Програмата "Личен асистент"

  • 96 902
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 144
Това е нечувано! Та хората с тежки двигателни проблеми дори не могат да ползват влака?
Някой има ли линк - къде е написано това с "осребряването на билетите эа автобусите" - за всички ли се отнася?

# 691
  • София
  • Мнения: 2 262
Темата отново се опитва да придобие вида на Правата за децата ни. Моля ви, тя е конкретно за Програмата "Личен асистент", какво общо имат с нея билетите за пътуване?

# 692
  • Мнения: 174
Извинявайте,някой може ли да ми каже как ще ги превеждат парите.Месец за месец ли.Този месец имахте ли преводи

# 693
  • Мнения: 75
Здравейте,Случаят при мен е следния:имам детенце с дцп и ТЕЛК-100%,но без право на придружител.Майчинството ми изтича октомври месец тази година,а следващият ни телк е насрочен за 2011г. та въпроса ми е какво да направя-писах до министерства,питах,разпитвах,а отговора беше многозначен.Незнам какво да направя,немога да го пусна на детска градина,а трябва да си остана в къщи,ако някои може да ми бъде полезен с някаква информация ще съм му благодарна.

# 694
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Не съм влизала отдавна в темата откакто плюснах възмутения си пост за работното ми време. Абсурдите  в тази програма продължават. Бяхме в болница и.... той там няма право на придружител според договора ми. Аз трябва да съм отпуск по това време за да го гледам, обаче..... нямам право на платен такъв защото имам само месец трудов стаж.  ooooh! Просто ми писна вече. За капак трябва да пиша глупусти в дневника.  Изискванията им са много строги, но да бяха ги съобразили с нуждите на хората, които ползват услугата. Едва ли има някои които иска асистент за да му почисти дома и плаща сметките му вместо него.

Момичета кога ви превеждат заплатите? На мен ми казаха, че ще имаме превод на 29-30, а миналия път ми ги преведоха след великден, сега още няма нито заплата нито паричките на детето.Май ще има отново безпарични празници.

# 695
  • Мнения: 75
днес би трябвало да пуснат поне пари4ките от телковете на децата,иначе.....незнам вече ква ще я къдрим с лекарствата и ходенето на рехабилитации

# 696
  • Мнения: 174
Здравейте.На мен днес ми преведоха парите за миналия месец от телка.Но без интеграционните.Вече ми става много трудно с това бавене на парите.Незнам от програмата има ли заплати.Утре отново ще идват на проверка.Днес ми звъннаха,но аз бях на село и им казах ,че не съм вкъщи.Надявам се да не ми създадат проблем.

# 697
  • Мнения: 91
Здравей те мили мами много времи не съм влизала в темата днес прочетох почти всичко.И аз като повечето от вас писах до МТСП и получих отговор да бъда назначена по изключение по НП и да се направи проверка на жалбата ми ,тъй като бях оплюла една госпожата отАХУкоято не ми даде логично обяснение за отказа за ЛА на детето ми което е със 100% ТЕЛК с диагноза ретинопатия поисках да вида какви точки е събрала но ми отказа явно така съм я подредила че сега сме на нож с нея. на 30 март идва на проверка в къщи и започна едно заяждане с мен, заплахи и много други простотий само едно не ми стана ясно аз плюя нея а изпращат нея на проверка тя ли е най големия специалист в нашия град.Аз не искам да стана ЛА по НП защота не отговарям и затова кандидатсвах по ЕП зощо през 2009г бях а сега ходиш по мъките ,детето няма промяна на 15.04 бяхме на ТЕЛК и пак и дадоха 100%и пише  с потребност отчужда помощ и е до 16г мисля след като получа новото писмо да пиша пак до МТСП не мисля да се отказвам моля ви дайте съвети  newsm78 #2gunfire ПП как да се подпиша за отвореното писмо за петицията се подписахме

# 698
  • Мнения: 39
  За да подкрепиш отвореното писмо пиши на лични на  Pogar.

  А относно жалбите ...аз също писах -  до РДСП,  до МТСП,  до АСП към МТСП. От последната  получих отговор който не ме удовлетвори. От ДСП ми изпратиха отново анкетиращи,отново ни  анкетираха ,но .....очаквам само да мръднем малко напред в списъка  на чакащите,а може и това да не стане.   Вече свикнах с тази мисъл, че няма да ме приемат в програмата, но няма да се откажа да пиша тук и там. Възмущавам се от бездушието на тези хора!!! И нека повече хора разберат ,с какви неща се сблъскваме в желанието си да осигурим що-годе нормален живот на болните си дечица.

# 699
  • Мнения: 64
Мили мами, моля ви за малко помощ. Имам чувството че нещо от Бюрото по труда ни цакат, по-точно мъжът ми... На кратко - мъжо стана личен асистент на баба си и дядо си. То беше с голям зор, ама ... в началото казаха че нето заплата  ще е 150лв (на 4часа), после се оказа че не били разбрали и това е бруто. Това го преглътнахме някак. Сега обаче, след като минаха почти 3месеца, се оказва че трябвало да плащаме всеки месец и за баба и за дядо по около 15лв (14лв и ст. някакви). Това прави 30лв.  на месец. че и на веднъж да сме ги платели, щото не знам си кви глупости... Просто съм бясна. От къде сега да им взема аз на куп 120лв.
Моля ако някой е малко по-запознат да ме светне кви са тия такси дето ние да ги плащаме, за това че се грижим за възрастни хора, то и без пари пак си ги гледаме, но не е в това въпроса.
Съжалявам ако спамя нещо темата,но е възголемичка,нищо не съм чела, да си призная. Малко и съм скарана с търсене в Гугъл,все нищо не откривам.
Ще съм изключително благодарня на всяко инфо или поне към кого бих могла да се обърна за компетентен отговор.
А и щях да забравя, нямаме представен никакъв документ, на базата на който да извършим това плащане Sad  Просто на едно хвърчащо листче с молив написани две сумички (Имат разлика малко в ст.) и сметка по която да ги преведем.

# 700
  • Мнения: 174
Аз не мога да си обясня.Те трябва да ви кажат на какво основание и по кой член ви ги искат.Не съм запозната-но и при мен първоначално не ми обясниха,че ще взимам по малко пари.

# 701
  • Мнения: 64
Сега (днес) се оказа че трябва да се внесат в касата срещу издадена фактура.
Никой ли не знае към кого мога да се обърна. Искам някой който не е от нашия град (щото само името му е град). Просто някакво мнение. От къде да ги вземем тези пари. И мен ме съкратиха, с две деца и двама старци... има ли смисъл да обяснявам какво ми е...

# 702
  • Русе
  • Мнения: 39
Здравейте момичета, личен асистент по изключение съм на дъщеря си. Днес минаха на проверка и научих, че имам право само на 6 месеца в годината да съм в програмата. Нещо ново ли е това? Знае ли някой нещо по въпроса? И означава ли ,че всички назначени по програмата  от януари ще бъдат съкратени?  Желая Ви спокойна вечер.

# 703
  • Мнения: 3 540
stanislava63 ,да това е новост ,от началото на тази година е! ooooh! ooooh!

# 704
  • Русе
  • Мнения: 39
Благодаря ти Ваня за отговора. Ново предизвикателство и явно ще трябва да се справим някак си.Прекрасно лято желая на всички.

Общи условия

Активация на акаунт