Туба и Джансел, "Запленяваща сърцето" (Gönülçelen) и след това - Тема 154

  • 35 363
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 116
Хасрет...

Две основни нейни реплики в този епизод/18/...конкретни, но излизащи и извън конкретиката и
събиращи в себе си всичко през което преминаваше тя в момента... Rolling Eyes
Ако можехте да видите малко от това, което изпитвам и аз...
На кого ще се доверя вече?

Тя, така или иначе вече усещаше дистанцията на махалата, от която бе излязла, това което й каза Насрин за Кобра и сестра й, направо направи оставането й там за невъзможно към онзи момент... Cry
Имаше мнения, че към Мурат се е отнесла, прекалено остро, по повод на това, че е знаел за Саиме, за разлика от отношението й към сестра й, която също знаеше...
Да, наистина, така изглежда, но причината бе, че вече нямаше сили дори да се ядоса...
Просто сложи няколко дрехи в чантата и замина... Rolling Eyes
Тази й реакция, това й поведение бе не по-малко красноречиво...това бе мълчаливият отговор на това, което се бе случило...И той бе не по-малко силен...
Така, че не виждам/поне за себе си/ разлика в отношението към всички, които по един или друг начин са знаели за Саиме и са премълчали това.

И това момиче, толкова само в усещането си, толкова неразбрано не остана в позиция да обвинява другите за това...
Опита се, да продължи...разбира се, съвсем друг е въпроса, дали това бе пътя... newsm78 Joy
Много ми хареса още тогава идеята на екипа за Махир...
Наистина, нямаше го вече Джихан, който в такива случаи не само разбираше и се съгласяваше с Хасрет...а, Джихан, който бе винаги до нея, и тя можеше да усети подкрепата му...
Кларитета му, който я караше да е щастлива, независимо от всичко около нея, сега бе кларинета на Махир...
Музиката, отново й подаде ръка, даде й надежда и сили...да се опита да намери път, път за себе си...
И тя опита...и няма значение, че посоката не бе нейната, онази, която заслкужаваше...за мен важното е, че се опита, че предприе все пак нещо, а не остана в състояние на самосъжаление...

Хасрет, вече не бе само онази Хасрет, която искаше само и единствено да пее...
Независимо от успеха си и в бара, от предложението на Махир да им стане солистка...тя не прие веднага, макар и да не отказа веднага...
Това вече означаваше, даде ми гаранции/поне на мен/ че Хасрет е научила не просто нотите за тези 6 месеца с Мурат, видяла е, усетила е истинската сила и стойност на музиката...

Наистина жалко, че никой не разбираше и не виждаше тази промяна с Хасрет...което пък от своя страна наистина я правеше чужда за всички... Rolling Eyes

Обаче, евала, това не я отказа, обезвери нито за миг пред нищо и никого...ей, това бе и моята Хасрет, ей за това толкова много я харесвам... Peace Heart Eyes

Хасрет, може и да не знаеше къде е, ама знаеше, че иска да разбере, и не само това... Peace
Имаше един колаж, как Хасрет се вижда в онази витрина на магазина...ама, не го открих... newsm78
Много ми е показателен, за това, което все още не знаеше Хасрет, но искаше да разбере... Peace
Открих ето този на Ринка/май... Thinking/...и той ми пасва идеално по темата в поста, че е и тематичен... Peace Laughing



п.п. Ама и аз съм една... ooooh! Crossing Arms
Ами, колажа вече съм го постнала/ в първия си пост от днес... newsm78 Joy/
Наистина, като влезна в сериала...и се загубвам за действителността, макар и виртуална... newsm78 Joy Wink

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 17:18 от margita9

# 691
  • Мнения: 2 195
Докато не е станало късно да сипя и кафето:


А за илюстрация към цигулката на Гуга:

Марги, ще те чета с кафето Hug

# 692
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Гуга  Hug

И аз,  Wink да сложа един клип по темата ни и да си почета за Хасрет!  Peace



Оо, БагиWink и кафето, като по поръчка - точно навреме!  Hug

# 693
  • Мнения: 4 535


Кеф...кафе с цигулка и анализ newsm10  love001

# 694
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Марги  newsm10

И за да съм още по темата, че  ooooh! и думи вече - нямам!  Peace
Един клип на Тинчето с превод на песента, а текста е... точно на място.  Hug



http://vbox7.com/play:ee17fbde

# 695
  • Мнения: 2 116
Ами не мога да подмина и Левент, какво да направя... newsm78 Joy

Много, ама много ме изкефиха последните му две реплики от епизода/18-ти/ е, и не само те... Peace Wink
Какви ги приказва...Какви ги говориш...
И то така, казани, пред телевизора, сякаш искаше да чуе, да получи отговор от Мурат, веднага и на мига...дори и през монитора... Joy Joy Joy
Понякога и аз така правя...питам някой от любимците си в сериала, гледайки го... Joy Joy Joy

Не съм убедена към този епизод какви са били чувствата му към Хасрет, и до колко са били осъзнати и силни, обаче, те не му попречиха да бъде приятелят до Мурат, който винаги е бил, поне до този момент.
Да, често критикуващ и опониращ на Мурат, несъгласен с решения и поведения, ама приятел, който винаги бе до Мурат...

На обяда, се опита да "отвори" Мурат/който беше отново "затворен" в себе си и мислите си/ с нов облог... #Crazy  Joy
Не пропусна да признае собственият си принос за ситуацията в момента с Хасрет/призна си, че бе недостатъчно тактичен/
Вечерта откликна и на притеснението на Несрин за Мурат...
Нaмери го, намери и Хасрет, макар и с помощта на приятел... Peace
И моля, да отбележите какво направи именно в момента когато разбра/този Сердар му се обади по телефона  Peace/

Да, тръгна, но все пак се върна, върна се при Мурат...защото, ако не разбираше какво точно чувства той/Мурат/ в момента, поне се опитваше да разбере...
Беше повече от лаконичен, но пределно точен и ясен...на въпроса на Мурат-къде?
При Хасрет???
И когато я намериха в онзи бар...той  не остана, не влезе, последва отново Мурат...Мурат, който продължаваше да неразбира, но беше до него...независимо от личните и собствени чувства и желания към Хасрет... Peace

И наистина мисля, че Левент бе истински и искрен, открит до колкото можеше в прятелството си към Мурат...
И това не е двоен стандарт и аршин  Stop Naughty/ Wink/ това е моят прочит на фактите, и не защото наистина харесвам Левент... Thinking
Просто това виждам, това усещам и за това, това и споделям с вас... Peace Heart Eyes Hug



И за да приключа с еп.18-ти, само няколко думи за Салих и Саиме, нещо което как съм пропуснала... Shocked newsm78 Joy
След малко... smile3523 smile3528

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 02:52 от margita9

# 696
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Да сложа и тази снимка на Джансел от футболното игрище,  Wink докато не са изрязали и другият присъстващ на нея, че от втората е видно  ooooh! колко бързо действат някои хора!  Mr. Green



   ooooh! От сутринта е пусната, а не я оставиха дълго!  Sad

# 697
  • Мнения: 2 195
Марги,

Само да добавя.
- Много се изписа за грешния избор на Х. и бе осъдена по бързата процедура. В този момент тя нямаше друг ход.
- Мурат не се опита да разбере, не се замисли над въпроса "защо", само си го зададе и пак от самосъжаление ooooh!
- А за интелекта на Несрин и тебе да питам: откъде разбра колко е голям newsm78

Досега не бях се замисляла, че М. се почувства още по-потиснат, от това, че Х. изглеждаше спокойна и не кършеше пръсти. Права си. Съвсем човешка реакция - да се чувстваш не толкова нещастен, когато има и други, които са на твоето дередже. Peace

Тази фантазия ли търсиш:

Цвети, а Нала(Нола?) изрязана ли е?  Wink

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 18:33 от Bagi

# 698
  • Мнения: 10 030
Здравейте дами  Hug
Като влязах в темата си казах “Оле, мале...“  hahaha толкова много имаше за четене, за слушане, за гледане, за отразяване! Rolling Eyes
Защото искам по всички въпроси да споделя, да споделя усещането за музиката, картинките, за това, че ви има...
Почвам по някакъв ред, който аз си направих, но си е мой ...  Joy
Гуга  Hug тази цигулка е страхотна, макар и тъжна!  Peace
Цвети  Hug клипчетата на Ети и снимките, които ни намираш  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Баги  Hug Направо ти за виждам заради нестандартните кафета, браво на теб!  Heart Eyes
Моите пък винаги са стандартни, уф, бе...  Sad Cry
Ренибо,  Hug супер е, че откри този колаж! Знаех си, че между интелигентните хора винаги има връзка, затова пак ще го сложа!  Hug
Надин,  Hug не бърках Езгитата, просто не знаех, че има и други на име Езги, защото светът на турските актьори, за мой срам,  Embarassed Embarassed Embarassed за мен се свежда до няколко имена, свързани със сериалите, които гледам, или съм гледала, а те се броят на пръстите на една ръка. Изброявам: 1001 нощи,  Аси, Пленителката на сърца, Каква е вината на Фатмагюл. Иначе съм гледала по някой епизод от: Лъжовна пролет, Кюзей-Гюней, Спомни си любима, Сълзи над  Босфора, Фериха, ЛИН  и някои други,  просто за да се уверя, че не са моите  филми. Те си имат техните обожатели, но аз не съм от тях!  Peace
На Маргита  Hug ще обърна  специално внимание в следващия си пост, щото имам някои възражения и съображения... Joy Joy Joy



Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора

Това ще го отразя после.  ooooh!

# 699
  • Русе
  • Мнения: 6 503
 ooooh! Някой, пак си е редактирал поста  Wink, та затова и аз, по-късно отговарям.  Joy Joy Joy

Баги,  newsm78 не зная, може би трябва да проверим.  Wink

И малко образи накуп от 19 епизод, събрани от Рина  Hug.

# 700
  • Мнения: 2 195
Линка, внимавай как ще отразиш Марги  Naughty , че и аз съм се подписала под нейното мнение и хич не съм толкова толерантна, а  #2gunfire

А за кафето, каквато ни е темата, такова ни е и кафето.Щом е сервирано тук и е от сърце, дори да е в пластмасова чаша, значи ни е сладко.  Hug

Цвети, виновата.  Peace То затова дори в Народното събрание има второ четене Laughing

# 701
  • Мнения: 10 030
Марги  Hug ето имоето мнение
Несрин. Първо да отговоря на Баги. Синът ѝ я нарече умна и интелигентна, а аз му вярвам. Той я познава най-добре! Peace
Може да страда от липса на емпатия, или как то там се нарича чувството за споделяне, но тя никога не изходи егоистично към никого, винаги мислеше за семейството си, дори това да беше грешно, не разбиращо и не правилно. В нейните представи тя взимаше правилни и добри решения за всеки член. Не казвам, че е права. Разбира се, че не е. Нито я оправдавам. Само казвам, че човек, в стремежа си да помогне, слага грешни мисли и чувства на любимите си хора.  Peace
Мурат, в много отношения прилича на майка си. Е, то няма как, тя го е възпитала. По същия начин, той слагаше грешни чувства, правеше грешни изводи, ама това му подсказваше неговия опит, средата в която живее. И него не оправдавам, така обаче той разбира нещата.
А я има и дозата надменност, както при Несрин. Хасрет му я каза в прав текст: „Аз, знам, аз решавам, ще бъде така както кажа!“
Какво обидно имаше за големия Оджа, че ученичката му пее в бар.Та само тя ли го прави! Да ама, тя се е съвзела и прави нещо - това го обиди по-силно! Съгласна съм, че му беше неприятно да я види сияеща на сцената,  тя също трябваше да страда!  Peace
А имаше и доза ревност - пее за други, без той да ѝ разреши!  Crossing Arms За нашия високомерен оджа си беше съсипващо.  Peace
За Левент съм съгласна, още не мога да го укоря в нищо.  Peace

# 702
  • Мнения: 4 535


Въх бе, доживях и това...да няма нова мода " Изрежи си сам" #Crazy

# 703
# 704
  • Русе
  • Мнения: 6 503
И нещо от архива за 19 епизод.  Peace



Общи условия

Активация на акаунт