 734
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
            Дрина, по-добре го пращай на вилата на чист въздух, тук най-много да се влоши от мръсният въздух  и изпренията покрай боядисването.Там ще бъде добре, ще видиш fingerscrossed
...

Да го пратя, ама дали ще го вземат??? Зависи от състоянието ме.

Общи условия

Активация на акаунт