CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 19

  • 51 823
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 16 212
http://www.jobs.bg/f1414031 A за тази обява какво ще кажете?  Shocked
ще кажа, че това са изискванията по съответната програма. Няма как да изискват и предлагат нещо друго. Все пак ще получават доста месеци пари за обучение, осигуровки и заплата на продавача. Останалото ще го договорят на 4 очи и ще се изплаща без ведомост.
Нищо странно няма в обявата.

# 736
  • Мнения: 83
Според мен пък е доста странно свидетелството за продавач.. не бях чувала. Няма да се очудя ако и курсове има, колкото да вземат на млади хора паричките  Laughing

# 737
  • Мнения: 654
Аз имам такова удостоверение.
Получих го заедно с дипломата за средно образование.
Имахме държавен изпит-писмен и практика.
Имаше два варианта:-промишлени стоки и хранителни стоки.
По мое време тъкмо бяха махнали една форма на обучение/май беше УПК/и ние бяхме по друга програма.
Но всички които завършихме получихме удостоверение за професията която учехме.

# 738
  • Мнения: 4 569
http://www.jobs.bg/f1414031 A за тази обява какво ще кажете?  Shocked
Цитат
Необходими условия : Да имат професионално свидетелство за продавач - консултант , и да нямат ,
никакъв стаж , като продавачи !!!
Съответната длъжност е по програма !
За пръв път чувам.  Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 22 538
Има обучения, да.

# 740
  • Мнения: 781
Здравейте момичета.
Чета темата от доста време,но тъй като все още не си търся  толкова интензивно работа.
(Не че при нас в Бургас много има де)
Доколкото си спомням имаше една дама,която ако съм разбрала правилно работи в Агенция за подбор на персонал.И ако да.
Ако може естествено да я попитам нещо на лично съобщение.
Благодаря предварително.
А на всичко останали пожелавам да си намерите мечтаната работа  bouquet

# 741
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Вижте тук; http://www.manager.bg/news/5-top-universiteta-na-sasht-predlagat … ni-lektsii-onlayn

Аз мисля да запиша един-два курса Simple Smile

# 742
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Записвам се да следя  Mr. Green.
Много съм изнервена вече от това търсене на работа. Или изискванията са безбожно много със заплата 400(бруто) или обявата е написана толкова нескопосно, че не знам как да кандидатствам въобще. Преориентирах се към обяви за продавач-консултант, защото като икономист не мога да стигна до нито една "подходяща" обява за образованието ми. Прави ми впечатление, че вече съм влязла и в границата на "застаряващите" кандидати което започна да ме стряска (не, че ми личат, но ги пише в СВ-то).

# 743
  • Мнения: 1 311
И аз се записвам при вас. Peace То май е време за нова тема! Simple Smile

Аз пък какво да кажа, през юли завършвам и се сблъсквам с липсата на стаж и опит. Чудя се въобще ще успея ли да си намеря работа по специалността или висшето ми просто ще ми остане за лично удовлетворение. Не мога да разбера защо държавата отделя средства за редовно обучение държавна поръчка на студенти ( към които се числя все още и аз), а не им подсигурява работа в страната им. Какъв е смисълът от тези пари, които те влагат, аз не виждам! После защо имало изтичане на "мозъци", е как няма да има?! Да не говорим, че в северозападна България нищо не се прави, то София, то Варна - айде бе не сме ли една страна! Стига вече с тази София и Варна! Другите градове не трябва ли да се развиват? В другите градове хора не живеят ли, те нямат ли семейства за които да се грижат и да изхранват?!

# 744
  • Мнения: 3 469
И аз се записвам при вас. Peace То май е време за нова тема! Simple Smile

Аз пък какво да кажа, през юли завършвам и се сблъсквам с липсата на стаж и опит. Чудя се въобще ще успея ли да си намеря работа по специалността или висшето ми просто ще ми остане за лично удовлетворение. Не мога да разбера защо държавата отделя средства за редовно обучение държавна поръчка на студенти ( към които се числя все още и аз), а не им подсигурява работа в страната им. Какъв е смисълът от тези пари, които те влагат, аз не виждам! После защо имало изтичане на "мозъци", е как няма да има?! Да не говорим, че в северозападна България нищо не се прави, то София, то Варна - айде бе не сме ли една страна! Стига вече с тази София и Варна! Другите градове не трябва ли да се развиват? В другите градове хора не живеят ли, те нямат ли семейства за които да се грижат и да изхранват?!
Можеш да кандидатстваш по програма "Старт на кариерата", ако нямаш 29 години  Peace

# 745
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Леле, темата приключила докато успея да се включа  Embarassed
Ангелче, не случайно на шега се казва "северозападнала" България  Wink
Факт - бизнесът се концентрира в/около най-големите градове с най-развити комуникации, най-големи пазари, най-много работна сила.

# 746
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
http://www.jobs.bg/f1414031 A за тази обява какво ще кажете?  Shocked
Цитат
Необходими условия : Да имат професионално свидетелство за продавач - консултант , и да нямат ,
никакъв стаж , като продавачи !!!
Съответната длъжност е по програма !
За пръв път чувам.  Rolling Eyes

Имаше едно време средно образование с такава специалност.
Сега може да има курсове.

Честито на всички започнали работа.
Успех на другите. Отдавна не съм писала, но следя темата.

# 747
  • Мнения: 1 311
И аз се записвам при вас. Peace То май е време за нова тема! Simple Smile

Аз пък какво да кажа, през юли завършвам и се сблъсквам с липсата на стаж и опит. Чудя се въобще ще успея ли да си намеря работа по специалността или висшето ми просто ще ми остане за лично удовлетворение. Не мога да разбера защо държавата отделя средства за редовно обучение държавна поръчка на студенти ( към които се числя все още и аз), а не им подсигурява работа в страната им. Какъв е смисълът от тези пари, които те влагат, аз не виждам! После защо имало изтичане на "мозъци", е как няма да има?! Да не говорим, че в северозападна България нищо не се прави, то София, то Варна - айде бе не сме ли една страна! Стига вече с тази София и Варна! Другите градове не трябва ли да се развиват? В другите градове хора не живеят ли, те нямат ли семейства за които да се грижат и да изхранват?!
Можеш да кандидатстваш по програма "Старт на кариерата", ако нямаш 29 години  Peace

Да, ще опитам! Отговарям на условията, но друго ме притеснява. Държавния ми изпит е края на юли и тогава ще се дипломирам, ако срока за кандидатстване е по - рано ще го изпусна. Sad

Ангелче, не случайно на шега се казва "северозападнала" България  Wink

Така си е. Tired Но пък, ако се появи някой нов инвеститор може да разчита на по - евтина работна ръка, защото хората са готови да работят за и под минималната работна заплата. Просто имат нужда от сигурна работа и сигурна заплата.

# 748
  • Мнения: 3 469
Да, ще опитам! Отговарям на условията, но друго ме притеснява. Държавния ми изпит е края на юли и тогава ще се дипломирам, ако срока за кандидатстване е по - рано ще го изпусна. Sad
мисля, че можеше да се кандидатства, ако си семестриално завършила. но не съм сигурна, погледни темата за въпросната програма, има много информация и споделен опит  Peace

# 749
  • Мнения: 1 446
Много зависи и какво учите все пак и дали има търсене в държавата ни...То не е само да учиш.

В тази връзка:

http://www.manager.bg/news/5-top-universiteta-na-sasht-predlagat … ni-lektsii-onlayn

Аз лично се записах на няколко.

Общи условия

Активация на акаунт