ДЕКЕМВРИЙЧЕ гука сладко, стопля сърчицата то на мама и на татко!

  • 35 505
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 289
*Cveteto*,

благодаря ти за отговора, за съжаление през деня баткото се върти около мен, имам жена която помага за него, но в момента той е в период на тръшкане и не ме оставя за минута, опитвам да се скрия, за да кърмя на спокойствие, но това в повечето случаи е невъзможно, а Никола вече се разсейва от това какво се случва зад него и не суче дълго, затова и вечно е гладен, изкарах така от 3 тия месец досега, преди това кърменето беше с режим на 2, 30 мин макс, но сега иска едва ли не непрекъснато. Отхвърли ми всичко, което се опитвам да дам като друга храна, а иначе гледа с интерес като ядем, маха по посока на лъжичката, почти сяда, което спред педи означава че е готов да бъде захранен.
Наддаването е : 1ви месец - 1,400кг, 2ри - 1,100, 3ти - 1 кг, 4ти - 0,650кг. Сега се притеснявам, че домашния кантар не отчита наддаване, на 2.05 сме на консултация и тогава ще видя колко грамчета е качил. Ака по 2 пъти на ден, а всеки памперс е напишкан, много шава, прави преси и се опитва да си стигне главата с крака.  Rolling Eyes Ако има промяна, ще пиша пак, но засега изчаквам
със захранването и се кърмим  

  Привет Silvergreen,
 Благодаря ти за отговора! Наддаването по месеци, което си описала е чудесно. След около третия месец, темпът на наддаване при повечето бебета обичайно се понижава, в сравнение в първите месеци. Различните кантари също така биха могли да измерват с голяма разлика, затова би било добре да се отчита измерване направено на един и същи кантар, по възможност в еднакъв период от деня и бебето при тегленето да е максимално разсъблечено и със сух памперс. Ще се радвам да пишеш пак след консултацията колко е показал кантарът.
 Чудесно е , че бебето пълни редовно памперсите и е жизнен и любопитен към света, това обичайно е и признак, че най-вероятно кърмата му стига.
 В този период от растежа си  много бебета биха могли да се разсейват по време на кърмене. Би могла да опиташ да го кърмиш в тиха и притъмнена стая и/или да си слагаш докато кърмиш пъстър шал или шарен гердан с големи топчета около врата си, което би могло да задържи вниманието му към гърдата. Понякога кърменето "в движение" докато майката ходи, пее или просто говори нежно  също биха могли да са успешни стратегии.
 Относно признаците , показващи готовността на бебето да бъде захранено би могла да ти е интересна и полезна информацията в тази статия .
 Ще се радвам да пишеш пак и да питаш , ако изникнат нови въпроси! Желая ти много усмивки и пролетно настроение!  Hug

 

# 691
  • Мнения: 444
Марса, ще влезем във форма, ама след годинката  Wink Иначе направих днес една тренировка и си взех месечна карта. Прибрах се и ме посрещнаха с приятната новина, че Ния е с температура, А в четвъртък трябва да имунизираме Лили, че пропуснахме 2 месеца. Ще се пукна от яд просто. Тъкмо няма сополи Лили и не кашля, само като чувам Ния как яко кашлюти и ми става зле.Оплаках си се... Само не знам кога ще ми писне и ще я спра от градина

# 692
  • Мнения: 9
Здравейте мили мами,

ние със захранването също ще изчакаме. Нашият педиатър е на мнение, когато иска майката тогава да се започва. Като гледам малката си е добре още на мляко - АМ и кърма. Хапва си през 3 часа, нощно време спиме по 7, 8.

И аз съм на сватба след 2 седмици. Много сватби началото на май. Да не се окаже, че сме на една и съща... Laughing

# 693
  • Мнения: 75
Здравейте момичета smile3525
 Докато Нина спи да драсна някой ред,че събуди ли се ме грабва и цял ден няма мира, па камоли време да пиша. Laughing
 Вчера ни биха ваксина и я понасяме добре.Вече сме 7,080кг. и 62см.
 Засега сме само на кърма,ще почакаме със захранването.
 Ходихме на дерматолог за хемангиомчето и ни изписаха кремче с което ще го мажем,за да му помогнем да се скрие.От този вид хемангиоми е които се прибират обратно.Много съм щастлива.
 Приятен Весел ден Ви желая.
 На болничките да се оправят бързо бързо:)))))))

# 694
  • Мнения: 444
Добро утро, мацки!  Hug
 На мен ми започна ударно деня. Водихме Ния, че качи малко температура на лекар и ще се гледаме вкъщи. А в градината ми обясняват, че всички деца били там и то здрави. Аз все едно не виждам как кашлят другите деца, когато я прибирам  #2gunfire Или пък не видях колко беше добре преди да я пусна, с никой не сме се виждали през това време. Ако стане чудо и ни приемат на държавна, спирам я до септември вкъщи!Хубаво, че поне педиатърката се нави да изместим на Лили прегледа и я ваксинирахме. Използвахме, че е здрава. Кюфтенето ми е станало 8.300.  Mr. Green Не ми се скараха и се успокоих.
И пак един страничен въпрос.... Искам да си взема спортен сутиен, че с тези големи виснали от кърменето гърди не мога два подскока да направя.  Sad Цените, които видях много ме изплашиха- по 50лв минимум. Няма ли модели на по-човешки цени?!
Хайде, използвайте хубавия ден за разходки, аз днес ще го играя болногледачка.... Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 104
Марса, ще влезем във форма, ама след годинката  Wink
Ааа,не думай!Миналият път сле 5-6 месеца си бях с плосък корем Naughty.Искам и сега така.
Айде вече стига с тези болести.Дано моето момче удържи фронта,че и той като вас тръгна здрав на градина.А за сутиените-не мога да помогна.

# 696
  • Мнения: 289
Въпрос към ЛЛЛ

Въпроса ми е колко време след прием на антибиотик мога отново да кърмя,пих го само 2 дена казва се Суметролим 480mg 2x2 (на 12 часа) вчера не съм пила и днес нямам намерение  от утре дали ще мога да си го кърмя,страх ме е да не ми спре кърмата или да намалее или пък той да отвикне

Благодаря предварително !!!
Привет stefito_8986
  Според справочника "Medications and Mother's Milk"  на Thomas Hale, активната съставка на антибиотика - Sulfamethoxazole е определена с риск за кърменето Л3, като най ниската започва от Л1.
 Дозата , посочена за възрастни е 1-2 грама и според Хейл е съвместим с кърмене, но трябва да се ползва с внимание при недоносени бебета, както и при новородени с хипербилирубинемия и при бебета с G6PD
Периодът на полуразпад е малко по-голям  14,7-36,5 часа за новородени, 8-9 часа за по-големи бебета. Може ако прецениш да обсъдиш тази информация с лекаря си , за да изберете подходяща доза или прием на друг  антибиотик.
 Желая ти бързо оздравяване!  Hug

# 697
  • Мнения: 34
Здравейте мами Simple Smile

Люби аз тъкмо щях да ти пиша, че ходихме да гледаме вашата ясла и много ми харесаха лелките страшно милички жени , а и чистичко ми се видя доста и си запазихме място за януари да го пускам нашия там (ако не стане за държавна ясла де ..ама дълбоко ме съмнява да стане) и сега като те слушам как все е болна малката......а там ми разказаха , че си имали мед.сестра и не пускали болни деца уж....ама явно навсякъде пускат. Ама квото такова там ще ходи ако не стане за държавната, че съм си решила да тръгва.

За захранването ние все още се кърмиме , още малко да навърши 6 и се почваме Simple Smile Някой пробва ли захранването водено от бебето ? аз мисля да си му давам пюренца и каши, но и паралелно с тях да му варя картофчета, морковчета и разни такива и да му ги давам на парчета да се пробва да яде и сам. Ще видиме какво ще се получи Simple Smile

Лек ден на всички Simple Smile

# 698
  • Мнения: 444
Таничка, жените са чудесни в градината. Отношението към децата също, но болни деца си пускат навсякъде. Щом си решила, че ти харесва, дано минете леко през следващата зима Simple Smile

# 699
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 774
Люби, аз карам с едни потничета бюстиета от типа безшевно обельо и ми е добре. Придържат достатъчно стегнато да не виси, а не  ми стягат. Но аз съм по-принцип със скромни мерки  Mr. Green дори при кърменето.

# 700
  • Мнения: 4 789
Така като давате по- големи парчета зеленчук на бебето няма ли опасност да се задави  Blush
Любопитно ми е когато дойде време да го видя как ще ги приеме, но се страхувам да не се задави с някое парче зеленчук  Blush

# 701
  • Мнения: 34
MuJIuHka не знам аз още с нищо не съм почнала, ама днеска гледах Часа на мама и точно за това захранване с парченцата разказваха, та се заинтригувах и мисля да пробвам Simple Smile

# 702
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 774
Сега се връщаме от преглед - 66 см /+4 см/ и 7 кг /+550 гр/. Чудесно си върви стройна  Mr. GreenМного съм доволна, че мнението ми и това на доктора за захранването съвпада - аз давам да смуче ябълка, круша, краставица а да хапне смачкан картоф и морков - но това е само за запознаване с вкусовете буквално трошички. Истинското ядене към 6-ти месец като излезнат българските зеленчуци  Peace

# 703
  • София
  • Мнения: 2 109
Привет, мами!
Да се отчета и тук след днешната консултация- 6960 г (+740 г), 64 см (+5 см), глава 42 см (+2 см), гърди 43 см (+3 см). Днес сложиха Пентаксима, утре ще ходим за Синфлорикса, че я нямаха в наличност. От десетина дни захранвам с каша, като вече достигнах количеството за едно хранене. В момента давам оризова безмлечна на Милупа, а от 2 дни и ориз и царевица безмлечна на Нестле. Още седмица и я почвам със зеленчуковите пюрета, пък да видим Grinning Още се чудя тиква ли, картоф ли или морков...

# 704
  • София
  • Мнения: 104
За захранването ние все още се кърмиме , още малко да навърши 6 и се почваме Simple Smile Някой пробва ли захранването водено от бебето ? аз мисля да си му давам пюренца и каши, но и паралелно с тях да му варя картофчета, морковчета и разни такива и да му ги давам на парчета да се пробва да яде и сам. Ще видиме какво ще се получи Simple Smile
Таничка, и аз се интересувам от този вид захранване.Идеята му е всъщност детето изцяло да е оставено само да избира от предложените му храни и само да се храни,но аз май ще постъпя като теб.Паралелно с пюретата ще предлагам храни в непюриран вид и ще предлагам на малката да се храни самичка.Незнам как ще потръгнат нещата,но ще преценявам в движение.
Баткото като гардже си отваряше остата и чакаше да бъде нахранен до 2 годишна възраст.А после определено му беше трудно сам да се храни Confused.Отне му доста време да се научи сам да се обслужва.

Общи условия

Активация на акаунт