Запитване относно раждането и вагината

  • 27 752
  • 171
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........

 #Crazy

Стига де, шашнахте я съвсем  Joy

Не винаги е така  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 35 265
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........

 #Crazy

Стига де, шашнахте я съвсем  Joy

Не винаги е така  Peace
Е, добре, де. Не е така. Joy
Имам 2, все още се показвам пред хора Flutter

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
По принцип вагината е "оребрена"..ама че термин сложихме  Wink Wink Wink Идеята е, че при раждане това "оребряване" се разпъва, за да може да премине бебето. След това вече "оребряването" не е така изявено. Затова и като се ходи на гинеколог и се прави статус по някаква причина има едно - външни полови органи - раждала/нераждала. Та при раждане със  секцио се пише, че външните полови органи са като при нераждала, именно защото вагината не е претърпяла това разтягане.
От друга страна, мисля, че е нормално всяка жена да се притеснява как ще се промени тялото й след бременност. Изядохте девойката. Вярно, че поста е доста наивен....ама малка е още, ще прочете, ще се научи....

# 48
  • Мнения: 534
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

# 49
  • Мнения: 15 379
Авторката ще се уплаши, но да си напиша и аз - по време на бременността ми получих пролапс на едната влагалищна стена. Оказа се, че бебето е много едро, а матката ми много малка и бебето тежи и с главата си е натиснало тази част от физиологията ми. Не знам какво се е случило с тези бразди, предвид пролапса Laughing, но родих със секцио, защото за капак бях и с плацента превиа.
Извод - не прави планове за вагината си. Като всяка част на тялото и тя може да бъде коригирана с помощта на съвременната естетична и пластична хирургия.

# 50
  • Мнения: 1 310
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........
Joy hahaha

На другарките, които се карат за тона в темата - каквото повикало, такова се обадило.
Как е възможно в XXI век да има такова невежество относно възпроизвеждането ни?! ooooh!
Надявам се помните култовата тема, в която една друга необразована бъдеща майка питаше дали е вярно, че пробивали зърната в родилния дом, за да протече мляко и тапата преди да се роди бебето, как я махали? Crazy
Та тази тема много ми напомня за онази. Crazy
 

# 51
  • Мнения: 27 524
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

Носа, ръцете, краката, ушите, езика, рамената, челото и подобни.  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 310
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

Носа, ръцете, краката, ушите, езика, рамената, челото и подобни.  Grinning
Имаше тема, в която момичетата твърдяха, че по време на бременността им се увеличил размерът на обувките и така си и останали. newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 44 245
ръце, крака могат да се подуят, отекат, разширени вени, спукани капиляри и т.н. по време на бременността, по рамене , ръце може и стрии, ако надебелееш всички те ще се променят Wink

носа, понякога може да ти тече кръв от носа, освен това при някои се изостря обонянието Wink

езика, освен че на някои вкусовете се променят Wink

чело и т.н. - цялата кожа може много да се промени, може да стане мазна, пъпки да се появят и т.н. проблеми Wink
очите също могат, от бременност и раждане може да се променят и диоптри и т.н.

Може и да нямаш никакви проблеми и дискомфорти разбира се Wink

# 54
  • Мнения: 66
Абе като цяло да се приготвим за пълна промяна  Laughing

# 55
  • Мнения: 15 379
Абе като цяло да се приготвим за пълна промяна  Laughing

Да.
На майка ми и приятелки след бременност и раждане копитата им пораснали с по един номер.
Моят си остана 37.

# 56
  • Мнения: 66
Ммммм дано и моя номер да си остане 37  Laughing,че трябва и нови обувки да купувам

# 57
  • Мнения: 1 630
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........
Мацка, забравила си хемороидите, коремната херния, дисковата херния.....
Според мен няма какво да съдите момичето, всеки човек си и има да една или друга степен чувство за самосъхранение и такива неща са плашещи. Имам приятелка с такава дискова херния след бременност, че сега ще страда цял живот, да друга й се отлепи ретината. Чисто животинското ни чувство за самосъхранение ни кара да се замислим. Ето пример- авторката може да е имала тежка травма в миналото от друго нещо и само тя си знае как се е възстановила, нормално е да се страхува. Друг пример- притеснява се за либидото си- ами да нормално е. Ако отказваш интимност на партньора си дълго време 1во се чувстваш непълноценна и 2ро той колкото и да те разбира и подкрепя има шанс да потърси другаде утеха така да се каже и до там си със семейството. Има и нещо  друго- вече няма нищо естествено в естественото раждане. Първо нещата се променят от изправения стоеж на човека, със всяко следващо поколение еволюцията променя структурата на таза и той става по- тесен. Бабите ни едно време как са раждали, сигурно не са и чували за ЕПЗ. Животните също раждат по- лесно. Та така питам аз- за първо раждане- кое му е естественото на ЕПЗ-та, шевовете, или пази Боже окситоцина или вакума? И като сложиш за капак супер лекарите дето си имаме тук- от личен опит съм видяла разликата между тук и там (визирай чужбината), които така процедират с вагината ти като раждаш, сякаш няма да я ползваш повече............и така. Аз съм сигурна, че няма нито една от вас, дето сега я съдите момичето, която поне 1 път не се е замислила върху тези неща и не я е хванал поне малко страх. Който е невинен, той да хвърли камъка пръв......

# 58
  • Мнения: 15 379
Дилайт, авторката повече я плашиш с абсурдните твърдения, че у нас няма кадърни гинеколози.
Има и не са никак малко.

# 59
  • Мнения: 1 630
Споко, вие сте я наплашили достатъчно преди мен  Joy Joy Peace

Общи условия

Активация на акаунт