Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 17

  • 62 285
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 146
Леле, меричери, ама какво му става на това дете. Защо пък и от Медрола не се повлиява... Уф...

Стискам палци и аз иначе!  Praynig

<eiffel tower>, е тва е с ДГ... При нас същата история си продължи, просто докато не се откадах и не спрях да го пускам. Това е..... Tired

# 706
  • Варна
  • Мнения: 395
Хайде и моите стиснати палци тук за Катериния

# 707
  • sf
  • Мнения: 10 205
Детската белодробна същата ли е дето е до Центъра по хигиена  Thinking

моя имаше малко сополи тия дни, а днес се разкашля  Rolling Eyes
не вярвам да пропусне спазъма, но го почвам с инхалации физиологичен и чай от ружа.
в събота заминаваме за празниците па баирите,ама нарамвам си инхалатора и не ми дреме, все ще е по-добре отколкото да си стои в мръсната София. тава за свое успокоение го пиша  Joy

# 708
  • София
  • Мнения: 2 698
Donsita, правилно правиш мен ако питаш. Весели баири, мисля като теб и дано нямате спазъм.
Белодробната е до Майчин дом, до центъра по хигиена е Педиатрията (ако не бъркам къде е центъра по хигиена, но трябва да е на Гешов.

И аз стискам палци на Катериния и нейния бебко и на меричери на племенничката.

Кажете ми моля ви вие как разбирате детето има ли спазъм или няма? Все си мисля, че всяка майка си има механизъм и си познава детето, но ето моя вече сигурно за трети път мисля, че има спазъм, пък той няма. Ето онази вечер се беше разкашлял като шантав, направихме една баня, смучене на сополи и инх. с физиологичен и нищо повече. На другата сутрин, а и през нощта решихме, че има спазъм и му направихме един вентолин. След май 4 часа той му беше направил още една, като той мъжо ми рядко стига до такива мерки. 5 часа по-късно джипката каза, че няма спазъм.
Пък 5 часа вече ми се струва много да влияе още вентолина!?

# 709
  • Мнения: 5 531
При нас при по-сериозните спазми се чува свирене с просто ухо от разстояние. Дори не е нужно да се доближавам до гърдичките, самото издишане е шумно, сирещо и свистяло. По -леките спазми са ги хващали само на слушалка, аз дори и не съм предполагала че има, просто от опит вече кашля ли сме на лекар.
Благодаря за стисканите палци за племеницата ми, минали са днес през доц. Переновска - няма спазъм, ларинкса не е подут, пратили са ги и на УНГ -  е естествено аз си знам доагнозата, тя на улевинов е все една - рефлукс. Както и да е, детето е без спазъм и е чиста алергична реакция  - зачервени очи, бузки, силна спастична кашлица, силна водниста хрема. Но и тя е гушкала и мирисала някакъв букет с люляк де, се сети сестра ми вчера. Та това е положението. Продължава с обичайното  лечение - Фликсотид, Сингулер и Ериус.
За Катериниа - сигурна съм че всичко ще е ок с операцията, лекарите са най-опитни в Пирогов и всичко ще бъде ок.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 14:30 от marychery

# 710
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз се ориентирам по дишането - вземе ли да запъхтява, задъхва, учестява започвам да се притеснявам и я водя да я чуят. Но тя расте и картината става все по-класическа - тръгва хремата, започва да подкашля, гласът ѝ пада или се продира. От понеделник е на градина, от два дена - с продран глас, от тази сутри - с бистра хрема. Това е, така ще е още поне седмица-две, докато мине и по-голямата част на май.

Стискам палци на всички, които ги очакват интервенции, които са болнички!

 donsita, от "баирите" се връщаме - нямаше задъхване, нямаше сопол (а с хрема тръгнахме), нито веднъж не прокашля. И вие да сте така!
Аз бях спокойна - носих небулайзера, солуциото, физ. разтвор, хапчета Медрол (даже и една инджекция имам, ама няма да се престраша!) и т.н. Оказа се, че съм забравила маската и разпръсквача на инхалатора. Добре, че го констатирах чак като се прибрахме! Косата ми се изправи. Е, мъкнахме и бейбихалера и инхалера, де.

# 711
  • Мнения: 2 382
Стиснати палци за бебчето на Катериния Hug.
С тези спазми вече и аз се видях в чудо.
Миналата седмица Белослава два дена беше с дишане 35-40 и пулс над 120. Гърдите й бяха хлътнали- класика. Оказа се няма спазъм, а това са нещо като прояви на хронифициране на процеса.
Хич не ми харесва това. Забелязвали ли сте при децата трайно учестено дишане и ускорен пулс?

Относно преслушването съм редуцирала лекарите, които я слушат до 3-4 , на които мога 100% да вярвам, че ще чуят каквото трябва. Защото съм я водила в поликлиниката с цианоза и заключението беше, че нищо й няма.
Аз пуснах Белослава на ясла от 10 дена, защото  това дете вече ще се разболее от безсъние. Не мога да ви опиша каква промяна има, как грейна и се успокои детето. Спи като пън там, а вечер в 10 вече е заспала.
От понеделник е с намеци за някакъв бистър секрет от носа, но веднага започнах ксизал и калциев глюконат. Днес има единични прокашляния на 2-3 часа и я оставих вкъщи. Ще видим как ще се развие. В алергичните картинки съвсем нямам опит, но определено като че ли протичат по-леко от вирусните истории. Днес пръскам вентолин с бейбихалера, дано се разминем със спазъма.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз пък като направи първият голям спазъм (един месец свиркаше после) в началото изобщо не чух нищо. После просто до навик е чуването.
Аз винаги като чуя лошата кашлица почвам вентолина, така не стигаме до спазъм. ДЖПито всеки път като й го водя казва, че за предразположени деца Вентолина е задължителен на 12 часа, иначе може да се стигне до спазъм.
Последният път след 3тия ден с вентолин, реших че детето е добре и го спрях. После цял ден кашля все едно се е задавил, че замалко да хукна по болници- като се закашля не се спира часове буквално. Тогава на своя глава му дадох Синекод 2 дози през 8часа (но не давах вентолин) и чак като кашлицата се успокои пуснах вентолина и за 2-3 дена оздравя. Какво беше това чудо не разбрах.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 957

Хич не ми харесва това. Забелязвали ли сте при децата трайно учестено дишане и ускорен пулс?


Да, за съжаление. Така изкарахме първите ѝ две години. Сега почти не се случва - директно започва да кашля. Няма да си изкривя душата - сега съм по-спокойна. В повечето случаи, когато учестяваше, беше със спазъм, хрипове - "хронична висока чувствителност на бронхите", казваха. Но не можеше да откашля, не кашляше.
Ще го израстне, Шайн. Много стриктно наблюдение си трябва.

Елица вече се сърди като я спра от градина, искала да я познават децата, да си имала приятелчета и да знаела песничките, и тя искала да си има думички - тържество готвят. Оплака се, че я били забравили. То от декември е ходила 3 пъти по 3-4 дни, как да я познават? Ни по рожденни дни е ходило, ни им знае имената на всичките. Sad

# 714
  • София
  • Мнения: 2 698
Благодаря, че споделяте.
Моя близка педиатърка ми каза, че повечето родители добре си усещали дечицата. Щото я питах мога ли примерно със слушалка, но според нея си е въпрос на дългогодишна практика и не било толкоз лесно.

Шайнче, стискам палци всичко да е наред на яслата и да не ти боледува. Радвам се много, че и харесва.

hmhm, на мен пулмолози са ми казвали, че такова нещо като вентолин на 12 часа няма. Нямало смисъл. Но може би пък като няма спазъм влияе както трябва.

Още два въпроса, малко по-практични: тия мъничките инжекцийки дето им викат инсулинки с 100 деления има ли ги по аптеките? Все не мога нещо да намеря, все ми дават с по-общо деление, ако мога така да кажа.
Вие Вентолина след колко време го изхвърляте? Аз го държа в хладилника отворен, но го ползвам и повече от месец след отварянето.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 178
Има ги спринцовките поне в аптеките на малдост, понеже и аз си купувам от тях.
Вентолина също не го изхвърлям, а го държа в хладилник (последният го държах 3 месеца).

hmhm, на мен пулмолози са ми казвали, че такова нещо като вентолин на 12 часа няма. Нямало смисъл. Но може би пък като няма спазъм влияе както трябва.


Аз също вече съм тотално объркана, но правя на 12 часа като няма спазъм. Поне облекчава малко детето.
Направо като го чуя да кашля и аз се поболявам...

# 716
  • софия
  • Мнения: 2 543
 Аз като надуша , че ще става спазъм почвам на своя глава Вентолин на 8 часа , но мин доза за теглото на Габи.  Всички доктори не са го спирали, а  просто променят честотата или увеличават дозата, но не са ми казали, че е грешно. Но 12 часа и според мен е огромен интервал,  за да действа вентолина.
   А първите 1-2 години не смеех витамин да да дам без да питам, но после започнах да предусещам всичко.  Габи като започва нещо вирусно, дланите й стават топли. Това не съм чула да се случва при друго дете. Чак след 2-3 дни може да се разболее и да вдигне температура. Майчината интуиция е много важна в нашите случай!

# 717
  • Мнения: 2 652
Това с дланите и аз съм го забелязвала. Както и стъпалата - и те стават топли.

А възможно ли е да има бронхоспазъм без кашлица? Лично аз допирам ухо на гърба, карам я да диша дълбоко и свиркането се чува при издишване.

Мойто е със силна хрема от събота, но засега чукам на дърво, друго няма. Пък и досега спазмите ни не са започвали с хрема, настинка или друго, а директно суха кашлица.

И още нещо да ви питам - при нас 1 път първо започна със суха кашлица на събуждане, а температура вдигна чак следобяд - това ли означава, че е от алергичен характер?

# 718
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
При нас при по-сериозните спазми се чува свирене с просто ухо от разстояние. Дори не е нужно да се доближавам до гърдичките, самото издишане е шумно, сирещо и свистяло. По -леките спазми са ги хващали само на слушалка, аз дори и не съм предполагала че има, просто от опит вече кашля ли сме на лекар.
...

И при Пепи е същата картинката. След толкоз време... си го познавам. Въпреки всичко веднага го водя на лекар и лекарства на своя глава не давам. Парила съм се и то добре и освен температуропонижаващи,  вит. С, нещо капки в носа или инхалация с физиологичен разтвор... нищо друго не давам.

donsita, винаги когато можем се махаме от София. Как ви завиждам... аз не мога да пътувам, а няма кой друг да го заведе. Тази година пропускаме Сандански... надявам се на есен всичко да е наред и преди училище да можем да отидем да 10-тина дни.

Сънчо, аз съм в Младост 1А и в близката аптека винаги има от малките спринцовки.
Вентолина го държа в хладилника, но знам че годността му след отваряне беше 1 месец мисля.

I see you, при Пепи спазмите винаги са съпроводени с кашлица. При него нямаше такова нещо - хрема, температура... както си седи и започва да кашля и не спира. Водя го веднага на лекар - бам, спазъм. Чак тази година, след почти 4 години лечение без прекъсване, направи ларингит, хремички разни има, боледува с температура. Не че се радвам, но поне почва от горе, а не го удря направо в дробчетата.

На всички болнички, стискам палци бързо да оздравяват!  Hug

# 719
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
Хубаво е, когато една болест започне проява първо с температура-това е силна имунна реакция и като правило е симптом  на един по-силен организъм. Ако няма и друго освен температура и се остави без да се понижава, много е вероятно самата температура да си свърши работата и да не се развие повече болестта.

Общи условия

Активация на акаунт