Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 17

  • 62 286
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 167
здр,
Не бях влизла от 2 дни тук.Сега стягаме багажа и утре Сандански........!Дано всичко е наред и да си изкараме добре с децата.
За рефлукса,ще трябва да направим консултация със специалист  защото забелязвам че понякога нощем е много не спокойна и дори мрънка и плаче,но като я питам дали я боли не казва нищо!.Не мога да я спра да яде вечер.Понякога наистина прекалява с вечерята и после не спи спокойно.Дали може да е от рефлукса това мрънкане нощем.А инъче не кашля нощем(поне сега).
Исках да ви питам и друго относно сингулара,Миналата седмица като ходихме на контролен при Переновска и тя изписа сингулара но на някакъв хвърчащ лист и каза че тя не работи със здравната каса и не може да го изписва.Каза че ще го изпише на този лист (нещо като зелена рецепта) през спешния кабинет.Когато го занесох на личната тя каза че щом няма печат от лекар пулмолог не важи.Е сега какво 100 лева ли да  дам newsm78

# 691
  • Варна
  • Мнения: 957
Когато го занесох на личната тя каза че щом няма печат от лекар пулмолог не важи.Е сега какво 100 лева ли да  дам newsm78

Няма да даваш никакви 100 лв - вземи си направление за алерголог, задължително педиатър, може и пулмолог (педиатър!), завеждат детето (може и да го диспансеризират) и изписват Сингулер (при тежката картина при вас настоявай и за Фликсотид, не се тревожи - след известно време ще го спреш). С всичките ви епикризи едва ли някой ще се поколебае да го изпише. Да не говорим, че на Елица първия път ѝ го изписаха само на база епикриза от болницата - беше си записан като задължителна профилактика, важи за 6 месеца напред. Със зелена рецепта също става, Периновска е пулмолог - отиди при нея да ти сложи печат, да го оформи както си трябва.
Ако още не сте си взели епикризата от последната хоспитализация, говори с нея да го напишат като задължителна последваща терапия.
Най-добрият начин е да намериш лекар, който редовно да следи детето и да изписва лекарствата по касата. Момичетата от София ще те насочат.

За рефлукса: да, Елица още си страда от стомах нощем, ако прекали с вечерята, ако яде определени храни - пъшка, върти се, проплаква, понякога хълца, оригва се, диша тежко. Често е била така, отскоро си казва, че я боли корема. Опитай да забележиш кои храни го предизвикват. Трудно е, но пробвай да я караш да вечеря по-рано, по-малко, да яде бавно и спокойно, да дъвче добре, да не преяжда. Последното е най-важно.

# 692
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Малкият ми син също мрънка нощем, приплаква - не винаги, но понякога, а е вече на 4 години. Не съм се замисляла, че може да е от вечерята. Правили сме преглед при д-р Олевинов и той препоръчва по-ранно хранене до към 6.30 вечер и ограничаване на течностите, но аз това не успявам да го постигна. По-рано от 7.30 не вечеряме, а малкия е като жаба и пие много течности.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 756
Safira миличка много добре да си изкараш ще се чуем и ще разправяш после.
Ментова праскат и флексотид вече 2*3пьти ехххх дай Боже вече да са здрави.Аз днес взех направление за Телка да видим кога ще благоволят да ни викнат старият ни е до 1.7л2012 но докато се намотат... newsm78
Marychery как сте сьбираш ли кураж за операцията аз сега ще званя на Танев да ми каже какво да хапваме и пием предният ден и с кьрменето какво ще правим и после и на теб ще ти кажа че тези наще малки цицоманчета Grinning
Ох знам че всичко ще мине и при нас и при вас нормално но като чуя упоики операции и настрахвам но да мине че вече две години ми е в главата Praynig Praynig
Хубава седмица момичета а на Сафира и Беки81 много хубаво време за разходки и приятно почивка така ми се седеше и на мен още Thinking

# 694
  • Мнения: 5 531
Ммммм да. Аз съм събрала куража отдавна.  Само Михаил да е здрав, и веднага действаме. Иначе - ами да големи цицомани беее, няма отказване. Да цокам  мамооо, ако откажа, татиии дай цокаммм, и така все се добира до желаното. Ще ми е от полза да ми кажеш как стоят нещата с кърменето, че и Михаил посреднощите доста често си иска.

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 09:46 от marychery

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 756
Marychery нащо бебе са го прегледали и пуснали да чакат поне до годинка др.Кирков говорили ти нещо?  Thinking
Вчера подадох молба за Телк на Макриополска вече работят по цял ден ако на някой му се налага.
Момичета как сте в Сандански Маринелаще почвате ли процедури в санаториума?  bouquet
Момичета трябваше да пием Медрол 4мг. 2 таблетки  2 дни преди операцията аз го дадох току що в размачкан банан и тоз дребния веднага се закашля  и след минута ми повьрна банана не посмях да му дам нови 2 хапчета пьк и докторката ми си е изклучила телефона а 2табл.за неговите 12кг не ви ли се виждат много.Надявам се да не е много фатално все пак от 20дни е на Зиртек и 1ч. преди операцията ще ни сложат и Урбазон венозен Praynig всичко да мине  bouquet




















































Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 09:00 от katerinia

# 696
  • Мнения: 5 531
Да , той и нас ни прегледа в спешният. Ако са наместили хернията няма проблем да се чака до годинката.
Момичета, племенницата ми снощи направи ларингитен спзъ, От повече  от 1м е със сополи които от нищо не се повлияват. На Фликсотид и сингулер е вече от 8 - 9 месеца. Снощи направи ларингитен спазъм и са и били урбазон в Токуда.

# 697
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет
Времето се затопли и се почва с алергиите Confused.
Аз пък миналата седмица направих грешката пак да я пратя моята на ДГ за два дни и резултата отново беше на лице - още на третия ден беше с някакъв вирус и цял ден Температура. Сега се влачим с едни зелени сополи, гърлото и е червено още, ама от днес се опитва и да подкашля newsm78, та хич не ми харесва! Пуснах секрет вчера да видим дали не си отглеждаме поредната градинска бактерия и докато излезе резултата ще се побъркам, защото не смея да капя нищо още, да не объркаме нещо и после само да сменяме, но явно носната сливица се пълни и от това нощес неможе да спи спокойно, хърка, върти се!
Приятно изкарване на почиващите в Сандански! Сафира дано се приберете позакрепнали и доволни! Hug

# 698
  • Мнения: 167
здр,мили!
Вчеа пристигнахме в Сандански.Много е хубаво тук Sunglasses
Днес ходих до санаториума(ние сме на квартира) и ни прегледаха.Дикторката каза че е още малка и въпреки боледуванията напоследък каза че освен солукс за друго не може.Така че ще сме на климатолечение и солукс.Инъче каза че сега е добре детето като изкл. бистррия секрет(от2/3 месеца).
Аз да си кажа че преди да тъгнем личната лекарка ни даде вместо сингулер ми даде спирокас и каза че е същото-даде ми го безплатно,защото го имаше в кабинета си -може би като мостра.Та за сега ще го пием него и после ще търся алерголог или пулмолог за да ни изпише сингулеа.
Има ли някой в Сандански....нека пише  bouquet

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 756
Браво на вас миличка все така да сте добре.Хубаво да ви е времето да може да сте все навьнка.Аз ги водех мойте и дори когато преваляваше а тук в София като е дьждовно не се подаваме наван Mr. Green
Beki81 знам че е още там по спомени мисля че на 27 каза че ще си ходят кьм Варна.Всеки пулмолог и алерголог може да го изпише дори и на зелен талон само да пише за срок от колко време и т.к бьрзо минава времето нека ти го пуснат за 6 месеца поне да не тичаш пак при него ако този док. няма да ви следи докото си в Бьлгария.Издишайте хубавият вьздух и да се закрепвате вече мила Hug Hug

# 700
  • Varna
  • Мнения: 418
Да тук сме още, на 27ми тръгваме.Да ви се оплача-то при нас не може почивка без емоции.В петък вечер от нищо малкия вдигна 39 температура.Тук сме три семейства и техните деца са здрави,едва ли се е заразил от тях.По закона на Мърфи почивен ден в Сандански да намериш лекар е невъзможна мисия.Прегледаха го де-нищо.Гърди чисти ,гърлото добре..така два дена.В неделя се събуди с 37,8 и повече нито помен от температура.Между временно го водих на Рупите,та му топнах крачетата в минералния басейн.Имало лечебна сила.От вчера е със лек секрет от носа и се моля да ни се размине и да си изкараме почивката до края без проблеми.

# 701
  • Мнения: 2 652
Странна ми е тази работа с тия мостри. И на нас Сингулера ни го дадоха безплатно като мостра...

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 756
Да , той и нас ни прегледа в спешният. Ако са наместили хернията няма проблем да се чака до годинката.
Момичета, племенницата ми снощи направи ларингитен спзъ, От повече  от 1м е със сополи които от нищо не се повлияват. На Фликсотид и сингулер е вече от 8 - 9 месеца. Снощи направи ларингитен спазъм и са и били урбазон в Токуда.
Добро утро на теб и всички мами.Нашият бебо сега преди 1ч. го е приел проф.Бранков сьс заклещена херния и утре заедно с нас ще ге оперират.За сега не знае кой но ще ти пиша на ЛС как е минало двойно Mr. Green.
Моля стискайте ни палци bowuu

# 703
  • Мнения: 3 695
Стискам палци всичко да е наред! Praynig Hug

# 704
  • Мнения: 5 531
Естествено, че стискаме. И на двете бебета - на твоето и на другото. Вярвам, че всичко ще е ок, докторите там си разбират от работата. Не се тревожи, мисли позитивно и бъди спокойна за да е спокоен и мачо. Ние, ако Мишо е добре сме другата седмица, и нас ще ни оперира професора.
Я ми кажете, доволнили сте от детската белодробна болница? Аз съм лежала там с Мария преди години, вече 9, така че спомените ми не са особено добри, но не са и актуални. При Яна  - племеницата ми няма подобрение въпреки Медрола, и всички лекарства които приема, снощи пак е направила ларингитен спазъм. Ходили са до там, но е била заключена болницата, и сега е решила все пак и от там да минат.

Общи условия

Активация на акаунт