Къде се изгуби вкусът на храната ?

  • 10 683
  • 174
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 916
Форумът е пълен с експериментатори. И с такива, които си правят експерименти с тях. Често първите не са наясно с второто.

# 166
  • София
  • Мнения: 12 365
Форумът е пълен с експериментатори. И с такива, които си правят експерименти с тях. Често първите не са наясно с второто.
Това не е експеримент, а въпрос възпитание. Ако човека отсреща е възпитан разбира, че е по- любезно да кажеш "не обясних добре", вместо "ти не разбираш". И до време е забавно да видиш как възпитанието се приема за слабост и дори за глупост, но признавам, че вече е досадно. И отново предлагам да не си контактуваме. От 200 000 души тук вероятно ще намериш някой като теб,  с когото ще си говорите на един и същ език. Peace

# 167
  • Мнения: 12 674
argun, какво ти става? Не беше такъв човек. Много обичам споровете, но това не е твоето ниво.

# 168
  • Мнения: 4 916
Именно въпрос на възпитание е да допуснеш, че не си обяснил добре.
Не държа да комуникирам с конкретен потребител и затова често се учудвам от подобни реакции. Както повечето тук, ми е все едно дали ще цитирам Х или У, когато сложат линк от Дойче веле.


argun, какво ти става? Не беше такъв човек. Много обичам споровете, но това не е твоето ниво.

Кое?
Коментирала съм материал на ДВ, пуснат от потребителката. Тя е тръгнала да ми дообяснява нещо, получил се е диалог, а накрая - това беше експеримент, не ми говори повече.
Прочетох пак последните страници, не виждам да съм я обидила с друго, освен малко по-различно мнение по материала на ДВ.

# 169
  • в пералнята
  • Мнения: 1 027
Като цяло оспамихте темата тотално... Много е досадно, изповядвайте се на лични!

# 170
  • Мнения: 3 887
Бульоните, били те био или не, така ми бъркат в здравето и се чудя как изобщо има хора да си ги купуват.
Ето ви съдържанието на един БИО бульон на реномирана фирма BJORG
-морска сол, хидрогенизирани растителни мазнини:масло от палма и слънчоглед, царевична скорбяла, екстракт от мая, зеленчуци 10 %, няма да ги изброявам, но само сметнете колко зеленчук добавяте с едно кубче бульон, което тежи 12 грама.

А вкусът на храната ли, остана на гърба на ето тези шоколадчета, приготвени от ВИСОКОКАЧЕСТНЕНИ: захар, какаови зърна, какао, краве масло и т.н. и т.н.

http://detstvoto.net/index.php?newsid=420

# 171
  • Мнения: 3 736
Дано не свърне пак темата към обсъждане на политическия режим.

Пробвах веднъж да си направя телешки бульон и да замразя. Не е чак толкова трудоемко занимание - не е нужно да висиш до печката докато се вари. Е, да, разбира се, месото не е като едно време - хормони, антибиотици и т.н., но си спестяваш Е-тата.

# 172
  • в пералнята
  • Мнения: 1 027
Като се замисля обаче, дори домашният бульон не е кой знае колко различен от тези на кубчета. Все пак той се вари от месото, обработено с какви ли не химикали...

# 173
  • Мнения: 12 674
Ама каква преработка и добавки преминава , докато стане не кубчета с безкрайна трайност.

Като се появиха фиксовете, питам продавачката хубав ли е. Аааа, казва, много е хубав. Ако на жената са й заврени ръцете еди-къде си, та не може да тури малко лук, пипер, чубричка.

# 174
  • Мнения: 4 916
Дехидратация на зеленчуците и добавяне на овкусители и консерванти.





Бульоните, били те био или не, така ми бъркат в здравето и се чудя как изобщо има хора да си ги купуват.
Ето ви съдържанието на един БИО бульон на реномирана фирма BJORG
-морска сол, хидрогенизирани растителни мазнини:масло от палма и слънчоглед, царевична скорбяла, екстракт от мая, зеленчуци 10 %, няма да ги изброявам, но само сметнете колко зеленчук добавяте с едно кубче бульон, което тежи 12 грама.

А вкусът на храната ли, остана на гърба на ето тези шоколадчета, приготвени от ВИСОКОКАЧЕСТНЕНИ: захар, какаови зърна, какао, краве масло и т.н. и т.н.

http://detstvoto.net/index.php?newsid=420


Не е малко  Mr. Green
В България има и по 4,8 процента.
Преди време бях сравнявала етикети на българско и небългарско кубче - освен процентите зеленчуци имаше огромна разлика и в консервантите.

Общи условия

Активация на акаунт