Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 65 617
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17
Здравейте!
Имам въпрос. Родих дъщеря си на 10.03.2011 и днес получих последната сума обезщетение и виждам, че е за 6 дни ( за март месец), а по календара виждам, че те са 7. Използвах калкулатор за изчисляване на майчинството в интернет и също ми изчисли сумата за 6 дни, но не мога да си обясня защо?
Благодаря предварително за отговорите!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Имам въпрос. Родих дъщеря си на 10.03.2011 и днес получих последната сума обезщетение и виждам, че е за 6 дни ( за март месец), а по календара виждам, че те са 7. Използвах калкулатор за изчисляване на майчинството в интернет и също ми изчисли сумата за 6 дни, но не мога да си обясня защо?
Благодаря предварително за отговорите!

съботите и неделите не се плащат
кога ти изтичат 410 те дни точно

# 62
  • Мнения: 17
Вмъкни Цитат
Цитат на: petince в Вт., 03 Апр. 2012, 09:49
Здравейте!
Имам въпрос. Родих дъщеря си на 10.03.2011 и днес получих последната сума обезщетение и виждам, че е за 6 дни ( за март месец), а по календара виждам, че те са 7. Използвах калкулатор за изчисляване на майчинството в интернет и също ми изчисли сумата за 6 дни, но не мога да си обясня защо?
Благодаря предварително за отговорите!


съботите и неделите не се плащат
кога ти изтичат 410 те дни точно

Терминът ми беше 10.03.2011(когато и родих) и на 24.01.2011 излязох в болничен и мисля, че 410 те дни ми изтичат на 09.03.2012, освен ако този ден 09.03.2012 не се брои това да е причината. А ги броя 7 дни естествено без съботите и неделите-1,2,5,6,7,8 и 9 март

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Терминът ми беше 10.03.2011(когато и родих) и на 24.01.2011 излязох в болничен и мисля, че 410 те дни ми изтичат на 09.03.2012, освен ако този ден 09.03.2012 не се брои това да е причината. А ги броя 7 дни естествено без съботите и неделите-1,2,5,6,7,8 и 9 март

ако 9 ти март ти я 410 я ден,трябва да ти го платят.но може и 8 ми да ти е 410 я ден
брои си ги пак.ако има разминаване пиши мейл на НОИ

ПП на калкулатора ти излиза последен ден 8 ми март.Защо не му вярваш?Брои си ръчно,за да се увериш-от първия ден на 45 дневния ти

# 64
  • Мнения: 17


Терминът ми беше 10.03.2011(когато и родих) и на 24.01.2011 излязох в болничен и мисля, че 410 те дни ми изтичат на 09.03.2012, освен ако този ден 09.03.2012 не се брои това да е причината. А ги броя 7 дни естествено без съботите и неделите-1,2,5,6,7,8 и 9 март

ако 9 ти март ти я 410 я ден,трябва да ти го платят.но може и 8 ми да ти е 410 я ден
брои си ги пак.ако има разминаване пиши мейл на НОИ


ПП на калкулатора ти излиза последен ден 8 ми март.Защо не му вярваш?Брои си ръчно,за да се увериш-от първия ден на 45 дневния ти

Благодаря много за отговора!Може би наистина 8 март ми е последния ден.Не казвам, че не вярвам на калкулатора, а просто не можах да си го обясня.Цялото ми объркване настана от този калкулатор, защото той дава и сумите за втората година и от него излиза, че за март работните дни са 6+15, т. е 1 ден се губи.Би трябвало тогава да са 6+16, защото 09.03.2012 също е работен ден, но това ще разбера след като ми изплатят и останалата сума. Благодаря още веднъж!

# 65
  • Мнения: 182
   Здравейте!Искам да помоля за малко консултация за един казус.Има едно разминаване в изчисляването в дните на 3-тия болничен между педиатърката и счетоводителката.    1-я               болничен ми от 8 януари с термин 22 февруари,но родих на 13.02. лекарката ми изчисли остатък 57 дни,до 12.06,но счетоводителката твърди че е объркан и трябва да са 47.Моля да ми помогнете с тези изчисления!Благодаря!

# 66
  • Мнения: 452
Момичета да ви попитам от 27.03.12г.вече съм в 45-я болничен,обаче към датата на болничния се водих на 4 часа от 350лв заплата.Това ще окаже ли влияние на майчинството ми през първата година?Защото нали са болнични тогава.Става въпрос ще мога ли да вземам 270лв,или ще ми го причислят на 90%от заплатата към която са ме осигурявали?

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
   Здравейте!Искам да помоля за малко консултация за един казус.Има едно разминаване в изчисляването в дните на 3-тия болничен между педиатърката и счетоводителката.    1-я               болничен ми от 8 януари с термин 22 февруари,но родих на 13.02. лекарката ми изчисли остатък 57 дни,до 12.06,но счетоводителката твърди че е объркан и трябва да са 47.Моля да ми помогнете с тези изчисления!Благодаря!

събери всички редовни дни от болничните ти,без тези,които се застъпват.трябва да са 135
или от първия ден на 45 дневния ти брои 135 календарни дни.135 я ден трябва да е последния ден от болничния от педиатърът

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета да ви попитам от 27.03.12г.вече съм в 45-я болничен,обаче към датата на болничния се водих на 4 часа от 350лв заплата.Това ще окаже ли влияние на майчинството ми през първата година?Защото нали са болнични тогава.Става въпрос ще мога ли да вземам 270лв,или ще ми го причислят на 90%от заплатата към която са ме осигурявали?

първата година имаш гарантирани минимум 270 лв

# 69
  • Мнения: 452
♥Elfita♥ много благодаря мила за отговора  bouquet
Бях се притеснила,че нещо съм объркала.Вече съм спокоина така.
 Heart Eyes  bouquet Hug

# 70
  • Мнения: 781
Момичета привет!
Преди година и половина получих много полезен и компетентен съвет за застъпено майчинство от Елфита и се надявам отново да намеря такъв, като този път съм изправена пред наистина сложен казус..... Rolling Eyes

Двете ми по-малки дечица са породени и аз карам три години майчинство, като от тази година минах на минималното 240, иначе до този момент бях на доста по-високо такова. До последно на работа бях на хубава длъжност и ме осигуряваха на 1400 лв. В края на миналата година най-малкият ми син, който в момента е на 1г. 3 м., беше диагностициран с тежко генетично заболяване и до този момент не може да се изправи и да проходи. Стана ясно, че скоро няма да се върна на работа. Вчера подадох документите от ТЕЛК в социалните(имаме 95% + чужда помощ), като преди това минх през фирмата за документ за доходи. Счетоводителката ни ме "сюрпрезира", че фирмата се продава на нов собственик и ми предложи или да ме съкрати, или да ме прехвърли в друга фирма, но на по-малко осигуряване или да ми изплати отпуските и да си поддам молба за напускане, като в същото време намекна, че не е морално да ми се изплащат отпуски, предвид обстоятелствта.....Това трябва да стане до края на месеца. Как да постъпя за да не съм ощетена, да не си наруша правата и майчинството и в същото време, собственика на фирмата ми е близък и не искам да го ощетявам.......
Ще съм безкрайно благодарна да ми отговорите!

# 71
  • Мнения: 365
Здравейте сладури,знам че може въпросът да е задаван вече,но нямам време да търся,моля отговорете-кой,къде и при какви условия дава парите на студентките редовно обучение които са родили!?Има ли някакви специални условия за това и към кого да се обърна!Става въпрос за еднократната помощ за студентки -редовно обучение -родили-2880лв ако не се лъжа!Благодаря!

# 72
  • Мнения: 2 558
Здравейте сладури,знам че може въпросът да е задаван вече,но нямам време да търся,моля отговорете-кой,къде и при какви условия дава парите на студентките редовно обучение които са родили!?Има ли някакви специални условия за това и към кого да се обърна!Става въпрос за еднократната помощ за студентки -редовно обучение -родили-2880лв ако не се лъжа!Благодаря!
Трябва да си студентка редовно обучение и да си вземеш от университета уверение, доказващо това. Заедно с акта за раждане на детето ги носиш в Социалните и подаваш молба за помощта.  Peace
Ето тук има цяла тема за това, можеш да прочетеш и попиташ, ако не ти е ясно нещо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=635067.0  Grinning

# 73
Мили мами,
пиша ви по моя казус и се надявам някой да се е сблъсквал с този проблем и да препоръча как да постъпя. В застъпено майчинство съм - отглеждам голямото ми детенце, което ще навърши 2 години юли месец 2012(до декември 2011 включително получавах 240 лв), а на 13 март родих малкия. 45 дневния болничен за раждане ми беше издаден от 31 януари до 15 март.  За тази година ми е изплатен само 45 днвения болничен и нищо за по - голямото дете от януари насам включително. Счетоводителката на фирмата е подала с 45 дневния болничен Приложение 12 и не са й поискали нищо друго в НОИ като е питала. Тази седмица счетоводителката ще ходи с 42 дневния болничен и да попита в НОИ, какво е станало с майчинството за голямото дете. Въпросът ми е - пропуснато ли е нещо в документите или сега трябва да се подаде, защото чета във форума,че сте кометирали и за Приложение 4. Моля някой да ме посъветва какво мога да направя в този случай ???

# 74
  • Мнения: 365
Здравейте сладури,знам че може въпросът да е задаван вече,но нямам време да търся,моля отговорете-кой,къде и при какви условия дава парите на студентките редовно обучение които са родили!?Има ли някакви специални условия за това и към кого да се обърна!Става въпрос за еднократната помощ за студентки -редовно обучение -родили-2880лв ако не се лъжа!Благодаря!
Трябва да си студентка редовно обучение и да си вземеш от университета уверение, доказващо това. Заедно с акта за раждане на детето ги носиш в Социалните и подаваш молба за помощта.  Peace
Ето тук има цяла тема за това, можеш да прочетеш и попиташ, ако не ти е ясно нещо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=635067.0  Grinning


Благодаря ти много ми помогна!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт