ДЕКЕМВРИЙЧЕ гука сладко, стопля сърчицата то на мама и на татко!

  • 35 557
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 509
Имам много голяма молба към ЛЛЛ : Никола е на почти 5 месеца, на 28.04 ги навършва. Само на кърма е, не иска биби, шишета...Добре обаче кърмата ми намалява, той яде на час, час и половина, нощем по 10 пъти ... опитах да дам адаптирано, но и него не иска, не иска и пюрета и каши, кажете ми как да го накарам да яде нещо различно от кърма от гърда???
И не, нямам време да го кърмя нон стоп, нито да опитвам да давам адаптето с лъжичка, имам и друго дете, което се нуждае от внимание ...
Този месец не е наддал, което за мен означава само едно, че трябва да мине на друга храна. Моля ви кажете какво се прави в този случай, педи ми каза, да го мъча, е как да мъча едно бебе ???

# 661
  • Мнения: 97
Снощи мъника ми разказа играта ... Събужда се на всеки час цокне от гърдата 5-6пъти и заспива .... и пак и пак ....  ooooh! Какво беше туй нещо ... какво беше туй чудо.... Днес не е особено запален по яденето. А като че ми има кърма.  newsm78 .
Някой питаше за домашните пюрета за съхранение - аз приготвях храната и гореща(вряла) я сипвам в бурканчета с винтова капачка и обръщам. После в хладилника. Гледам да не правя повече от за 2 пюрета, че да се изяжда. После само слагам кърма или мляко и ...готово.
Видях нещо интересно по темата за домашните пюрета http://www.purvite7.bg/archive/view/120313135411-01dc6394fced4df … 0479d609ee4c.html

# 662
  • Мнения: 0
Към ЛЛЛ

От доста време Андрей е с обрив по телцето - под ръчичките, от мищниците надолу, и не знам от какво е. Съмнявам се да не е от храна, защото ту изчезва, ту се появява. Преди време бях пила сок от малина и така стана. Сега  обаче не съм. Единствено се сещам за шипков мармалад, които ям от когато е обрива. Може ли да се изрива от него?

Иначе малчуганчо е добре. Аз дори и да искам да го захраня не мога, защото тези пъпки все се появяват. на 26-и сме на консултация и тогава ще видим:)

# 663
  • USA
  • Мнения: 1 323
Защо се чудите за пюрето между храненията? Ако детето е изцяло на гърда и е гладно може само да го нервирате и никога да не поиска да яде.Мисля ,че всяко ново нещо трябва да се опитва когато детето е спокойно.А това да му починело коремчето няма да коментирам Wink. Колко лъжички давате за начало? Нали не мислите ,че с една две лъжици от които половина изплюти бебо ще се наяде?
Не се заяждам,ама педиатри колкото искаш и мнения толкова.Човек трябва да помисли кое е най-рационално за неговия случай без да се побърква и да тормози детето Peace

# 664
  • София
  • Мнения: 5 308
И аз да питам - кърмене и захранване - за да не спре кърмата, винаги първо тя се предлага, а след това пюре и т.н. Нали правилно съм разбрала?

Рядко има "винаги", щом е намесено бебе Simple Smile Но чудесно си се ориентирала, че това е един от често  работещите начини за захранване, при което не се цели заместване на хранене. Някои майки обаче откриват, че след сукане бебето им просто не е достатъчно гладно, за да приема и друга храна, и всъщност предлагат не-кърмата между суканията. Майките, които по някаква причина целят заместване на хранене, обикновено предлагат първо не-кърма и после досукване. Понякога бебето може да е много гладно и да няма търпение "да се занимава" с новите усещания и емоции, които носи захранването, така че винаги е много разумно да се наблюдава конкретното дете и да се съобразим с неговото мнение по въпроса Peace

Като се замести изцяло обедно хапване с пюре не ви ли намалява кърмата?
При мен няма ли често сукане и всичко отива на кино  Cry Незнам какво ще правя като отпадне едното ядене  Whistling

Принципно, ако през останалото време бебето суче на поискване, не би следвало да има проблем. Все пак ако наистина се замести едно кърмене с прием на твърда храна, логично бебето вероятно ще приема по-малко кърма и съответно общото "производство" ще намалее. Световната здравна организация препоръчва след захранването (около 6-тия месец) до края на първата годинка на кърмачето млякото да остане основната част от менюто на бебето - около 75%. Предлагането на други храни да е по-скоро за запознаване с вкусове и текстури, т.е. не се цели заместване на хранене.

Хайде да попитам и майките с деца на  градина- позакрепиха ли се вече, че каката я пуснах след 3 седмици вкъщи здрава и ми настръхва косата само като ми кихна снощи. Яко ме тресе параноята вече. И двете имат още малко сополи, но Лили кашля само сутрин след сън няколко пъти, а Ния спря нацяло.

Принципно се позакрепиха нещата със здравето у дома, но покрай друг проблем напоследък не е ясленувал и аз също съм една идея на тръни какво да очаквам като стигнем до този момент  Tired Дано вече се подобрят нещата при вас, че доста се поизмъчихте  Hug

# 665
  • Мнения: 334
Kalalily Може би не съм се изразила правилно за почиването на коремчето, не съм споменала в коментара ми за деца които са на АМ, все пак се хранят на 3,4 часов режим и някак си не върви да му предлагаш пюре между храненията, това имах в предвид.За бебетата на кърма може да е друго, не знам , а и не съм се интересувала, защото ние сме на смесено хранене и на режим на 3 часа  Peace

# 666
  • Мнения: 289
Към ЛЛЛ

От доста време Андрей е с обрив по телцето - под ръчичките, от мищниците надолу, и не знам от какво е. Съмнявам се да не е от храна, защото ту изчезва, ту се появява. Преди време бях пила сок от малина и така стана. Сега  обаче не съм. Единствено се сещам за шипков мармалад, които ям от когато е обрива. Може ли да се изрива от него?

Иначе малчуганчо е добре. Аз дори и да искам да го захраня не мога, защото тези пъпки все се появяват. на 26-и сме на консултация и тогава ще видим:)
Привет milena_vraca,
 Обривът, за който говориш би могъл да се дължи на много причини, би могъл да е алегичен обрив от храна, козметика, перилен препарат или друго, от ухапване от насекомо, oт претопляне и т.н. Ако прецениш може да се консултираш с дерматолог или алерголог, който да прегледа детето. Ако все пак подозираш определени храни, или има фамилна обремененост с алергия към някоя храна би могла да я изолираш от менюто си.
 Понякога за да се изчисти от алергена, ако това е установената причина за обрива, на организма биха могли да са му нужни няколко дни.
 Желая бързо оздравяване на детенцето ти! Hug

 
 

# 667
  • Мнения: 22
Kalalily Може би не съм се изразила правилно за почиването на коремчето, не съм споменала в коментара ми за деца които са на АМ, все пак се хранят на 3,4 часов режим и някак си не върви да му предлагаш пюре между храненията, това имах в предвид.За бебетата на кърма може да е друго, не знам , а и не съм се интересувала, защото ние сме на смесено хранене и на режим на 3 часа  Peace
всичко си е строго индивидуално, защо да не може да се дава пюре между храненията, ами според теб как се дават плодовите пюрета, които никога не заместват хранене, точно между 2 такива сутрин или следобед, колкото да се запознае детето с новия вкус, според мен няма никакво отношение начина на хранене кърма/ам и почиването на стомахчетата
 за пръв път чувам за даване на магданоз на бебе  newsm78 било но пюре или както там се дава, бихте ли разяснили, който го беше споменал, че го изгубих в постовете  Simple Smile

# 668
  • Мнения: 2
Добро утро, мами! Искам да ви попитам предлагате ли водичка след пюрето. Понеже до сега бяхме само на кърма и не съм давала вода (а и бебка я отказва в опитите които съм правила). Но ми се струва логично след пюренцето да и предложа да си пийне малко, пък дори и само лъжичка две да съм дала. Тя ако не иска, няма да я насилвам...
Извинявам се ако въпросът ми звучи тъпо, но просто нямам опит...залагам единствено на интуиция

# 669
  • Мнения: 444
Дейзи, не се притеснявай и предложи вода на детенцето. С лъжичка, шише, както ти прецениш. Wink
На нас сигурно ще ни се карат на консултацията след седмица, че пак много е качила малката. Проблемът е в нощните хранения, опитвам с чай, вода и какво ли не. Ами докато не я нахкраня, не спира да мрънка. В един момент яко ми се доспива и я нахранвам, за да заспи. Вече мина 8кг и аз започвам да се притеснявам също. Sad

# 670
  • София
  • Мнения: 10
daisy.girl, и аз се интересувам от това как се предлага вода и дали е необходимо да се предлага. След като пюрето го предлагаш само за запознаване на вкусове, детето няма ли да си набави необходимата вода от кърмата/Ам. Аз ще изчакам със захранването поне още месец, вижда ми се прекалено рано, пък и в полулегнало състояние някакси ми се струва мъчение да бутам лъжички в устата му.

# 671
  • Мнения: 289
Имам много голяма молба към ЛЛЛ : Никола е на почти 5 месеца, на 28.04 ги навършва. Само на кърма е, не иска биби, шишета...Добре обаче кърмата ми намалява, той яде на час, час и половина, нощем по 10 пъти ... опитах да дам адаптирано, но и него не иска, не иска и пюрета и каши, кажете ми как да го накарам да яде нещо различно от кърма от гърда???
И не, нямам време да го кърмя нон стоп, нито да опитвам да давам адаптето с лъжичка, имам и друго дете, което се нуждае от внимание ...
Този месец не е наддал, което за мен означава само едно, че трябва да мине на друга храна. Моля ви кажете какво се прави в този случай, педи ми каза, да го мъча, е как да мъча едно бебе ???

Здравей Silvergreen ,
 Понякога ежедневието на майка на две малки дечица може да е изпълнено с моменти, в които и двете деца имат повишена нужда от внимание, а ръцете на мама са само две. Големите дечица понякога може да проявяват ревност, или да изискват постоянно  внимание от  мама, а бебенцата се нуждаят от  близостта на мама, особено в периодите на скок в растежа. В тези периоди освен повишените нужди от храна, много бебета търсят близостта на мама, защото откриват и осъзнават много нови неща в света, някои от които биха могли да са плашещи и непонятни за тях. Сукането и близостта до мама, за много майки се оказва най-успешния метод за успокоение на неспокойното бебе в тези периоди на дискомфорт като при скок в растежа или зъбоникнене.
 Би било чудесно ако в този период има вариант някой да ти помага в домакинството и/или да обръща внимание на по-голямото детенце. В периодите, когато кърмиш също така  би могла да опиташ да показваш на голямото дете играчка, която е нова и интересна за него, да четете приказки или нещо друго, което да е интригуващо за него. Дали си опитвала също така да носиш бебето в слинг ? Много майки споделят, че в слинг бебетата се чувстват по-спокойни, а ръцете на мама са свободни. Кърменето , докато бебето е в него  също е напълно възможно и дори дискретно. Simple Smile
 Често тези напрегнати за майката периоди са само временни и след като преминат нещата обичайно отново се връщат в обичайния си ритъм.
  Би могла ако няма кой да ти помага, да споделиш с таткото за тези периоди и да опитате да реорганизирате и улесните до колкото е възможно ежедневието и домакинските задачи. Ти самата би било добре да се опитваш да си подсигуряваш до колкото е възможно , почивка, сън, здравословна храна и течности. Понякога 10 минутна разходка привечер, докато някой гледа децата би могла да даде на майката глътка въздух  след напрегнатия ден.
 Относно наддаването на детето, би ли споделила как е било по месеци ? Какъв е бил режимът на кърмене, колко време суче, предлагаш ли и втората гърда след като е изпразнило първата ? Какъв брой напишкани и наакани памперси има за денонощие, какъв е цвета и вида на кожата му, лигавиците влажни ли са (oченца и вътрешността на устичката) ?
 Ще очаквам отговора ти, за да се опитам да съм полезна с адекватна за вас конкректно информация и идеи. Сигурна съм, че даваш най-доброто от себе си и си прекарасна майка. Желая ти търпение, вяра  и усмивки!   Hug

 

# 672
  • Мнения: 2
Люби, и ние сме така с нощните хранения - малката хапва поне 2 пъти през нощта и доки само се караше, че много е наддала (вече е 8.5кг и 70см). На последната консултация преди дни се оказа, че е качила само 560гр. Знам че е нормално след 3-тия месец да намалят килограмите които качват за месец. В крайна сметка бебка е доста жизнена и енергична и за момента не мисля, че има проблем с наддаването. Проблем имам само аз с носенето, че всичко иска да види и пипне Simple Smile В крайна сметка ще се разнасяме колкото иска и - важното е тя де е засмяна Simple Smile

А за водичката - ще започна да и предлагам след всяко пюренце пък ако е жадна, ще си пийне Simple Smile

# 673
  • Мнения: 509
*Cveteto*,

благодаря ти за отговора, за съжаление през деня баткото се върти около мен, имам жена която помага за него, но в момента той е в период на тръшкане и не ме оставя за минута, опитвам да се скрия, за да кърмя на спокойствие, но това в повечето случаи е невъзможно, а Никола вече се разсейва от това какво се случва зад него и не суче дълго, затова и вечно е гладен, изкарах така от 3 тия месец досега, преди това кърменето беше с режим на 2, 30 мин макс, но сега иска едва ли не непрекъснато. Отхвърли ми всичко, което се опитвам да дам като друга храна, а иначе гледа с интерес като ядем, маха по посока на лъжичката, почти сяда, което спред педи означава че е готов да бъде захранен.
Наддаването е : 1ви месец - 1,400кг, 2ри - 1,100, 3ти - 1 кг, 4ти - 0,650кг. Сега се притеснявам, че домашния кантар не отчита наддаване, на 2.05 сме на консултация и тогава ще видя колко грамчета е качил. Ака по 2 пъти на ден, а всеки памперс е напишкан, много шава, прави преси и се опитва да си стигне главата с крака.  Rolling Eyes Ако има промяна, ще пиша пак, но засега изчаквам
със захранването и се кърмим  

# 674
  • USA
  • Мнения: 1 323
Kalalily Може би не съм се изразила правилно за почиването на коремчето, не съм споменала в коментара ми за деца които са на АМ, все пак се хранят на 3,4 часов режим и някак си не върви да му предлагаш пюре между храненията, това имах в предвид.За бебетата на кърма може да е друго, не знам , а и не съм се интересувала, защото ние сме на смесено хранене и на режим на 3 часа  Peace
всичко си е строго индивидуално, защо да не може да се дава пюре между храненията, ами според теб как се дават плодовите пюрета, които никога не заместват хранене, точно между 2 такива сутрин или следобед, колкото да се запознае детето с новия вкус, според мен няма никакво отношение начина на хранене кърма/ам и почиването на стомахчетата И аз    се опитах това да кажа  Crazy
Силвъргрийн ей тук има няколко идеи как да накараме детето да пие от шише http://xedra.wordpress.com/2010/04/02/take-a-bottle/ И да добавя ,че това шише http://www.westcoastkids.ca/site_assets/www.westcoastkids.ca/ima … -calma-bottle.jpg е много подходящо за кърмени бебете.Дано съм била полезна Peace
 за пръв път чувам за даване на магданоз на бебе  newsm78 било но пюре или както там се дава, бихте ли разяснили, който го беше споменал, че го изгубих в постовете  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт