Идва Пролетта за януарските деца, всеки ден навън - сега ни е мечта :)

  • 33 591
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте!

Много се радвам, че темичката върви бързо този път  Hug

За ДГ - за разлика от повечето от вас, аз не съм категорично за. Според мен много зависи от детето, от конкретната ДГ, от семейната среда и други фактори. Мнението ми е, че за някои деца е вредно и един ден да си останат вкъщи, а за други е вредно и един ден да изкарат на ДГ. Вярно е, че сме социални животни, но също така сме и индивидуални личности със своите особености и нужди.  Peace

Ади не ползва биба, но е от пристрастените кърмачета, въпреки че вече я кърмя значително по-малко. Малко се притеснявам дали приема достатъчно млечни продукти.

И ние сме в отбора на течащите носове. Ади вече цяла седмица я мъчат проклетите сополи. Прави ми впечатление колко различно боледуват с батко си - Бобо изкарва вируса много остро за 2-3 дена и после е като нов, а Ади го кара леко, но си влачи кашлица и сополи поне десетина дена след това.

   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 311
От опит с каката - първо отказа бибата през деня, после за следобедния сън и накрая (3 нощи мрънкане) за през нощта - беше на 1,8. Боян пък така и не пожела биба...
И на мен ми е странно големи деца с биба, но нрави всякакви - едни приятели си дойдоха от Англия лятото и сравнявахме - тяхното дете (4 г.) с биба (не трябвало да се изнервят децата) и количка, но пък голо, босо и неспящо следобяд от 2 годишно. При нас - обратното Simple Smile
За мляко - пие макс. 250 мл АМ на ден + порция кисело с бисквити напр. Иначе по много шишета разреден сок.

# 47
  • Мнения: 205
Викам, ей съвсем умря тая тема, никой не пише, а то имало нова Laughing
Вече крайно ми писва от тоя сняг, то не бе зима, не бе чудо.

Какво коментирахте newsm78 загубила съм форумна форма. Мляко пие само по веднъж на ден, вечер преди лягане по 210 мл. Вече ще започвам да давам и кисело и може би и по малко прясно, след 2 месеца заминаваме на първата си почивка, храната ще е на ал инклузив и ще трябва да яде от нея нашия господин, не мисля да му нося отделна за него. Мисля, че все ще има и като за него манджи, плодове, мюсли, в краен случай ще купувам пюрета, но той вече си яде от нашата храна съвсем безпроблемно, стига разбира се да не е много солена и пикантна

На бибата и аз съм вдигнала мерника, а мисля че вече е време да започнем да се запознаваме и с гърнето- това последното най-ме плаши. Слава богу сме здрави, дори нямахме странични ефекти от МПР ваксината

Аз съм в голяма драма как точно да си подредя детските градини в системата, вие ясли ли посочвате или ОДЗ-та. То нали пък с нашите 8 точки имаме голям шанс, че чак се чудя как да ги подредя Joy При нас има едно 8мо ОДЗ и все едно е Харвард ooooh! Та съм в процес на проучване на другите, защото за него очевидно няма да се доредим

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 12:29 от kak@r@la

# 48
  • Мнения: 471
Бебеш   bouquet

# 49
  • Мнения: 1
Здравейте , момичета! Simple Smile
Тути, честит рожденник !  Hug
При нас млякото е само през нощта Simple Smile  Иска ми се да спи по цяла нощ, ама той не мисли така... само така се успокоява  Crazy И кисело мляко хапва с плод, с бисквитка различно:)
На ЖК и аз се записах 3 -тия месец Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 590
Момичета недейте така с тези бъбреци, дори на шега. Съвсем на скоро се наложи да отстраният единия бъбрек на баща ми, кръв сме давали и т.н., сериозно нещо е, не си правете майтап. Confused

Мляко- пие нощем п 210 мл. АМ и сутрин към 5-6 по толкова, но може би скоро ще го откаже сутрешното, защото вече 3 сутрини го пропуска  Rolling Eyes

Биба- ползва денем за приспиване, както и нощем, но след като пие млякото към 00.00 и я слагам без бибата и не протестира, откарва си така без биба почти до сутринта, затова си мисля, че не е толкова пристрастена и като реша, лесно бихме я махнали.

Тути, честит ти рожденик! Жив и здрав да ти е!
За ДГ - нямам напълно и твърдо мнение. От една страна За, но от друга против, но то е може би защото имам спомен от една леля Донка, която ме шляпаше, защото не спях на обед, а си лежах просто с отворени очи и броях лампите на тавана без да преча на другите деца. Притеснявам се дали има още такива лелички. Иначе просто някои хора нямат избор и трябва да работят, за да изкарват парички. Със смесени чувства съм.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Здравейте и от мен
Бебеш мерси за колажа и темата!
ДГ съм ЗА PeaceНяма как да се замести личния контакт с толкова много връстничта.Заниманията ни в къщи все клонят към о-основно филмчета,игра и пълна разруха EmbarassedТа в този ред на мисли,госпожите са ми голям +.
Тути ЧРД на ТМ!Жив и здрав да ти е!
Дребният пак доста намали храната,отдавам го на зъби.Така да мразя не ми яде,това е от нещата които могат да ме изнервят мнооого.Искам ядящо бебе!
Мляко пие цокайки кърма.Може би ще се наложи да се отбиваме,че май пак ми излиза проблем с щитовидната жлеза.
И на мен ми беше интересно по колко АМ давате.
Махане на биба скоро-Ха дано,но на дали Laughing
Мамо зайке ЖК-някъде 2м и нещо..май newsm78
Хубав ден от нас  55

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 13:18 от gali&presi

# 52
  • Мнения: 186
Зайке, на ЖК аз се записах в 13-та седмица.

За ДГ, с каката аз съм много доволна и от яслата и от градината. В началото имах лек проблем с едната сестра в яслата. Но когато се установи, че детето прави алергична хрема към препарат в яслата и вдигнах скандал, че даже не и бърше носа и не я мие, всичко се оправи. За две седмици се адаптира към средата и хремата спря, а и същата сестра вече си гледаше работата. Прехвърлянето в градината стана лесно, в петък на ясла, в понеделник на градина. Писах в молбата, че е посещавала ясла, по онова време това даваше предимство при приемането в ДГ. След това сменихме квартала и съответно градината, пак нямаше драми и проблеми. Освен алергичната хрема в яслата и една шарка в градината Ленка не е боледувала. Предучилищната я изкара в градината, доволна съм. Имаха си програма за обучение и помагала осигурени от общината. На мен ми беше удобно, че е цял ден, ако карахме в у-щето щеше да е до обяд, и след това сама в къщи, защото нямаше кой да я гледа, а не изкарвахме толкова, че да наема жена. Навсякъде случихме на госпожи и лелки, освен една единствена, но и тя се оправи. С голяма част от децата в групата и до сега са заедно в един клас.

Уффф, стана дълго, извинявам се.

# 53
  • Мнения: 411
В американската книга за отглеждане на деца пише, че до 3 години е нужно количеството мляко за деня да е 2,5 ч.ч. мляко, разпределено в супи, кремове, каши, или пито чисто.

Тути, не мисля, че е проблем, че не ядат от 8 вечерта, до 8 сутринта.

Кажете ефикасен шампоан против пърхут?

# 54
  • Мнения: 186
Тути, Кали отдавна не яде в този промеждутък. До скоро и по повече, че спеше до по-късно, но откакто ММ тръгна на работа става с него в 7,30 и тогава си пие млякото. Вечер яде най-късно в 18,30-19,00ч.

Момичета, стискайте палци. Каката "кандидатства" за едноседмичен езиков лагер в Унгария, през лятото. Оценките и по английски са само 6-ци и по другите предмети е добре. Дано да замине, че това ще и помогне и догодина когато кандидатства в английската гимназия.

# 55
  • Мнения: 1 687
како рала, къде се загуби?
жоржи, и ти!
радвам се да ви видя! Simple Smile

не знам дали е възможно дара да ни е разбрала какво си говорихме с мм тази сутрин на закуска, но одеве я намерих така:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1882/141513542143539064713315 … 7d0vrKgfNRrxF.JPG
и понеже съм луда и вярвам в знаците май ще поизчакам с махането на бибата Simple Smile

# 56
  • Мнения: 493
Сега успях да седна малко на компа и да попиша.

За ДГ. Аз съм била винаги много контактна и много социална, не ми е било проблем да се запознавам и заигравам бързо с деца. За майка ми не е било проблем кой да ме гледа, не съм гледана от баби, майка ми и баща ми са ме гледали, защото работното им време е позволявало да се сменят.

Макар че винаги съм успявала да се впиша във всеки колектив и група - училище, университет, компания, работна група, никога не съм можела да се почувствам част от цялото. Някакво вътрешно чувство като отхвърляне съм изпитвала винаги и някаква празнина, която не мога да запълня.

Като грешка на майка ми отчитам, че не е настоявала да ми изгради навици (оправяне на леглото, домакинска работа), което си е нейна грешка, и ми е пречело в живота, но ако бях ходила на градина ...

Аз лично не харесвам яслите, защото не ги забавляват толкова колкото в градината  Laughing не пеят песнички и т.н.  Laughing Но за няколко месеца не е проблем. Така както се очертава Явор ще тръгне май и септември ще го прехвърлят в 1ва група. Когато реша да пускам Тея ще настоявам да са в една група. Когато тя е на 3 /1ва група/, той ще е на 4г и4м./2ра група/, така че може и да се преборя да са заедно....

Всички болести съм ги изкарала в 1ви 2ри клас...

Отбиване - а дано ама надали  Laughing Mr. Green

# 57
  • Мнения: 186
ЕлчJoy baby_neutral Joy baby_neutral  Със сигурност ви е разбрала и няма да си даде бибите.

Днес съм много активна, ама като диването е добро и само спи, мама се чуди какво да прави  Mr. Green спирам за сега.

# 58
  • Мнения: 2 590
Елч, 100% ви е разбрала, всичко разбират малките маймуни.  Joy
Снощи с Иво си говорехме, че пантофите и май вече са и малки и трябва да вземем по големи и Красимирка както ужким си играеше покрай нас, наведе се и почна да си натиска върха на пантофите, където са и пръстите и да вика "аааааааа". Сякаш сама си каза, ами малки са ми , я!

# 59
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Елч,само да си посмяла да махнеш бибата на Дара Laughing,милото ми то.Я махни нещо любимо на тм да го видим тогава.Сега сериозно,аз не смятам да я махам още бибата,докато растат зъбите или като се стопли и имаме възможност да седим повече време на вън и да се разсейваме.При някои бебета махането на бибата е безпроблемно,така беше с Таня за това и съм толкова спокойна.
Пепита,а кога закусва след млякото?
Калифорния,бях чела ,че за деца на1-2г.не трябва да има повече от 8ч. не ядене

Общи условия

Активация на акаунт