Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 691
Миерин, аз на най- близките не бях казала, та ти в работата, няма приятели в работата...всеки се чуди как да те прее.е...освен това съм нова от 6 месеца някъде....та няма нужда да знаят...
още повече, че на интервюто шефа ме беше питал: дали имам намерение да забременявам....та ме беше ядосал: викам, отговора на въпроса е ясен, едва ли има жена на тази възраст дето да не иска #2gunfire #2gunfire
Иначе при нас плащат болничните до 3 дни, пък дали ги носят в НОИ не ми дреме, важното е, да ги плащат.....

# 16
  • Мнения: 39 317
То аз не знам какво значи напреднал етап на инвитро. Та то цялата протича за 15 дни + още 5.
Ако ти вдигнал шефа мерника, че се занимаваш с глупости да правиш деца ще ти мине инвитрото и може да те освободи и по т.5 -за несправяне със задълженията.   

# 17
  • София
  • Мнения: 16 691
оо, има много начини да те изгонят.....стига да искат, могат да се държат лошо и сам да си напуснеш...

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
То аз не знам какво значи напреднал етап на инвитро. Та то цялата протича за 15 дни + още 5.
Ако ти вдигнал шефа мерника, че се занимаваш с глупости да правиш деца ще ти мине инвитрото и може да те освободи и по т.5 -за несправяне със задълженията.   

Е как, немаме си друга работа, че деца сме седнали да правим  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Така е момичета винаги работодателят е прав и може от 10 кладенеца вода да извади и да ни уволни.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 691
Като ни уволнят- само те губят....ние все ще си намериме друга работа...нали така?
Аз много мразя робското мислене и треперене дали ще ме уволнят или не? То пък не е казано да се пенсионираме на първата си работа....
ама обикновено аз ги сменям като ми писнат простотиите на 1- място-отивам на друго- там пак простоии,ама по-различни Joy Joy

# 20
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен.От предишната си работа си тръгнах след непрестанните караници със шефката за моите отсъствия.Когато мен ме няма нямало кой да ме смени и подобни глупости. smile3511 Наложи се само да напусна.Не ми стигаха тревогите около процедурите ,а трябва и за работата да се притеснявам.После си стоях вкъщи около 1 година преди да се реша да работя отново.
На сегашната работа много се чудех дали да почна.Още повече,че шефовете са мъже.Мен не ме разбра една жена ,а  мъж ли щеше.Оказа се ,обаче че не беше така.Проявиха разбиране и досега нямам никакъв проблем с отсъствията.Когато се налага да ходя за изследвания ме пускат без болничен или отпуска.Просто така.Вече за пункцията си взимам 1 седмица отпуск и оставам в София до трансфера.Лошото е ,че ще трябва да си тръгна скоро от фирмата поради закриване.На следващата работа едва ли ще се отнасят по същия начин към мен.
Аз обаче силно се надявам да не се налага да давам обяснения тогава,защото вече ще гушкам едно или две бебчета. Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 16 691
INCREDIBLE аз затова не чакам разбиране от шефове, изобщо не им давам отчет къде ходя и какво правя....казвам, че съм болнични или че си имам лична работа и това е....

# 22
  • Мнения: 126
Здравейте момичета, ето че и аз се сблъсквам с този проблем-отсъствията от работа, как и какво да обяснявам. Накратко: вече имаме един опит миналата година-неуспешен, но тогава не работех и нямаше проблем. От почти 6 мес. съм на нова работа, която си намерих изключително трудно и си беше голям късмет,че избраха мен, защото съм от сравнително малък град, а безработицата тук е кошмарна. Сега обаче, си взех заповедта за втори опит и следва биопсия, ако е добра и самата процедура. Дилемата е-дали да бъда откровена с работодателя ми какво ми предстои, ако не - как да оправдавам отсъствията си ден през ден, а след това и за по-дълго? Колектива ни е малък, а старите служители имат доста отпуск и си правят планове да го използват, а аз не мога по-рано да кажа кога ще отсъствам, знаете че ден за ден се разбира след прегледите!!!
Много ми се иска да не се налага да лъжа, но пък се притеснявам,че може да остана без работа. Просто незнам какво да правя-честно. Приемам всякакви съвети Hug
Както се казва-" не питай старило, а патило" Simple Smile
Моля се за всички ни в нелеката борба Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 16 691
Не споделяй в никакъв случай с работодателя, че правиш ин-витро, не мисля, че ще намериш разбиране, а точно обратното.....измисли някакво друго оправдание за отсъствията....

Общи условия

Активация на акаунт