Програмата "Личен асистент"

  • 96 909
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 174
Извинете Вие по коя програма сте назначени за личмен асистент.Аз съм от 1 март по европейската.Важи ли за нея тези 6 месеца.

# 706
  • Мнения: 838
Извинете Вие по коя програма сте назначени за личмен асистент.Аз съм от 1 март по европейската.Важи ли за нея тези 6 месеца.

Твоята важи за срока на договора ти Hug

# 707
  • Мнения: 7
--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте,Мили Мами
 Разбрахте ли как ни прекараха с трудовите договори.От вчера (8 юни) всички,които сме назначени с трудов договор за 6 месеца,след изтичане на договора отиваме на трудовата борса.При проведен телефонен разговор с Министерството им казах,че не им прави чест да спестяват от нас(семействата с деца с уврейдания),защото,ако бяхме отишли още в началото на годината на борсата-щяхме да взимаме парично обещетение върху заплата от 240 лева,а не както сега от почасовото заплащане.
Дайте да съберем подписка и да я внесем в Народното събрание.Гадно е ,как ни се ПОДИГРАХА     

# 708
  • Мнения: 2 510
Здравейте, майки и от мен. Много отдавна не съм писала тук. Тази седмица се наложи и аз да подам молба за личен асистент на сина ми. Обясниха ми, че кандидатствам т.е., че човека който съм избрала кандидатства по европейската програма. Съответно местата са заети / да не споменавам думите на една майка/, може би навсякъде го казват. Някой от нещата които се пишат тук ме озадачават? Какъв договор за 6 месеца и като става въпрос за дете особено като моето с аутизъм, как ще се сменят асистентите, ако въобще стигнем до там да има асистент? Какви са тези почасови посещения?

# 709
  • Мнения: 21
Да вземем да им занесем децата в министерството да ги погледат те малко,че да ни влязат в положението-и физическо,и психическо,и финансово,и докато не оправят нещата с личните асистенти,така,че наистина да ни е в полза тази програма,а не за да отбиват номера,да ги гледат те,да видят как се гледа едно дете с увреждане и какви грижи изисква Twisted Evil

# 710
  • Мнения: 2 510
Да вземем да им занесем децата в министерството да ги погледат те малко,че да ни влязат в положението-и физическо,и психическо,и финансово,и докато не оправят нещата с личните асистенти,така,че наистина да ни е в полза тази програма,а не за да отбиват номера,да ги гледат те,да видят как се гледа едно дете с увреждане и какви грижи изисква Twisted Evil
Една моя приятелка казваше"Някой ако не може да разбере, че не трябва да прави нещо, трябва да ми се "покаже" по същия начин". Това обаче звучи предателски за нашите деца.

# 711
  • Мнения: 7
az sam li4en asistent na moeto slant4itse do kraq na uni za 6 mesetsa na 6 4asov den a posle    koi 6te go gleda na samotek a toi ne moje sam na 5 e i ne govori a dokato me opravqt takova vartene a v telka mu pi6e za 3 godini sramota kakvo stana s vesko kak moje nqkoi znae li ne6to 6te q prodaljat li  az sam kemi  Crazy

# 712
  • Мнения: 176
    Аз чакам от април месец да ме включат по изключение в националната програма,ама все още няма нищо.Казаха ми,че може и в оперативната да ме включат ако отпуснат допълнително бройки.Остава само да чакам и да се надявам да стане скоро Laughing,защото са отпуснати 35млн.лв за нови 9000 ЛА по оперативната програма.Е и сега ако ми кажат,че няма места вече...
Автобусните билети за инвалиди също не са спряни,а в соц.не ги приемат #Crazy
Вижте това-  http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/422821 … ri_v_krizata.html

# 713
  • Мнения: 384
    Аз чакам от април месец да ме включат по изключение в националната програма,ама все още няма нищо.


МАЙ ВСИЧКИ ЧАКАМЕ!!!
До6ре го измислиха, за да ни затворят устите и завържат ръцете. Ще има да чакаме............................

Не знам вече какво тря6ва да се предприеме............................

С писане по форумите не става, а с действия................ колко сме, нека някой ни пре6рои, колко сме готови на действия, протести.........

Думи, о6ещания, накрая всеки се спасява както може, еми жалко за децата ни!!!

# 714
  • Мнения: 32
здравеите на мен договора ми на 6 часа също изтича в края на юни но ми казаха че няма да подавам нова молба а ще чакам да дойдат да ми направят някъкъв доклад от 5 години съм личен асистент на дъщеря ми вече сме 22 а още не са дошли нашата раионна в СП ми каза че няма причина да не ме назначат отново обаче фактът че не ми дадоха да подам молба ме тревожи ако някой знае нещо повече моля да пише дано всички да бъдем назначени и да не се налага да питаме повече успех

# 715
  • Мнения: 2 510
Някой може ли да ми обясни при тази проверка от социалните, какво правят? Децата нали са с ТЕЛК? Какво се прави при тази проверка за личен асистент?

# 716
  • Мнения: 174
Идват и ти се разписват в тетрадката и проверяват дали се грижиш за болния.Аз всъщност мисля,че децата няма какво да ги проверяват,то е ясно ,че родителите по цял ден са с тях.Тези проверки по скоро са за възрастните хора.Повярвайте ми, че има и такива където взимат само парите и въобще не полагат грижи за болния.-за съжаление.Даже чух ,че наште социални ще изключат такива хора от 1 юли.Дано поне се освободат места за съвестни хора.

# 717
  • Мнения: 729
Здравейте!
Днес изненадващо имах посещение от служителка от СП, но не тази, която ми заверява дневника, а друга. Каза, че имат разпореждане за оказване на съдействие за безплатни посещения на болните деца при логопед, психолог, както и за извършване на рехабилитации. Това трябвало да стартира още началото на юни, но едва в петък /9-ти юли/ са получили писмото в СП. Знаете ли нещо повече по въпроса? Колко пъти в седмицата ще е? Не се сетих да попитам  Embarassed През седмицата пак ще говорим с въпросната служителка, за да уточним нещата, но бих искала да разбера при вас как е....
Поздрави на всички  Hug

# 718
  • Мнения: 176
   Здравейте,относно програмите за ЛА вече нищо не е ясно,говорят едно,правят друго...
Мен ме назначиха за 6 мес,на 6ч.раб.ден от 1 юли по националната програма.След много колебания накрая подписах все пак договора,т.к. стартирането на ІІІ фаза по оперативната програма не се знае кога ще започне,уж беше за август,ама не е ooooh!Надявах се най вече на нея,защото паричките по нац.са никакви,но и това е вариант поне засега.
 tanita,това за което казваш е чудесно.Не знам,но тук при нас отдавна го има това нещо.От Закрила на детето издават едно направление за рехабилитация,която е безплатна за една година и от там насетне си водиш детето при какъвто специалист му е необходимо,при нас се касае за логопед и сурдопедагог,но в център,който е към соц.министерство,т.е с който имат соц.договор.Ако става въпрос за същото,не знам newsm78,ако не моля те пиши като научиш повече подробности през седмицата,че и на мен ми стана интересно,може пък да е някаква нова програма...

# 719
  • Мнения: 8
Здавейте!Миналата седмица социалните ме извикаха 10 ЛА били избрани да бъдат така да се каже агитирани да започнат работа а за детето ми или болния да назначат друг човек роднина или съсед.Какви са тези нови измислици не мога да оставя детето си спокойно да го гледа друг човек мъжа ми е на смени ако накарам майка си да го гледа не мога да съм сигурна че догодина пак ще му бъде а тя е на такава възраст на която трудно се намира работа.Такова събеседване с мен щяло да има всеки месец .Моля някой да ми каже дали другаде има нещо такова или е само при нас?

Общи условия

Активация на акаунт