Кажи "моля" !

  • 6 843
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И двете случки са издевателство над детето...не го приемам за възпитание..


Случките въобще може да не са такива. както знаем авторката на темата много си пада да разнася хората по форума ( не е първата и такава тема). А и ако се прочетат внимателно постовете и... ами иска да се похвали момичето как детето и не е учено, но копира модела от семейството. Дано не копира и разнасянето на клюки... от майка си, че мита за културата ще отиде на кино.
Това сигурно е майката на детенцето принуждавано така унзително да каже ,, моля ,, за да си получи играчката  Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, хайде сега, клюки разнасяла! Че той форумът с това е пълен - случки от нашия живот или този на близки и познати, които са ни впечатлили и искаме да обсъдим. То това ако махнеш, няма да остане бг-мамма Laughing Да не им е написала егн-тата я Crazy

# 77
  • Мнения: 654
Аз също не упреквам родителите,тъй като незнам точно,как е започнала историята и,какво се е случило.
Какво значение има как е започнала историята, по дяволите. За такава груба селендурщина и отношение към дете, няма оправдание Stop
Има,голямо значение има кое как се е случило.
Преди да се роди моята дъщеря,имах категоричното мнение,че родителите които позволят на детето си да се тръска,рита и врещи са Идиоти.
Е,и аз влязох в това число.Когато се появеше ситуация,мъжът ми се подсмихваше и размахваше пръст-голям залък лапни,голяма дума не казвай.

# 78
  • Мнения: 372
Аз също не упреквам родителите,тъй като незнам точно,как е започнала историята и,какво се е случило.
Какво значение има как е започнала историята, по дяволите. За такава груба селендурщина и отношение към дете, няма оправдание Stop

Как така да няма значение?Защо им лепнахте на хората етикет селяндури ,при положение,че дори не сте присъствали на случката.Това е гледната точка,на страничен наблюдател,който е влязъл в магазина по някое време и е чул някаква част от нещо.Има огромно значение как е започнало.
Много пъти ми се е случвало да ме спират хора докато се опитвам да се прибера от парка с дете влачещо се по земята и крещящо.Спират ме и започват да ми говорят ,че щом ми се молел толкова жално трябвало да го оставя да си играе още щом искал.Или пък ми търсят обяснение,защо не съм го записала да тренира футбол щом имал толкова енергия и  винаги си тръгват възмутени от мен.Не мога да понасям това. #Cussing out
Също и в тази случка няма нищо,възмутително в това,че родителите държали детето им да каже "моля".

# 79
  • София
  • Мнения: 44 394
alexina - едно е да не искаш да купиш нещо на детето, да си го заявил и да не отстъпваш пред молбите и сързите му. Съвсем друго е да си навит, с пари в ръка и да го истезаваш да кажело мола, за да го вземеш....
Възмутителното не е в желанието да каже моля, а в начина, по който го изискват и  изнудват детето, унижавайки го съвсем целенасочено.

Та няма сравнение с това ти като си прибираш детето, че му се играело...

# 80
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 928
Защо им лепнахте на хората етикет селяндури ,при положение,че дори не сте присъствали на случката.

alexina, прочети пак. Шанталче е присъствала на случката.
Правите ли разлика между това да искаш от детето си да каже "моля" и това да го унижаваш и изнудваш?

# 81
  • Мнения: 10 547
Защо им лепнахте на хората етикет селяндури ,при положение,че дори не сте присъствали на случката.

alexina, прочети пак. Шанталче е присъствала на случката.
Правите ли разлика между това да искаш от детето си да каже "моля" и това да го унижаваш и изнудваш?


Ако не видиш детето ми, миг преди да го накарам да напусне детската площадка, а станеш свидетел само на това как го карам да седи на пейка в непосредствена близост до нея, обливащо се в сълзи, и така докато не премине нервният му изблик, ще речеш, че го тормозя и унижавам.

Ако станеш свидетел на поведението му миг по-рано, ще си кажеш: "Гледай пък това какво ужасно дете е!".

# 82
  • Мнения: 372
Все пак смятам,че след като не се знаят мотивите на родителите и случката не е проследена отначало ,не може да се коментира какви са родителите.Освен това от къде да знаем,че случката не е и преувеличена.Дадох пример с пребирането от парка,защото точно това се случва обикновено.Когато става въпрос за чуждите деца много хора са склонни да се възмущават и да драматизират излишно.

Светлица ,прочетох какво е писала и става въпрос,че когато тя ги е видяла в магазина детето вече се е тръшкало.Значи когато е започнало въпросното представление тя не е била там.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 394
alexina - ок представи си че на теб мъжът ти/приятелят ти е решил да ти купи подарък извадил е парите и на всеослушание в магазина на касите ти каже - Сега кажи моля, за да ти го платя... ти как ще се чувстваш? или ще кажеш, е има си мотивите...или ще му теглиш една....

те не са искали спокойно дете, напротив поддържали и подклаждали са истерията и унижението му като от вс страни са му повтаряли - кажи моля....

За преиначаването..може..никой не отрича, обаче аз и напред пиша - обсъждам  така описаната случка, като я приемам а истина...защото има и такива родители да...

Моето дете също е истерясвало на връщане от парка, също и когато съм му отказвала нещо да му купя....виждала съм такива деца... различно е... и случката не е такава.

# 84
  • Мнения: 372
alexina - ок представи си че на теб мъжът ти/приятелят ти е решил да ти купи подарък извадил е парите и на всеослушание в магазина на касите ти каже - Сега кажи моля, за да ти го платя... ти как ще се чувстваш? или ще кажеш, е има си мотивите...или ще му теглиш една....


А кой е казал,че това се е случило?

те не са искали спокойно дете, напротив поддържали и подклаждали са истерията и унижението му като от вс страни са му повтаряли - кажи моля....

Има положения в които и аз няма да отстъпя на подобно тръшкане само и само да е спокойно детето.

# 85
  • София
  • Мнения: 44 394
Ами тя така пише, беще му готов да я купи, извадил парите, държи ги в ръка и 5 мин мама, тати и продавачката повтарят на истерясалото дете кажи моля.....


Това не е тръшкане на детето, по-точно е тръшкане на родителя, тръшкане е ти да му кажеш няма и то да реве, ти да продължиш да отказваш и да си отидете, пък то си се тръшка пътьом...искаааааамммм......

# 86
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 928

Ако не видиш детето ми, миг преди да го накарам да напусне детската площадка, а станеш свидетел само на това как го карам да седи на пейка в непосредствена близост до нея, обливащо се в сълзи, и така докато не премине нервният му изблик, ще речеш, че го тормозя и унижавам.

Ако станеш свидетел на поведението му миг по-рано, ще си кажеш: "Гледай пък това какво ужасно дете е!".

Съгласна съм с това, само че в случая имаме не просто мимолетен поглед върху ситуацията, а авторката ги е наблюдавала няколко минути. Съгласна съм с Angel Dust - това е тръшкане на родителите, защото те се държат неадекватно в ситуацията. Или купуваш играчката, или отказваш да я вземеш, като изнасяш и детето от магазина и го разсейваш, успокояваш или каквото там върви при него. 

# 87
  • Мнения: 654
Защо им лепнахте на хората етикет селяндури ,при положение,че дори не сте присъствали на случката.

alexina, прочети пак. Шанталче е присъствала на случката.
Правите ли разлика между това да искаш от детето си да каже "моля" и това да го унижаваш и изнудваш?
Аааа Шанталче не е присъствала на случката.
Тя е присъствала може би на финала.
Когато дъщеря ми беше на 1.5 г. беше се тръшнала в една локва.
Водих баткото на профилактичен преглед и баща и я разхожда пред болницата.
Влезли в един магазин защото е поискала нещо от витрината.
Нито баща и,нито продавача е разбрал какво точно е поискала.
Тя се е заинатила и не е отишла да покаже кое е това нещо.
На излизане от магазина,отива и се тръшва пред самата витрина,в една не малка локва.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 394
И? Какво общо има?
Ако я беше показала щял ли да й я купи или щял да й каже - а сега кажи моля...и така до посиняване.....

# 89
  • Мнения: 372
Ами тя така пише, беще му готов да я купи, извадил парите, държи ги в ръка и 5 мин мама, тати и продавачката повтарят на истерясалото дете кажи моля.....


Добре де ,но все пак тя не е видяла как е започнало всичко.Може пък да са влезли тихо и кротко в магазина и да са избрали играчка,след което да са извадили парите за да платят.Изведнъж обаче детето се изнервя и казва "Хайде по-бързо бе,че си искам играчката"от там бащата се ядосва,че детето се държи невъзпитано и му казва  ,че трябва да каже моля,детето се тръшва и тогава пристига Шанталче.
Това е само пример разбира се ,но има и още много други варянти за начало.
А дори и да е било  както казваш пак не го считам за унижение.По същата логика и ние се унижаваме като казваме "моля" за всичко.Защо трябва да се молим?Kато искаме нещо ,може просто да кажем "Дай!".

Общи условия

Активация на акаунт