Щъркели отвред долитат, че АВГУСТовски мами за пола питат

  • 26 703
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Добро утро и от мен Simple Smile
Месечинка, не се връзвай на майка ти  Hug
Baseinik, честито ти силно ритниче, страхотно е нали  Hug
Leia, сешoарът, абсорбаторът, и други такива монотонни са бял шум Wink
Hat, честито и на теб първо усещане на бебето. Аз предния път бях с предно разположена плацента, но си усещах добре бебо, за първи път в 18 г.с. Недостатъкът беше , че когато ходех на 4Д се виждаше по-размазан образът Simple Smile, но то това да му е Wink
За шийката, и мен не са ми я гледали вагинално, някъде бях чела че може да се прецени дали е скъсена и само с ехограф, ама не съм запозната.
Блонди, мерси за темичката   bouquet
Елсън, разбира се, че бебето не виси на гърдата с користни цели, то просто има нужда от допира и топлината на мама  Heart Eyes Друг е въпросът, че понякога това причинява разраняване на гърдата, говоря за висене от сорта на 1-2 часа. Въпреки че такива като мен с разранени зърна претръпват на болката още в началото на кърменето. В лекцийката вчера дето гледах имаше опит с две новородени маймунки и две изкуствени майки при тях. Едната от студено желязо с пълно шише мляко, другата от дърво, затоплена, без мляко. При първата прекарват 15 мин. в денонощие, за да ядат, а в останалото време са при другата да се гушкат Wink Браво за дългото кърмене, и аз съм сигурна, че ако не бях забременяла малкия още щеше да си суче, но промяната на млякото в резултат на хормоните никак не му се понрави и го отказа категорично. И аз съм на мнение, че който успее да кърми до 6 месеца, той няма да се спре до там, а ще продължи поне до годинката. На мен също ми беше първоначална цел 6 м Wink
 Хубав ден от мен, през уикенда го давали 20 градуса  newsm68
 

# 17
  • Мнения: 393
Кем4о, 30 момчета на 22 момичета  Grinning

Ако броиш само щъркелчетата, сложи едно и за мен, че вчера забравих да помоля  Hug

# 18
  • Мнения: 7
Нат, вярно е че момичетата с предна плацента по-късно усещат ритничетата. Peace Док ми сподели, че е важно да се знае при амнио- за предната, но не е опасна.

eli4ka очакваме хубави новини  Hug

loa стискам палци всичко да е "ОК" на работа.

bi_bi ще го видиш твоето малко човече, да е здравичко.

Блонди темичката за забелването и мен много ме вълнува. Имам две приятелки с момченца и двете имат различни мнения. Едната го прави и  си спомням,че сподели как бебчето се иъчервявало и плачело, но така било правилно- спрямо док и медицината. Другата е абсолютно против и док, също не я насърчава. Но къде е истината и дали ще намерим правилната среда?!? При също е изниквало в съзнанието този "ритуал" и малко ме е страх, но мамите с момченца, ще споделят ?!





# 19
  • София
  • Мнения: 307
добро утро и от мен!

както винаги чудесна тема  Hug

цитат копи пейст защото е от другата тема
Измерването на шийката наистина е много важно, обаче май не е включено в манипулациите по Касата - пълна идиотия. На тези, които ще ходят на фетална със сигурност ще им го направят, ама после на прегледите по ЖК не би ли трябвало да се следи това? По-опитните да кажат как е било при тях Wink

на Фетална не мерят шийката, или ако го правят е с ехографа. Всъщност утре ще разбера  Laughing А по Ж.К какво да ви кажа - на мен в амбулаторния лист ми пише, втора бременност, влагалище на нераждала  Laughing това при условие че изрично уточних че съм раждала по естествен начин. Така че може и да се полага, но това съвсем не значи че някой ще я измери...
Частното ми АГ ми разказваше че по ЗК следенето на бременност им плащали по 2-3 лв на преглед. Е не се учудвам защо не се напъват  newsm78
Друг е въпроса че аз принципно си плащам осигуровки върху цялата ми заплата, но това е една друга тема  ooooh!

само да споделя че фимоза може да се наблюдава и при момиченца, за съжаление много малко хора знаят за такъв феномен, или обикновено разбират като децата им получат някакво възпаление.....  ooooh! иначе и аз съм чела че не е нужно забелване и в чужбина не се прави, ама то тук първо на докторите трябва да се промени представата, пък после и на самите родители /за бабите няма да говоря  ooooh!/

Тринити, да те поздравя и аз, много готино

П.С игатисиму 10 нови отговора, не мога да публикувам, постоянно съм на опашката  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 4 493
Блонди  Peaceпоздравления за заглавието на темата - много ми харесва

bi-bi пожелавам ти девойка с която да споделяш женските моменти  Hug /ако не е сега то следващият път  Wink/

Аз да ви се оплача- вчера вечерта се ударих с колата, на мен нищо ми няма /малко уплах и това е/, но ходих снощи да видят бебето - то горкото се побърка да шава, мести , подскача - явно и то се е притеснило от катастрофата, но всичко си му е ОК - няма отлепване на плацента, няма нищо  Peace. Лекарката която ме прегледа изказа и предположения за пола, но аз мисля да изчакам Марков и тогава да го приемам за вярно  Peace Сега ме яд на цялата ситуация снощи, а най лошото е не че на мен написаха акта, вместо на оная дето избяга, ами че съм без кола  Sad - спукан е картера, счупена броня и т.н. и не се знае колко време ще я оправят  Sad, то ако зависи от мъжът ми - до края на август ще съм без кола  Confused

# 21
  • Мнения: 7
Диди ритничето ме накара да се събудя много бързо в страхорно настроение   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 482
Току-що получих бельото от линка на Шехина, мисля, че е добро попадение. Тези са много сладки http://donnabalonna.com/bikini-za-bremenni/bikini-za-bremenni-reni

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 613
Здрасти и от мен!
Днес дадох кръв за БХС в  Рамус. В петък ще излязат резултатите, пък да видим.
Днес има много слънчице и ми е готино.

# 24
  • Мнения: 98
 Здравейте,момичета,надявам се,че приемате нови попълнения.Много ми харесва темата,следя я от самото начало,но заради известни проблеми (частично отлепване на сакчето и прокървяване преди месец)чак сега се наканих да се запиша при вас.
 Казвам се Ивелина,на 34 г.съм,от Варна,терминът ми е на 19.08.2012г.и очаквам момиченце.Ще се радвам да споделям с вас всички трепети и вълнения покрай бременността.

# 25
  • Мнения: 27 524
Басейник, дори да вземеш само и единствено това, че никъде по света не се забелва, а само у нас, то тогава не те ли кара да се замислиш - абе целия свят ли е в заблуда и греши или просто в една малка държава разни остарели разбирания не са наред?  Simple Smile
По-умен от Природата няма. Момченцата не се раждат така с цел да притесняват майките си и да бъдат забелвани, малтретирани и травмирани, нали?  Hug

Диони, много неприятно, радвам се, че е бил малкия дявол и всичко е наред, уплахата ще премине, бебчо си е добре  Hug

Ау, Би би, тия широки гащи с тия къдрушки и сатенени панделки ще мога да ги изтърпя максимум 5 минутки  hahaha

Диди, и аз имам подозрения, че кърменето увлича, но все пак, ако всичко е наред, се надявам да не го докарам до първи клас  Sick

За шийката и аз съм чела тук, че можело през ехографа да се види, но тук винаги проверяват. Според мен е важно, защото се случва да започне отваряне не навреме. Така моя приятелка я отркиха в 6-ти месец, веднага серклаж и лежане. Ако не бяха видели, нямаше да има дете сега.
И какво толкова има да се включва по касата, една проверка с ръка отнема около 10 секунди, никаква философия и голям труд  Thinking

Ивке, добре си дошла  Hug

# 26
  • Мнения: 7
Има резон  Блонди   Peace

И нещо,което ми изникна пред очите -може да ви е полезно за ЖК и ЗК  Heart Eyes

http://www.nhif.bg/c/ext/publications/get_file?p_l_id=58538& … name=PBFE-109.pdf

# 27
  • Мнения: 258
Толкова съм щастлива, че мога да се запиша в началото на новата тема! Grinning
Да се похваля, че и аз вече ходя на работа...ама да видим докога ще ми стават костюмите?
Хубав ден, мамички и много слънчице и усмивки! Hug

# 28
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459

Диди, и аз имам подозрения, че кърменето увлича, но все пак, ако всичко е наред, се надявам да не го докарам до първи клас  Sick

   Ти ще си прецениш  Grinning
Ивка, добре дошла  Hug Все гледам по 5 гости горе на балкончето, хайде и другите да се престрашават и да споделят вълненията си с нас  Hug
Диони, добре че ви се е разминало, дано не се повтаря!  Peace
Забравих да кажа за забелването. Незнам кое е правилно и не съм се занимавала, защото на малкия се наложи спешна операцийка на 2 месеца, в ингвиналната гънка се събра течност и те решили, така и така е в упойка, и без да ме питат забелили и пишонката. (хирурзите бяха приятели на свекър ми) Аз съм много доволна, никога не сме имали проблеми и никога не съм го мислила. Цялата упойка продължи 10-15 минути общо, явно бързо стават нещата. Иначе знам за случаи с проблеми на големи мъже с проблем от незабелена пишка, ама не разбирам.
 Иухууу, още 6 дни и съм преполовила бременността Grinning !

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 11:38 от didi24

# 29
  • Мнения: 264
Здравейте момичета Hug

Не съм ви чела вчера и днес направо като видях над 10 страници ми прилоша:)
Val_sm:: Много ху бава количка сте избрали:))) Страхотна е:)))
Bg_trinity:: Честито за шарените гащи и аз исках такива, ама уви, ще се радвам на мъжко обкръжение:))) Все пак, тайничко ще се надявам поне едното да се окаже женско ама... надали:)
Блонди:: Честити розови гащи Wink Ще си имаш едно прекрасно цвете в къщи, не се тревожи:))) Ииииии страхотноооо заглавиееее и много хубави снимки пак си сложила Hug

Честито и на всички мами, които са разбрали пола на своите прекрасни бебчета.  bouquet или са ги видяли, че са здравички и пухкави:)

И колко четох ли, четох и сега забравих какво искам да ви пиша на по-вечето:))) Crazy
Аз съм малко болна, да ви се оплача. С този ремонт и това пренасяне на мебели, изстинах от течението, което става и сега пия хомеопатични лекарства, че да не стана по-зле. Sad Надявам се да се стабилизирам по-скоро, че дават времето да се оправя и искам да излизам на разходкиии:)
И да ви кажа, купихме този препарат за мухъла САВО и утре мъжлето ще го използва:) Мерси много за съвета:) HugБезценни сте!
Ивка, добре дошла   Hug
Ами май това ще е от мен засега. Сега отивам да си пиша реферата newsm78 по психология Thinking Целувки и хубав и слънчев ден мили коремчета:))))

А, сетих се, какво ме грабна от предната тема....Малко със закъснение, ама какви забелвания говорихте за мъжлетата? Аз нали ще си имам 2 ме заинтригува доста? Като се замисля какви малки пишлета ще имат, че ид а ги забелвам... newsm78 ще потърся малко инфо в нета да видя за какво става дума, ама това ще стане след като си напиша тъпия реферат:(

dioni: Много гадно с тая катастрофа.Радвам се че с бебчето сте добре Hug А тия скапани шофьори, които бягат от инцидент направо ме подлудяват #Cussing out Как им дават книжки на такива не знам!!! Дано скоро ти ремонтират колата и дано не излезне много солен ремонта!

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 11:49 от ek3otu4ha

Общи условия

Активация на акаунт