Къде се изгуби вкусът на храната ?

  • 10 688
  • 174
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 611
Едва ли някой се заблуждава, че 99 цента за половин кило кайма са цената на кайма с месо.
Обаче да напишат, че хората, които икономисват от храна, хранят Епъл, ми се струва твърде грубо.
Животът е груб, а казаното абсолютен факт. Във Франция е същото. Ако си купиш 500 грама кайма и 500 грама говеждо от супера ще ти струват 7-8 евро, а от прилична месарница 50. и във Франция имат отношение към храната, но пак мнозинството хранят Епъл и тн.

# 151
  • Мнения: 12 683
Имаше доста публикации за прекрасните бульони маги. И при тях нещо си действало на мозъка.  Кога ли ще ги забранят тия слънчеви реклами, защото тия чудесии май са по-вредни от алкохола и цигарите.

# 152
  • Мнения: 4 916
Едва ли някой се заблуждава, че 99 цента за половин кило кайма са цената на кайма с месо.
Обаче да напишат, че хората, които икономисват от храна, хранят Епъл, ми се струва твърде грубо.
Животът е груб, а казаното абсолютен факт. Във Франция е същото. Ако си купиш 500 грама кайма и 500 грама говеждо от супера ще ти струват 7-8 евро, а от прилична месарница 50. и във Франция имат отношение към храната, но пак мнозинството хранят Епъл и тн.

Не разбрах.
Хората, които пазаруват от Алди, хранят Епъл, а тези от френските месарници - не?
Ще ми бъде интересно да прочета повече, сигурно има някакви проучвания, на които Дойче веле се е опряло.


А бульоните Маги са с много различен състав за различните страни. Много различен.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 611
Едва ли някой се заблуждава, че 99 цента за половин кило кайма са цената на кайма с месо.
Обаче да напишат, че хората, които икономисват от храна, хранят Епъл, ми се струва твърде грубо.
Животът е груб, а казаното абсолютен факт. Във Франция е същото. Ако си купиш 500 грама кайма и 500 грама говеждо от супера ще ти струват 7-8 евро, а от прилична месарница 50. и във Франция имат отношение към храната, но пак мнозинството хранят Епъл и тн.

Не разбрах.
Хората, които пазаруват от Алди, хранят Епъл, а тези от френските месарници - не?
Ще ми бъде интересно да прочета повече, сигурно има някакви проучвания, на които Дойче веле се е опряло.
Какво не разбра? Какво общо имат френските месарници?
Казах, че навсякъде евтината храна е скапана и повечето хора я предпочитат. Тези от месарниците също хранят Епъл, но хранят и себе си. Останалите трябва да избират, защото ако купуват качествена храна няма да им останат пари за друго.

# 154
  • Мнения: 4 916
Чета това, което си написала. Ако не си успяла да напишеш това, което си искала, проблемът не е мой.

# 155
  • София
  • Мнения: 12 611
Чета това, което си написала. Ако не си успяла да напишеш това, което си искала, проблемът не е мой.
Препоръчвам ти горещо да се заяждаш с някой друг. Wink

# 156
  • Мнения: 4 300
Имаше доста публикации за прекрасните бульони маги. И при тях нещо си действало на мозъка.  Кога ли ще ги забранят тия слънчеви реклами, защото тия чудесии май са по-вредни от алкохола и цигарите.
дали са по вредни не знам, дали съставът е различен също не знам- аз все реагирам с кихане, а понякога и повръщане на сухите супи и бульони и не потребявам.
Сега има нов тип бульони, които са с по добър състав, аз пробах веднъж и нямах реакция. Описаното на опаковката също е ок. Приличат на много сгъстена течност в нещо подобно на еднократна опаковка с кондензираа сметана или мед.
Майка ми каза, че вече ги има и в България.
Този, който аз съм виждала е на Кнорр, сега ще препиша състава.
вода, захар, сол, растителна мазнина, моркови, лук, пилешко месо, чесън, магданоз, сгъстител : брашно от рожкови.
В ДМ има и био вариант .

Че хубавата храна е скъпа съм съгласна. Има вариант човек да се побере в по ниска сума, но трябва внимателно планиране, сезонност и домочадие, ядящо всичко.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 09:46 от Рокси

# 157
  • Мнения: 12 683
Да, рекламират ги - желе.  Това, което най-много ме дразни, че се пляскат на всяка манджа и тя така ставала неотразимо по-хубава. 

# 158
  • София
  • Мнения: 12 611
Да, рекламират ги - желе.  Това, което най-много ме дразни, че се пляскат на всяка манджа и тя така ставала неотразимо по-хубава. 
Виж дали има МНГ, което се означава като Е 620 или Е 621- те казват на мозъка, че е вкусно. За жалост у нас понакога ги крият под "подправки" или "подобрители". Иначе по света вече има и био бульони, а и много от обикновените нямат МНГ.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Не само по света, и тук вече има био -бульони...

# 160
  • Мнения: 3 736
Мда, чувала съм за случай на пристрастяване към мононатриевия глутамат - като готви без него жертвата, не ѝ е вкусно.

Ако следваме логиката, че тези, които се поддават на рекламите на Лидл, също толкова лесно се поддават и на рекламите на Епъл, си е съвсем обяснимо написаното.  Laughing

# 161
  • Мнения: 4 300
Нямат мнг, тези конкретно. Не знам как ги рекламират. Наистина, няма смисъл да се пляскат навсякъде, но има случаи, когато е нужен бульон, а няма. От пилешко бяло месо например бульон не става, трябва да е имало и кожа и кокали при варенето, а  пък за едно фрикасе си требе бяло месо и  бульон   chef

# 162
  • София
  • Мнения: 12 611
Нямат мнг, тези конкретно. Не знам как ги рекламират. Наистина, няма смисъл да се пляскат навсякъде, но има случаи, когато е нужен бульон, а няма. От пилешко бяло месо например бульон не става, трябва да е имало и кожа и кокали при варенето, а  пък за едно фрикасе си требе бульон   chef
Най- лесно е да си замразиш бульон във формички за лед и след това замразеното в кутия във фризера. Но е трудоемко, ако ти трябват повече видове бульон.

# 163
  • Мнения: 4 916
Чета това, което си написала. Ако не си успяла да напишеш това, което си искала, проблемът не е мой.
Препоръчвам ти горещо да се заяждаш с някой друг. Wink

Обяснявам, не се заяждам. Моите дребни удоволствия са други.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 611
Чета това, което си написала. Ако не си успяла да напишеш това, което си искала, проблемът не е мой.
Препоръчвам ти горещо да се заяждаш с някой друг. Wink

Обяснявам, не се заяждам. Моите дребни удоволствия са други.


Не ми обяснявай тогава. Мога добре да преценя кой какъв проблем има. От 5 години тук се забавлявам пласирайки версията, че  не другия не разбира, а аз не мога да обясня добре, но мисля, че и най- недосетливите вече се усетиха, че ги пързялям. Усети се и ти и да говорим по същество или да се отбягваме. Peace

Общи условия

Активация на акаунт