Заспиване с шише.....докога?

  • 5 025
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Не е така, имаше преди година-две дори кърмаче на 6 години - на съфорумка.

# 16
  • София
  • Мнения: 374
Не е така, имаше преди година-две дори кърмаче на 6 години - на съфорумка.
Наистина съм изумена  ooooh! Съжалявам, но за мен това не е нормално.

По темата - сина ми пие всяка вечер мляко преди да заспи. До 3 годинки от биберон - просто ревеше ако не му го дам. Когато стана на 3 му казах, че вече е голям и ще пие от чаша - прие го, но тъй като настоява да го пие в леглото...се налага да ползваме поне сламка, иначе много разлива.

# 17
  • Мнения: 46 520
Четиригодишно с биберон...ами съдете ги по стандарта за късното отбиване. От възрастта, от която смятате сученето от гърда за гадост, и биберонът трябва да е гадост.

Племенницата ми е на 4 и нещо и още суче понякога. Не го приемам за странно. Но и те не живеят в България, така че не се водят по тукашното мислене.
Не виждам как шишето ще пречи на едно дете да прави всичко останало. Това е просто удобство, както велосипедистите си имат шишета за колоездене. Дъщеря ми каза, че го иска, защото така не се олива легнала. Имаше логика. През деня си пиеше от чаша, шише обикновено, сламка и т.н., не й наруши развитието, поне аз не съм забелязала.

Явно сте виждали лоши последиците, затова е такова мнението ви, всеки си решава Peace

# 18
  • Мнения: 6 365
Да, наистина е въпрос на мислене. Но все пак живеем в общество и е добре детето да разбере очакванията на това общество, за да не го нарани то. Не за друго. Само по себе си ползването на биберон не е драма, е, може да има нужда от ортодонт, но може и да няма.

Ако всички приемат, че е сладко и нормално детето да пие от биберон, ОК.

Но ако ще го притесняват, по-добре да разбере как се правят нещата. После ще има по-забавни начини да изразява индивидуалност, няма да я убием в детството, не става толкова лесно.

Наясно съм, че процесът на кърмене е интимен и за майката и детето е нормален, така че сам по себе си не е гаден. Но не бих започнала отново, след като синковецът вече сам поръчва в ресторанта.

# 19
  • Мнения: 46 520
...
Ако всички приемат, че е сладко и нормално детето да пие от биберон, ОК.

Но ако ще го притесняват, по-добре да разбере как се правят нещата. После ще има по-забавни начини да изразява индивидуалност, няма да я убием в детството, не става толкова лесно...

Аз доколкото разбрах авторката, пита за шише вечер, вкъщи, така че в този случай обществото няма да окаже влияние Peace

...Но не бих започнала отново, след като синковецът вече сам поръчва в ресторанта.

При бозайниците хищници, папкането на месо си върви успоредно с кърменето, такава ни е природата. А вече дали ще спазваме някакви изкуствени правила, които сме си измислили или ще се водим по това, което ни е заложено е избор Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 365
Шишето вечер може да е проблем за близки роднини, например баби.

Колкото до "натурално заложеното" и "изкуственото"- не знам дали си забелязала, но ние сме единствения интелигентен бозайник, който има воля и може да променя средата си. Това ни е природата, така че "изкуствените", създадени от човека категории са също толкова естествени, колкото и ловът за лъвовете.

Природата на човека е такава, че на практика няма природа. Човекът не е сложно животно, а е нещо, напълно различно от животните. Или поне би могъл и би трябвало да бъде. Някои волно или неволно се стремят към животинското.

То и най-близките ни роднини се размножават с алфа мъжкари и хареми, но ние сме въвели брака като "изкуствено правило", макар на висшите примати да им е "заложено", а ние да сме висши примати по класификация.

# 21
  • Мнения: 46 520
Шишето вечер може да е проблем за близки роднини, например баби.

...

О, ако тръгнем да оправяме проблемите на бабите, доста зор ще видят децата ни - стегнато повиване, мазане с мас, мед на новородено, сол във водата и т.н.
Физическото и психическото здраве на детето е на 1 място, а роднините - големи хора са, да се оправят.

За природата - човек може да промени много неща, но не и физиологията си, ако можеше, щеше да става и да тича на 1 месец.

От друга страна, хората са в правото си да имат предразсъдъци и да се влияят от това "какво ще кажат хората", въпреки че (според мен) така се живее доста по-трудно  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 14 654
На кой бозайник му е заложено да ходи с памперс до 2-годишен?

# 23
  • Мнения: 46 520
На кой бозайник му е заложено да ходи с памперс до 2-годишен?

На всички бозайници им е заложено като усетят нужда, да се облекчат, без значение къде са и кога е  Laughing децата правят същото, но за да не чистим след тях - ползваме помощни средства. 

# 24
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мамасита,говорим за биберон на шише,който е в устата на детето за по 1 мин вечер.Не мисля,че ще предизвика нужда от ортодонт.Няма как да се изкривят зъбките.Вече ако ще си растат криви е друг въпрос
А пък да се съобразявам какво мислят другите,баби,дядовци,сульо и пульо смисъл не виждам.Правим това,което ние тримата като семейство сме решили,че е добре.

# 25
  • Мнения: 1 071
И аз по тази тема си мислех наскоро. Моят дребосък също заспива само и единствено с мляко вечер. Правила съм спорадични опити за промяна, за сега - безуспешни. Не виждам драма в това, че заспива  с шишето. Но, ако някой наистина изложи сериозни доводи за обратното, ще ми е интересно да ги прочета.

# 26
  • Мнения: 15 379
Не виждам драма в това, че заспива  с шишето. Но, ако някой наистина изложи сериозни доводи за обратното, ще ми е интересно да ги прочета.

Ако в шишето има мляко/подсладен чай/сок, опасността зъбите да развият кариеси не е никак малка.
Единствено това мен би ме притеснило сериозно.

# 27
  • Мнения: 1 071
Ако в шишето има мляко/подсладен чай/сок, опасността зъбите да развият кариеси не е никак малка.
Единствено това мен би ме притеснило сериозно.

[/quote]

Така е, надявам се да е взел гена на баща си. Ще изчакам още малко да видя как се развива тази тема, пък мога да пусна нова - как отказахте бебето от вечерното/нощното мляко.

# 28
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ако в шишето има мляко/подсладен чай/сок, опасността зъбите да развият кариеси не е никак малка.


Да,това е възможна опасност и за мен единствената такава.Мием зъбките преди да легне,но пък след това пие млякото.Хубавото е,че са млечни зъбки и ще се сменят

# 29
  • Мнения: 19
Simple SmileТемата се разгорещи-супер много мнения излезнаха..виждам,че всякой си има мнение и  свой собствени начини за отглеждане на децата,което е нормално
Аз единствено се притеснявам от това,че моето дете освен вечер и съня на обяд,който правим става с шишето-и се замислих-как ще е като тръгне на ясла,незнам там как ще реагират,дали позволяват ,аи кой ще се ангажира с неговото шише...,но сега е 1г.и7месеца,до тогава имам време да направя опити да го махнем шишенцето!
А и друго установих с разговори навън с мамите,има много деца,които заспиват с шише,но освен това и се будят нощем и си го искат...сънят им става неспокоен както на децата,така и на родителите,днес говорех точно с една майка,която казва "направо е ад...събужда се по няколко пъти през нощта...и ясно ме разбира като кажа ,че го няма шишето,че няма вода...а той пищи ли пищи и накрая му го давам"....затова и това е причина да се махне шишето,добре че моят само заспива с него не се събужда да го иска.
Но моето мнение е,че ще го отбия-ще пробвам до 2 годинки да нямаме вече шише за заспиване:)...и аз ще ви пиша,ако има скоро резултат! Peace

Общи условия

Активация на акаунт