Пролет на вратата чука, януарче сладко гука - Тема № 2.

  • 33 404
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Може да звучи ужасно, но ми се струва голяма хамалогия смесеното хранене и бих си го спестила  Blush

Съвсем права си, голяма хамалогия е ... поне за мен. И някак хаотично става храненето, но все още стискам зъби, да видим до кога. Все се надявам кърмата ми някакси да се увеличи и да спра добавката  Whistling.

Иглика също обича да я нося в изправено положение, за да може да зяпа; и да спи върху гърдите ми в поза "жабче". Изобщо голямо гушкане и разнасяне пада. Научих се да върша много неща с една ръка  Mr. Green. Мислех си, че слинга е панацея, но с почуда чета как доста бебчета не обичат да са в него. Взех да се чудя дали да правя тази инвестиция. Баткото например, така и не свикна с кенгуруто.

# 46
  • Мнения: 1 297
Здравейте, мили мами! Честит празник, бъдете живи и здрави, щастливи и обичани майки и жени!Аз да си призная съм от по-активните във фейсбук, но тук наистина не мога да ви настигна, а и малкия напоследък почти не спи през деня, мъжът ми пък се прибира към обяд и се залепя на компютъра Laughing И той не може да ми помогне много в гледането, тъй като Ангел започва да ме търси или да реве от глад. Иначе нашите колики поотминаха, пък и сега майка ми ми донесе от гръцкия Инфаколик и определено има подобрение. Снощи даже за първи път поспа толкова много, първо 4 часа, после след като се нахрани 3 часа. Не мога да се оплача, послушно бебе е, но спи много малко през деня. Ето днес например се събуди в 7ч. и от тогава досега е спал само 30 минути, колкото да мина една прахосмукачка и да измия пода. В понеделник беше първата ни консултация, за един месец Ангел е качил 800 гр. и е пораснал с 3 см, т.е. сега е 4100гр., 54 см. Не ни биха ваксина тъй като бил малко жълтичък. Казаха, че може да започнем постепенно с разходките, но явно няма да е скоро с тези снегове Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 76
Честит празник и от мен!  smile3525 Аз няколко дни нямах Интернет и много ми липсвахте! Доста време ми отне да прочета всичко.Мерси за новата тема!
г-жо Монк не се сдухвай точно на празника.Сигурна съм,че Саши не е искал да те нарани с изказването си.  Peace
Катрин започна да ака всеки ден и то съвсем сама.Много съм щастлива!
На 3 март ходихме до историческия музей цялото семейство.Децата се държаха великолепно(направо да не повярваш).
Към средата на месеца смятаме да отскочим до Кюстендил на екскурзия за 1 ден.Дано се получи.

# 48
  • Мнения: 1 732
Йофи,браво за хубавите новини!Нека всичко лошо е останало зад гърба ви и да се радвате на малкото съкровище!
Г-жа Монк ти санай-добрата и борбена майка.Децата ти може само да се гордеят с теб.Много си смела мила,имаш голям син,осиновено детенце и сега си родила трето,не всеки ще го направи,поклон пред теб,нека има повече такива жени!

# 49
  • Мнения: 556
Честит празник мили мамчета!
Пожелавам на всички много здраве и щастие! Да се чувствате обичани и специални всеки ден!

От време на време хвърлям по едно око на темата,днес да се разпиша малко.
Ние с Екатерина вече се гушкаме вкъщи  Heart Eyes
Искам да благодаря на всички които стискахте палчета заедно с мен когато тя беше в болницата  Hug Hug Hug
В началото имахме трудности с кърменето,но благодарение на Amorelove ги преодоляхме.
Мъчат я колики и е едно постоянно гушкане и разнасяне.
Като се разплаче направо се захласва, добре че посвикнах и не се стряскам както първите пъти.
За морето сте коментирали, надявам се да го посетим и тази година най-вече заради баткото.
Предстои ни втора ваксина след 2 седмици някъде, ще видим как ще се отрази на Катето.
Общо взето е едно също през повечето време,но на мен не ми пречи.
Йофи,специални целувки на Сияна от нейната приятелка  Simple Smile , радвам се че всичко вече е зад гърба ви и малката е добре.

Желая ви хубав празник днес!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 025
Кърменето с дохранване е не само адска хамалогия и не само е хаотично и изнервящо и за майката и детето, но и детето бързо се отбива. При нас за 2 седмици кърмене и дохранване и малката отказа да суче, просто от шишето и е по-лесно. Какво ли не опитах, кърмих на поискване, т.е. нонстоп, но не се получи и спрях да си мъча детето, което 1 месец денонщно рева от глад. Сега сме само на АМ, е имаме куп други проблеми, но поне не е гладна. Явно не при всички жени кърмата е достатъчно, за да си нахрани детето.  Confused

# 51
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 288
Да се запиша и благодаря за новата темичка.
Честит празник, мами.

Ние нещо от вчера сме нервни и не може да ни се угоди, но какво да се прави. Ще се търпим и дано скоро отмине.

# 52
  • Мнения: 0

Мили дами, бъдете усмихнати, обичани и желани, удовлетворени и красиви!
Весел празник!
June, и ние сме от 10% на които не им понасят безпроблемно ваксините. Биха ни ги миналия петък в 1 на обяд, дадох Панадол и всичко беше ОК до следващата сутрин, когато малчо вдигна темература, после спадна от нова доза Панадол до вечерта, когато пак вдигна. На следващия ден всичко си беше нормално.
И аз имах едно гадже, което беше с полусъединени втори и трети пръст на крака. Като чета май е често явление.
За морето - мислим септември живот и здраве, малкия ще е навсякъде с нас, не го оставям, гръцкото море ни е по-близо и е по-чисто, та натам сме се насочили.
Iofi, радвам се за вас, дай Боже всичко оттук нататък да е нормално!
Г-жата, слагай усмивката на лице, Саши може само да се гордее с родители като вас, на неговата възраст децата не осъзнават стойностните неща в живота, ще дойде ден и ще разбере. Ти си широкоскроен и позитивен човек, не падай духом точно днес!  bouquet
Днес ми е много щастлив ден - близка приятелка ми каза, че и тя ще си има бебче! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 0


Честит празник ! Бъдете винаги ценени,обичани,даряващи и получаващи любов и топлина,защото ние сме началото.... даваме най-ценното... ЖИВОТ !!!

# 54
  • София
  • Мнения: 6 025
Ей, Мими, загуби се и ти, пиши поне във фейса.   bouquet

# 55
  • Мнения: X
Добро утро!

Мацки, благодаря ви за инфото и успокоението за пръстите на Филип. На мен също не ми се струваше кой знае какво, просто лек козметичен дефект. Но педката ми обърна внимание и изрази съмнение за проблем. Като ти го каже лекар това и се стряскаш неминуемо.

Монки, аз не виждам какво безотговорно има да родиш на 40 години. Много си е отговорно даже, а и ти будиш възхищение с упоритостта и благородството си.  Hug
За ревовете на Вероника при сукане само да ти кажа - и Филип е така обикновено при вечерното кърмене между 8 и 10. Реве гладен, сукне два пъти и ревне пак, като се дърпа от гърдата. Аз лично установих, че при нас е от бързо нагълтване с кърма и въздух. Вдигам го да уригне (обикновено напрамо изгърмява като залп....толкова въздух е събрал  Shocked) и после се успокоява и се насуква. Но понякога не може да уригне веднага, а е гладен и само реве и ме дере с нокти по цицата. Ужасно е изнервящо, търпение трябва.... Tired

10 нови отговора, докато пиша (е, аз верно 1 час писах де.... Embarassed). Браво, браво, продължавайте така.   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 483
Миминка, и аз като Дидка да възкликна радостно, че писа. Днес си мислех за теб, че отдавна не съм те чела тук  Grinning

Дидка, а по какво разбра, че от глад се дере Сияна? На консултацията не беше наддала достатъчно и по това установихте, че плаче от глад? Щото и моето едното не млъква, пък аз тъпо и упорито реших да не давам добавка, но не, че не ми минават мисли за недохраненост. Напротив - постоянно си мисля, че е недохранена, а от скоро и другата започна доста често да реве  ooooh!


При мен бебетата реват на гърдата, когато тя спре да пуска, преди да слезе новата порция мляко.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 025
Ами тя ядеше през половин, максимум един час. И сучеше по 40-50 мин., за което време изсукваше по 20-30-40 мл. (мерихме я няколко пъти). А и то се познава като е от глад, лапаше си ръчичките, въртеше си главичката. Бяхме в един омагьосан кръг - тя реве от глад, суче 40 мин., заспива от изтощение, след половин час се буди от глад, пак почва да суче, но няма сили, защото не се е наспала и така до безкрай. Аз бях като призрак от неспане и неядене, защото нонстоп кърмих. Накрая просто се отказах..... Cry Може би ми е слаб ангела, можеше да се оправят нещата, незнам..

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 991
Честит празник, мили майчета! Най-голямото щастие вече ни е споходило (имаме си рожби), затова желая от сърце на всички да са здрави!!!

Ние излизаме всеки ден. Когато сме вкъщи, Мишо спи на терасата. Само навън спи, вкъщи не иска. Как пък ми се паднаха две неспящи деца....  newsm78 Ако можеше цяла нощ да го оставя на терасата да спи ..  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Знаете ли дали има някакъв вариант да не слагам ваксината за пневмониите? Знам,ч е вече се поема от здравната каса, но за мен е абсолютно излишна. Жалко, че никой не ме пита, но ако някой знае законов начин да се откажа да ни я слагат... Confused

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 14:02 от ashley777

# 59
  • Мнения: 0
Ей мацки, мерси че ме забелязахте. Отдавна не бях писала, но редовно чета.
Дидка, не мисли какво е можело и не можело. Взела си решение в конкретен момент и това е, не се обвинявай.
Кафенце, ти си героиня с това кърмене, шапка ти свалям! Какво казва педи за вашето наддаване? По-малко ли суче бебката, за която мислиш, че не й стига?
Венуш, и моя синковец така прави, когато е много гладен. И аз много се изнервям, но си повтарям, че трябва спокойствие. А покрай ваксините и температурата 2 дни спа много и общо взето сука насила, та после 2-3 дни плачеше на гърда, защото явно млякото беше понамаляло и нямаше търпение да суче на сухо, докато дойде следващата порция. Тогава ММ само ми повтаряше, че нямам кърма, с което още повече ме изнервяше, но слава Богу започнаха да се нормализират нещата и сега сме добре.

Общи условия

Активация на акаунт