Гледат ли ни омъжените жени „отгоре”?

  • 26 483
  • 532
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
Епа тва е друго нещо:)
Чувството за сигурност е субективно, най вероятно едната се чувства по сигурна, другата по свободна, въпрос на избор с две думи, и лична философия.

# 61
  • Мнения: 3 371
е, то сигурно зависи и от обществото тогава Wink
ако си на село, особено в някое от онези родопските села, дето са 100 г назад, като рибново например, хич и не си го представям да живееш заедно само,  и да не те одумат порядъчно Wink

ако цял ден ходиш от коктейл на коктейл, дори ми се струва, че ще е по вървежно да си имаш гей за партньор, че по ще отива на имиджа.

# 62
  • Мнения: 2 931
     Е, сигурно има и такива жени, на които семейно положение, или както било модерно да се казва - матримониален статус "омъжена" им дава някакво усещане, че са нещо по. Сигурно има и такива, които го демонстрират. Направи си изводите какво мнение ще имат за себе си, ако животът ги сблъска с развода.
    

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 10:39 от Хърмаяни

# 63
  • Мнения: 24 467
Мислите ли, че семейните жени и мъже гледат високомерно над неомъжените двойки и сингълките? Дали това да водиш брачна връзка е по-голямо „постижение” от това да водиш друга такава? За срамежливите има анкета.

Пука им на повечето за това, дали останалите били омъжени или не били... хеле пък на мъжете съвсем!

Друг въпрос е кой колко сигурен се чувства. Въпрос на вътрешно усещане е това. Лично аз мога тако, мога и вако. Живяввам чудесно и сама и с мъжа си. Ако не се разбирахме чудесно, щях да си карам сама, на мен не ми пречи. Не сме с него, за да се чувствам сигурна.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
ако не са тук подобни теми, хич не бих се замислила, пък да не говорим за анализиране дали омъжените имат/ме гледане отвисоко на неомъжените, или пък даали неомъжените си мислят, дали омъжените си мислят... За мен навремето дори не е стоял въпросът дали да се оженим, или да живеем без брак - то се разбираше от самосебе си, че или се женим, или всеки е свободен. Ако сега се разведа по някаква причина, и след това заживея с някого, не бих се омъжила официално, че много ще си измешаме капите с деца и правно-имотни истории.

# 65
  • Мнения: 180
Аз съм омъжена, но не гледам "отвисоко" или "отгоре" никого.От всичките ми близки приятелки 5,6 броя само една е омъжена.Определено не ме интересува в какво семейно положение са ,а държа да имаме добри отношения помежду си.Аз им завиждам за свободата понякога, а те на мен за обвързаността. Но каквото нямаш това искаш.

# 66
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
A дали няма и обратния вариант - неомъжени жени да се мислят за много модерни и освободени и да гледат с насмешка на тази отживелица "бракът" и на съчетаните в такъв съюз? Crazy

# 67
  • в пералнята
  • Мнения: 1 045
А пък в една от другите теми обсъждаха и скорострелните бракове с гледане "отгоре".
"Те се познавали от 1 година само, бракували се след 6 месеца и вече имали дете. Как пък така бързо направили всичко това?!"

# 68
  • Мнения: 1 129
Не съм го забелязала като общо поведение на омъжените жени, но познавам една такава. Само да й споделиш, че се чувстваш нещо уморена и се започва "Ами то и аз. Семейният живот - изпери, изглади, почисти". Все едно аз като живея на семейни начела с мъжа ми и не пипам нищо у дома, понеже не съм омъжена. А отделно от това на нея майка й ходи да им готви.  Crazy И в нейните очи едва ли не излиза, че ти ако не си със сключен брак нямаш и домакински задължения. Но нея по-скоро я смятам за изключение, отколкото за част от мнозинство.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мислите ли, че семейните жени и мъже гледат високомерно над неомъжените двойки и сингълките? Дали това да водиш брачна връзка е по-голямо „постижение” от това да водиш друга такава?

Не разбира се.

# 70
  • Мнения: 2 175
Не. Аз съм тези, на които по принцип всички й завиждат..Wink

# 71
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Какви са тези глупости, ще говоря за някаква позната да речем и ще уточнявам, че живеела с мъж и имала дете, ама няма брак. Че аз за някои дори не знам имат ли нямат ли, да не им искам брачните свидетелства и дали е признато детето и т.н.

Глупаво е  да вадите думи от контекста.Въпросната приятелка я имам от детство.Както казах изясних положението на общата ни позната,защото питаше с как е ,кой е мъжа и.Затова уточних,че нямат брак.Какво толкова съм казала?Ако имате проблем неподписалите и неомъжените-моля не се хващайте за всяка дума,ситуация и т.н.На крив ...,нали знаете какво му пречи.
Както казах и по-горе не съдя хора по семейния статус

# 72
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Самите двойки също си ги правят тези доуточнения - "живеем заедно без брак", "на семейни начала" и т.н. И аз съм го правила за себе си преди да ходя да се подписвам. Не виждам нищо трагично.

# 73
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами да,и аз не виждам нищо трагично,ама много тънкообидни хора се навъдиха,ей.........

# 74
  • София
  • Мнения: 23 130
Ти не ни гледаш отгоре. Само ни мислиш за несериозни, доколкото си спомням от една друга тема. Rolling Eyes
Акаша  Joy Точно така беше!
Краси дори ме обвини едва ли не в престъпление, че наричам таткото на детето си мой съпруг.  После куп съфорумки напевно ми обясняваха колко било хубаво да си омъжена и ми го пожелаваха от все сърце, при все, че ми е през калпака да се омъжвам.  Mr. Green

A дали няма и обратния вариант - неомъжени жени да се мислят за много модерни и освободени и да гледат с насмешка на тази отживелица "бракът" и на съчетаните в такъв съюз? Crazy
Да, имам се за жена с модерно мислене и разбирания, но не гледам с насмешка на брака. За себе си обаче го отхвърлям като нещо жизненонеобходимо. С доза насмешка и подигравка към неомъжените жени гледат някои омъжени лелки, които си мислят, че са хванали Господ за шлифера като са надянали брачния хомот на съответния чичка. А нас, горките неомъжените, никой не ни е пожелал, никой не ни е поискал - живи да ни оплачат.

Приемам всякакви форми на съжителство, стига хората да са щастливи и доволни от избора си. На мен какво ми пречи, че Джони от Америка е полигамен и има общо 4 жени и общо 15 деца. Ми негов си проблем.

Общи условия

Активация на акаунт