МАЙските бебенца сладки, имат си вече шапчици и чорапки!

  • 37 884
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Дами ,
да ви завиди човек с тези кг - досега 18 кг. забременях 51 .Благодаря ви, че ме успокоихте , е до термина има време 14 май.

Ми и аз последния месец съм само +2, ама общата бройка е +19... хич не се чувствам за завиждане.

# 736
  • Мнения: 169
Здравейте  Laughing

Четох ви по диагонал, но нямам време напоследък за нищо.

Най-накрая мога да се похваля, че се преместихме на 1 април ни беше първата нощ в къщата. Има да се довършват разни неща- утре ще идват да дооправят мебелите- скринове и шкафове, бяха объркали дръжките на вратичките. Контактите мъжа ми трябва да монтира на 100% и ще се наложи тук там да минем с латекс, защото при монтажа на мебели, врати, циклене на паркет има неща за корекция, но ще минем с частично опаковане на паркета. Утре след като довършат мебелите ще разопаковам паркета, ще измия пода поне да има място за игра на Пепи.
Вдишвайки свободата вече съм доста по-добре. Днес дори измих няколко прозорци. В четвъртък съм на запис на тонове, надявам се събота и или неделя да отида до лабораторията за ПКК, урина и т.н., че покрай преместването отложих малко.
В началото на май се надявам да успеем да довършим покупките.

От 2-3 дни ми прави впечаление, че бебето е по-слабо активно, като го побутна или викна Пепи да му каже нещо се размърдва, надявам се просто да му е отесняло или просто, защото съм по-активна не го усещам  В четвъртък ще питам лекаря ми.

Утре ще продължа и с подреждането на багажа нашия е на 90% подреден, но предстои на Пепи, неговия е по торби все още, а след това и на братчето му ще започна малко по-малко да подреждам, и в началото на май ще стартирам пране и гладене на дрешки.

# 737
  • Мнения: 31
Drina аз имам точно такава поставка за вана,но си намерих ваничка от домашни потреби,която абсолютно пасна...та не е задължително да са едни и съща марка.Просто да се гледа малко по внимателно дали ще може да се застопори.

За килата,аз какво да кажа...4 кила за един месец...е вярно...до сега са 13кг....но адски ми тежи.А краката ми да не казвам какви са...свински копитца....

# 738
  • Мнения: 31
janin4eto_87 каква анемия имаш...таласемия ли...или просто анемия от бременноста?


И имам въпрос,как така ви казват колко е бебето,гледам janin4eto_87 е по назад от мен в седмиците а бебето и е 3кила...на мен  ми вадят една схема и според седмиците ми казаха че е между 1,800 и 2,000...т.е нали бебето расте сперед г.седмиците в които сме..тъпо си зададох въпроса,дано ме разберете....

# 739
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Drina аз имам точно такава поставка за вана,но си намерих ваничка от домашни потреби,която абсолютно пасна...та не е задължително да са едни и съща марка.Просто да се гледа малко по внимателно дали ще може да се застопори.
...

Я сподели - удобна ли ти е? Аз се колебая между вана с такива адаптори и вана на стойка. Ваната с адапторите ще заема по-малко място, но пак ще трябва да се навеждам.

А за килограмите на бебето - изчислява се според обиколката на главата, дължината на бедрото и обиколката на гръдния кош (за последното не съм сигурна, просто на последния преглед ми се стори, че и това мериха). Въз основа на измерените пропорции компютъра изплюва едни килограми. Но тук не се отчита примерно ръста на майката и бащата. Ако си по-дребничка, като нищо може да ти кажат, че бебето ти е 2.500, а ти да родиш 3.500. Просто е по-късичко. Както писах и преди Пепи беше 52 см. и ми казаха че ще е над 4.500, а той се роди 3.700.
На мен сега апликейшъна на телефона ми казва, че за тази седмица бебето трябва да е 1.700, а и на двете консултации го измериха над 2.100.

# 740
  • Мнения: 31
Хъм...да,няма смисъл да го мисля това с килата всъщност,права си...едно се очаква ,друго излиза..

За адаптора,какво да кажа,още не е изпробван,но поне се захвана много добре за ефтинката ми вана.Изглежда стабилно....и няма да се налага да държиш бебето и да ти заета постоянно едната ръка...ако имаш и стойка ще ти е още по удобно,но аз лично ми се вижда малко скъпичко да дам 50 лв за 4 алуминиеви ленти на кръст...затова си купих адапторчето,уж да ми помогне малко,но най-добрата комбинация е стойка,адаптор и вана

# 741
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
За адаптора,какво да кажа,още не е изпробван,но поне се захвана много добре за ефтинката ми вана.Изглежда стабилно....и няма да се налага да държиш бебето и да ти заета постоянно едната ръка...ако имаш и стойка ще ти е още по удобно,но аз лично ми се вижда малко скъпичко да дам 50 лв за 4 алуминиеви ленти на кръст...затова си купих адапторчето,уж да ми помогне малко,но най-добрата комбинация е стойка,адаптор и вана

Нали говорим за тези 2 пластмасови стойки под коритото, с които то се поставя върху вече съществуваща голяма вана. Че не ми стана ясно как тези адаптори ми помагат в държането на бебето. Да не се бъркаш с анатомичната подложка вътре в коритото? Сори ама нещо се обърках.

# 742
  • Мнения: 31
Точно така правя,обърках се  анатомичната стойка.... (къде е човечето с плясването по челото)

# 743
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!!!

Общи условия

Активация на акаунт