"Черешката на тортата" - 2 сезон - 4

  • 86 013
  • 1 351
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 135
Изненадата на седмицата се оказа Джамбазки. И то приятна!  Не може да готви, но покани дружината и се справи момчето. Поднасяше храната и обясняваше, че не е приготвена от него, но пък с каква гордост го правеше само. Всичко се беше постарал да е домашно и качествено. Приятно ми стана от изненадата му с пеенето на момчетата. Вярно не беше от отбор певци, но въодушевени и истински. Личеше, че не се състезава за плакет.
За цялата седмица мога да кажа само:
Александра - простакеса. И като домакин и като гост.
Славчо Пеев - само като го видях с това китайско ножче за сирене как реже месото.... Не бих яла ни сърми, ни миш-маш, ни плодова салата. Какво прави в кулинарно предаване като явно само може да купи салам да го нареже и вероятно да стопли вода?
Камелия - от певица е станала даскалица.След като не хареса пеенето на момчетата да беше попяла, но не.  От всичко, което приготви само боба ставаше и десерта на мама.  
Заслужено спечели Андрей.  Като държание и като готвач.





С всичко казано съм съгласна. Обаче, бих опитала ястията на Славчо, нищо, че ги ряза с малко ножче.

# 1 291
  • Мнения: 4 300
(и понеже видях, че сте обсъдили покривка или не  Grinning и евентуалното френско влияние върху въпроса - от година и половина следя френския вариант на "Перфектната вечера". Ако може да се използва като мерило на подреждането на масата при една що-годе официална вечеря (за каквато претендира и "Черешката") - в 90% от случаите масите са с покривка, върху която се поставят допълнителни подложки и сервизни чинии. За любопитните - ето тук има снимки от декорациите на масите на различните участници.)

Господ здраве да ти дава, с интерес гледам снимките:) Жалко, че не разбирам френски, но ще се пробвам да прегледам и рецептите ( поне като заглавия).
Още на първия участник разпознах 'моите' подложки- много практични и удобни, ушити са от текстилна лента като спирала,  и хем се почистват лесно, хем са приятни на допир и не се гладят.
Салфетките с пръстен са ми прекалено официални за ежедневие, че и за повечето гости, но иначе масиите много ми харесват.

# 1 292
  • Мнения: 11 747
Съвсем на бързо погледнах няколко маси на французите, но забелязах, че не се щадят от към брой прибори Simple Smile  по 6, по 8 прибора на човек.

# 1 293
  • Мнения: 198
Много красиви и тематични подредби видях, това определено липсва при повечето от нашите ВИП участници - някои от тях дори не се и стараят...

# 1 294
  • Мнения: 8 561
Момичета, след тази някак неприятна и изнервена седмица, да си оправим настроението с един весел танц  Grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=oG1vEbdGRoI&feature=share

Бащата е собственик на гръцки ресторант, ако това може да мине за връзка с нашата тема.
много весело,забавлявах  се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 1 295
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 198
Аз от този сезон с удоволствие бих гледала Рут на финала.Много приятно ме изненада и определено ястията,които приготви ми харесаха.Личи си,че готвенето го може. Simple Smile

# 1 296
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 778
Рокси Simple Smile, ако трябва, свиркай, ще помагам с превода на рецептите Simple Smile. И аз харесвам "твоите" подложки (това беше масата на участничката от този четвъртък), даже имам 1-2 такива (но са основно заради снимките в блога  Blush).
Може би трябва да спомена, че според правилата на състезанието участниците се оценяват по три критерия - кухня, декорация и атмосфера (+занимание) на вечерта. Затова и се отделя такова внимание на подредбата и приборите. За хартиени салфетки смъкват точки  Mr. Green. Иначе се поднасят аперитив (питие плюс петифури, обикновено на ниска маса в хола), предястие, основно с гарнитура и десерт (обикновено 1-2 индивидуални десерта), което обяснява и броя на приборите  Laughing. Освен това, цялата вечер е около някаква тема - и менюто, и украсата на масата. Затова има и толкова тематични маси.
Имайте предвид, че участниците са "редови" хора, обединени от любовта си към хубавото хапване и сравнително добре (а някои направо отлично) справящи се в кухнята. Не са представителна извадка за начина на хранене и посрещане на гости на нацията  Grinning.

Току-що изгледах клипчето, което пусна Вселена. Страхотни са!  Heart Eyes

Прегледах и участниците в  "Черешката" за следващата седмица. Май нямам прогнози Simple Smile (освен за сьомга). Изгледах и предаването с Марта Вачкова. Денди ме изнерви Simple Smile.

# 1 297
  • Мнения: 4 864
Днес забелязахте ли в Станция нова, който го гледа, като се пошегуваха, че трябва да се съберат лаиците в готвенето и Ирина веднага се засегна, че нямало нужда да се обиждат без да са си опитали ястията...

# 1 298
  • Мнения: 9 245
КемитУуу сцепи мрака снощи .."...все пак това е мъжки тиквеник, а аз съм виждала къде по-лоши женски..."

# 1 299
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Последните дни КамитУ насити ефира с присъствието си.....И не спря да се ПРЕДЛАГА....И на Банев сутринта...."Наемете ме за сладкарка''....''Вземете ме в делегацията ...Ще ви пея и ще ви готвЪ''
Еле пък това шопско ''Ъ'' вместо ''Я"......Що се излага така тази жена..... ooooh!

# 1 300
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Последните дни КамитУ насити ефира с присъствието си.....И не спря да се ПРЕДЛАГА....И на Банев сутринта...."Наемете ме за сладкарка''....''Вземете ме в делегацията ...Ще ви пея и ще ви готвЪ''
Еле пък това шопско ''Ъ'' вместо ''Я"......Що се излага така тази жена..... ooooh!
Щото няма работа.. PeaceТо е ясно Laughing

# 1 301
  • Мнения: 2 164
За предпочитане е, вместо да е пияна.
Очаквах,че ще разкаже за живота си преди и след Майкъл Кунсман.
Последно - нали преподава в НБУ ?

# 1 302
  • UK
  • Мнения: 1 334
Тодор Славков, Йоана Козева, Митко Кърнев, Ицо Хазарта и Ирина Сарачинова-това го видях сега във фейса. Интересна седмица ще е, ако е такава компанията.

# 1 303
  • Мнения: 1 101
Е несъмненно Иринка ще блесне Mr. Green

# 1 304
  • Мнения: 4 300
Е несъмненно Иринка ще блесне Mr. Green
Ако Йоана Козева е тази, която си мисля- няма.
Бях гледала преди няколко години интервю с нея, омъжена е за Ясен не-знам-си-кой, също музикант,  е много дбър кулинар.
Интересна петица.

Роца, ще чета и ще питам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт