В момента чета ... - 10

  • 49 120
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 372
"Дъщери на греха". Това ми е втората книга на Тара Хайланд. За мен тя има голяма дарба да разказва семейни истории с всички възможни аспекти - от обичта и уважението през сблъсъка на поколенията до завистта и погрешните избори, желанието за отмъщение, от една страна, и умението да прощаваме, от друга.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 125


Страшно ми харесват!

# 722
  • Мнения: 143
Започнах "Източен вятър, западен вятър" на Пърл Бък - чете се много лесно.

Прочетох "Кафка на плажа" и края не ми хареса (даже не съм сигурна дали го разбрах добре Embarassed). Някой знае ли какъв е сайта, на който авторът отговаря на въпроси свързани с романа?

# 723
  • Мнения: 482
"Терзанията на цар Соломон" - Ромен Гари

# 724
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Приключих със "Стръв" на Хосе Карлос Сомоса. Уникална книга, страхотна и оригинална идея за сюжет. Препоръчвам и със сигурност това няма да е последната ми книга на автора.

Малко почивка от психарщини с

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 01:32 от TheBlackWidow

# 725
  • Мнения: 7 914
"Изумление и трепет" на Нотомб я прочетох за няколко часа. Crazy
И ми обърна представите за  работната обстановка в Япония.

Но нещо не ми стана ясно във връзка с "Нито Ева, нито Адам":
Скрит текст:
Нали уж  описваше колко изтощена се е връщала от работа и почти е няма време за връзката си, а сега се оказва, че не й е било чак толквоа натоварено с изключение на месец-два. Или има предвид психическото напрежение? Thinking

А след нея прочетох и "Последна любов" на Уортън.
Скрит текст:
Някой бе писал по-напред, че не са му допаднали еротичните описания. И аз се подразних по-скоро на "невинните" й въпросчета и коментари... невинността й по ми заприлича на хиена. Whistling Mr. Green
Но като цяло книгата много ми хареса.: и историята, и стилът на автора. Определено ще прочета още нещо от него. Flutter

Днес ще започна "Сестра".

# 726
  • Мнения: 7 107
И аз започнах "Сестра"-още съм в началото,но стила ми допада.Simple Smile След "Любов" на Елиф Шафак,( която една мила съфорумка ми предостави за прочит  bouquet) ми се искаше нещо коренно различно. А иначе съм възхитена и доволна от прочита и непремеено ще прочета и другите и книги.  Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 10
Днес започнах
От доста време се каня да я прочета  Blush

# 728
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз започнах Оризовата майка. Още от самото начало пленява.

# 729
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Стила на писане (разказване) на "Оризовата майка" ми напомня на "Стъкленият замък" ( който трябва да дочета, че на аудио книга заспивах). Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 216
"Камериерката"  Маркус Ортс и тази

# 731
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Хари Потър и Нечистокръвния принц" - Джоан Роулинг

Тази поредица ми е много любима и си отлагам всяка книга през доста големи периоди. Петата я четох миналата година по това време.

# 732
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 008
Свърших "Слугинята". Снощи започнах

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Вчера свърших "Любов" и в момента чета  "Кабулският книжар".
"Любов" ми хареса много, както вече писах, дори хванах мъжа ми за слушател и му четох някои пасажи  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 2 809
... и като я завърша започвам "Оризовата майка" благодарение на Сам, която ми я прати за прочит Heart Eyes

Благодаря ти Сами   bouquet

Вив  Hug

Аз благодарение на Вивиан Simple Smile започвам да чета:




Общи условия

Активация на акаунт