В момента чета ... - 10

  • 49 121
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Самсара , тази я имам от библиотеката, дори я започнах, но я оставих за след "Кабулският книжар". Пиши харесва ли ти, като я прочетеш  Hug

# 736
  • Мнения: 2 809
Самсара , тази я имам от библиотеката, дори я започнах, но я оставих за след "Кабулският книжар". Пиши харесва ли ти, като я прочетеш  Hug

Непременно  Hug
Да пиша, че забравих - Препоръчвам силно "Цитаделата" на А.Кронин. Тзои автор вече ми е любим.

"Хари Потър и Нечистокръвния принц" - Джоан Роулинг
Тази поредица ми е много любима и си отлагам всяка книга през доста големи периоди. Петата я четох миналата година по това време.

Книгите по-интерсни и пълнокръвни ли са от филмите? Макар, че на мен и те ми допадат Simple Smile

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
"Хари Потър" ги прочетох преди 2 години и силно ги препоръчвам за почитателите на жанра, синът ми ги чете от 2-ри клас и аз все си мислех, че е много детска книга, но страшно много ми харесаха, особено последните книги. Дори ги препрочетох. С удоволствие потъвах в тях, приказни са  Heart Eyes След всяка книга си пусках и филма по нея, но първите филми са слабички.
Скрит текст:
Запалих и Киф по тях  Hug

# 738
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Да пиша, че забравих - Препоръчвам силно "Цитаделата" на А.Кронин. Тзои автор вече ми е любим.

"Хари Потър и Нечистокръвния принц" - Джоан Роулинг
Тази поредица ми е много любима и си отлагам всяка книга през доста големи периоди. Петата я четох миналата година по това време.

Книгите по-интерсни и пълнокръвни ли са от филмите? Макар, че на мен и те ми допадат Simple Smile
"Цитаделата" и аз мисля да я прочета някой ден, както и нещо друго на този автор. Препоръчана ми е от майка ми, която много я харесва, а с нея имаме сходни вкусове Heart Eyes

Книгите за Хари Потър са невероятни. Така увличащо разказва тази Роулинг, че се чувствам като омагьосана. Досега все още не съм попадала на толкова сладкодумен автор. Не случайно децата или тинейджърите започват да четат книги именно след Хари Потър. Доста мнения за това съм чела, включително и моето голямо дете, покрай който и аз започнах книгите. Но задължително след всяка книга гледам и филма. Една идея по-добра е обаче книгата. Препоръчвам Peace

П.П. Я, с *Буб* сме писали заедно почти еднакви впечатления. Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 10 858
Самсара , тази я имам от библиотеката, дори я започнах, но я оставих за след "Кабулският книжар". Пиши харесва ли ти, като я прочетеш  Hug

Аз да кажа, може ли  Flutter
Интересна, лека вампирска история, за любовта и приятелството между едно момченце човек и едно момиченце вампир. Хубава е книгата, на мен много ми хареса.

# 740
  • Мнения: 2 324
Още един глас за книгите "Хари Потър",невероятни са  PeaceЛюбима ми е последната  от поредицата  Sunglasses
Буб  Hug
Филмите са добре направени ,но на фона на книгите бледнеят .

# 741
  • Мнения: X
   Има книги, в които направо заживявам. Тази, която чета в момента - "Дона Флор и нейните двама съпрузи" е такава.

# 742
  • Мнения: 382
   Има книги, в които направо заживявам. Тази, която чета в момента - "Дона Флор и нейните двама съпрузи" е такава.
Аз още не съм стигнала до този автор - Амаду - но и това ще стане някога...

Филмите са добре направени ,но на фона на книгите бледнеят .
Не съм чела "Хари Потър", но това е мнението и на 11 годишно дете, на чийто вкус се доверявам. А децата все пак често за по-лесно предпочитат филмите... Но тук случаят не е такъв...

Аз завършвам "Роман с кокаин" – М. Агеев.
Може да се окаже откритието ми за тази година. Избран без да зная нищо за него, но с усещането, че ще намеря нещо впечатляващо.
Не знам дали М. Агеев е псевдоним на същия този Марк Леви, чиито книги бяха споменавани многократно в темата...?! Който и да е той, авторът на този роман ме удиви с изразителната детайлност и аналитичност на чувствата и проявите на главния герой. Такава детайлност, която не ми дотегна, а ми доставяше удоволствие. Изобщо не ме отврати разкриването на най-долните кътчета на човешката душа... Имах подобни впечатления при четенето на разказите на Исак Бабел. С този роман/автор се добави още един плюс към сближаването ми с руската литература.

# 743
  • Мнения: 4 569
И аз да кажа за Хари Потър - книгите са много по-хубави от филма. А най - ми харесва историята на Сивиръс Снейп. Тя става ясна в последната книга.

# 744
  • Мнения: 1 288
Здарвейте, момичета.

Нахлувам в темата ви, за да ви попитам някои чел ли е нещо на Хънтър Томпсън? Отзиви?

# 745
  • Мнения: 24
Здарвейте, момичета.

Нахлувам в темата ви, за да ви попитам някои чел ли е нещо на Хънтър Томпсън? Отзиви?
Не съм момиче, но обичам момичета, така че с радост ще ти отговоря: чел съм "Страх § омраза в Лас Вегас". Чудесна е!

# 746
  • Мнения: 1 203
Здарвейте, момичета.

Нахлувам в темата ви, за да ви попитам някои чел ли е нещо на Хънтър Томпсън? Отзиви?

Аз пък съм чела "Ангелите на ада". Ами не лошо документално четиво и си личи, че е журналист, а не писател Wink

# 747
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, бих искала да ви помоля да ми напишете последователността на книгите на Фелипа Грегъри от тази поредица:



Ще съм ви много благодарна!   bouquet

# 748
  • Мнения: 24
Здарвейте, момичета.

Нахлувам в темата ви, за да ви попитам някои чел ли е нещо на Хънтър Томпсън? Отзиви?

Аз пък съм чела "Ангелите на ада". Ами не лошо документално четиво и си личи, че е журналист, а не писател Wink
Напротив. Ако четеш журналиста Хънтър Томпсън, виждаш, че е култов именно защото е писател.

# 749
  • Мнения: 2 809
За всички, които се отзоваха за книгите за Х. Потър  Hug Благодаря Ви! Ще се четат Simple Smile

"Покани ме да вляза" започва интересно, ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт