Време вече не остана – през Април ще бъда мама!

  • 40 770
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 147
За коликите ще видим какво ще  пробваме...тези всичките капки така като слушам само плацебо ефект върху майките имат.Препоръчаха ми чайче против колики на Хипп,а в най-краен случай в една групичка на бременни и мами във фейсбук четох,много от мамите хвалеха сокът от изтискан праз,давали се по няколко капчици и след няколко дни ефектът бил чудодеен.
За чаршафите-мисля под главичката на бебка да слагам от по-дебеличките пелени,така като повърне може бързо да се смени,без да има нужда от смяна на целия чаршаф.А иначе мисля да го сменям около 2 пъти седмично.
Виж за хавлийката  newsm78 ще чакам да чуя още мнения,ама пък след всяко къпане ми се вижда малко прекалено.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Мама Васи ...да ти споделя при нас какво беше положението с коликите ...

И аз давах Еспумизан, но ...той действа и доста запичащо, а моето бебе се изхождаше на няколко дни по веднъж, при все че беше само на кърма-това е дълга тема, някой друг път ще се разпусна да пиша по нея, но ...истината е,че почти всички капки против колики са със Симетикон, изключение са Colief, може би затова са толкова скъпи ...

И понеже допълнително усложняваха процеса на изхождане(за еспумизана говоря) ...по-точно удължаваха ,аз давах съвсем за кратко.

Коликите борихме с често слагане на гърда, с повече разнасяне на ръце, със сешоара-стоплях коремчето, а и от самия шум също се успокояваше .Но при Момчил минаха сравнително бързо, може би 3-5 седмици най-много

Имам приятелка,която до скоро даваше Colief  и каза че има наистина голяма разлика от другите капки-вярно, скъпи са, но явно си оправдават парите ....Освен това тя ги дава само в пиковите часове-късен следобед и вечер, когато са най-остри болките и така една опаковка стига за по-дълго ...

Относно Инфакола-едно време, т.е. през 2008 не се внасяше в БГ и се купуваше от вън, сега го има по аптеките, не съм ползвала ,мисля че и той е с основна съставка Симетикон ,но всичко е индивидуално и всяко бебе реагира или не на капките ....

Аз още не съм решила ще купувам ли или не ...

Аз пък друг проблем имам да ви се оплача ...нали тръгнах да си правя ежедневни разходки, но направо не мога да вървя ...тръгвам с нормална крачка и по някое време зверски остра болка ме пронизва ниско долу, по средата, не е в слабините, а централно, точно където е влагалището , сякаш някаква огромна игла се забива в мен...

Освен това като ме смушка направо ми спира дъха и не мога да продължа ....И това се случва не когато съм изморена , а при съвсем нормален ход ....Какво е това чудо ....обаче ме е страх като пресичам на някоя улица или светофар и ме прободе, аз направо заковавам на място ...
Оф...накрая всичко вече тежи.... Outta Joint

# 62
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
За коликите съм си поръчала лефакс от доста мами знам че помагат лошото че ги няма в бг.  

# 63
  • Мнения: 52
Аз пък друг проблем имам да ви се оплача ...нали тръгнах да си правя ежедневни разходки, но направо не мога да вървя ...тръгвам с нормална крачка и по някое време зверски остра болка ме пронизва ниско долу, по средата, не е в слабините, а централно, точно където е влагалището , сякаш някаква огромна игла се забива в мен...

Освен това като ме смушка направо ми спира дъха и не мога да продължа ....И това се случва не когато съм изморена , а при съвсем нормален ход ....Какво е това чудо ....обаче ме е страх като пресичам на някоя улица или светофар и ме прободе, аз направо заковавам на място ...
Оф...накрая всичко вече тежи.... Outta Joint
Така се чувствам и аз. Това може е така защото явно при втора бременност стените на матката са по отпуснати и разтегнати, съответно получава се болка от тежестта на бебето.

# 64
  • Мнения: 7
Silence родих в Токуда при Росица Колева /спешно секцио/, самото секцио мина доста добре, но дали съм доволна ще мога да кажа след известно време. Още съм на антибиотик и нещата не са приключили.

# 65
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Silence родих в Токуда при Росица Колева /спешно секцио/, самото секцио мина доста добре, но дали съм доволна ще мога да кажа след известно време. Още съм на антибиотик и нещата не са приключили.

Благодаря ти много!  bouquet
Бързо възстановяване ти пожелавам!!! Hug

# 66
  • Мнения: 7
момичетата, мерси за съвети. за сега ще мажа с бадемово олио+мумио

# 67
  • Мнения: 0
desssika за чаршафчетата и аз съм решила така. С пеленка или калъфка под главичката. А за хавлийките зная, че е хубаво отначало отголу да се слага тензухена пелена, че да е по-меко на бебчо, като го бършем.
За чая против колики на Хипп има различни мнения дали действа или не, аз също мисля да го давам даже вместо водичка, ама малко по-разреден да не е прекалено сладко. Зная, че има и някакви мехлемчета с които се маже коремчето, а също и масажчетата помагали. Дано леко минем през коликите...

# 68
  • Мнения: 0
За коликите купих по съвет на кумата таблетки Hylands, хомеопатични са.
Но се надявам да нямаме чак такъв проблем...

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 340
Добър вечер, скоро време ще се напълни темичката с много рарадостни вести, пожелавам на всички да мине леко раждането и да няма проблеми.
Аз както винаги съм нередовна, като изляза сутрин и няма прибиране Simple Smile
В сряда ходих на ден на отворените врати в 2ра Градска. Ако някой е разказал вече, моля за извинение. Почвам с ценоразпис: избор на екип 850лв, упойка 200лв, вип с 2 в стая 40лв, самостоятелен 80лв., припознаване 50лв, издаване на болничен на бащата за ползване на 15 дни полагаеми 30лв. Отделението е за 20 родилки, вътре е много чисто, като ни показаха реално само вдин Вип и 00 на обикновенните стаи. Мисля че единствената разлика е, че във випа има ТВ, хладилник и санитарен възел. А при обикновените две стаи с по две родилки делят една 00. Не се допускат посетители или да излизат родилките. Бащата вижда детето след раждането за 5-10мин, и после като те изпишат. Ако някой има въпроси съм насреща.
Аз не съм вземала капки за коликите, но си поръчах една възглавничка с костилки от череши, която се затопля и се слага на коремчето на бебо. А наскоро разбрах че на НУК компресите за гърди могат да се използват и за коремче на бебо при колики. Едва ли само с това ще се разминем, но ще се тества каквото има в аптеките.
Да питам има ли мама, която е позлвала или чувала за отзиви на козметиката на мадъркер, гледам един шампоан 300мл. е 3 паунда. И се чудя дали да я тествам  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 235
Честита нова тема!
Поизостанах с писането на 7-ми бях на лекар и бяхме 2960гр , едричко върви или ще се ражда по рано ....По мои виждания ми се струва че ще е една седмица по рано поне...
Не съм - и аз имам затруднения намираме уж разни пози които горе долу стават, но после ме боли корема...А при последните опити изпитвам дискомфорт като все едно ми е протрита лигавицата много гадно....и после ми пари като пишкам , мисля да отида на преглед че не са ме гледали от както забременях, за всеки случай нали трябва да сме напълно здрави преди раждането...правиха ми микробиология преди около месец и всичко беше ок....
biersdorf - Къде намери чершавчетата и аз се гледам разни с безумни цени и не кои знае колко качествени...
Иначе и аз глдам да ходя, но по някое време почва да ме дърпа отдолу и да боли - някаква постоянна болка явно не са контакции просто мускула които държи се уморява...така го чуствам аз.Като седна и почина 5 минути после вървя още малко и пак почва и така, но въпреки това се разхождахме вчера поне 3 часа...
Иначе ме записаха за нов преглед и тонове на 28-ми а аз не съм сигурна че ще устискам до тогава...Като имам притеснения мъжа ми слуша сърчицето на бебо дали звъучи както обикновенно Simple Smile

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте,

В този ред на мисли - ще ползвате ли колан за прибиране на корема след раждане и ако да на кои
марки сте се спрели? От друга страна разбрах, че някои лекари отричали колана изобщо?
Какво знаете по въпроса, аз с първото ми дете преди 13 години, ползвах.
Приятен неделен ден!

Аз пък друг проблем имам да ви се оплача ...нали тръгнах да си правя ежедневни разходки, но направо не мога да вървя ...тръгвам с нормална крачка и по някое време зверски остра болка ме пронизва ниско долу, по средата, не е в слабините, а централно, точно където е влагалището , сякаш някаква огромна игла се забива в мен...

Освен това като ме смушка направо ми спира дъха и не мога да продължа ....И това се случва не когато съм изморена , а при съвсем нормален ход ....Какво е това чудо ....обаче ме е страх като пресичам на някоя улица или светофар и ме прободе, аз направо заковавам на място ...
Оф...накрая всичко вече тежи.... Outta Joint
Така се чувствам и аз. Това може е така защото явно при втора бременност стените на матката са по отпуснати и разтегнати, съответно получава се болка от тежестта на бебето.

# 72
  • Мнения: 0
oktavia_be това с болките явно е от тежеста на бебчо и на мен ми става така като се преуморя. Нормално е да имаме вече всякакви дискомфорти според мен. И на доктора казах, че ме наболява корема и отдолу и отстрани, той каза няма страшно. Вече трябва да следя за контракции, тези болки не били опасни. За паренето след секс, може да се притриваш нещо, ако не успяваш да се отпуснеш, ама ако постоянно имаш болки и неразположения отивай да те видят да не са някакви гъбички.
sysmix аз май ще ползвам...ама без определена марка. По пазара съм виждала да се продават и най-вероятно такъв ще взема. Той е за пристягане, а не за топене, не мисля да се охарчвам излишно. И да ти кажа явно се ползват от много отдавна, щом леля ми която е на 60 години ми се обади да ми напомнела да си купя предварително, да съм била готова.

# 73
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Добро утро!   bouquet
bib4o81, мерси много за инфото за Шейново! Hug
Мен основно ме интересуваше виповете имат ли си баня - сега е по-ясно - значи на 4 жени се пада една баня, което е доста добре. Grinning
А упойката отделно ли се плаща от избор на екип или се включва в цената от 850лв?

И последно да те питам - ти с избор на екип ли ще си, там ли ще раждаш и при кого, ако не е тайна?  bouquet

# 74
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Silence, bib4o81 като че ли разказа за 2-ра градска б-ца, а не за 2-ра АГ Шейново.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт