Сега е най-засмяна бъдещата ДЕКЕМВРИйска мама! Добре дошли! :)

  • 28 823
  • 709
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 637
Brayda, а пусна ли ти ПКК, СУЕ и урина? Или решихте да я оставите за като влезеш в трети месец.

# 691
  • Мнения: 637
Marley, действително се чувствам по-уравновесена с втората бременност. Решила съм да я карам по-лежерно, без излишно да мисля и да се притеснявам. Честно казано дори и на лекар не ми се ходи.  Flutter Първия път бях много по-напрегната кое как...
А по отношение на двете деца замислям се, че ще е по-трудно. Тъкмо малкото ще тръгне в първи клас, а голямото ще е във вихъра на пубертета Laughing Но от друга страна след време няма да са сами, винаги ще имат един верен човек, брат или сестра, на който да разчитат.

# 692
  • Мнения: 163
Brayda, хайде честито! Успокой се вече! Нормално е да те вика на преглед след месец, това значи, че всичко е наред!!!!  Hug
Marley, моите няма да са породени, малко под 3 години разлика им се очертават живот и здраве, но напълно те разбирам за постоянното вдигане, то няма как да не е така, а ние преди постоянно се носехме навън, та сега сме ограничили поне това до вдигане единствено, за да оглежда какво има в контейнерите за боклук  Joy Голям фен е на боклукчийски камиони, чичковците, дето работят на тях и боклуците като цяло  Mr. Green И мъж ми все ми вика, ти не го вдигай, ти не го вдигай... еми даже за да го сложа да седне на тоалетната чиния се налага да го вдигна, да му измия ръцете също... абе няма как, но би трябвало нашите огранизми да са си свикнали с тази "тежест"  Party Моят зайо тежи 10,5 Simple Smile
И аз също съм доста по-спокойна с втората бременност. И също като *_*_lana_*_*, разсъждавам така за братята и сестрите, лично аз имам 2 сестри и брат и е страхотно!

# 693
  • София
  • Мнения: 7 645
*_*_lana_*_* - И аз си мислих, че ще ми пусне цитонамазка, микробиология, пкк и урина, но той единствено ми каза - всичко е наред, всичко изглежда супер, няма да се притесняваш! Следващия път ще се вижда мноого повече ще обсъдим всичко и така...

Явно другия път ще ми ги пуска, защото 20 дена преди да забременея той ми пусна всичко това, разпита ме много подробно за всички наследствени болести, всеки роднина дали има или е имал някакви проблеми, дали имам алергии и т.н.т. Преди да почне прегледа, той си преглежда всичко питано и казано до момента, както и всички изследвания и резултати,  дори ме помни защото припаднах на хидротубацията, която беше подчти месец преди да забременея (добре че тогава се видя че едната тръба е супер преди да припадна). Било им първия такъв случай... ама много ме заболя и не издържах! През него минават много пациенти на ден и на месец и е нормално да не помни всички!

Сега ще си седя и ще си чакам, а ако не изтърпя ще отида при ЛЛ, хем ще се запиша, хем и тя ще ми даде направление за ЖК някъде  Sunglasses
А като наближи момента ще се обадя да попитам дали при д-р Владимиров правят ранна фетална морфология или да си запиша час в МЦ Фемина за всеки случай! Не съм сигурна дали там се прави това изследване или се ходи на друго място, а се страхувам че като отида в 12-та седмица ако не ми направи, после няма да има сводобни часове в МЦ Фемина!

# 694
  • Мнения: 876
Честито, Brayda! Прекрасни новини! За прегледа - и мен миналия път ме викна след месец, но този път реших да не чакам предвид случилото се... Confused В понеделник съм пак на лекар (друг) и на 7-ми май отново (при първия). Дано всичко е наред при всички ни!  Praynig

При мен вече минаха първите изследвания, в горната граница на захарта съм - май 5.30 от 6.10.  Rolling Eyes Каза да намаля сладкото. Малко се стреснах, защото не наблягам на него и никога не съм имала висока захар... Rolling EyesМоже пък и от притеснение да е било.

# 695
  • София
  • Мнения: 7 645
От личен опит мога да ти кажа, че е много свързано с притесненнието и нервите и с това какво си яла предната вечер!
Аз преди изследване на инсулин и кр, захар ям пирмерно в 17ч предната вечер, до сутринта само вода ако нещо ми се препие, дори не си мия зъбите сутринта и отивам да ми вземат кръв! Спокойствие и на гладно е най-важното! Ако не съм спокойна изчаквам малко в чакалнята да ми мине да си взема въздух и тогава отивам!

Ако ме питаш мен отиди една съботна или неделна хубава сутрин до Кандиларов да ти вземат кръв за кръвна захар - ще ти коства 6-7лв да си се успокоиш за себе си! И още същия ден ще си видиш резултатите!
Някои майки си купуват глюкомери през бременността и си следят, аз по принцип имам инсулинова резистентност може да се наложи да ползвам!

Последна редакция: пт, 20 апр 2012, 17:57 от Brayda

# 696
  • Мнения: 163
Brayda, ти хиперинсулинемия ли имаш или нещо съм се заблудила?  Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 129
kat-bati  ти ходи ли на док?и кога мислиш да ходиш за сърчеце?аз вече нямам търпение...
Като си гледам ехографиите от миналата бременност съм ходила 14дни след като е трябвало да ми дойде и се е видяло сакче,и чак след още 14дни се е видяло сърчице,с една дума 28дни след закъснението,днес се поразрових и виждам,че на около 50ден от оплождането на други мами се е видяло сърчице.Затова взех решение,че ще си запиша час за 2.05,незнам как ще изтърпя до тогава.

# 698
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз се вписвам плахо, плахо въе вашата групичка. Това ми е първа бременност и общо взето съм малко притеснена и не много наясно какво да правя BlushЩе съм често във темета и ще следя кой, какво прави.А за мен-засега съм си направила 2 теста и двата положителни, последната ми менструация беше от 19.03, и по калкулаторите май съм в 5г.с. и незнам кога е редно да си запиша час за преглед, виждам че всеки разлино действа, но мисля да е в 7г.с newsm78

# 699
  • Мнения: 129
Честито сърчице Brayda!
Честито и на новозаписалите се!
Моето момче е на 3.9г,много е палав,със смесени чувства прие новината за бебето.Като му казах,че корема ми ще порастне се разрева и каза,че не иска вече бебе.Не го разбира още много,нали е момче.Налага се да го вдигам и аз по някога,а е 21кг,дано Господ да ни пази

# 700
  • Мнения: 2
Честито  Two Hearts Brayda ,честито и на новите мами  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 9
Brayda честито  bouquet!Усещането е страхотно нали Crazy!
Не знам за вас майчета,бременни за втори път,но аз се чувствам доста по-уравновесена и осъзната сега!Сякаш много по-ясно разбирам какво ми се случва и онзи страх от неизвестното и хилядите въпроси ги няма!Май наистина е вярно,че с второто дете можеш много по-пълноценно да се насладиш на майчинството!Всъщност сега единственото ми безпокойство е свързано с това как ще се справям с 2 броя разбойници Shocked!Разликата им живот и здраве ще бъде точно 2 г. и в къщи ще е цирк Crazy! Докторката обаче ми се скара да не нося на ръце малчо,или поне до 3-я месец сериозно да се съобразявам!!!Хайде да ми кажете как става този номер???Колкото и да се старая да се ограничавам ,само във вдигането му до кошарата,столчето за хранене,количката и пр.подобни ежедневни необходимости ,пак ми се събира доооста !а той милия е тежичък 13.5кг!Само се моля природата да си знае работата...все пак телата ни нямаше да са създадени да зачеват скоро след раждане ако беше толкова опасно.....знам ли!Вие бъдещи майчета на породени бебоци,как се справяте с ежедневните задачки покрай дечицата ви???

Здравейте от мен! Аз се вкл. от време на време. Моето бебе е Декември 2011 и ми е второ дете. Не искам да ви плаша мили майчета, но наистина много внимавайте с тежкото и особено с вдигането на първото дете. И то не само до трети месец, а до края. Аз така си отлепих плацентата в четвърти месец (баткото непрекъснато се катереше по мен и се носехме) и беше много стресова и неприятна ситуация. Помагайте на дететнце със столче да се качва и просто го подпирайте на крака си, когато го качвате на стола за хранене или когато го слагате в легълцето. Нека някой да ви помага от време, защото аз като направих белята тогава видях зор и се чудех кой да ми гледа големият. И наистина - вторият път изживяването е по-различно, някак си... ами оставям на вас да го изживеете по най-прекрасният начин! Пазете се много и се усмихвайте - това винаги помага  Peace

P.S.
Аз на баткото започнах да му разказвам за бебенцето когато корема започна да личи. Сега той не може да се отлепи от бебето - страшно много му се радва  Wink

# 702
  • Мнения: 2
Честито туптящо сърчице, Brayda!
Колко е хубаво и прекрасно да чуеш първия звук от бебчето в себе си.  Rolling Eyes Дано всички се насладим на този момент.
Днес се чух с една близка приятелка, която роди преди няколко месеца и щях да се разплача щом чух бебчето да гука. Хормоните така яко са ме завъртяли, че вече съм неспособна да си контролирам емоциите. Wink

# 703
  • Мнения: 24

Като си гледам ехографиите от миналата бременност съм ходила 14дни след като е трябвало да ми дойде и се е видяло сакче,и чак след още 14дни се е видяло сърчице,с една дума 28дни след закъснението,днес се поразрових и виждам,че на около 50ден от оплождането на други мами се е видяло сърчице.Затова взех решение,че ще си запиша час за 2.05,незнам как ще изтърпя до тогава.
[/quote]

ooo как ще издържиш до 2.05....направо ти се възхищавам. А моя малък палавник на 3ги 7м постоянно повтаряше че иска да си имаме бебе, като му казах оня ден ,да внимава да не ме удари по коремчето че вече си имаме малкоо бебче вътре първо се ядоса, но сега вече се усмихва и ме гали,Аз му казвам колко малко сега е то, но след време ще порасне, ще започне да го чува и да го познава, и колко много ще му се радва и ще го обича, аз винаги най-много ще обичам него, той се радва и ме гушка.Дано не се прояви злобата и ревността!!

# 704
  • Мнения: 48
Brayda, честито сърчице  Hug

Олее колко много  мами станаха, честитооо   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт